1. Przykłady CV
 2. Elektryk
Napisany przez Susan ShorSusan Shor

Przykładowe CV na stanowisko Elektryk

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Elektryk, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.4
Średnia ocena
45 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Elektryk
Edytuj to CV

Lubisz pracę manualną w zmiennym środowisku i rozwiązywanie problemów. Doskonale! Jako elektryk będziesz pracować właśnie w takich warunkach. Zapotrzebowanie na twoje usługi wciąż rośnie. Dlatego wystarczy dobrze przygotowane CV elektryka, byś mógł przebierać w ofertach. 

Jednak napisanie i sformatowanie CV potrafi zająć sporo czasu i wcale nie jest takie łatwe, a ty zapewne chcesz po prostu znaleźć pracę. Skorzystaj z CVeasy.pl, gdzie znajdziesz kreator CV i zaprojektowane przez ekspertów szablony. 

Jak napisać CV elektryka

Pierwszym krokiem do napisania CV elektryka jest odpowiednia struktura. Zadbaj, by Twoje CV zawierało następujące elementy:

 • Podsumowanie zawodowe (znane także jako rubryka „O mnie”)
 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie
 • Umiejętności

Przekonujące CV elektryka ma coś wspólnego z innymi CV – jego styl, ton i przesłanie powinny być dobrane do adresata. W tym przypadku będzie to nowy pracodawca, może kierownik firmy czy wykonawca projektu. 

Zastosuj przepis na sukces:

 • Przy każdym słowie myśl o konkretnej firmie czy kliencie oraz o swojej specjalizacji i rodzaju projektu. Dobierz styl i ton wypowiedzi, jakbyś komunikował się na żywo.
 • Zaprezentuj wizualnie swoją pewność siebie i niezawodność: wybierz harmonijny szablon CV, który nie będzie jednak zbyt formalny czy staroświecki.
 • Jeśli wysyłasz CV przez internet, wykorzystaj słowa kluczowe z ogłoszenia. Dzięki temu dokument przejdzie przez kontrolę systemu ATS.

Wybór najlepszego formatu CV dla elektryka

Najczęściej stosowany format CV z odwróconą chronologią sprawdzi się w niemal każdym zawodzie. Jak ułożyć doświadczenie zawodowe i osiągnięcia w CV elektryka? Opisz swoich pracodawców, zaczynając od najbardziej aktualnego.

Alternatywne formaty CV są lepsze dla osób szukających pierwszej pracy, zmieniających zawód albo mających nietypową historię zawodową. W przypadku osób na własnej działalności pracujących projektowo dobrze sprawdzi się funkcjonalny format CV. 

Nie zapomnij o danych kontaktowych

Wyobraź sobie, że twoje CV wpadnie w oko kierownikowi prowadzącemu rekrutację. Jak może się z tobą skontaktować? To proste: zerknie do nagłówka, gdzie znajdzie twoje namiary. Podaj:

 • Imię i nazwisko: a obok nich nazwę stanowiska z ogłoszenia.
 • Profesjonalnie brzmiący adres e-mail: najlepiej twoje imię i nazwisko.
 • Numer telefonu: pamiętaj, by sprawdzić, jak brzmi twoja poczta głosowa!
 • Lokalizacja: podaj miejscowość i ew. informację o gotowości do relokacji.

Takie informacje w zupełności wystarczą. Nie ma potrzeby podawania pełnego adresu czy danych wrażliwych takich jak numer PESEL, data urodzenia czy stan cywilny.

Tak
Nie
 • Marchiwński J.
 • Stan cywilny: żonaty
 • [email protected]
 • PESEL: 77131309537
 • Ul. Warszawska 34/5, Kraków

Skorzystaj z mocy podsumowania zawodowego

Podsumowanie zawodowe streszcza twoją karierę i podkreśla cechy charakteru. Właśnie tu możesz wprowadzić osobistą nutę do CV elektryka – masz 2–4 zdań na opowiedzenie, co wniesiesz do nowej pracy. 

Możesz też wykorzystać kilka słów kluczowych z ogłoszenia. Przeczytaj je i zakreśl umiejętności lub cechy, których poszukuje pracodawca jak np. uprawnienia SEP czy zmysł techniczny. Spróbuj wymienić parę z nich w podsumowaniu, używając pozytywnego języka. Ale... nic na siłę! Wybierz te cechy, które chcesz podkreślić. Będzie jeszcze sporo okazji, by napisać o pozostałych. Na tym etapie najważniejsze jest, by kierownik zwrócił uwagę na twoje CV i zaprosił cię na rozmowę.

Zainspiruj się naszymi przykładami z pokrewnych branż, np. CV pracownika budowlanego, CV hydraulika czy CV spawacza.

Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV pracownika niższego szczebla

Sumienny student wydziału elektrycznego z uprawnieniami SEP szuka praktyk zawodowych w dziedzinie montażu instalacji elektrycznych. Pasjonat nowoczesnych technologii, biegły w czytaniu dokumentacji elektrycznej.

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV pracownika średniego szczebla 

Elektryk z wyższym wykształceniem kierunkowym i trzyletnim doświadczeniem przy wykonywaniu instalacji przemysłowych w przemyśle samochodowym. Szuka kolejnych wyzwań związanych z motoryzacją, gotowy do wyjazdów służbowych (także za granicę). 

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV pracownika wyższego szczebla 

Wykwalifikowany elektryk, ponad 10 lat doświadczenia w montażu i konserwacji instalacji elektrycznych. Doskonale zna przepisy BHP i potrafi usuwać usterki. Dąży do usprawnienia i przyspieszenia budowy.

Skopiowane!

Opisz swoje doświadczenie zawodowe elektryka: niech zaiskrzy

W tej rubryce pokaż, jak na kolejnych stanowiskach przybywało ci obowiązków i wiedzy technicznej. Dopasuj się do ogłoszenia o pracę, na które odpowiadasz: podkreśl umiejętności poszukiwane przez pracodawcę. W tym celu możesz wymienić je w odpowiedniej kolejności albo wspomnieć dokładnie o tych, które odpowiadają wymogom pracy. 

Pokaż swoje podstawowe umiejętności i to, jak rozwijały się z czasem. Doświadczenie zawodowe to rubryka ukazująca twoje osiągnięcia i wyzwania, z którymi sobie poradziłeś. 

Staraj się zawrzeć jak najwięcej szczegółów, oczywiście w granicach rozsądku i ograniczonego miejsca – CV nie powinno zajmować więcej niż jednej strony. Jakie dokładnie instalacje elektryczne naprawiałeś? Jeśli możesz się pochwalić pozytywną oceną klientów, koniecznie to zrób!

Opisuj nie tylko swoje obowiązki, lecz także efekty działań, a zatem zamiast pisać:

 • Wymiana wadliwych przewodów

Możesz pokazać, że:

 • Po serii testów zdiagnozowałem problem, wymieniłem wadliwe przewody, mieszcząc się w założonym czasie i budżecie.
Edytowalny przykład rubryki „doświadczenie zawodowe”

Elektryk w Usterka – serwis techniczny 24/7, Kraków
Lipiec 2013 - Obecnie

 • Zapewnianie najwyższej jakości usług, praca „na telefon” w sytuacjach awaryjnych i przy remontach;
 • Zakładanie i konserwacja instalacji elektrycznych;
 • Przeprowadzanie inspekcji budowy i składanie raportów;
 • Szkolenie nowych pracowników;
 • Współpraca z kierownikami projektów w celu pomyślnego zakończenia prac.


Elektryk w Tanie usługi elektryczne, Kraków
Czerwiec 2007 - Czerwiec 2013

 • Umieszczanie i naprawa instalacji elektrycznych w budynkach;
 • Układanie przewodów elektrycznych, przygotowanie do dalszego montażu;
 • Analiza i rozwiązywanie problemów związanych z kwestiami elektrycznymi;
 • Kompleksowa realizacja projektów związanych z elektrycznością;
 • Planowanie częściowych budżetów budowy i współpraca z klientami w celu dogłębnego zrozumienia ich potrzeb;
 • Wysoka jakość i bezpieczeństwo pracy;
 • Instalacja i wymiana chłodnic silników, wentylatorów elektrycznych, gniazdek elektrycznych i innych urządzeń;
 • Dobra organizacja i wydajność pracy, dotrzymywanie terminów;
 • Dbałość o szczegóły i finalizowanie projektów nawet przed czasem.
Skopiowane!

Jak napisać CV elektryka bez doświadczenia

Brak doświadczenia wcale nie musi przekreślać cię na starcie – by zacząć, potrzebujesz odpowiednich uprawnień uzyskiwanych na kursach. Wspomnij o nich w CV, by zachęcić pracodawców. Zastanów się też nad innymi doświadczeniami i umiejętnościami elektryka, które zadziałają na twoją korzyść. Pracodawcy często oczekują zdolności czytania schematów elektrycznych i smykałki technicznej – napisz, co potwierdza twoje kompetencje w tym zakresie. Wymień także wszelkie zainteresowania powiązane z branżą, by pokazać, że będziesz właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Wymień umiejętności, które powinny znaleźć się w CV elektryka

Umiejętności to sekcja CV elektryka, która pokazuje kierownikowi prowadzącemu rekrutację twoje kompetencje, a tobie umożliwia zamieszczenie w CV słów kluczowych. Podstawą będą umiejętności twarde elektryka, czyli niezbędna wiedza techniczna i uprawnienia . Dodaj też umiejętności miękkie (interpersonalne) – konieczne do dogadania się z innymi pracownikami i klientami. Każda praca jest troszkę inna, zatem dopasuj odpowiednio swoje CV.

Przygotuj główną listę wszystkich swoich umiejętności, sukcesów i cech. Trzymaj listę pod ręką podczas opracowywania CV. A jeśli jesteś skromną osobą, postaraj się nie chować w cieniu!

Oto kilka przykładowych umiejętności:
 • Uprawnienia SEP
 • Prawo jazdy kategorii B
 • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej
 • Zmysł techniczny
 • Rzetelność
 • Umiejętność pracy w zespole
Skopiowane!

Zamieść informacje o swoich umiejętnościach w CV, dodając do nich konkretne przykłady:

 1. Umiejętność czytania dokumentacji technicznej: napisz, z jakimi dokumentami pracowałeś i co na ich podstawie wykonałeś.
 2. Umiejętność pracy w zespole: wyjaśnij, w jakim zespole pracowałeś dotąd i które zadania wymagały ścisłej współpracy.

Edytowalny przykład rubryki „Umiejętności” w CV

Opisz wykształcenie i kursy elektryczne

Możesz zostać elektrykiem po szkole zawodowej, kształcić się w technikum o odpowiednim profilu, a nawet podjąć studia wyższe. Wymień jasno najwyższe wykształcenie, jakie uzyskałeś. Bardzo istotne są też staże i praktyki zawodowe.

Masz wybór: możesz wymienić swoje praktyki zawodowe w rubryce „Doświadczenie zawodowe” albo „Wykształcenie”. Zależy to od tego, jakim doświadczeniem dysponujesz. Jeśli szukasz swojej pierwszej pracy po stażu, wymień go w swojej historii zatrudnienia. Gdy zdobędziesz więcej doświadczenia, możesz przesunąć informację o praktykach niżej, na dalsze miejsce w CV.

Oprócz tego CV elektryka powinno zawierać wzmiankę o:

 1. Wszelkich ukończonych kursach i szkoleniach
 2. Uprawnieniach, jakie posiadasz: pamiętaj, że uprawnienia SEP trzeba odnawiać co pięć lat!
 3. Członkostwie np. w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich.
Edytowalny przykład informacji o wykształceniu w CV

Zespół Szkół Elektrycznych, Technikum uzupełniające, Kielce
Wrzesień 2005 - Czerwiec 2007

 • dyplom z wyróżnieniem


Zespół Szkół Elektrycznych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Kielce
Wrzesień 2002 - Czerwiec 2005

Skopiowane!

Wybierz szablon i styl odpowiedni dla CV elektryka

Twoje słowa powinny budować obraz profesjonalisty – podobnie jak wygląd CV. Jeśli twoje CV jest niechlujne czy trudne do przeczytania, może cię ominąć praca marzeń. Istnieje kilka podstawowych zasad projektowania CV, dzięki którym nic takiego ci się nie przytrafi:

 • Zrezygnuj z nadmiaru koloru i dziwnych fontów
 • Baw się długością tekstu, by nie tworzyć długich bloków tekstowych
 • Umieść informacje kontaktowe w widocznym miejscu
 • Używaj podpunktów zamiast długich zdań
 • Nie umieszczaj informacji w nagłówkach i stopce, które mogą nie być dostępne dla oprogramowania skanującego
Edytowalne przykładowe CV (pełen tekst)

Profil

Wykwalifikowany elektryk, ponad 10 lat doświadczenia w montażu i konserwacji instalacji elektrycznych. Doskonale zna przepisy BHP i potrafi usuwać usterki. Dąży do usprawnienia i przyspieszenia budowy.


Historia zatrudnienia

Elektryk w Usterka – serwis techniczny 24/7, Kraków
Lipiec 2013 - Obecnie

 • Zapewnianie najwyższej jakości usług, praca „na telefon” w sytuacjach awaryjnych i przy remontach;
 • Zakładanie i konserwacja instalacji elektrycznych;
 • Przeprowadzanie inspekcji budowy i składanie raportów;
 • Szkolenie nowych pracowników;
 • Współpraca z kierownikami projektów w celu pomyślnego zakończenia prac.


Elektryk w Tanie usługi elektryczne, Kraków
Czerwiec 2007 - Czerwiec 2013

 • Umieszczanie i naprawa instalacji elektrycznych w budynkach;
 • Układanie przewodów elektrycznych, przygotowanie do dalszego montażu;
 • Analiza i rozwiązywanie problemów związanych z kwestiami elektrycznymi;
 • Kompleksowa realizacja projektów związanych z elektrycznością;
 • Planowanie częściowych budżetów budowy i współpraca z klientami w celu dogłębnego zrozumienia ich potrzeb;
 • Wysoka jakość i bezpieczeństwo pracy;
 • Instalacja i wymiana chłodnic silników, wentylatorów elektrycznych, gniazdek elektrycznych i innych urządzeń;
 • Dobra organizacja i wydajność pracy, dotrzymywanie terminów;
 • Dbałość o szczegóły i finalizowanie projektów nawet przed czasem.


Umiejętności 

 • Uprawnienia SEP
 • Prawo jazdy kategorii B
 • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej
 • Zmysł techniczny
 • Rzetelność
 • Umiejętność pracy w zespole


Wykształcenie

Zespół Szkół Elektrycznych, Technikum uzupełniające, Kielce
Wrzesień 2005 - Czerwiec 2007

 • dyplom z wyróżnieniem


Zespół Szkół Elektrycznych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Kielce
Wrzesień 2002 - Czerwiec 2005

Skopiowane!

Przykładowe CV elektryka (sam tekst)

Formatowanie CV elektryka może przysporzyć trochę trudności. Nie przejmuj się tym i skorzystaj z kreatora CVeasy.pl i naszych szablonów, które testowaliśmy na rekruterach. Masz do wyboru cztery kategorie szablonów do wyboru. Z pewnością znajdziesz wzór, który podkreśli twoją osobowość i osiągnięcia zawodowe.

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.4
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
590 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
560 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 600 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
75 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
40 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka