Gratisowy szablon listu motywacyjnego

Na obecnym konkurencyjnym rynku pracy dobry list motywacyjny ma wielkie znaczenie. Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji profesjonalnych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.

Opinie o nas na Trustpilot

4 z 5
na podstawie 405 opinii
Brakuje mi funkcji zdecydowania
Brakuje mi funkcji zdecydowania, które informacje mogę umieścić na bocznym pasku cv. Chciałam bardziej wyeksponować zakładkę "kursy", tak, żeby była widoczna już na pierwszej stronie, niestety musiałam zrezygnować z wybrango przezemnie szablonu cv i wybrać inny, mniej w moim guście, by w dodatkowych informcjach na pierwszej stronie dodać info o kursach. Poza tym jest ok.
Emma Kosyło • 11 miesięcy temu
Świetna strona bardzo ułatwiająca…
Świetna strona bardzo ułatwiająca napisanie profesjonalnego cv, rożne opcje typów cv dające możliwość dostosowania ich pod kątem różnego rodzaju pracy . Gorąco polecam !
Błażej Wasilewski • ponad 2 lata temu
Dobrze ald do doskonałości brakuje
Nie rozumiem nacisku na podawanie stanowisk na jakie się aplikuje. To jest w liście motywacyjnym. Nie chcę by oceniano mnie po zdjęciu, nie mam już 25 lat, upieracie się przy zdjęciach. Brakuje możliwości zachowania wielu wariantów cv, a to jest kluczowe bo do każdej aplikacji modyfikuje się cv.
Nie ważne • ponad 2 lata temu
Jestem zadowolona
Jestem zadowolona. Szeroki wybór szablonów, szybka realizacja. Dziękuję i pozdrawiam!
Agnieszka Ołenicz • ponad 2 lata temu
Najlepsza aplikacja do tworzenia CV
Najlepsza aplikacja do tworzenia CV, przejrzysta, gdzie istnieje szybka możliwość zmiany danych. Uwielbiam cveasy.
Paulina Jarząb • ponad 2 lata temu

Wzór podstawowego listu motywacyjnego

Wzór podstawowego listu motywacyjnego to doskonały punkt wyjścia do napisania kolejnego listu motywacyjnego, który zapewni Ci pracę. W poniższym przykładzie znajdziesz list motywacyjny, który można dostosować do niemal każdego stanowiska i każdej branży.

Zaktualizuj go, uzupełniając odpowiednimi przykładami ze swojego życia zawodowego i wykształcenia. Każdy list motywacyjny to okazja, aby przekonać pracodawcę, że jesteś najlepszym kandydatem na stanowisko, warto ją zatem wykorzystać!

Dlaczego warto korzystać z naszych wzorów listów motywacyjnych

Szablony listów motywacyjnych CVeasy.pl oferują wiele korzyści podczas składania aplikacji i zdobywania kolejnej doskonałej pracy. Jesteśmy dumni z tworzenia świeżych i profesjonalnych wzorów listów, które wyróżniają się i robią doskonałe wrażenie na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy.

Oto kilka powodów, dla których nasze bezpłatne wzory listów motywacyjnych są ponadprzeciętne:

Wzory stworzone przez ekspertów: Nasz zespół profesjonalnych grafików stale tworzy i aktualizuje nasze szablony, aby spełniały potrzeby osób poszukujących pracy. Nasza kolekcja szablonów listów obejmuje zarówno wzory minimalistyczne i nowoczesne, jak i odważne i kreatywne, zapewniając każdemu kandydatowi doskonały szablon listu motywacyjnego.

 • Zatwierdzone przez rekruterów: aby nasze szablony listów motywacyjnych spełniały surowe standardy dzisiejszych pracodawców, współpracujemy z doświadczonymi specjalistami ds. kariery i rekrutacji. Śledzimy najnowsze trendy w zatrudnianiu, aktualizując i dostosowując nasze szablony listów motywacyjnych do potrzeb osób poszukujących pracy.
 • Łatwo je spersonalizować: Nie tylko dostarczamy fachowo zaprojektowane bezpłatne szablony listów motywacyjnych, ale także oferujemy intuicyjny kreator listów motywacyjnych, który pomaga poszukującym pracy dostosować swoje listy aplikacyjne w bezproblemowy sposób. Nasz kreator listów motywacyjnych jest łatwy w użyciu, pełen pożytecznych funkcji i porad, które pomogą Ci stworzyć list motywacyjny, który wyróżni się spośród innych.
 • Narzędzia oparte na sztucznej inteligencji: Nawet najlepsi autorzy czasami potrzebują wsparcia. Dlatego wprowadziliśmy próbki zdań opracowane przez sztuczną inteligencję, które można wstawiać bezpośrednio do kreatora listów motywacyjnych i dostosowywać do własnego doświadczenia. Nasze świetne narzędzie do sprawdzania pisowni i gramatyki pomaga również eliminować rażące błędy w listach motywacyjnych.
Rada eksperta

Większość ogłoszeń pracy dokładnie precyzuje, w jakiej formie należy dostarczyć list motywacyjny, np. w formie pliku PDF albo Word Docx. Ułatwiliśmy pobieranie obu opcji w naszym kreatorze listów motywacyjnych.

Wybieranie odpowiedniego szablonu listu motywacyjnego

Każdy kandydat i każde stanowisko są wyjątkowe, co oznacza, że ten sam list motywacyjny nie będzie odpowiedni dla wszystkich. Dlatego stworzyliśmy obszerną kolekcję szablonów listów motywacyjnych o wzorach od czystych i klasycznych po nowoczesne i przyciągające szczególną uwagę.

W naszym kreatorze listów motywacyjnych można łatwo zmieniać szablony, co oznacza, że idealny dizajn listu motywacyjnego zawsze jest w zasięgu ręki. Nasze bezpłatne szablony listów motywacyjnych są podzielone na cztery kategorie:

 1. Proste: Nasze proste szablony listów motywacyjnych to klasyki, które sprawdzą się w wypadku wielu różnych stanowisk i różnych kandydatów. Te szablony najlepiej nadają się dla studentów i osób szukających pracy po raz pierwszy, a także dla kandydatów pracujących w dziedzinach takich jak hotelarstwo, transport, logistyka i handel detaliczny. Nasze proste szablony są bardzo elastyczne i mogą stanowić doskonały punkt wyjścia do napisania każdego listu motywacyjnego.
 2. Nowoczesne: Jeśli w Twojej branży liczą się przede wszystkim świeże pomysły i innowacje, odpowiednim wyborem będą nasze nowoczesne szablony listów motywacyjnych. Wzory te charakteryzują się minimalizmem, czytelną czcionką i równowagą między białą przestrzenią i tekstem. Nasze nowoczesne szablony listów motywacyjnych są doskonałe dla kandydatów z dziedziny IT, marketingu, administracji i sprzedaży.
 3. Kreatywne: Jeśli Twoja branża lub stanowisko pracy wymaga odważnego podejścia, nie szukaj dalej – w naszej kolekcji kreatywnych szablonów listów motywacyjnych znajdziesz to, czego Ci potrzeba. Wzory te cechują się jasnymi kolorami, wyraźną czcionką i dużymi nagłówkami, aby przyciągnąć uwagę do Twojego listu motywacyjnego. Nasze kreatywne szablony listów motywacyjnych są doskonałe dla kandydatów w dziedzinach takich jak film i telewizja, projektowanie, fotografia, sztuka, architektura, tworzenie treści oraz na stanowiska, na których Twoja osobowość znajduje się w centrum uwagi.
 4. Profesjonalne: Czasem jedyną opcją jest sprawdzone i pewne podejście, i właśnie wtedy z pomocą przychodzą nasze profesjonalne szablony listów motywacyjnych. To klasyczne wzory z tradycyjną czcionką i tradycyjnymi sekcjami, których rekruterzy oczekują w liście. W razie wątpliwości profesjonalny szablon listu motywacyjnego to najlepsza opcja, zwłaszcza w dziedzinach takich jak biznes, medycyna, edukacja, inżynieria, księgowość i finanse.

Co sprawi, że szablon listu motywacyjnego będzie dobry?

Dobry szablon listu motywacyjnego łączy ze sobą elementy, które wspólnie podkreślają doświadczenie i kwalifikacje kandydata na dane stanowisko.

Oto elementy, które stworzą dobry szablon listu motywacyjnego:

Nagłówek: Doskonały szablon listu motywacyjnego ma nagłówek, który przyciąga uwagę do imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych kandydata. Nagłówek może znajdować się u góry lub z boku strony, ale musi zawierać kluczowe informacje, takie jak numer telefonu, adres e-mail oraz link do profilu LinkedIn lub strony z portfolio.

Równowaga między ilością białej przestrzeni i tekstu: Doskonały szablon listu motywacyjnego jest czytelny i starannie utrzymuje równowagę między ilością niezapisanej przestrzeni a tekstu, aby nie zmęczyć czytelnika. Akapity powinny być podzielone w logiczny sposób, a marginesów nie powinno się zmniejszać, aby zmieścić w nich więcej tekstu.

Wybór czcionki: Najlepsze listy motywacyjne zapisane są czytelną czcionką w odpowiednim rozmiarze odpowiednią dla danej branży lub stanowiska pracy. Dobry kreator listów motywacyjnych eliminuje konieczność zgadywania, automatycznie wybierając czcionkę i jej rozmiar odpowiednie do szablonu listu motywacyjnego.

Kolor lub elementy dizajnu: Choć nie w każdej branży, odrobina koloru lub linie dzielące tekst mogą pomóc w stworzeniu atrakcyjnego projektu strony, który wyróżni kandydata z całej puli aplikujących. Szablony listów motywacyjnych CVeasy.pl, które zawierają kolor, oferują opcje dopasowania odcienia, który najlepiej pasuje do Twojej aplikacji.

Rada eksperta

Różne stanowiska mogą wymagać różnych formatów listów motywacyjnych, dlatego ułatwiliśmy zmianę kolorów, odstępów między wersami czy nawet całych szablonów bezpośrednio w naszym kreatorze listów motywacyjnych.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące szablonów listów motywacyjnych

Jaki jest dobry format listu motywacyjnego?

Dobry format listu motywacyjnego to taki, który przyciąga uwagę menadżera ds. zatrudnienia dzięki atrakcyjnemu układowi tekstu, czytelnej czcionce oraz klarownym i zwięzłym informacjom dotyczącym doświadczenia i kwalifikacji kandydata.

Z jakich czterech elementów składa się list motywacyjny?

Oto cztery stałe elementy listu motywacyjnego:

 1. Zwrot grzecznościowy: Sposób, w jaki nadawca listu zwraca się do menadżera ds. zatrudnienia na początku listu motywacyjnego.
 2. Wstęp: Pierwsze jedno lub dwa zdania, w których kandydat się przedstawia i wymienia stanowisko, na które aplikuje.
 3. Zasadnicza treść listu: Główne akapity listu motywacyjnego, w których kandydat omawia swoje doświadczenie oraz powody, dla których jest odpowiednim kandydatem na dane stanowisko.
 4. Zakończenie i podpis: Ostatnie zdania, z których wynika zainteresowanie stanowiskiem oraz podpis, zawierają pełne imię i nazwisko kandydata.

Jakiej długości powinien być list motywacyjny?

Dobry list motywacyjny powinien obejmować około 300 słów czyli, w praktyce, od 250 do 350 słów. Odpowiada to mniej więcej trzem akapitom. Jeśli jest zbyt krótki, czytelnik może nie do końca się zorientować, jakie kwalifikacje kandydat posiada na dane stanowisko. Jeśli jest zbyt długi, istnieje ryzyko, że straci zainteresowanie, zanim dotrze do końca Twojego listu.

Co należy zrobić a czego unikać w liście motywacyjnym??

Tak
 • Dodaj nagłówek, który będzie współgrał z projektem i informacjami zawartymi w Twoim życiorysie.
 • Przedstaw swoje osiągnięcia za pomocą liczb i konkretnych informacji.
 • Zachowaj równowagę między niezapisaną powierzchnią a tekstem, aby zwiększyć czytelność dokumentu.
Nie
 • Zmieniaj szerokości marginesów dokumentu, aby wcisnąć więcej tekstu lub sprawić, żeby list motywacyjny wydawał się dłuższy.
 • Wpisuj pełnego adresu zamieszkania do swojego listu motywacyjnego.
 • Przesadzaj z ilością ilustracji, elementów projektowych lub kolorów.

Jakie dwa elementy zawsze powinny znaleźć się w liście motywacyjnym?

Dwa elementy, które zawsze powinny znajdować się w liście motywacyjnym, to nazwa firmy i stanowisko, o które się ubiegasz. Osoby odpowiedzialne za rekrutację często poszukują kandydatów na kilka stanowisk jednocześnie, więc podanie tych informacji pomaga pracodawcy zidentyfikować, kim jesteś i na jakie stanowisko aplikujesz.

Czy listy motywacyjne są niezbędne?

Listy motywacyjne są jednym z najlepszych sposobów, aby zwiększyć swoją szansę na zdobycie pożądanego stanowiska. Dzieje się tak dlatego, że dają ci możliwość szerszego opisania kluczowych doświadczeń z CV.

Chociaż nie wszyscy menedżerowie rekrutacji czytają listy motywacyjne, ci, którzy to robią, często wykorzystują je do stworzenia listy kandydatów do rozmowy kwalifikacyjnej. Zalecamy, aby każdy kandydat napisał list motywacyjny, aby wyrazić swoje zainteresowanie i opisać swoje kwalifikacje odpowiednie do danego stanowiska.

Jak zakończyć list motywacyjny

Zalecamy zawsze zakończenie listu motywacyjnego wezwaniem do działania. To zdanie wyraża entuzjazm związanym z daną pozycją i grzecznie sugeruje, aby menedżer ds. zatrudnienia skontaktował się z Tobą w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej.

Na końcu listu możesz również ponownie podać swoje imię i dane kontaktowe, jeśli pozwala na to miejsce. Następnie zakończ zwrotem „Z poważaniem” lub „Z wyrazami szacunku” oraz pełnym imieniem i nazwiskiem.

Jakiego zwrotu użyć i jak zaadresować list motywacyjny, gdy nie znasz nazwiska adresata?

Choć zaadresowanie listu motywacyjnego do konkretnego menedżera ds. zatrudnienia jest najlepszym sposobem na nawiązanie osobistego kontaktu, niektóre firmy nie udostępniają informacji o osobie, która będzie czytać Twój list motywacyjny. W każdym przypadku najbardziej odpowiednim zwrotem grzecznościowym w liście motywacyjnym jest „Szanowny Panie” lub „Szanowna Pani”, albo też „Szanowni Państwo”.

Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny
Popularne przykłady listów motywacyjnych
Zapoznaj się z naszymi bezpłatnymi przykładami listów motywacyjnych, by znaleźć inspirację. Skorzystaj z tych przykładów oraz z naszego narzędzia do tworzenia listów motywacyjnych, aby w kilka minut stworzyć piękny list motywacyjny. Nasz nowy i zaawansowany kreator poprowadzi Cię od początku procesu pisania do samego końca .

Bez wysiłku stwórz CV, dzięki któremu znajdziesz pracę.

Zaoszczędź czas dzięki naszemu prostemu kreatorowi CV w 3 krokach. Na zawsze pozbędziesz się problemów z brakiem weny twórczej lub formatowaniem tekstu w programie Word. Szybko stworzysz CV, które spodoba się pracodawcy.
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka