1. Przykłady
  2. Fizjoterapeuta
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Fizjoterapeuta Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Fizjoterapeuta, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Fizjoterapeuta w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.6
Średnia ocena
26 osób również oceniło przykład
Fizjoterapeuta Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Najlepszy format listu motywacyjnego dla fizjoterapeuty

Niektórzy kandydaci do pracy nie znoszą procesu pisania listu motywacyjnego – albo nawet z niego rezygnują – ponieważ są zdania, że brakuje mu struktury albo że jest zbyt niejasny. Na szczęście Ty nie musisz należeć do ich grona. Omówimy w tym miejscu poszczególne kroki prowadzące do napisania świetnego listu motywacyjnego i pokażemy techniki, które działają niezależnie od poziomu doświadczenia. Ponadto nasze narzędzia online zawierają wstępnie wygenerowane treści i funkcje takie jak sprawdzanie pisowni. Dzięki temu napisanie listu motywacyjnego okaże się bułką z masłem.

Oto kluczowe elementy listu motywacyjnego:

  • Nagłówek listu motywacyjnego
  • Zwrot grzecznościowy
  • Wstęp
  • Właściwa treść listu
  • Podsumowanie/wezwanie do działania
  • Podpis/ zakończenie listu motywacyjnego.

Nagłówek listu motywacyjnego

Nagłówek listu motywacyjnego spełnia dwie ważne role. Pierwszą z nich jest umożliwienie zidentyfikowania Twojego dokumentu w chwili, gdy wędruje z biurka na biurko, analizowany przez zespół odpowiadający za rekrutację (taka sytuacja często ma miejsce w dużych szpitalach i systemach opieki zdrowotnej). Dzięki nagłówkowi masz pewność, że niezależnie od tego, gdzie znajdzie się Twój list, adresat będzie znał Twoje nazwisko i będzie mógł łatwo się z Tobą skontaktować w celu umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną. Ponadto nagłówek pomaga kierownikowi rekrutacji zapamiętać Twój list i skojarzyć go z Tobą.

Drugą rolą nagłówka jest zapewnienie atrakcyjnego wizualnie formatowania, które podkreśli najważniejsze informacje i sprawi, że list będzie odróżniał się od innych, prostych dokumentów.

Cel tej części: umieszczenie imienia i nazwiska, numeru telefonu i danych osobowych w widocznym miejscu, aby ułatwić rekruterowi kontakt; stworzenie atrakcyjnego formatu dokumentu.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Odpowiedni zwrot grzecznościowy pokaże, że wiesz, kto jest adresatem listu, i pozwoli od samego początku przyjąć uprzejmy ton. Ta sekcja jest co prawda krótka, ale ważne jest, by zwrócić uwagę na szczegóły. Jeśli to możliwe, postaraj się zwrócić do czytelnika odpowiednią formą i umieścić jego nazwisko na górze strony. Co do zasady najwłaściwszą formą jest „Szanowny Panie” albo „Szanowna Pani”. Zauważ, że w naszym przykładowym liście motywacyjnym pojawia się formuła „Szanowny Panie”. 

Cel tej części: zwrócić się osobiście do adresata listu, aby stworzyć więź.

Wykres kołowy dotyczący tego, jak wiele razy poinineś przeczytać swój list motywacyjny.
Wykres kołowy dotyczący tego, jak wiele razy poinineś przeczytać swój list motywacyjny.

Wstęp do listu motywacyjnego

Ciekawe pierwsze zdanie jest jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, jak uważnie kierownik ds. rekrutacji przeczyta Twój list. Nie chcesz sprawić wrażenia osoby nietaktownej czy roszczeniowej, ale jednocześnie nijaki wstęp nie zadziała na korzyść Twojej aplikacji. Na szczęście łatwo jest wzbudzić zainteresowanie czytelnika za pomocą powiązanej z aplikacją anegdoty czy ciekawych statystyk. Pamiętaj tylko, żeby podana historia była zwięzła, i wpleć ją w resztę listu, zapewniając płynną lekturę całości.

Cel tej części: zdobycie uwagi osoby czytającej list motywacyjny w pierwszym zdaniu za pomocą ciekawej informacji, która wprowadzi w resztę tekstu.

Przykładowy wstęp do listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

Szanowny Panie,

Moja przygoda z fizjoterapią sportową rozpoczęła się po tym, jak kontuzja więzadeł przedwcześnie zakończyła moją karierę piłkarza. Ta nowa ścieżka okazała się być korzystna zarówno dla mojej równowagi psychicznej, jak i dla zdrowia moich pacjentów.

Skopiowane!

Właściwa treść listu motywacyjnego (środkowa część)

Wreszcie nadszedł czas, by zająć się Twoimi najistotniejszymi zdolnościami i kompetencjami. We właściwej treści listu możesz szerzej opisać najważniejsze cechy, które czynią Cię wspaniałym kandydatem. Jeżeli chcesz uprościć proces pisania, możesz podzielić tę sekcję na dwie części.

W pierwszym akapicie zajmij się swoimi osiągnięciami i kamieniami milowymi, używając metody STAR. Najpierw opisz Sytuację (S), następnie Twoje zadanie (T), podjętą Akcję (A) i na koniec jej pozytywny Rezultat (R). Posłuż się ogłoszeniem o pracę, by łatwiej wybrać przykłady, które będą najbardziej istotne dla nowego stanowiska. W poniższym przykładowym liście motywacyjnym dla fizjoterapeuty zobaczysz zastosowanie tej metody w praktyce.

Drugi akapit możesz poświęcić swoim umiejętnościom i temu, jak potencjalnie wesprzesz nowe środowisko pracy.

Cel tej części: opisanie osiągnięć i doświadczeń, które ukazują Twoje zdolności i potencjał, jaki możesz wnieść na nowym stanowisku.

Przykład treści akapitu listu motywacyjnego, którą można dostosować do potrzeb

Uważam, że objęcie stanowiska fizjoterapeuty w Orłach Bydgoszcz będzie idealną kontynuacją kariery po trzech latach zarządzania zespołem zajmującym się kontuzjami sportowymi w drużynie Warty. Ukończyłem studia na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i przepracowałem 3000 godzin, zajmując się pacjentami lokalnego ośrodka sportowego. Dobra relacja z pacjentami bardzo ułatwia pracę i ogromnie zwiększa odczuwaną satysfakcję zawodową.

Jako były sportowiec, który w pełni wrócił do zdrowia po poważnej kontuzji, znam sposoby na uzyskanie ogromnego zwiększenia mobilności oraz poprawy stanu układu mięśnio-szkieletowego u zawodników, których opory są zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Muszą oni wierzyć w możliwość odzyskania pełni formy, zanim będą w stanie w pełni się zaangażować.

Od 2012 roku jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i regularnie uczestniczę w seminariach oraz konferencjach dotyczących najnowszych trendów w fizjoterapii i psychologii sportu. Mimo że kariera fizjoterapeuty nie daje się łatwo ująć w liczbach, mogę przytoczyć kilka statystyk ilustrujących mój poziom doświadczenia:

  • Wykonałem ponad 600 badań diagnostycznych i prognostycznych w celu oceny sprawności funkcjonalnej.
  • Szkoliłem i dbałem o rozwój osobisty zespołu fizjoterapeutów – rotacja pracownicza spadła o 32%.
  • Poziom zadowolenia klientów wynosił 98%. Na życzenie mogę udostępnić ponad 150 osobistych referencji i studiów przypadku.
Skopiowane!

Jak zakończyć list motywacyjny dla fizjoterapeuty (podsumowanie i podpis)

Gdy już przedstawiłeś argumenty za tym, by Cię zatrudnić, nadszedł czas na zwięzłe zakończenie listu, które sprawi, że rekruter będzie chciał dowiedzieć się więcej. W tym celu najlepiej będzie zastosować wezwanie do działania. Jest to zdanie, w którym wyrażasz swój entuzjazm wobec oferty pracy i zapraszasz kierownika ds. rekrutacji do nawiązania kontaktu. Jeśli wystarczy Ci miejsca, możesz nawet ponownie podać tu swoje dane kontaktowe.

Następnie zakończ list przy użyciu odpowiedniej formuły końcowej. Sprawdzą się tu wyrażenia takie jak „Z poważaniem”, „Z uprzejmymi pozdrowieniami” czy „Z podziękowaniami za poświęcony czas”.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego i podpisu, które można dostosować do potrzeb

Kiedy wspólnie z zawodnikiem przygotowuję plan leczenia fizjoterapeutycznego, dokładnie dostosowuję go do indywidualnych potrzeb. Aby to osiągnąć, konieczne jest osobiste, pełne zrozumienia podejście, które pozwala mi czuć się częścią zespołu. W pewnym sensie wracam wówczas na boisko.

Z przyjemnością skorzystam z okazji, by omówić możliwość dołączenia do Orłów Bydgoszcz.

Z poważaniem
Karol Tomecki

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
450 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
290 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
63 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
53 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 900 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
36 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
94 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
46 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
62 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
20 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka