1. Przykłady CV
 2. Stolarz
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Przykładowe CV na stanowisko Stolarz

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Stolarz, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.6
Średnia ocena
44 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Stolarz
Edytuj to CV

Nie istnieje jeden wzór CV stolarza meblowego –  twoje CV musi po prostu pokazać, że świetnie potrafisz składać i montować meble, jak również pracować z drewnem. Pomożemy ci stworzyć takie CV, które pokaże twoje kompetencje i doświadczenie.

Świetnie trafiłeś, jeśli potrzebujesz wskazówek w pisaniu CV rzemieślnika. CVeasy.pl ma kilkadziesiąt przykładów poradników pisania oraz CV dopasowanych do konkretnych zawodów. Zaprojektowaliśmy je, by pomóc ci w napisaniu zwycięskiej aplikacji o pracę, która wyróżni się spośród innych. Dzięki temu twoja kariera ruszy z miejsca. 

Jak napisać CV stolarza?

CV stolarza meblowego ma coś wspólnego ze stołami, krzesłami i wszelkimi innymi meblami: będzie się składało z określonych części. Są to:

 • Nagłówek CV
 • Podsumowanie zawodowe (albo „O mnie”)
 • Doświadczenie zawodowe
 • Umiejętności
 • Wykształcenie

Odpowiadanie na ogłoszenie o pracę trochę przypomina montaż złożonej konstrukcji: jest wiele elementów, które należy uwzględnić, a efekt końcowy ma być przyjemny dla oka i użyteczny.

Podejdź do sprawy strategicznie:

 1. Opisując swoje doświadczenie, skup się na konkretnych osiągnięciach. Zamiast pisać ogólnikowo „montaż mebli”, możesz na przykład powiedzieć „montaż ok. 200 zestawów mebli kuchennych u klientów”. Pochwal się sukcesami!
 2. Dopasowuj aplikację do każdej oferty pracy – jedna firma będzie od ciebie oczekiwać elastyczności i gotowości do wyjazdów, inna posiadania uprawnień SEP czy obsługi maszyn CNC.
 3. Wybierz prosty, elegancki szablon CV, który przekaże najważniejsze informacje w przejrzysty sposób. Niech to będzie twoja wizytówka i powód do dumy.
 4. Przejrzyj ogłoszenie w poszukiwaniu słów kluczowych i zastanów się, które z nich możesz wpleść do swojej aplikacji. Pokażesz w ten sposób przyszłemu pracodawcy, że pasujesz do oferowanego stanowiska.

Wybór najlepszego formatu CV dla stolarza

Jeśli sporo pracowałeś w różnych firmach stolarskich, wybierz tradycyjny format CV z odwróconą chronologią. Jeśli jednak dopiero zaczynasz w branży albo masz własną działalność i sporo projektów do zaprezentowania, możesz zdecydować się na CV w formacie funkcjonalnym albo hybrydowym (połączeniu). Format hybrydowy będzie naprawdę świetnym pomysłem, jeżeli oferujesz specjalistyczne usługi albo aplikujesz do jednorazowego projektu, a nie na etat.

Dane kontaktowe: podaj swoje „namiary”

Dane kontaktowe w nagłówku to ważny element CV, zaprojektowany tak, by zwrócić uwagę czytelnika na twoje imię i nazwisko, zawód, numer telefonu i adres e-mail. Wyeksponowanie tych informacji ułatwi rekruterowi zaproszenie cię na rozmowę. Ponadto efektowny nagłówek CV wyróżni twoją aplikację i zachęci do przeczytania reszty treści. Podaj zatem: 

 • Imię i nazwisko: Dodaj nazwę stanowiska, na które aplikujesz.
 • Profesjonalny adres e-mail: Najlepiej złożony z imienia i nazwiska.
 • Numer telefonu: Z odpowiednią wiadomością poczty głosowej.
 • Lokalizacja: Podaj miejsce zamieszkania (i ewentualnie informację o gotowości do przeprowadzki)
 • Portfolio/strona internetowa: Jeśli masz za sobą wiele zrealizowanych projektów, stwórz portfolio. Przekona rekrutera do twoich zdolności skuteczniej niż tysiąc słów.
Tak
Nie

Podsumowanie zawodowe zadziała na twoją korzyść

W CV stolarza meblowego warto się skupić na doświadczeniu i wykształceniu. Podsumowanie zawodowe to jedyne miejsce, w którym możesz pochwalić się swoją profesjonalną osobowością i zwrócić się bezpośrednio do osoby zatrudniającej. Zawrzyj krótki opis siebie i podkreśl swoje największe osiągnięcia i najważniejsze cechy. Użyj jak największej ilości przekonujących czasowników i podaj konkretne dane dotyczące zajmowanych stanowisk. Pamiętaj także o umiejętnościach interpersonalnych!

Podsumowanie zawodowe – czasami nazywane „O mnie” – jest także najlepszym miejscem na wspomnienie o konkretnych kwalifikacjach czy uprawnieniach albo praktykach w zawodzie. Nie powinno liczyć więcej niż 3–5 zdań, zatem najlepiej jest po prostu napomknąć o swoich mocnych stronach, a bardziej szczegółowo opisać je dalej.

Poniżej znajdziesz podsumowanie zawodowe z naszego przykładowego CV stolarza. Możesz je dostosować do własnych potrzeb. Jeśli szukasz dalszej inspiracji, zerknij także na CV z pokrewnych branż:

Edytowalny przykład podsumowania zawodowego pracownika niższego szczebla

Jestem tegorocznym absolwentem technikum drzewnego z praktykami w zakładzie produkującym stolarkę budowlaną. Posiadam prawo jazdy kategorii B i umiem obsługiwać elektronarzędzia takie jak frezarka czy młotowiertarka. Moją mocną stroną jest entuzjazm i dbałość o szczegóły.

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego pracownika średniego szczebla

Precyzyjny stolarz meblowy z 3-letnim doświadczeniem. Doskonała umiejętność czytania i interpretacji rysunków technicznych, specjalizacja: produkcja mebli na wymiar u klienta. Posiada świetne umiejętności komunikacji.

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego pracownika wyższego szczebla

Doświadczony i zapalony stolarz z 10-letnim doświadczeniem w budownictwie mieszkaniowym oraz usługowym i reputacją osoby sprawnej i terminowej. Doskonała umiejętność komunikacji oraz szeroka wiedza na temat budownictwa. Specjalizuje się w projektowaniu mebli na zamówienie. 

Skopiowane!

Doświadczenie zawodowe stolarza: Zmontuj solidnie tę rubrykę

W historii zatrudnienia należy wymienić wszelkie doświadczenia zawodowe związane ze stolarstwem albo zajęcia, w których udało ci się uzyskać umiejętności przydatne dla stolarza. Pamiętaj o stosowaniu aktywnych czasowników: „zmontowałem”, „wynegocjowałem”, „podłączyłem”. W ten sposób udowodnisz, że jesteś świetnym kandydatem.

Ogłoszenie o pracę zdradzi, jak wyglądają priorytety danej firmy – w miarę możliwości staraj się połączyć swoje kompetencje z potrzebami potencjalnego pracodawcy. Podkreśl osiągnięcia, podając liczby i fakty ukazujące ich znaczenie.

Porównaj takie zwroty:

 • Składałem meble
 • Montowałem meble u klienta

Z konkretnymi zdaniami ukazującymi efekty działań:

 • Ulepszyłem procedurę składania mebli i przyspieszyłem proces o 10%
 • Montowałem meble u klientów, uzyskując 95% zadowolenia w ankietach pomontażowych

Rubryka „doświadczenie zawodowe” z naszego przykładowego CV stolarza może posłużyć za inspirację.

Edytowalny przykład rubryki „doświadczenie zawodowe” w CV

Stolarz, Castorama, Poznań
Marzec 2011 - Lipiec 2017

 • Bezpośrednia współpraca z klientami w celu oceny potrzeb oraz oczekiwań przed rozpoczęciem budowy.
 • Opracowywanie przejrzystych projektów i budżetów uwzględniających potrzeby klienta i ograniczenia budżetowe.
 • Przeprowadzanie napraw konstrukcyjnych budowli w celu spełnienia wymagań obowiązujących regulacji oraz zapewnienia ich trwałości.
 • Specjalizacja w budowie podpór mostowych.
 • Realizacja projektów renowacji kuchni.
 • Montaż oraz naprawa elementów elewacji.
 • Wspieranie klientów w procesie projektowania poprzez przedstawianie własnych sugestii i przemyśleń przy jednoczesnym zapewnieniu realizacji wizji klientów.
 • Doskonała współpraca z innymi stolarzami i pozostałym personelem frmy w celu zapewnienia najlepszej możliwej obsługi klientów.
 • Dbanie o zdrowie i kondycję fzyczną w celu zapewnienia maksymalnej produktywności w miejscu pracy.


Stolarz, Budimex, Poznań
Luty 2007 - Luty 2011

 • Zapewnianie doskonałej obsługi klienta oraz nawiązywanie współpracy w celu realizacji ich potrzeb budowlanych.
 • Przeprowadzenie kompleksowych remontów 20 kuchni z montażem najwyższej klasy mebli oraz armatury.
 • Zaprojektowanie 10 tarasów oraz przejść tak, by wszystkie spełniały wymagania określone w regulacjach i przepisach budowlanych.
 • Przeprowadzenie napraw tarasów oraz przejść niespełniających wymagań zawartych w regulacjach i przepisach budowlanych.
 • Zbudowanie 5 portyków oraz 7 zadaszonych ganków.
 • Przeprowadzanie montażu oraz napraw ścian wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych dla klientów.
 • Pomoc w realizacji kilku projektów dobudowy drugiego piętra w dawnych gospodarstwach rolnych.
 • Utrzymywanie porządku w domu klienta oraz w miejscu pracy poprzez stranne sprzątanie i układanie wszystkich narzędzi i części w czasie budowy.
Skopiowane!

Jak napisać CV stolarza bez doświadczenia

Czy da się znaleźć pracę jako stolarz meblowy bez doświadczenia? Oczywiście! Niejeden pracodawca oferuje także praktyczne przyuczenie na stanowisku pomocnika. W tej branży większe znaczenie mają umiejętności manualne niż np. dyplomy poświadczające wykształcenie wyższe, dlatego skup się na swoich kompetencjach i pokrewnych zainteresowaniach. Może pasja do modelarstwa potwierdza twoje zdolności manualne? Z kolei kwalifikacje potwierdzone odpowiednimi certyfikatami mogą bardzo pomóc, jeśli mają praktyczne przełożenie na pracę – np. uprawnienia SEP. Zamieść je w widocznym miejscu.

Zaprezentuj umiejętności, które powinien posiadać stolarz

Rubryka „umiejętności” w CV powinna zawierać listę wyjątkowo ważnych kompetencji – tych, które kierownik ds. rekrutacji powinien zauważyć natychmiast. 

W tej rubryce warto poinformować o swoich uzdolnieniach technicznych oraz umiejętnościach twardych takich jak uprawnienia SEP czy znajomość maszyn CNC. Nie zapomnij jednak o umiejętnościach miękkich: rekruterzy lubią kandydatów, którzy umieją pracować w zespole.

Oto nasza lista przykładowych ważnych umiejętności:
 • Montaż mebli
 • Znajomość rysunku technicznego
 • Uprawnienia SEP
 • Obsługa elektronarzędzi
 • Umiejętności komunikacji
 • Praca zespołowa
Skopiowane!

Z opisu stanowiska wywnioskujesz, co ceni sobie pracodawca. 

Pochwal się umiejętnościami, wplatając je w tekst z odpowiednimi przykładami:

 1. Znajomość produktu: doradzałem klientom w zakresie wyboru odpowiednich akcesoriów AGD do kuchni, zwiększając wartość sprzedaży.
 2. Znajomość rysunku technicznego: posługiwałem się rysunkami technicznymi mebli, by prawidłowo i szybko montować m.in. blaty łączone na śruby rzymskie.

Poniżej znajdziesz przykład rubryki „umiejętności” w CV stolarza.

Edytowalny przykład rubryki „umiejętności”
 • Umiejętności techniczne
 • Krytyczne myślenie
 • Zdolności matematyczne
 • Skupienie na szczegółach
Skopiowane!

Opisz wykształcenie i certyfikaty istotne w karierze stolarza

Być może rubryka „wykształcenie” będzie w twoim CV krótsza od historii zatrudnienia. Mimo to jest ważnym elementem CV stolarza. Wymień w tym miejscu wszystkie uzyskane dyplomy i certyfikaty, jak również praktyki i kursy, które wciąż trwają. Jeżeli masz wykształcenie wyższe niż licencjat, możesz pominąć informację o szkole średniej.

Szczególnie podkreśl wszystkie stanowiska związane z pracą w roli stolarza oraz prace, w których zakres obowiązków lub wymagane umiejętności są zbliżone do obowiązków i umiejętności na stanowisku stolarza.

Pamiętaj o używaniu czasowników oznaczających działania oraz o opisaniu osiągnięć zawodowych potwierdzających, że jesteś doskonałym kandydatem na stanowisko, o które się ubiegasz.

Zapoznaj się poniżej z naszym przykładem rubryki „wykształcenie”. 

Edytowalny przykład rubryki „wykształcenie” w CV

Dyplom ukończenia dwuletniego studium na kierunku administracja biznesowa, Szkoła policealna, Poznań
Sierpien 2009 - Maj 2013

Technikum Budowlane, Poznań
Wrzesien 2007 - Czerwiec 2009

Skopiowane!

Wybierz szablon i styl odpowiedni dla CV stolarza meblowego

Profesjonalny wygląd CV stolarza meblowego może znacząco zwiększyć twoje szanse na wyróżnienie się. Dobra wiadomość brzmi następująco: to wcale nie musi być skomplikowane! Zadbaj o balans pustej przestrzeni i tekstu, a do tego dodaj atrakcyjny wizualnie nagłówek. Możesz dorzucić odrobinę koloru albo innych dizajnerskich elementów, jeśli czujesz, że to spodoba się potencjalnemu pracodawcy. Jeżeli jednak się wahasz, trafnym wyborem będzie zawsze estetyczny i przejrzysty szablon. Wywrze wrażenie na rekruterze, a jednocześnie zwróci uwagę na twoje doświadczenie i umiejętności.

Edytowalne przykładowe CV (pełen tekst)

Profil

Precyzyjny stolarz meblowy z 3-letnim doświadczeniem. Doskonała umiejętność czytania i interpretacji rysunków technicznych, specjalizacja: produkcja mebli na wymiar u klienta. Posiada świetne umiejętności komunikacji.


Historia zatrudnienia

Stolarz, Castorama, Poznań
Marzec 2011 - Lipiec 2017

 • Bezpośrednia współpraca z klientami w celu oceny potrzeb oraz oczekiwań przed rozpoczęciem budowy.
 • Opracowywanie przejrzystych projektów i budżetów uwzględniających potrzeby klienta i ograniczenia budżetowe.
 • Przeprowadzanie napraw konstrukcyjnych budowli w celu spełnienia wymagań obowiązujących regulacji oraz zapewnienia ich trwałości.
 • Specjalizacja w budowie podpór mostowych.
 • Realizacja projektów renowacji kuchni.
 • Montaż oraz naprawa elementów elewacji.
 • Wspieranie klientów w procesie projektowania poprzez przedstawianie własnych sugestii i przemyśleń przy jednoczesnym zapewnieniu realizacji wizji klientów.
 • Doskonała współpraca z innymi stolarzami i pozostałym personelem frmy w celu zapewnienia najlepszej możliwej obsługi klientów.
 • Dbanie o zdrowie i kondycję fzyczną w celu zapewnienia maksymalnej produktywności w miejscu pracy.


Stolarz, Budimex, Poznań
Luty 2007 - Luty 2011

 • Zapewnianie doskonałej obsługi klienta oraz nawiązywanie współpracy w celu realizacji ich potrzeb budowlanych.
 • Przeprowadzenie kompleksowych remontów 20 kuchni z montażem najwyższej klasy mebli oraz armatury.
 • Zaprojektowanie 10 tarasów oraz przejść tak, by wszystkie spełniały wymagania określone w regulacjach i przepisach budowlanych.
 • Przeprowadzenie napraw tarasów oraz przejść niespełniających wymagań zawartych w regulacjach i przepisach budowlanych.
 • Zbudowanie 5 portyków oraz 7 zadaszonych ganków.
 • Przeprowadzanie montażu oraz napraw ścian wykonanych z płyt kartonowo-gipsowych dla klientów.
 • Pomoc w realizacji kilku projektów dobudowy drugiego piętra w dawnych gospodarstwach rolnych.
 • Utrzymywanie porządku w domu klienta oraz w miejscu pracy poprzez stranne sprzątanie i układanie wszystkich narzędzi i części w czasie budowy.


Umiejętności 

 • Umiejętności techniczne
 • Krytyczne myślenie
 • Zdolności matematyczne
 • Skupienie na szczegółach


Wykształcenie

Dyplom ukończenia dwuletniego studium na kierunku administracja biznesowa, Szkoła policealna, Poznań
Sierpien 2009 - Maj 2013

Technikum Budowlane, Poznań
Wrzesien 2007 - Czerwiec 2009

Skopiowane!

Przykładowe CV stolarza (sam tekst)

Jak pisaliśmy, idealny wzór CV stolarza meblowego nie istnieje – ale gdy przejrzysz naszą kolekcję łatwych do wykorzystania szablonów, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Trzymamy kciuki za pracę marzeń!

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.6
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
590 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
560 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 600 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
75 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
40 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka