1. Przykłady CV
 2. Psycholog
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Przykładowe CV na stanowisko Psycholog

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Psycholog , aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.6
Średnia ocena
30 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Psycholog
Edytuj to CV

Niezależnie od tego, czy chcesz zacząć pracę jako psycholog zaraz po studiach, czy też na nieco późniejszym etapie życia, potrzebne ci będzie CV, dzięki któremu będziesz się wyróżniać. CV psychologa, które uwydatni twoje wykształcenie, staże i doświadczenie.

I tu wkracza cveasy.pl. Dostępne tam szablony i bezpłatny kreator CV poprowadzą cię krok po kroku. Zacznij od naszego poradnika, który został napisany specjalnie dla psychologów.

Jak napisać CV psychologa

Zacznijmy od ustalenia, co należy w takim CV umieścić. Powinny znajdować się w nim następujące sekcje:

 • Nagłówek CV
 • Podsumowanie zawodowe (albo „O mnie”)
 • Doświadczenie zawodowe
 • Umiejętności
 • Wykształcenie

Psycholog kliniczny, psycholog szkolny… istnieje bardzo wiele ścieżek, które możesz wybrać. W każdym przypadku twoje CV będzie wyglądać nieco inaczej. Na szczęście pewne zasady pozostają niezmienne. Podczas pisania trzymaj się prostych kroków:

 1. Dokładnie przeanalizuj ogłoszenie o pracę i wypisz najważniejsze słowa kluczowe oraz wymagania.
 2. Na kolejnym etapie przyjrzyj się własnym umiejętnościom i kompetencjom. Przygotuj CV tak, by jak najlepiej odpowiadało wymogom przyszłego pracodawcy. Oczywiście nie mamy na myśli mijania się z prawdą – ale może warto będzie tym razem nieco zmienić listę umiejętności w CV psychologa albo podkreślić inne niż zwykle osiągnięcia?
 3. Przeczytaj swoje CV i upewnij się, że znalazły się w nim wszystkie wymagane informacje i najważniejsze słowa kluczowe. Poproś zaufaną osobę, by je przejrzała. Powszechnie wiadomo, że w cudzych dokumentach łatwiej jest wyłapać literówki czy drobne błędy, które tobie mogłyby umknąć.

Wybór najlepszego formatu CV dla psychologa

Psychologom zdecydowanie polecamy CV chronologiczne. Dlaczego? Twoja kariera zapewne podąża prostą ścieżką, którą można ze szczegółami opisać po kolei. Rekruterzy preferują ten format, ponieważ łatwo im poznać twoje ostatnie doświadczenia. Jeśli zaś twoje doświadczenia zawodowe nie wpisują się w ten format, być może lepsze będą dla ciebie inne opcje takie jak format funkcjonalny lub hybrydowy.

Podaj swoje dane kontaktowe

Wiele eksperymentów psychologicznych potwierdziło pewną prostą zasadę: ludzie chętnie robią to, co jest proste i wygodne. Skorzystaj z tej reguły i podaj swoje dane kontaktowe w nagłówku CV, tak by rekruter mógł łatwo zaprosić cię na wymarzoną rozmowę. Wpisz:

 • Imię i nazwisko: Oraz nazwę stanowiska, na które aplikujesz.
 • Profesjonalnie brzmiący adres e-mail: Najlepiej, by składał się z imienia i nazwiska.
 • Numer telefonu: Pamiętaj, by sprawdzić, jak brzmi twoja poczta głosowa!
 • Lokalizacja: Podaj miejsce zamieszkania i ewentualnie informację o gotowości do relokacji/pracy zdalnej.

Zrezygnuj za to z podawania dodatkowych informacji takich jak numer PESEL, dokładny adres czy data urodzenia. Nie są do niczego potrzebne, a jedynie zajmą cenne miejsce.

Tak
Nie
 • Ania Kowalik
 • Ur. 5 maja 1990 r.
 • Ul. Tęczyńskich 63
 • Gdynia

Wykorzystaj moc podsumowania zawodowego

Być może na co dzień słuchasz, jak inni opowiadają o swoim życiu… Ale teraz przyszła kolej na ciebie. Podsumowanie zawodowe, czyli rubryka „O mnie”, to twoja szansa, by we własnych słowach zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy.

Spraw, by zadziałał efekt pierwszego wrażenia. Opisz swoje predyspozycje, hobby i zainteresowania. Opowiedz o swoich sukcesach. Użyj mocnych słów, by sprzedać się jako idealny kandydat na wybrane przez ciebie stanowisko.

Twój profil powinien zacząć się od opisu tego, czym się zajmujesz i jakim pracownikiem jesteś (np. „doświadczony, empatyczny psycholog dziecięcy”). Następnie opisz swoje osiągnięcia, cechy, umiejętności i specjalizację zawodową. Używaj energicznego języka, bez długich konstrukcjach i omijaj wyrażenia takie jak „jestem”. Nie używaj frazesów ani suchych wyrażeń, a zamiast tego akcentuj mocne strony i osiągnięcia.

Potrzebujesz przykładów? Znajdziesz je w naszych przykładowych CV – przydatne może być CV lekarza albo CV fizjoterapeuty.

Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV psychologa bez doświadczenia

Energiczna absolwentka psychologii ze specjalizacją kliniczną i doświadczeniem wolontariatu z osobami wymagającymi interwencji kryzysowej. Szuka miejsca, gdzie będzie mogła rozwinąć swoje kompetencje w zakresie diagnozy psychologicznej.

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV psychologa z kilkuletnim doświadczeniem

Psycholog z ogromnym doświadczeniem, zapewniający pacjentom innowacyjne terapie w walce z ich problemami. Udzielający całościowego wsparcia: od postawienia diagnozy do całkowitej poprawy stanu zdrowia pacjenta. Współpracujący z innymi specjalistami w celu zapewnienia holistycznego podejścia do problemów pacjenta.

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV bardzo doświadczonego psychologa 

Psychoterapeuta i psycholog pracujący od 15 lat w nurcie psychodynamicznym. Superwizor i wykładowca, który wykształcił już kilkuset studentów. Zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro swoich klientów.

Skopiowane!

Przedstaw swoje doświadczenie zawodowe psychologa: czy chce pani o tym porozmawiać?

Wypisz miejsca, w których pracowałeś, odwracając chronologię (pierwsza będzie zatem twoja ostatnia praca). To, czy uwzględnić daną pracę, powinno zależeć od tego, czy konkretne doświadczenie będzie przydatne na nowym stanowisku. Nie ma potrzeby wypisywać wszystkich swoich doświadczeń zawodowych, chociaż lepiej wytłumaczyć długie przerwy w zatrudnieniu.

Stwórz listę poprzednich pracodawców z miejscowością i datami zatrudnienia (na przykład od czerwca 2017 do lipca 2019; nie musisz podawać dokładnej daty, kiedy zacząłeś i skończyłeś pracować). Wypunktuj swoje osiągnięcia w każdej pracy.

Pamiętaj, by nie ograniczać się do wypisania obowiązków, jakie stoją przed każdym psychologiem – zamiast tego użyj konkretów i mów o efektach swoich działań.

I tak zamiast pisać:

 • Diagnoza pacjentów
 • Terapia

Spróbuj skupić się na wynikach:

 • Diagnoza średnio dwudziestu dorosłych pacjentów tygodniowo przy wykorzystaniu m.in. Inwentarza Osobowości NEO-PI-R
 • Prowadzenie terapii w nurcie Gestalt z elementami innych podejść – praca wspierająca i rozwojowa z kilkudziesięcioma osobami na przestrzeni trzech lat
Edytowalny przykład rubryki „doświadczenie zawodowe”

Psycholog w Poradni zdrowia psychicznego Psyche, Wrocław
Kwiecień 2017 - Kwiecień 2020

 • Stawianie diagnozy neurologicznej przed podjęciem leczenia.
 • Współpraca z zespołami multidyscyplinarnymi w celu skutecznego koordynowania opieki nad pacjentem.
 • Wdrażanie metod leczenia zmniejszających problemy ze zdrowiem psychicznym i bariery rehabilitacyjne.
 • Badanie zachowań oraz wdrażanie na jego podstawie krótko- i długoterminowych planów leczenia.
 • Empatia i duża dbałość o szczegóły.


Psycholog w Klinice Zdrowego Umysłu, Ślęża
Czerwiec 2014 - Marzec 2017

 • Stosowanie terapii behawioralnej w przypadku pacjentów doświadczających trudności psychicznych.
 • Opracowywanie i wdrażanie leczenia mającego na celu pomoc
 • pacjentom w prowadzeniu jak najzdrowszego trybu życia.
 • Przeprowadzanie dokładnych badań psychologicznych i diagnozowanie.
 • Prowadzenie konsultacji z personelem klinicznym w celu zapewnienia optymalnej opieki nad pacjentem.
 • Wykazanie się gruntowną znajomością teorii poradnictwa psychologicznego.
Skopiowane!

Jak napisać CV psychologa bez doświadczenia

Stale rośnie zapotrzebowanie na usługi psychologów i psychiatrów – według danych centrum medycznego enel-med w 2023 roku skoczyło o niemal 50%. Dlatego przyszli psychologowie bez doświadczenia nie muszą się szczególnie martwić o swoje perspektywy po skończeniu studiów. Zwiększ swoje szanse i pokaż się potencjalnemu pracodawcy od najlepszej strony: wspomnij o wykształceniu i umiejętnościach zdobytych podczas stażu czy wolontariatu. Nawet pozornie niezwiązana praca w obsłudze klienta może świadczyć o empatii czy zdolności słuchania, które są dla przyszłego psychologa bezcenne.

Podaj umiejętności kluczowe dla stanowiska psychologa

Sekcja „umiejętności” to często mieszanka umiejętności twardych jak na przykład znajomość konkretnych kwestionariuszy do diagnoz, oraz tak zwanych umiejętności „miękkich” związanych z interakcjami z ludźmi. Jako psycholog zapewne posiadasz kompetencje z obu tych kategorii – a szczególnie z drugiej, gdzie mowa o słuchaniu, komunikacji, współpracy i zdolnościach analitycznych.

Pamiętaj, że CV musi być dopasowane do konkretnego pracodawcy, tak więc wypisz umiejętności, na których zależy mu najbardziej. Omijaj też banały, które rekruterzy widzieli już tysiąc razy. Wygoogluj „frazesy w CV”, żeby dowiedzieć się, jakich słów unikać.

Poniżej znajdziesz naszą propozycję umiejętności psychologa:
 • Psychoedukacja
 • Test MMPI-2
 • Diagnoza neuropsychologiczna
 • Umiejętność pracy z grupą
 • Cierpliwość
Skopiowane!

Wpleć informację o umiejętnościach w innych częściach CV, np. przy opisie obowiązków zawodowych. Oto przykład:

Umiejętność pracy z grupą: Opisz, jakie to były grupy i na czym polegało twoje zadanie.

Test MMPI-2: Jak często stosujesz to narzędzie? Wytłumacz, jak wygląda cały proces analizy wyników.

Edytowalny przykład informacji o umiejętnościach w CV
 • Diagnoza neurologiczna
 • Terapia poznawczo-behawioralna
 • Prowadzenie badań
 • Znajomość koncepcji psychologicznych
Skopiowane!

Wypisz ukończone szkoły i kursy oraz certyfikaty związane z psychologią

W przypadku każdego psychologa kompetencje mają kluczowe znaczenie – nie można zostać terapeutą bez kilkuletniej szkoły psychoterapii. Dlatego poza studiami wymień także:

 • Wszelkie szkoły podyplomowe i ukończone szkolenia: psychologia ma tak wiele specjalizacji, że można się kształcić bez końca. Pokaż, że wiesz, w którą stronę zmierzasz i bezustannie się rozwijasz.
 • Staże i praktyki: opisz swój obowiązkowy staż podyplomowy tak, by zadziałał na twoją korzyść. A może masz więcej doświadczenia pod okiem starszych kolegów i koleżanek po fachu?
 • Aktywność dodatkowa: koła naukowe? Organizowanie konferencji? Członkostwo w organizacjach branżowych takich jak Polskie Towarzystwo Psychologiczne? Wszystko to działa na twoją korzyść.

Jeśli intensywnie dbasz o rozwój, a nie masz jeszcze zbyt imponującego doświadczenia w praktyce, możesz umieścić rubrykę „ wykształcenie” nad historią zatrudnienia.

Edytowalny przykład informacji o wykształceniu w CV

Instytut Psychologii, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Uniwersytet Wrocławski (Magister), Wrocław
Wrzesień 2008 - Kwiecień 2014

Kierunek Filozofia, Uniwersytecie Wrocławskim (licencjat) Wrzesień, Wrocław
Wrzesień 2004 - Maj 2008

Skopiowane!

Dobierz odpowiedni szablon i styl do CV psychologa

Nie ma czegoś takiego jak jeden wzór CV psychologa. Istnieje jednak kilka zasad dotyczących estetyki tego dokumentu: CV powinno być proste, mieć profesjonalny design i cieszyć oko. Tekst nie powinien być zbyt rozstrzelony, ani zbyt zbity. Unikaj jaskrawych kolorów czy tanich sztuczek i nie kombinuj. 

CV napisane w twoim ulubionym edytorze tekstu może i wygląda świetnie na twoim komputerze, ale otwarte w innej aplikacji przez rekrutera może wyglądać koszmarnie. Szkoda byłoby twojej ciężkiej pracy… Aby łatwo rozwiązać ten problem, zawsze wysyłaj CV w formacie PDF, chyba że pracodawca wyraźnie zażąda inaczej.

Edytowalne przykładowe CV (pełen tekst)

Profil

Psycholog z ogromnym doświadczeniem, zapewniający pacjentom innowacyjne terapie w walce z ich problemami. Udzielający całościowego wsparcia: od postawienia diagnozy do całkowitej poprawy stanu zdrowia pacjenta. Współpracujący z innymi specjalistami w celu zapewnienia holistycznego podejścia do problemów pacjenta.


Historia zatrudnienia

Psycholog w Poradni zdrowia psychicznego Psyche, Wrocław
Kwiecień 2017 - Kwiecień 2020

 • Stawianie diagnozy neurologicznej przed podjęciem leczenia.
 • Współpraca z zespołami multidyscyplinarnymi w celu skutecznego koordynowania opieki nad pacjentem.
 • Wdrażanie metod leczenia zmniejszających problemy ze zdrowiem psychicznym i bariery rehabilitacyjne.
 • Badanie zachowań oraz wdrażanie na jego podstawie krótko- i długoterminowych planów leczenia.
 • Empatia i duża dbałość o szczegóły.


Psycholog w Klinice Zdrowego Umysłu, Ślęża
Czerwiec 2014 - Marzec 2017

 • Stosowanie terapii behawioralnej w przypadku pacjentów doświadczających trudności psychicznych.
 • Opracowywanie i wdrażanie leczenia mającego na celu pomoc
 • pacjentom w prowadzeniu jak najzdrowszego trybu życia.
 • Przeprowadzanie dokładnych badań psychologicznych i diagnozowanie.
 • Prowadzenie konsultacji z personelem klinicznym w celu zapewnienia optymalnej opieki nad pacjentem.
 • Wykazanie się gruntowną znajomością teorii poradnictwa psychologicznego.


Umiejętności

 • Diagnoza neurologiczna
 • Terapia poznawczo-behawioralna
 • Prowadzenie badań
 • Znajomość koncepcji psychologicznych


Wykształcenie

Instytut Psychologii, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Uniwersytet Wrocławski (Magister), Wrocław
Wrzesień 2008 - Kwiecień 2014

Kierunek Filozofia, Uniwersytecie Wrocławskim (licencjat) Wrzesień, Wrocław
Wrzesień 2004 - Maj 2008

Skopiowane!

Przykładowe CV psychologa (sam tekst)

Wiesz już, co zawrzeć w CV, by dodać mu mocy. A jeśli chodzi o wygląd… może skorzystasz z naszego kreatora CV? Mamy wiele przetestowanych przez rekruterów szablonów, zatem na pewno znajdziesz taki, który będzie odpowiadać twojej estetyce i osobowości.

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.6
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
590 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
560 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 600 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
75 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
40 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka