1. Przykłady
 2. Policji
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Policji Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Policji, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Policji w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.3
Średnia ocena
41 osób również oceniło przykład
Policji Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Najlepszy format listu motywacyjnego dla policjanta

Zanim przejdziesz do samego pisania, ważne jest, aby zapoznać się z elementami, jakie powinien zawierać każdy kompletny list motywacyjny. Dobra wiadomość jest taka, że wyglądają one podobnie w przypadku różnych zawodów, zatem będziesz w stanie wykorzystywać te informacje także na dalszych etapach kariery. Oto lista poszczególnych części:

 • Nagłówek listu motywacyjnego
 • Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym
 • Wstęp do listu motywacyjnego
 • Rozwinięcie listu motywacyjnego (treść)
 • Zakończenie listu motywacyjnego (podsumowanie i podpis).

Więcej informacji o tym, jak napisać każdą z tych części listu, znajdziesz w naszym obszernym poradniku pisania listów motywacyjnych.

Oto przykładowy list motywacyjny policjanta, który możesz zmodyfikować. Przyjrzymy się mu dokładniej trochę dalej, analizując poszczególne sekcje.

Przykład listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

Szanowny Panie,

dzięki mojej rodzinie złożonej z pracowników organów ścigania i sześcioletniej służbie w policji miałem okazję zrozumieć rzeczywistość, jaka kryje się za opowieściami. Jako ultramaratonista odnalazłem swoje powołanie na patrolach, gdzie mój czas zajmuje reagowanie w sytuacjach zagrożenia, zatrzymania, przeszukania i aresztowania, konflikty domowe i badanie miejsca przestępstwa. Optymalna forma fizyczna i psychiczna ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwala mi utrzymać kondycję do służby społeczeństwu. Czterdzieści rekomendacji potwierdza moją zdolność do dania z siebie stu procent.

Studiuję procedury policyjne i jestem przekonany, że u podstaw każdej decyzji podejmowanej przez policjanta powinny leżeć przepisy prawa. Oczywiście istotny jest także zdrowy rozsądek, jednak w moim doświadczeniu – obejmującym ponad 500 indywidualnych incydentów rocznie – należy się nim posługiwać w zgodzie z regulacjami.

Po ukończeniu licencjatu z kryminalistyki na Wyższej Szkole Bankowej i przejściu szkolenia w Szkole Policyjnej w Katowicach bezustannie dążyłem do poszerzenia swojej wiedzy. Certyfikat z udzielania pierwszej pomocy przydał mi się już niejednokrotnie, między innymi podczas ubiegłorocznej awarii przemysłowej na terenie wiejskim, gdzie w oczekiwaniu na przyjazd medycznych służb ratunkowych udzieliłem pomocy dwunastu osobom poszkodowanym.

Jako aktywny członek społeczeństwa współpracowałem ze szkołami w Rudzie Śląskiej, tworząc kampanie edukacyjne dla młodzieży i pomagając w organizacji ośrodka rehabilitacji dla osób zażywających narkotyki. Nawiązane relacje często pomagały mi rozwiązywać problemy i prezentować się jako partner do rozmowy, a nie osoba, której należy unikać. Aktywne działania policjanta stanowią profilaktykę. Moje wysiłki i zaangażowanie przyniosły spadek przestępczości wśród młodzieży o 37%.

Z chęcią skorzystam z okazji, by zmierzyć się z Państwa wyzwaniami i mam nadzieję, że będę mógł podnieść poczucie bezpieczeństwa i ochrony u lokalnej społeczności.

Z poważaniem,

Bartłomiej Menzel

Skopiowane!

Powyższy przykład listu motywacyjnego policjanta ma służyć za punkt wyjścia dla Twoich własnych doświadczeń. W naszym kreatorze listów motywacyjnych możesz edytować zdania i zmieniać kolejność części listu. Jednocześnie możesz skorzystać z jednego z naszych szablonów listów motywacyjnych, aby bez trudu stworzyć idealnie dopasowany do Twoich potrzeb list motywacyjny na stanowisko policjanta.

Przeanalizujmy teraz kolejno poszczególne części listu motywacyjnego.

Czytaj biografie liderów i znajdź z nimi wspólny język
Czytaj biografie liderów i znajdź z nimi wspólny język

Nagłówek listu motywacyjnego

Nagłówek listu motywacyjnego to jedno z najważniejszych miejsc, gdzie możesz zyskać uwagę rekrutera i wykazać się profesjonalizmem. W pierwszej kolejności nagłówek ma za zadanie ukazać wszystkie niezbędne informacje osobiste – imię, nazwisko i dane kontaktowe – na wypadek, gdyby kierownik ds. rekrutacji chciał się z Tobą skontaktować. 

Drugą rolą nagłówka jest wzbudzenie zainteresowania poprzez odpowiednią formę wizualną. Przypuszczalnie jest to najlepsze miejsce, by dodać elementy dizajnu, zatem powinieneś dobrze się zastanowić nad wyborem formatu. W przypadku stanowiska policjanta generalnie bezpieczniej będzie postawić na tradycyjną formę i zrezygnować ze zbytnio kreatywnego podejścia.

Cel nagłówka: zapewnić w dokumencie miejsce na imię, nazwisko i dane osobowe oraz nadać listowi atrakcyjną, dopracowaną formę, która pozwoli się wyróżnić.

Przykład wstępu z listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

Szanowny Panie,

Skopiowane!

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym daje Ci świetną okazję na ustanowienie właściwego tonu i stworzenie osobistej więzi. W przypadku aplikacji na stanowisko państwowe, takie jak posada policjanta, najlepszym wyborem będzie zwrot „Szanowny Panie/ Szanowna Pani”. Warto sprawdzić także, czy w wydziale, do którego aplikujesz, obowiązują konkretne wymogi formalne, np. podawanie rangi pracownika czy nazwy stanowiska, albo używanie określonych formuł grzecznościowych. Jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci o tym opowiedzieć, postaraj się zgłębić tę kwestię w inny sposób.

Cel zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym: nawiązanie osobistej więzi z odbiorcami listu poprzez formalne zwrócenie się do nich.

Poniżej znajdziesz zwrot grzecznościowy z naszego przykładowego listu motywacyjnego policjanta.

Przykład wstępu z listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

dzięki mojej rodzinie złożonej z pracowników organów ścigania i sześcioletniej służbie w policji miałem okazję zrozumieć rzeczywistość, jaka kryje się za opowieściami.

Skopiowane!

Wstęp do listu motywacyjnego

Pierwsze zdania listu motywacyjnego powinny demonstrować pewność siebie i przekonująco ukazywać, jak świetnym policjantem będziesz. Na tym jednak nie kończy się ich rola jako najważniejszego „haczyka” do przyciągania uwagi. Zwięźle i zrozumiale pokaż swoje najmocniejsze kwalifikacje – czyli osiągnięcia o bezpośrednim znaczeniu dla rekrutacji i uniwersalne umiejętności – po to, by rekrutujące osoby mogły sobie wyobrazić, ile wniesiesz do ich oddziału policji. 

Używaj pełnych energii sformułowań, aby przekazać, że:

 • Świetnie pasujesz do stanowiska i będziesz cennym nabytkiem dla wydziału policji
 • Ekscytuje Cię możliwość służby dla społeczeństwa u boku innych policjantów.

Cel wstępu do listu motywacyjnego: zaintrygowanie rekruterów poprzez wskazanie najważniejszych dla nich i najciekawszych przykładów Twoich kwalifikacji jako policjanta.

Oto wstęp z naszego przykładowego listu motywacyjnego policjanta.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

Rozwinięcie listu motywacyjnego (treść)

Rozwinięcie listu motywacyjnego to inaczej jego zasadnicza treść. Te dwa lub trzy akapity dają Ci miejsce na opisanie swoich poprzednich doświadczeń zawodowych i uniwersalnie przydatnych umiejętności. 

Jednym ze sposobów uporządkowania opisu w tej części listu – być może także przy wykorzystaniu podpunktów – jest metoda „STAR”. Ten skrót oznacza „Sytuację, Twoje zadanie, Akcję, Rezultat”. Możesz przywołać krótkie, jednozdaniowe anegdoty o właśnie takiej strukturze: opisz sytuację i stojące przed Tobą zadanie, a następnie podjęte działania i ich pozytywne rezultaty. Pamiętaj, aby wybierać zdarzenia, z którymi możesz się zetknąć jako policjant na swoim nowym stanowisku.

W osobnym akapicie możesz wymienić wprost swoje najważniejsze umiejętności i powody, dla których świetnie pasujesz do danej jednostki policyjnej. 

Cel zasadniczej treści listu motywacyjnego: pokazanie przykładowych sytuacji, w których wykonywałeś obowiązki podobne do tych w opisie stanowiska, oraz zaprezentowanie rekrutującej jednostce swoich mocnych stron i tego, co masz jej do zaoferowania.

Przykładowa treść z naszego listu motywacyjnego policjanta pokazuje, co można zawrzeć w tej części dokumentu.

Przykład treści listu motywacyjnego, którą można dostosować do potrzeb

Jako ultramaratonista odnalazłem swoje powołanie na patrolach, gdzie mój czas zajmuje reagowanie w sytuacjach zagrożenia, zatrzymania, przeszukania i aresztowania, konflikty domowe i badanie miejsca przestępstwa. Optymalna forma fizyczna i psychiczna ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwala mi utrzymać kondycję do służby społeczeństwu. Czterdzieści rekomendacji potwierdza moją zdolność do dania z siebie stu procent. 

Studiuję procedury policyjne i jestem przekonany, że u podstaw każdej decyzji podejmowanej przez policjanta powinny leżeć przepisy prawa. Oczywiście istotny jest także zdrowy rozsądek, jednak w moim doświadczeniu – obejmującym ponad 500 indywidualnych incydentów rocznie – należy się nim posługiwać w zgodzie z regulacjami.

Po ukończeniu licencjatu z kryminalistyki na Wyższej Szkole Bankowej i przejściu szkolenia w Szkole Policyjnej w Katowicach bezustannie dążyłem do poszerzenia swojej wiedzy. Certyfikat z udzielania pierwszej pomocy przydał mi się już niejednokrotnie, między innymi podczas ubiegłorocznej awarii przemysłowej na terenie wiejskim, gdzie w oczekiwaniu na przyjazd medycznych służb ratunkowych udzieliłem pomocy dwunastu osobom poszkodowanym.

Jako aktywny członek społeczeństwa współpracowałem ze szkołami w Rudzie Śląskiej, tworząc kampanie edukacyjne dla młodzieży i pomagając w organizacji ośrodka rehabilitacji dla osób zażywających narkotyki. Nawiązane relacje często pomagały mi rozwiązywać problemy i prezentować się jako partner do rozmowy, a nie osoba, której należy unikać. Aktywne działania policjanta stanowią profilaktykę. Moje wysiłki i zaangażowanie przyniosły spadek przestępczości wśród młodzieży o 37%.

Skopiowane!

Zakończenie listu motywacyjnego (podsumowanie i podpis)

Teraz, gdy masz już większość swojego listu motywacyjnego na stanowisko policjanta, potrzebujesz idealnego zakończenia. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zamknięcie takiego dokumentu jest wezwanie do działania. To zdanie, w którym wprost wyrażasz swój entuzjazm lub zainteresowanie danym stanowiskiem i zapraszasz kierownika ds. rekrutacji do kontaktu. Jeśli masz miejsce, możesz nawet powtórzyć tu swój numer telefonu albo adres e-mail.

Zakończ list podpisem, zarazem grzecznym, jak i formalnym. Świetnym wyborem będzie zwrot „Z poważaniem” albo „Z wyrazami szacunku”, po którym powinno nastąpić Twoje imię i nazwisko.

Cel zakończenia listu motywacyjnego: zakończenie listu motywacyjnego efektywnym wezwaniem do działania, które wyraża powagę, ale i pozytywne podejście, a następnie podpis.

Poniżej znajdziesz część kończącą nasz przykładowy list motywacyjny policjanta.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego i podpisu, które można dostosować do potrzeb

Z chęcią skorzystam z okazji, by zmierzyć się z Państwa wyzwaniami i mam nadzieję, że będę mógł podnieść poczucie bezpieczeństwa i ochrony u lokalnej społeczności.

Z poważaniem,

Bartłomiej Menzel

Skopiowane!

Błędy, których należy unikać w liście motywacyjnym

Teraz, gdy omówiliśmy, czym powinien cechować się świetny przykładowy list motywacyjny policjanta, zajmijmy się największymi pułapkami czyhającymi na kandydatów na to stanowisko.

 • Niczym niewyróżniające się listy motywacyjne: stanowisko policjanta jest poważną posadą – ale to nie znaczy jeszcze, że Twój list motywacyjny powinien być bez wyrazu. Okaż wyraźne zainteresowanie konkretną jednostką policji i społecznością oraz chęć do wykonywania obowiązków zawartych w opisie stanowiska.
 • Błędy gramatyczne i literówki: literówki i problemy z gramatyką zmniejszą szanse na to, że ktoś przeczyta Twój list motywacyjny do końca. Tego typu błędy sugerują także, że będziesz mieć problemy z poprawnym wypełnianiem formularzy i raportów – a to istotna część pracy policjanta.
 • Słabe formatowanie: nieprofesjonalne fonty w niewłaściwych rozmiarach będą ważnym komunikatem dla kierownika ds. rekrutacji, zanim jeszcze zacznie lekturę. Odpowiedni stosunek pustej przestrzeni do tekstu jest kolejnym istotnym czynnikiem, który sprawi, że Twój list motywacyjny będzie się przyjemnie czytać.
 • Brak stylu wizualnego: list motywacyjny policjanta nie powinien pękać w szwach od kolorów i obrazków, ale to nie znaczy, że styl jest nieistotny. Estetyczny i dobrze zorganizowany czarno–biały układ może bardzo pomóc w korzystnym zaprezentowaniu swojej kandydatury.

Najważniejsze wnioski

 1. List motywacyjny to bardzo istotne narzędzie pozwalające znaleźć pracę jako policjant, zwłaszcza że konkurencja w wielu zawodach ciągle rośnie.
 2. Twój list motywacyjny powinien przekazywać wszystkie niezbędne informacje w ramach dobrze ułożonej struktury obejmującej nagłówek, zwrot grzecznościowy, zasadniczą treść i zakończenie.
 3. Wybieraj profesjonalne fonty i pamiętaj, by zachować równowagę między pustą przestrzenią a tekstem. W ten sposób list będzie dopracowany i łatwy w lekturze.
 4. Szablon listu motywacyjnego może znacząco ułatwić zapewnienie wspaniałego wyglądu. Stanowisko policjanta to formalna funkcja, zatem wybierz neutralną paletę barw o tradycyjnym charakterze.
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
410 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
220 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
58 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
48 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
33 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
87 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
42 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
58 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
48 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
21 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 100 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
16 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
96 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka