1. Przykłady CV
 2. Kierowca
Napisany przez Rolf BaxRolf Bax

Przykładowe CV na stanowisko Kierowca

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Kierowca, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.3
Średnia ocena
40 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Kierowca
Edytuj to CV

W epoce zakupów internetowych, dostaw w ciągu jednego dnia i dostaw do domu, popyt na kierowców jest ogromny. Jednak nie wszyscy kierowcy zajmują się przewożeniem paczek. Niezależnie od tego, czy prowadzisz ciężarówkę, autobus czy limuzynę, doskonałe CV kierowcy pomoże Ci zdobyć kolejną pracę „w drodze”.

Poniższy poradnik pisania CV kierowcy oraz konkretny przykład życiorysu kierowcy stworzyliśmy z myślą, by pomóc Ci podkreślić swoje kluczowe umiejętności, dzięki którym zwrócisz na siebie uwagę w branży transportowej, a do których należą: bycie pracownikiem godnym zaufania, wydajnym i elastycznym. W tym celu należy:

 • Zapoznać się z rynkiem pracy dla kierowców i jego znaczeniem dla życiorysu;
 • Odpowiednio ustrukturyzować swój życiorys kierowcy i wybrać najlepszy format;
 • Napisać CV, które przejdzie przez ATS – systemy śledzenia aplikacji – używane przez większość dużych firm logistycznych;
 • Zoptymalizować każdą sekcję życiorysu: nagłówek, podsumowanie, historię zatrudnienia, umiejętności i wykształcenie;
 • Sformatować swój życiorys tak, aby wyglądał atrakcyjnie i profesjonalnie.

Jeśli szukasz więcej pomysłów i inspiracji, zajrzyj do naszej – CVeasy.pl – biblioteki zawierającej ponad 350 przykładów CV dla konkretnych zawodów, uzupełnionych poradnikami pisania życiorysów, takimi jak ten.

Jak napisać CV kierowcy

Aby wygrać z konkurencją, niezbędne Ci będzie CV, dzięki któremu się wyróżnisz. Oznacza to również, że będziesz potrzebować różnych wersji swojego życiorysu odpowiednio dostosowanych do każdej aplikacji o pracę kierowcy. Najpierw jednak spójrzmy na podstawową strukturę CV oraz elementy wspólne dla większości CV, a są nimi:

 • Nagłówek;
 • Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych;
 • Historia zatrudnienia;
 • Wykształcenie;
 • Umiejętności.

Zanim przyjrzymy się bliżej każdej z tych sekcji CV, mamy kilka rad dotyczących dostosowania CV do konkretnej pracy i pracodawcy.

Jak się szczegółowo dowiesz z naszego poradnika, w życiorysie powinieneś pokazać, że potrafisz zapewnić prawidłowe funkcjonowanie pojazdu oraz bezpieczną podróż. Powinieneś zademonstrować, że posiadasz wiedzę na temat pojazdów i jesteś w stanie radzić sobie z różnymi problemami, od najprostszych do bardziej skomplikowanych. W CV kierowcy powinieneś też przedstawić umiejętności nawigacji drogowej oraz zdolność do planowania efektywnych tras. Wzorcowy życiorys kierowcy powinien prezentować doskonałe umiejętności komunikacyjne, a także wyjątkowe umiejętności obsługi klienta.

Przechytrzyć ATS

Oprócz chęci zaimponowania menedżerowi ds. zatrudnienia swoją wiedzą i zrozumieniem tego, czego oczekuje się od kandydata na stanowisko kierowcy, istnieje jeszcze jeden istotny powód, dla którego warto dokładnie przeczytać opis stanowiska, o które się ubiegasz. Faktem jest, że zanim Twoje CV przeczyta człowiek, najprawdopodobniej będzie musiało przejść przez program śledzenia kandydatów (ATS), który jest stosowany przez coraz więcej dużych i średnich przedsiębiorstw.

ATS analizuje Twoje CV pod kątem słów kluczowych i ocenia je względem innych aplikacji. Tylko najlepiej ocenione aplikacje trafiają do człowieka. Choć ten proces oszczędza pracodawcy znaczną ilość czasu, oznacza również, że Ty możesz spędzić wiele godzin nad tworzeniem CV, które ostatecznie zostanie odrzucone przez maszynę.

Na szczęście istnieją proste, ale skuteczne sposoby, aby uchronić swoje CV przed odrzuceniem przez system ATS. Wystarczy że:

 1. Zapoznasz się z procesem rekrutacyjny dla kierowców i dowiesz się, jakie są najbardziej poszukiwane umiejętności w tym zawodzie;
 2. Strategicznie użyjesz w CV słów kluczowych z opisu stanowiska pracy;
 3. Zadbasz o odpowiednią strukturę i format CV, tak aby było ono czytelne zarówno dla ludzi, jak i robotów.

Wybór najlepszego formatu CV dla kierowcy

W około 90% przypadków, niezależnie od zawodu, zaleca się użycia chronologicznego formatu CV. Powodem jest to, że menedżerowi ds. zatrudnienia właśnie ten format preferują, ponieważ na jego podstawie mogą najszybciej ocenić doświadczenia kandydata. W formacie tym nacisk leży na doświadczeniu zawodowym, przedstawionym w sekcji Historii zatrudnienia, gdzie w punktach wymienia się poprzednie miejsca zatrudnienia, w kolejności od najnowszych do najstarszych.

Istnieją jeszcze dwa inne formaty CV, które czasem dobrze sprawdzają się w przypadku nowicjuszy na rynku pracy lub osób, które zmieniają ścieżkę zawodową. Formaty funkcyjny i hybrydowy (łączony) pozwalają na pewną elastyczność w umieszczeniu sekcji Umiejętności lub Wykształcenie nad sekcją Historia zatrudnienia.

Nagłówek CV

Wyróżniający się nagłówek w CV jest jak osobista marka, wyróżniająca Twoje podanie o pracę spośród innych. Ma praktyczne znaczenie, ale ma również przyciągnąć uwagę odbiorcy i zaimponować mu wizualnie, dzięki czemu Twoje CV lepiej zapadnie mu w pamięć. Nagłówek zwiera Twoje dane osobowe: imię, nazwisko, zawód, adres e-mail i numer telefonu. Dzięki temu rekruterzy z łatwością znajdą Twoje CV na liście wybranych kandydatów i od razu będą wiedzieć, jak się z Tobą skontaktować w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Odpowiednia ilość niezapisanej białej przestrzeni sprawi, że strona będzie bardziej przejrzysta i zachęci do dalszej lektury.

Przykład podsumowania w CV kierowcy: Przyspieszenie sukcesu

Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych w CV jest tym, co zawiera jej nazwa: to miejsce na Twoje umiejętności, doświadczenie i kwalifikacje. Dobre podsumowanie nie powinno być nudne. Chociaż kierowcy spędzają wiele godzin sami w drodze, muszą dysponować umiejętnościami obsługi klienta i mieć ogólnie przyjemne usposobienie – nikt nie chce pracować z marudą! Dlatego w swoim Podsumowaniu umiejętności i celów zawodowych powinieneś zawrzeć informacje dotyczące Twojego charakteru i postawy.

Pamiętaj, aby używać jak najwięcej określeń wyrażających działanie i podać informacje konkretnie związane z pracą. Zasadnicze jest podkreślenie kluczowych cech i umiejętności, które potwierdzają Twoje kwalifikacje i osiągnięcia.

Zapoznaj się z sekcją Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych z naszego przykładu CV kierowcy:

Przykład sekcji Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Sumienny i niezawodny kierowca samochodu ciężarowego z 13-letnim doświadczeniem w przewożeniu i dostarczaniu ładunków na terenie Europy i Azji. Biegła nawigacja, umiejętność korzystania z mapy i aktywne dostosowywanie się do warunków ruchu drogowego w celu zapewnienia terminowej dostawy zamówień. Świadomość wagi zachowywania bezpieczeństwa na drodze i szacunek dla innych kierowców są podstawą nieskazitelnej historii jazdy i przestrzegania przepisów drogowych. Pozytywne relacje z klientami nagrodzone licznymi pochwałami. Kwalifikacje i skrupulatność w konserwacji ciężarówki i dbałości o pojazd.

Skopiowane!

Przykład historii zatrudnienia: Doskonały zapis pracy

Sekcja Historia zatrudnienia to miejsce w CV, gdzie prezentujesz swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Na początek wymień nazwę pracodawcy, adres firmy i okres, w którym pracowałeś w danym miejscu. Poniżej możesz umieścić 3-5 punktów, w których opiszesz swoje najważniejsze umiejętności czy obowiązki. Pamiętaj o użyciu słów wskazujących na działanie i wspomnij o osiągnięciach typowych dla stanowiska, które potwierdzają, że jesteś doskonałym kandydatem do pracy, o którą się ubiegasz.

Jeśli możesz wymienić co najmniej trzy stanowiska związane z prowadzeniem pojazdów, możesz pominąć w swoim życiorysie doświadczenie zawodowe niezwiązane z tą dziedziną. Jeśli to jest Twoja pierwsza praca na stanowisku kierowcy, zaprezentuj w sekcji Historia zatrudnienia umiejętności przenośne, które pomogą ci szybko przystosować się do roli kierowcy. Kiedy to tylko możliwe, zacytuj konkretne liczby, aby podkreślić swoje osiągnięcia i udowodnić swoją wartość.

Oto sekcja Historia zatrudnienia z przykładu CV kierowcy:

Przykład sekcji Historia zatrudnienia, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Kierowca ciężarówki w Transportex, Toruń 
Styczeń 2013 - Sierpień 2019 

 • Przejazd średnio 8000 km tygodniowo, w 40% przypadków na trasach międzystanowych;
 • Szczegółowe rejestracje materiałów transportowanych, używane nieraz jako dowody w sporach dotyczących rozliczeń oraz w jednym przypadku kradzieży;
 • Niezawodny łącznik między magazynem a klientami, zawsze dostępny i gotowy do działania, co skutkowało satysfakcjonującymi wynikami zarówno dla przewoźnika jak i klienta;
 • Najwyższa jakość obsługi klienta i dobre relacje skutkujące zwiększeniem liczby klientów powracających o 18%;
 • Historia dotrzymywania terminów dostaw, która doprowadziła do zwiększenia liczby zamówień o 12%;
 • Rutynowe kontrole konserwacyjne pojazdów w celu zapobiegnięcia zakłóceniom w pracy lub wypadkom, które mogłyby spowodować straty finansowe lub obrażenia, w tym dwóm potencjalnie katastrofalnym incydentom.

 

Kierowca ciężarówki w Przewozy międzynarodowe, Toruń 
Listopad 2010 - Grudzień 2012 

 • Średnio 13 tras dziennie, dokładne śledzenie wszystkich dostaw.
 • Prześcignięcie innych kierowców poprzez dostarczanie 79% zamówień na czas i 18% przed czasem;
 • Ocena klientów dotycząca niezawodności i satysfakcji wyniosła średnio 96%.
 • Nieskazitelna historia bezpiecznej jazdy przyniosła dwie nagrody i zaangażowanie zespołu projektowego w opracowanie nowego programu bezpieczeństwa firmy;
 • Staranne zabezpieczanie transportowanych materiałów, aby zapobiec uszkodzeniom; natychmiastowe składanie raportów z incydentów w przypadku niemożliwych do uniknięcia zagrożeń;
 • Siedem pochwał kierownictwa za bycie przyjaznym, pracowitym, punktualnym pracownikiem, który dobrze współpracował z innymi kierowcami i pozostałym personelem.
Skopiowane!

Oto sekcja Historia zatrudnienia z przykładu życiorysu kierowcy:

Sekcja Umiejętności to serce doskonałego CV. Zadbaj o ty, aby zawierała wszystkie umiejętności twarde wymienione w ogłoszeniu o pracę, takie jak bezwypadkowa jazda, doświadczenie w mechanice czy obsługa oprogramowania do śledzenia przesyłek. Przykład CV kierowcy powinien także obejmować kilka umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, efektywność czy organizacja, aby pokazać, że jesteś kandydatem o wszechstronnych kompetencjach.

Oto sekcja Umiejętności z przykładu CV kierowcy:

Przykład sekcji Umiejętności, który można dostosować odpowiednio do potrzeb
 • Umiejętności obsługi klienta
 • Bezpieczna jazda
 • Czysta historia jazdy
 • Jazda defensywna
Skopiowane!

Przykład sekcji Wykształcenie w CV kierowcy: Właściwy kierunek

Kierowca nie musi mieć ukończonych studiów wyższych, dlatego nie musisz się martwić o to, że być może sekcja Wykształcenie w Twoim CV nie jest zbyt imponująca. Mimo to niektóre duże firmy przewozowe preferują kierowców-studentów, więc umieszczenie w tej sekcji informacji o studiach w toku może zwiększyć Twoje szanse na zdobycie pracy. Jeśli posiadasz wykształcenie wyższe niż licencjat, możesz pominąć informacje o szkole średniej.

Certyfikaty

Chociaż kierowca nie musi mieć formalnego wykształcenia, to w zawodzie tym liczą się różnego rodzaju certyfikaty. Jeśli ukończyłeś jakiekolwiek szkolenie, takie jak prowadzenie pojazdów przewożących materiały niebezpieczne, lub kursy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, powinieneś je uwzględnić w tej sekcji. Oto przykład sekcji Wykształcenie z naszego przykładu CV kierowcy:

Przykład sekcji Wykształcenie, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Zespół Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema, Toruń 
Wrzesień 2006 - Czerwiec 2010

Skopiowane!

Wygląd Twojego CV

Twoje kwalifikacje jako kierowcy nie będą miały dużego znaczenia, jeśli dotyczące ich informacje nie zostaną odpowiednio usystematyzowane na Twoim CV. Układ tego dokumentu powinien umożliwiać zarówno systemowi ATS (systemowi śledzącemu aplikacje) jak i menedżerowi ds. zatrudnienia szybkie znalezienie ważnych informacji. Użyj tradycyjnych nagłówków sekcji, takich jak „Wykształcenie” lub "Doświadczenie zawodowe"/ „Historia zatrudnienia”, aby nie wprowadzać czytelnika w błąd alternatywnymi określeniami.

Jeśli chodzi o elementy projektowania i formatowania CV kierowcy, zalecamy zachowanie prostoty, ograniczenie użycia kolorów i ozdobników. Zasadnicze znaczenie mają czytelność i przejrzystość.

Jeśli nie masz czasu na zajmowanie się kwestiami wizualnymi lub wolałbyś tego uniknąć, skorzystaj z przetestowanych przez nas szablonów CV. Nasza kolekcja prostych wzorów CV to doskonały punkt wyjścia. Dzięki naszemu kreatorowi CV łatwo dostosujesz każdy szablon do własnych potrzeb i stworzysz znakomite CV kierowcy.

 • Użyj powszechnie akceptowanej czcionki do tworzenia CV, takiej jak Georgia lub Helvetica;
 • Stwórz atrakcyjny nagłówek zawierający dane osobowe;
 • Nie przesadzaj z kolorami, kreatywnymi czcionkami lub ilustracjami;
 • Używaj standardowych tytułów sekcji;
 • Nie twórz CV dłuższego niż jedna strona A4.
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.3
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
3 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
720 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
580 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
550 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
33 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
510 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
350 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
69 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka