1. Przykłady
  2. Magazynier
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Magazynier Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Magazynier, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Magazynier w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.9
Średnia ocena
26 osób również oceniło przykład
Magazynier Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Praca w magazynie nie przypomina może pracy urzędnika, do której codziennie przychodzi się w garniturze i pod krawatem albo w kostiumie i butach na obcasie – nie popełnij jednak błędu, myśląc, że nie potrzebujesz profesjonalnego podania o pracę, aby Cię zatrudniono w tej branży. Do tego potrzebne będzie zarówno CV, jak i przekonujący list motywacyjny pracownika magazynu.

W tym poradniku nie tylko pokażemy przykład listu motywacyjnego, ale zajmiemy się też tym, jak bezbłędnie napisać i to w taki sposób, żeby przekonać pracodawcę, że jesteś odpowiednią osobą na stanowisko.

Najlepszy format listu motywacyjnego pracownika magazynu

Oto pięć podstawowych elementów listu motywacyjnego pracownika magazynu:

  • Nagłówek listu motywacyjnego;
  • Zwrot grzecznościowy;
  • Wstęp do listu motywacyjnego;
  • Środkowe akapity (zasadnicza treść listu);
  • Akapit kończący list motywacyjny (podsumowanie i podpis).

Jako pracownik magazynu jesteś prawdopodobnie przyzwyczajony do przenoszenia setek pudeł dziennie i upewniania się, że wszystkie trafiają we właściwe miejsce. W liście motywacyjnym pracownika magazynu wystarczy umieścić powyższe pięć sekcji na jednej stronie A4, więc powinieneś być w stanie zrobić to bez wielkiego wysiłku.

Nagłówek listu motywacyjnego

Pisząc list, zwykle umieszczasz swoje imię i nazwisko na końcu, ale w tym przypadku musisz umieścić je jako pierwsze. List motywacyjny powinien zaczynać się od nagłówka – atrakcyjnie zaprojektowanej sekcji na górze strony, która zawiera Twoje imię i nazwisko, zawód, adres, numer telefonu i adres e-mail.

Najbardziej oczywistym powodem umieszczenia nagłówka listu motywacyjnego jest poinformowanie pracodawców, w jaki sposób mogą się z Tobą skontaktować w przypadku zainteresowania. Stanowi on jednak również ważny element stylistyczny, który sprawia, że dokument już na pierwszy rzut oka robi się bardziej atrakcyjny, dzięki odpowiedniemu stylowi, jaki wybrałeś podczas projektowania nagłówka.

Znaczenie tego, żeby list motywacyjny był czytelny
Znaczenie tego, żeby list motywacyjny był czytelny

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Zwrot grzecznościowy to ta jedna linijka listu, w której piszesz „Szanowny Panie” albo „Szanowna Pani”. To bardzo proste, więc nie zastanawiaj się nad tym zbyt długo.

Jeśli nie znasz nazwiska osoby, do której należy się zwrócić, postaraj się je poznać. W razie potrzeby zadzwoń do firmy, aby dowiedzieć się, kto zajmuje się zatrudnianiem pracowników magazynu. Zaadresowanie listu do odpowiedniej osoby świadczy o szacunku dla firmy i dbałości o szczegóły.

Wstęp w liście motywacyjnym

Rozpocznij od przekonującego akapitu, w którym zarówno określisz stanowisko, o które się starasz, jak i przedstawisz swoje kwalifikacje, dzięki którym pokażesz, że jesteś idealnym kandydatem do objęcia tego stanowiska.

Przedstaw swoje mocne strony, którymi w przypadku pracowników magazynu mogą być: doświadczenie, siła fizyczna, zdolności organizacyjne, umiejętność obsługi wózka widłowego i inne. Postaraj się, aby Twój wstęp był tak atrakcyjny, żeby zachęcił menedżera ds. rekrutacji do przeczytania reszty listu.

Przykład listu motywacyjnego: Wstęp

Szanowny Panie,

po przepracowaniu ostatnich dwóch lat w magazynie świeżych produktów jako osoba kompletująca zamówienia, zwracam się do Pana z zapytaniem, czy w Państwa magazynie w okresie letnim jest zapotrzebowanie na pracownika zmian weekendowych i wieczornych.

Skopiowane!

Treść listu motywacyjnego

Środkowe akapity listu motywacyjnego mają za zadanie przekonać rekrutera, że jesteś odpowiednią osobą na dane stanowisko.

Może to wynikać z doświadczenia w pracy w magazynie, które – jeśli nim dysponujesz – powinieneś odpowiednio wyeksponować. Może to wynikać z posiadanych przez Ciebie umiejętności – siły fizycznej, wytrzymałości, szybkości, uważności, odpowiedzialności. Może też wynikać z pasji i osobowości, które znajdą odbicie Twoim liście.

Wysłanie listu motywacyjnego ma jedną wielką zaletę w porównaniu z wysłaniem jedynie CV: Dzięki niemu możesz przemówić bezpośrednio do menedżera ds. zatrudnienia, przedstawiając swoje mocne strony i wyrażając chęć podjęcia pracy w wybranej firmie.

Przykład treści listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Szukam pracy, która będzie pasowała do mojego planu zajęć na studiach oraz zajęć sportowych. Podczas gdy moi rówieśnicy pracują najczęściej w niepełnym wymiarze w biurach i centrach obsługi telefonicznej, ja lubię fizyczny charakter pracy przy kompletowaniu zamówień. Konieczność kompletowania zamówień w określonym czasie wyzwala we mnie wewnętrznego konkurenta. Ponadto podoba mi się i to, że wynagrodzenie jest uzależnione od włożonego w pracę wysiłku. Jestem piłkarzem, więc wysiłek fizyczny to moja mocna strona.

Zdaję sobie sprawę, że kompletowanie zamówień i praca w magazynie wymagają ścisłej współpracy z całym zespołem. Osoby, które samolubnie wybierają tylko najłatwiejsze do skompletowania produkty, negatywnie wpływają na pracę całego zespołu, dlatego staram się zachowywać fair wobec moich kolegów. W rzeczywistości zawsze chętnie biorę na siebie cięższe produkty, ponieważ zapewnia mi to porządny trening fizyczny.

W poprzednim miejscu pracy byłem rekordzistą pod względem dziennej ilości kompletowanych zamówień, a moje miesięczne wynagrodzenie za przepracowaną godzinę było jednym z najwyższych w historii firmy. Moja precyzja w kompletowaniu zamówień wynosząca 99,8% znacznie przewyższała wymagania firmy i nigdy nie poświęcałem jakości pracy na rzecz szybkości jej wykonywania. Jestem dumny z mojej stuprocentowej frekwencji, dzięki której zrealizowałem ponad 200 zmian wieczornych i nocnych.

Skopiowane!

Zakończenie listu motywacyjnego (podsumowanie I podpis)

Zakończ list motywacyjny akapitem zawierającym wezwanie do działania. Napisz coś, co zasugeruje osobie rekrutującej, że powinna zrobić coś więcej z Twoim listem, a nie tylko odłożyć go na bok.

Zaznacz, że zawsze można się z Tobą skontaktować pod podanym adresem i numerem telefonu i że z niecierpliwością czekasz na odpowiedź. Możesz powiedzieć, że chętnie zajrzysz do magazynu, aby porozmawiać. Możesz zapytać, czy mógłbyś zadzwonić do kierownika za tydzień lub dwa, aby zapytać o możliwość umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną, dając tej osobie do zrozumienia, że naprawdę poważnie myślisz o tej pracy, a nie wysyłasz swojej aplikacji do przypadkowych firm.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Chętnie umówię się na rozmowę kwalifikacyjną. Jestem też gotów na przepracowanie kilku godzin próbnych, aby zademonstrować moje podejście do pracy i umiejętności.

Z poważaniem

Jacek Farelski

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
450 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
290 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
63 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
53 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 900 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
36 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
94 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
46 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
62 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
20 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka