1. Przykłady
 2. Opiekuna medycznego
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Opiekuna medycznego Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Opiekuna medycznego, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Opiekuna medycznego w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.4
Średnia ocena
71 osób również oceniło przykład
Opiekuna medycznego Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

List motywacyjny jest nieodzownym narzędziem w walce o pracę opiekuna medycznego, które pomoże ci błysnąć nie tylko kompetencjami, lecz także osobowością – nie każda osoba odnajdzie się w pracy z seniorem czy młodziutkim dzieckiem wymagającym opieki. Jeśli wiesz, że pasujesz do ogłoszenia, daj sobie szansę i poświęć czas i energię na stworzenie idealnego listu motywacyjnego. Obiecujemy, że nie pożałujesz!

Pełny tekstowy przykład listu motywacyjnego opiekuna medycznego

Pełny tekstowy przykład listu motywacyjnego opiekuna medycznego

Szanowna Pani,

Jestem profesjonalną opiekunką medyczną z wykształceniem kierunkowym i dziewięcioletnim doświadczeniem w zapewnianiu opieki domowej seniorom z trudnościami poznawczymi i związanymi ze zdrowiem psychicznym.

U poprzedniego pracodawcy składałam wizyty domowe nawet u dziesięciu pacjentów tygodniowo w ramach zmiennego grafiku. Odpowiadałam za podstawową opiekę medyczną, obserwację stanu psychicznego klientów, podstawową terapię zajęciową i pomoc z zadaniami życia codziennego. Moi klienci mieli średnio 65-80 lat i szereg dolegliwości fizycznych i psychicznych.

Nabierając doświadczenia, zaczęłam coraz lepiej rozumieć, jak przejawia się u pacjentów potrzeba dalszej interwencji lekarskiej, wsparcia w nauce czy po prostu rozmowy. Kiedy seniorzy chorują lub doświadczają stresu, mogą zapominać o podstawowych czynnościach. Moją specjalnością jest zatem pełna troska edukacja pacjentów na chwile, gdy wszystko zaczyna ich przerastać.

Duża część moich byłych pacjentów nie chodziła, zatem nabyłam umiejętności (i siły) niezbędnych do udzielania im opieki. Jestem wykwalifikowaną fizjoterapeutką i wspieram klientów w wychodzeniu z licznych fizycznych dolegliwości powstałych ze względu na niestabilność psychiczną. Specjalizuję się także w pracy z osobami cierpiącymi na demencję i chorobę Alzheimera, posiadam dyplom specjalizacji psychiatrycznej dla pielęgniarek, a w wolnym czasie zajmuję się pozyskiwaniem funduszy. Jako opiekunka widzę bezpośredni wpływ organizacji dobroczynnych na jakość życia moich pacjentów.

Z radością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jestem także otwarta na towarzyszenie któremuś z opiekunów w trakcie wizyty, tak abym mogła poznać Państwa podejście do tej najważniejszej profesji.

Z poważaniem,

Patrycja Motak

Skopiowane!

Części listu motywacyjnego opiekuna medycznego

Odpowiedni format listu motywacyjnego jest bardzo ważny – to dzięki niemu rodzina klienta czy rekruter będą mogli łatwo prześledzić tok twoich myśli od pierwszego do ostatniego słowa. Każde kolejne zdanie listu motywacyjnego powinno pokazywać, dlaczego świetnie nadajesz się na opiekuna medycznego, a zastosowanie sprawdzonej struktury pomoże zwiększyć twoje szanse uzyskania tego stanowiska.

List motywacyjny opiekuna medycznego powinien zawierać następujące elementy:

 • Nagłówek listu motywacyjnego: zaprezentuj się imieniem i nazwiskiem, dodając dane kontaktowe. To odpowiednik grzecznego powitania na początek rozmowy.
 • Zwrot grzecznościowy: pokaż, że wiesz, z kim rozmawiasz – zwróć się bezpośrednio do adresata.
 • Wstęp do listu motywacyjnego: wkrocz do akcji z pełną energią! Przedstaw się i pokaż, że marzysz o pracy opiekuna medycznego.
 • Środkowe akapity: to najważniejsza część listu, miejsce na pokazanie swoich doświadczeń, umiejętności i sukcesów. Opisz historie pacjentów (ale pamiętaj, by chronić ich prywatność!)
 • Akapit kończący list motywacyjny: na zakończenie podkreśl swój entuzjazm i gotowość do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Podpis: zakończ uprzejmym, profesjonalnym zwrotem i się podpisz.

Poszczególne części listu powinny tworzyć jedną spójną całość. Twój list motywacyjny powinien podkreślać najważniejsze fakty dotyczące twojego doświadczenia i umiejętności istotne w pracy, o którą się ubiegasz. Nie przesadzaj jednak z długością – jedna strona w zupełności wystarczy, by zachęcić do kontaktu.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Sprawdź inne przykłady listów motywacyjnych z branży medycznej:

Chcesz więcej informacji o pisaniu listów motywacyjnych i szczegółowego omówienia każdej części listu? Przygotowaliśmy obszerny artykuł mówiący, jak napisać list motywacyjny.

Teraz, gdy już znasz ogólną strukturę i masz nagłówek listu, przejdźmy do jego pierwszej części.

Wstęp do listu motywacyjnego opiekuna medycznego

Wstęp do listu motywacyjnego powinien przyciągnąć uwagę adresata i zachęcić go do przeczytania dalszych akapitów, gdzie znajdzie więcej informacji o twoich mocnych stronach. Jeśli to możliwe, unikaj generycznych, staroświeckich sformułowań. Zamiast tego opowiedz o swoich motywacjach, dlaczego zainteresowało cię oferowane stanowisko albo o innym interesującym fakcie. Niech ton listu będzie pełen energii i pozytywny, tak by adresat od pierwszych słów poczuł twoją pasję.

Tak

Szanowny Panie,

Jako opiekunka medyczna z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad pacjentami hospicjum mogę wnieść wiele dobrego w codzienność Państwa klientów. Przez ostatnie pięć lat pracowałam także z osobami wymagającymi wstrzykiwania leków i zakładania stomii. Przy tego typu zabiegach zawsze przywiązuję ogromną wagę do komfortu osoby, którą się opiekuję.

Nie

Witam, nazywam się Justyna Kowalska i jestem wszechstronnym, odpowiedzialnym pracownikiem z wieloma pasjami i zaletami.

Początek listu powinien stworzyć poczucie zaufania do twoich umiejętności. Będziesz mieć wielką odpowiedzialność, zatem pokaż swoje kompetencje i pewność siebie.

Przykład wstępu z listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

Szanowna Pani,

Jestem profesjonalną opiekunką medyczną z wykształceniem kierunkowym i dziewięcioletnim doświadczeniem w zapewnianiu opieki domowej seniorom z trudnościami poznawczymi i związanymi ze zdrowiem psychicznym.

Skopiowane!

Treść listu motywacyjnego opiekuna medycznego

Główna treść listu motywacyjnego ma jeden cel: przekazanie, dlaczego świetnie sprawdzisz się w roli opiekuna medycznego, jak również ukazanie twojej osobowości i umiejętności miękkich, dzięki którym świetnie się z tobą pracuje.

Pierwszy akapit: dlaczego świetnie się sprawdzisz (umiejętności i doświadczenie)

Pierwszy akapit listu motywacyjnego, zaraz po wstępie, to miejsce na opisanie swoich wszystkich istotnych prac i umiejętności, jakie w nich zdobyłeś. Czytelnik powinien odnieść wrażenie, że prezentujesz swoją zawodową historię, a nie suchą listę kompetencji.

Na pewno warto wspomnieć o swoich sukcesach i osiągnięciach, lecz pamiętaj także o pokazaniu swojej ludzkiej strony oraz szacunku i troski w podejściu do pacjentów. Możesz także wspomnieć o wszelkich umiejętnościach, które masz i które wymieniono w ogłoszeniu o pracę. W ten sposób wykażesz swoją przewagę nad innymi kandydatami.

Oto kilka kwestii, które warto poruszyć:

 1. Uprawnienia opiekuna medycznego – Aby uzyskać uprawnienia, musisz ukończyć kształcenie i zdać egzamin zawodowy. Brak uprawnień skreśla możliwość zatrudnienia, dlatego pamiętaj, by wpisać je na wysokim miejscu.
 2. Doświadczenie z konkretnymi zadaniami – Do zadań opiekuna medycznego należy m.in. toaleta klienta i pomoc w czynnościach fizjologicznych. Jeśli masz takie doświadczenie, koniecznie o tym wspomnij.
 3. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej – Każdy ukończony dodatkowy kurs będzie tu działał na twoją korzyść.
 4. Empatia – Poza umiejętnościami twardymi bardzo istotne jest, by wczuć się w sytuację osoby wymagającej opieki i traktować ją z szacunkiem i życzliwością. Pokaż, że takie podejście jest ci bliskie.

Każdy opiekun medyczny powinien się skupić na tych aspektach swojego doświadczenia, które będą istotne na przyszłym stanowisku. Pewne schorzenia i dolegliwości wymagają bardzo specyficznego rodzaju opieki, zatem jeśli to możliwe, umieść informacje o nich na samym początku listu motywacyjnego. Opisz kontekst swoich osiągnięć i podaj jak najwięcej szczegółów bez ujawniania poufnych informacji o pacjentach.

Rada eksperta

Jeśli masz już doświadczenie w roli opiekuna medycznego, możesz skorzystać z metody STAR, by opisać je w formie krótkich anegdot. Zacznij od Sytuacji, przejdź do stojącego przed tobą zadania (Task), podjętej Akcji i pozytywnego Rezultatu, jaki uzyskałeś. Niech twoje opowieści będą zwięzłe. Skup się wyłącznie na doświadczeniach istotnych z punktu widzenia upragnionej pracy.

Drugi akapit: pokaż, że się odnajdziesz

Kierownik ds. rekrutacji wie już, kim jesteś i co potrafisz. Teraz nastał czas, by pokazać, dlaczego pasujesz do ośrodka opieki, hospicjum czy fundacji poszukującej opiekuna medycznego. Opisz swoje wartości i doświadczenia, odwołując się bezpośrednio do organizacji.

Na przykład Szpital Geriatryczny w Katowicach opisuje swoje podejście do pacjentów następująco:

 • zatrudnieni specjaliści uważają starość za fascynujący etap życia człowieka
 • priorytetem jest długotrwałe utrzymywanie samodzielności pacjentów
 • zaangażowanie zespołu stanowi wyraz szacunku dla seniorów.

Jeśli te wartości są ci bliskie, możesz odnieść się do nich w swoim liście i opisać, w jaki sposób realizujesz je na co dzień i jak będziesz to robić po zatrudnieniu. Dzięki temu rekruterowi będzie łatwiej sprawdzić, czy rzeczywiście odnajdziesz się w nowej pracy.

Przykład treści listu motywacyjnego, którą można dostosować do potrzeb

U poprzedniego pracodawcy składałam wizyty domowe nawet u dziesięciu pacjentów tygodniowo w ramach zmiennego grafiku. Odpowiadałam za podstawową opiekę medyczną, obserwację stanu psychicznego klientów, podstawową terapię zajęciową i pomoc z zadaniami życia codziennego. Moi klienci mieli średnio 65-80 lat i szereg dolegliwości fizycznych i psychicznych.

Nabierając doświadczenia, zaczęłam coraz lepiej rozumieć, jak przejawia się u pacjentów potrzeba dalszej interwencji lekarskiej, wsparcia w nauce czy po prostu rozmowy. Kiedy seniorzy chorują lub doświadczają stresu, mogą zapominać o podstawowych czynnościach. Moją specjalnością jest zatem pełna troska edukacja pacjentów na chwile, gdy wszystko zaczyna ich przerastać.

Duża część moich byłych pacjentów nie chodziła, zatem nabyłam umiejętności (i siły) niezbędnych do udzielania im opieki. Jestem wykwalifikowaną fizjoterapeutką i wspieram klientów w wychodzeniu z licznych fizycznych dolegliwości powstałych ze względu na niestabilność psychiczną. Specjalizuję się także w pracy z osobami cierpiącymi na demencję i chorobę Alzheimera, posiadam dyplom specjalizacji psychiatrycznej dla pielęgniarek, a w wolnym czasie zajmuję się pozyskiwaniem funduszy. Jako opiekunka widzę bezpośredni wpływ organizacji dobroczynnych na jakość życia moich pacjentów.

Skopiowane!

Jak zakończyć list motywacyjny opiekuna medycznego

Gratulacje – dotarłeś do ostatniej części listu motywacyjnego opiekuna medycznego. Masz już za sobą najcięższą część zadania. Pozostało ci tylko przekonać kierownika prowadzącego rekrutację do skontaktowania się z tobą – do tego posłuży wezwanie do działania. Jest to zdanie, w którym wyrażasz swoje zainteresowanie oferowanym stanowiskiem i zapraszasz adresata do kontaktu i umówienia rozmowy kwalifikacyjnej, unikając nadmiernej natarczywości.

Ton formuły kończącej profesjonalny list powinien być taki sam, jak w powitaniu. Możesz użyć zwrotu takiego jak „Z poważaniem”, „Z pozdrowieniami” czy nawet „Z podziękowaniami”.

Oto cel zakończenia listu motywacyjnego: Skuteczne wezwanie do działania, które zwiększy twoje szanse na odpowiedź, zamknięcie całości uprzejmym i pełnym szacunku pozdrowieniem.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego i podpisu, które można dostosować do potrzeb

Z radością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jestem także otwarta na towarzyszenie któremuś z opiekunów w trakcie wizyty, tak abym mogła poznać Państwa podejście do tej najważniejszej profesji.

Z poważaniem,

Patrycja Motak

Skopiowane!

List motywacyjny opiekuna medycznego bez doświadczenia

Zdobycie pracy opiekuna medycznego bez doświadczenia naprawdę jest możliwe. Wystarczy dołożyć odrobinę więcej starania, by twój list motywacyjny pokazał rodzinie, że masz wszystkie potrzebne umiejętności – nawet jeśli nie masz praktycznego doświadczenia na tym stanowisku.

Opiekunowi medyczni mają szczęście – wielu podstawowych zadań mogą nauczyć się w praktyce. Obowiązki opiekuna medycznego obejmują między innymi:

 • Pomoc w myciu i ubieraniu pacjentów
 • Gotowanie i podawanie posiłków zgodnych z wymogami diety
 • Pomoc z lekkimi obowiązkami domowymi, np. odkurzaniem czy myciem naczyń
 • Zawożenie klientów na spotkania i pomoc w trzymaniu się rozkładu dnia

Jeśli nie masz doświadczenia jako opiekun medyczny, tym ważniejszy staje się list motywacyjny dołączony do CV – będzie najlepszym miejscem do pokazania cech, które czynią cię świetną osobą na to stanowisko. Rozważ wspomnienie o rozmaitych umiejętnościach miękkich takich jak:

 • Cierpliwość
 • Świetna organizacja
 • Oko do detali
 • Motywacja
 • Przyjemne usposobienie
 • Elastyczność

Może posiadasz też inne „umiejętności twarde” przydatne w pracy opiekuna:

 • Kurs resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pierwszej pomocy
 • Prawo jazdy bez punktów karnych
 • Znajomość terminologii medycznej
 • Zdrowe gotowanie
 • Przeprowadzanie podstawowych pomiarów medycznych, np. ciśnienia krwi czy poziomu glukozy

Skupiając się na kompetencjach, które posiadasz (a nie na tym, czego ci brakuje), możesz pokazać rodzinie pacjenta, że ich ukochany dziadek czy dziecko będzie bezpieczny pod twoją opieką.

Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
430 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
270 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
60 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
54 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
90 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
44 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
49 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka