1. Przykłady
 2. Pielęgniarka
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Pielęgniarka Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Pielęgniarka, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Pielęgniarka w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
5.0
Średnia ocena
47 osób również oceniło przykład
Pielęgniarka Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Pielęgniarka to pierwsza tarcza na linii frontu z wszelkimi chorobami, które nam doskwierają. Jeszcze nigdy Twoje umiejętności nie były bardziej doceniane niż dzisiaj. Podczas pandemii koronowirusa wiele dyskutowano o tym, które zawody są witalne – Twój znalazł się na samym szczycie listy. „W 7 na 10 szpitali brakuje pielęgniarek do obsługi pacjentów z wirusem Covid-19” – tak brzmiał przykładowy nagłówek w jednej z gazet.

W tym artykule zauważono, że nawet gdyby podwoić liczbę łóżek na oddziałach intensywnej terapii, nie ma wystarczającej liczby pielęgniarek, aby je obsłużyć. I chociaż niektóre z pielęgniarek można przenieść na OIOM do opieki nad ciężko chorymi pacjentami z COVID-19, spowoduje to niedobory personelu na innych oddziałach szpitala, gdzie pielęgniarki też są bardzo potrzebne.

Innym problemem jest to, że obecnie pielęgniarki mogą być równomiernie rozmieszczone w całym kraju, podczas gdy epidemia koronawirusa uderzyła mocniej w niektórych regionach kraju niż w innych. Może to powodować potrzebę przenoszenia pielęgniarek do miejsc, w których są najbardziej potrzebne.

Kolejną kwestią jest to, że 15% pielęgniarek są matkami, ale ich rodzina nie może zaopiekowa

się dziećmi, a zamknięcie szkół i żłobków bardzo utrudnia im stawienie się do pracy. Wszystko to świadczy o bezprecedensowych zmianach w zawodzie pielęgniarki – zapotrzebowanie na nie znacznie przewyższa ich faktyczną liczbę.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczoną dyplomowaną pielęgniarką, czy właśnie zdobyłaś wykształcenie, szukasz pracy na rynku, który desperacko Cię potrzebuje. A jeśli jesteś gotowa ryzykować swoje zdrowie, by leczyć innych, zasługujesz na pracę najlepszą z możliwych. W CVeasy.pl specjalizujemy się w pomaganiu ludziom w znajdowaniu odpowiednich dla nich ofert pracy. Od dawna podkreślamy potrzebę tworzenia wyjątkowych CV i opracowaliśmy szczegółowy przewodnik dla pielęgniarek, które zamierzają to zrobić..

Zapewniamy narzędzie do tworzenia CV wraz z szablonami umożliwiające każdemu stworzenie profesjonalnego, sprawdzonego w praktyce CV, które pomoże w zdobyciu wymarzonej pracy.

List motywacyjny na stanowisko pielęgniarki wraz z przykładami

Dobry list motywacyjny dotyczący praktycznie każdego stanowiska – nie tylko w zawodzie pielęgniarki – ma tę samą podstawową strukturę:

 • Nagłówek
 • Zwrot grzecznościowy
 • Wstęp
 • Rozwinięcie
 • Podsumowanie
 • Podpis.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdej z wymienionych sekcji, zapoznaj się z naszym ogólnym poradnikiem „Jak napisać list motywacyjny”.

Nagłówek

Być może największym błędem, jaki można popełnić w liście motywacyjnym (lub CV), jest pominięcie danych kontaktowych w nagłówku – pracodawca nie ma wówczas pojęcia, jak się z Tobą skontaktować. Wysyłając wiadomość e-mail, można założyć, że pracodawca po prostu kliknie „Odpowiedz”. Ale jeśli Twój e-mail zostanie przesłany dalej lub wydrukowany w celu udostępnienia go innym decydentom, Twój adres e-mail może się łatwo zawieruszyć. Nie utrudniaj pracodawcom nawiązania kontaktu!

Zwrot grzecznościowy

To po prostu zwrot „Szanowny Panie” lub „Szanowna Pani”. Jeśli odbiorca listu nie jest znany, można napisać „Szanowni Państwo”. Zwrot grzecznościowy do adresata kończymy przecinkiem. Pod wieloma względami e-mail zmienił sposób komunikowania się: wiadomości i nagłówki bywają czasem mniej formalne. Uważaj jednak na zbyt swobodny ton w oficjalnym piśmie biznesowym skierowanym do osób, których nie znasz.

Wstęp

„Piszę do Pana…” Stop! Przecież to oczywiste, że piszesz. Gdyby tak nie było, przed adresatem nie leżałby teraz Twój list. Jeśli użyłeś tego słowa, wykreśl je z każdego listu motywacyjnego, jaki masz zamiar wysłać. Wprowadzenie jest absolutnie kluczowe – jednym odważnym i szczerym zdaniem możesz od razu trafić do celu, zdaniem, które odnosi się zarówno do stanowisko, na które aplikujesz, jak i do Twoich kwalifikacji.

Przykład:

Jako dyplomowana pielęgniarka z dwunastoletnim doświadczeniem w dużych szpitalach w Warszawie i Poznaniu, chciałbym zaoferować Państwu moje usługi na oddziale OIOM.

Rozwinięcie

W tym miejscu należy przejść do sedna sprawy. Przedstawiłeś się, powiedziałeś, co robisz – teraz w dwóch – trzech akapitach powinieneś wyjaśnić, dlaczego jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko, podpierając argumenty konkretnymi faktami. Przydatna jest w tym metoda STAR / CAR. STAR to skrót od „S – Situation – Sytuacja; T – Task – Zadanie; A – Action – Akcja; R – Result – Rozwiązanie”, podczas gdy skrót CAR upraszcza ten model do trzech kroków: „Context – Kontekst, Action – Działanie, Result – Rozwiązanie”.

Nakreśl sytuacje, z którymi spotkałeś się w przeszłości, używaj aktywnych czasowników, aby opisać podjęte działania i osiągnięte przez Ciebie pozytywne wyniki. Gdziekolwiek to możliwe, podawaj fakty i liczby, które ułatwią ocenę Twoich osiągnięć – na przykład, w ilu porodach asystowałeś na oddziale położniczym czy iloma pacjentami opiekowałeś się na oddziale intensywnej terapii?

Podsumowanie i podpis

Twoje podsumowanie powinno wzywać do działania – napisz, że jesteś ciekawy reakcji, że z przyjemnością zaplanujesz rozmowę kwalifikacyjną. Możesz też zaproponować, że w następnym tygodniu sam zadzwonisz. Należy pokazać przy tym pewność siebie i zdecydowanie, ale nie można sprawiać wrażenia osoby aroganckiej czy zarozumiałej. Zakończ mocnym akcentem, który sprawi, że adresat nie będzie miał wątpliwości, iż zależy Ci na tej pracy i że jesteś kandydatem, z którym należy się liczyć.

Warto zapamiętać

 • W liście motywacyjnym przedstawiasz się menedżerowi ds. zatrudnienia. List to rodzaj prezentacji pokazującej, dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem na stanowisko, o które się ubiegasz.
 • O ile nie zostaniesz poproszony o nieprzesyłanie listu motywacyjnego, zawsze uważaj list motywacyjny za integralną część aplikacji.
 • W liście motywacyjnym trzymaj się przyjętej struktury i zadbaj o to, by każda sekcja osiągnęła zamierzony efekt.
 • Wykorzystuj emocje, by wywołać osobistą reakcję, ale równoważ je za pomocą faktów i konkretnych informacji, które pozycjonują Cię jako właściwego kandydata.
 • Używaj właściwego tonu, unikaj stereotypów i zadbaj o to, żeby Twój list był bezbłędny.
 • Unikaj błędów w formatowaniu, nie „kombinuj” z użyciem własnego edytora tekstu, dziwacznego layoutu czy nietypowej czcionki.

Najlepszym sposobem na uniknięcie wszystkich tych błędów jest skorzystanie ze sprawdzonych szablonów i profesjonalnych wskazówek dostępnych na CVeasy.pl. Choć nie możemy napisać listu za Ciebie, to usuniemy przeszkody i pułapki czyhające na Ciebie na drodze tworzenia tego kluczowego elementu Twojej aplikacji.

Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
410 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
220 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
58 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
48 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
33 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
87 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
42 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
58 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
48 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
21 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 100 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
16 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
96 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka