1. Przykłady
 2. Nauczyciela
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Nauczyciela Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Nauczyciela, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Nauczyciela w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.4
Średnia ocena
22 osób również oceniło przykład
Nauczyciela Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Jako nauczyciel spędzasz niezliczone godziny, przygotowując swoich uczniów do osiągnięcia sukcesu w szkole i poza nią. Twoja pasja edukacyjna oznacza, że zainwestowałeś czas i wysiłek w swoją klasę i jakość planów lekcji. W całym kraju i na całym świecie dyrektorzy szukają kandydatów z doświadczeniem w nauczaniu, aby motywować uczniów i radzić sobie z hałaśliwymi klasami. Jak w takim razie nawiązać z nimi kontakt? W procesie zatrudniania Twoje CV nie powie wszystkiego. Dlatego dobrze napisany, przyciągający uwagę list motywacyjny jest niezbędnym narzędziem do zdobycia pracy. Ten poradnik wraz z naszym przykładem profesjonalnego listu motywacyjnego:

 • wyjaśni cel i znaczenie przekonującego listu motywacyjnego;
 • przedstawi szczegółowo najważniejsze elementy dobrego listu motywacyjnego;
 • wyposaży Cię w sprawdzone porady i wskazówki z zakresu psychologii, które będziesz mógł wykorzystać w swoim liście;
 • zademonstruje cel zastosowania odpowiedniego formatu listu motywacyjnego.

Struktura listu motywacyjnego nauczyciela wraz z przykładami

Jeśli chodzi o porządkowanie myśli i prezentację, większość listów motywacyjnych kieruje się tymi samymi podstawowymi zasadami, Menedżer ds. rekrutacji lub dyrektor będzie oczekiwał następujących elementów:

 • Nagłówek
 • Zwrot grzecznościowy
 • Wstęp
 • Rozwinięcie
 • Podsumowanie
 • Podpis.

Przyjrzyjmy się temu, jak napisać każdą z tych sekcji.

Korzystaj ze słownika synonimów podczas pisania listu motywacyjnego
Korzystaj ze słownika synonimów podczas pisania listu motywacyjnego

Nagłówek

Nagłówek listu motywacyjnego może wydawać się formalnością, bez której można się obejść, ale w rzeczywistości służy on ważnemu celowi zarówno pod względem funkcji, jak i estetyki. Mówiąc wprost, nagłówek wprowadza imię i nazwisko kandydata oraz dane kontaktowe, co pozwala menedżerowi ds. rekrutacji odwołać się do tych informacji w dowolnym momencie. List może również krążyć po dziale HR, dlatego ważne jest, aby każdy, kto się z nim zetknie, wiedział, do kogo należy i jak można się skontaktować z jego nadawcą. Nagłówek listu motywacyjnego zapewnia również pod względem wizualnym powiew świeżości, pozostawiając dużą przestrzeń u góry dokumentu. Jeśli w treści listu chcesz zawrzeć dużo informacji, Twój nagłówek powinien być bardzo zwięzły. Niezależnie od sytuacji w nagłówku należy zamieścić jedynie niezbędne informacje, zwłaszcza jeśli składasz aplikację online.

W przeszłości w nagłówku zamieszczano powszechnie fizyczny adres pocztowy nadawcy. Obecnie wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail, a także datę oraz nazwisko osoby zatrudniającej (jeśli jest znane), a także nazwę i adres firmy. Jeśli naprawdę chcesz ograniczyć informacje w nagłówku do minimum, możesz umieścić w nim tylko swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe. Cel tej sekcji: zidentyfikowanie dokumentu, podanie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych menedżerowi ds. rekrutacji, stworzenie dokumentu, który będzie wizualnie atrakcyjny.

Zwrot grzecznościowy

Zwrot grzecznościowy zawiera z reguły nie więcej niż dwa słowa, powinny być one jednak odpowiednie. Powitanie, które jest albo zbyt formalne, albo zbyt swobodne, spowoduje, że menedżer ds. rekrutacji lub dyrektor szkoły sceptycznie podejdą do Twojego listu. Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wyborze zwrotu grzecznościowego jest Twój zawód. Szkoły to dość formalne instytucje w porównaniu do, powiedzmy, start-upowej firmy IT lub lokalnej kawiarni. W takiej sytuacji najbezpieczniej będzie zacząć od „Szanowny Panie” lub „Szanowna Pani”. Cel tej sekcji: użycie profesjonalnego zwrotu grzecznościowego, aby nadać listowi odpowiedni ton.

Do kogo adresować?

Ludzie uwielbiają słyszeć swoje imię. Dotyczy to wszelkich relacji, zarówno osobistych jak i biznesowych. Dlatego tradycyjna zasada dotycząca listu motywacyjnego mówi, aby znaleźć nazwisko menedżera ds. rekrutacji i skierować list bezpośrednio do niego. To ważna rada, bo dzięki temu pokazujesz, że zależy Ci na tym, by dowiedzieć się o szkole jak najwięcej. A jak to wygląda w zawodzie nauczyciela? Niektóre placówki edukacyjne zatrudniają zespół specjalistów HR, którzy następnie przekazują najlepsze życiorysy dyrektorom do wglądu. W mniejszych szkołach dyrektorzy sami oceniają kandydatów. W odpowiedzi na pytanie, do kogo należy zaadresować list, może pomóc uprzejma rozmowa telefoniczna. Jeśli wyjaśnisz, że jesteś kandydatem i chcesz zaadresować swój list do właściwej osoby, sekretarka prawdopodobnie podsunie Ci odpowiednie nazwisko.

Jeśli okaże się, że Twój list przeczyta zespół menedżerów ds. rekrutacji, możesz zdecydować się na bardziej ogólny zwrot grzecznościowy: „Szanowni Państwo”, a jeśli wiesz, że Twój list trafi na biurko dyrektora lub dyrektorki szkoły – „Szanowny Panie Dyrektorze” lub „Szanowna Pani Dyrektor”.

Wstęp

Twoje wprowadzenie służy za przynętę, która ma przekonać menedżera ds. rekrutacji lub dyrektora szkoły do przeczytania całego listu. Zdania takie jak „Piszę, aby wyrazić zainteresowanie Państwa ogłoszeniem dotyczącym stanowiska nauczyciela fizyki w IV Liceum Ogólnokształcącym” może wydać się sztywne i staroświeckie. Dodanie odrobiny emocji poprzez osobistą anegdotę o sukcesie w nauczaniu nada listowi charakter i na samym wstępie podkreśli Twoje umiejętności. Zadbaj o to, żeby przytaczana historia była zwięzła, aby skupić uwagę adresata na głównej sekcji listu. Cel tej sekcji: stworzenie zwięzłej – w jednym lub dwóch zdaniach – i chwytliwej prezentacji swojej osoby i doświadczenia zawodowego.

Rozwinięcie

Jeśli napisałaś odpowiednie wprowadzenie, to dalsza treść listu powinna z niego logicznie wyniknąć. Zaleta zamieszczenia krótkiej historii wziętej z praktyki na początku listu polega na tym, że przygotowuje ona do dalszego, naturalnego opisu umiejętności i osiągnię. Zaraz po niej powinieneś wspomnieć o stanowisku, o które się ubiegasz, i o tym, dlaczego doskonale się na nie nadajesz, w tym o wcześniejszych osiągnięciach, które jasno świadczą o Twoich umiejętnościach. Metoda STAR / CAR (z ang. Sytuacja, Zadanie, Akcja, pozytywny Rezultat; skrót CAR upraszcza ten model do trzech kroków: Kontekst, Działanie, Rozwiązanie) może pomóc w zorganizowaniu myśli i uchwyceniu w słowach wpływu, jaki miałeś na wyniki uczniów. Sekcja ta skupia się na Twoich umiejętnościach miękkich, zaangażowaniu w pracę i charakterze, możesz w niej również opisać swoje twarde umiejętności, które dadzą Ci przewagę nad innymi kandydatami, demonstrując zastosowane przez Ciebie innowacyjne podejście do zajęć w szkole.

Podsumowanie i podpis

Zastanawianie się nad tym, jak zakończyć list motywacyjny, może być jednym z najbardziej frustrujących etapów w procesie pisania. Udało Ci się zawrzeć w liście wszystko, co potrzebne, i teraz masz po prostu ochotę krzyknąć „A więc zadzwoń do mnie!” Na szczęście istnieje na to profesjonalny sposób. Wezwanie do działania to zaproszenie menedżera ds. rekrutacji do nawiązania kontaktu. Odpowiednim sformułowaniem – uprzejmym a jednocześnie stanowczym – w takim przypadku będzie na przykład: „Chętnie dowiem się więcej o pracownikach i uczniach Państwa szkoły. W przypadku pytań proszę o kontakt pod adresem (Twój e-mail) lub numerem telefonu (Twój telefon)”. List zamykamy formułką „Z poważaniem” lub „Pozdrawiam”. Cel tej sekcji: w uprzejmy sposób zachęcić pracodawcę, aby skontaktował się z Tobą oraz pozostawienie po sobie dobrego, profesjonalnego wrażenia.

List motywacyjny nauczyciela oraz często popełniane błędy

Poniżej znajdziesz rady, jak uniknąć często popełnianych błędów:

 • Nudny list. Twoim zadaniem jako nauczyciela szkolnego jest zachęcenie i zmobilizowanie uczniów do nauki. Nudny, ogólnikowo sformułowany list przekazuje odwrotną wiadomość. List motywacyjny, który jest napisany z werwą i pełen entuzjazmu, da ci znacznie większą szansę na znalezienie pracy.
 • Informacje poufne. Chociaż musisz wykazać się swoją skutecznością jako nauczyciel, ważne jest, aby zachować dla siebie prywatne informacje o swoich uczniach lub ich rodzinach. Nawet jeśli menedżer ds. rekrutacji nie zna dokładnie sytuacji, to prawdopodobnie zacznie się zastanawiać, czy można Ci zaufać w kwestii danych osobowych uczniów w jego szkole.
 • Zbyt dużo informacji na temat życia prywatnego. W poszukiwaniu pracy liczy się Twoja osobowość. Dlatego ważne jest, aby zaprezentować się jako żywa osoba. Dążąc do tego celu, nie należy jednak przesadzać z ilością osobistych informacji. Życie rodzinne, hobby i zajęcia weekendowe lepiej zwykle pominąć w liście motywacyjnym, chyba że odnoszą się one bezpośrednio do zawodu i stanowiska nauczyciela.
 • Problem z nieodpowiednim tonem listu, niepoprawną pisownią lub gramatyką. Możesz być pasjonatem edukacji, ale proste zdania sprawdzą się lepiej niż żargon pedagogiczny. Błędy w pisowni i gramatyce zrobią złe wrażenie na menedżerze ds. rekrutacji, zwłaszcza w przypadku zatrudniania nauczyciela.

List, który dobrze wygląda

Wygląd Twojego listu motywacyjnego jest niemal tak samo ważny, jak jego treść. Każdy, kto czyta Twój list, najpierw zapozna się z wyglądem i stylem, czcionką i schematem kolorów, zanim przejdzie do pisemnych informacji. Dlatego ważne jest, aby trzymać się zaufanych standardów życiorysów – czcionek takich jak Sans-Serif, Helvetica czy Georgia w rozmiarze 10–12 pkt. Warto zharmonizować format nagłówka listu i CV. To świetny sposób na zaprezentowanie spójnego, profesjonalnego wizerunku we wszystkich materiałach aplikacyjnych. Jeśli nie jest się grafikiem, może to jednak przysporzyć kłopotów. Na szczęście nasza kolekcja szablonów ułatwia pobranie eleganckiego dokumentu za pomocą kilku kliknięć.

Więcej informacji dotyczących formatowania znajdziesz w naszym wygodnym poradniku.

Warto zapamiętać

 • Twoje CV ma większą siłę przekonywania w połączeniu z listem motywacyjnym. Te dwa dokumenty współdziałają ze sobą i prezentują Twój kompletny wizerunek jako idealnego kandydata.
 • Menedżer ds. rekrutacji oczekuje, że list motywacyjny będzie zawierał zwyczajowe elementy. Znajomość i przestrzeganie zasad pisania listów motywacyjnych pomoże wzbudzić zainteresowanie pracodawcy i wywrze na nim odpowiednie wrażenie.
 • Opisywanie sytuacji, z którymi się zmierzyłeś i dobrze poradziłeś, to doskonały sposób na zaprezentowanie swoich umiejętności, szczególnie w ciągle zmieniającym się zawodzie, jakim jest zawód nauczyciela.
 • Opisywanie kontekstu czy sytuacji, które nie są obce potencjalnemu pracodawcy, to jeden ze sposobów na przekonanie go, że świetnie odnajdziesz się w jego szkole.
 • Odpowiedni format jest podstawą dobrego listu motywacyjnego. Skorzystanie z szablonu pozwala zaoszczędzić czas i umożliwia zharmonizowanie listu motywacyjnego i CV.

Zaoszczędź czas i wysiłek, tworząc idealny list motywacyjny z pomocą CVeasy.pl. Nie wahaj się, po prostu wyślij aplikację i zacznij pracę nauczyciela!

 

Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
450 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
290 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
63 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
53 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 900 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
36 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
94 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
46 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
62 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
20 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka