Odnoszący sukces team leader, zwany także kierownikiem zespołu, potrafi motywować pracowników do osiągania celów i przekraczania oczekiwań. Jeśli jesteś urodzonym przywódcą, doskonale odnajdziesz się na tej ścieżce kariery. Inspirowanie zespołu pracowników każdego dnia wymaga energii, pasji i oddania. Jak możesz pokazać pracodawcom, że to właśnie twoje cechy? Pierwszym krokiem będzie oczarowanie ich za pomocą CV spełniającego wszelkie oczekiwania. CVeasy.pl pomoże ci stworzyć taki dokument – mamy bezpłatne szablony, poradniki i ciekawe porady dla kandydatów na kierowników zespołu.
H2 Jak napisać CV team leadera
Zanim zabierzesz się za pisanie CV team leadera, ustal, co w nim umieścisz. Podstawowy schemat jest prosty, ale efektowny. Oto, co powinien zawierać:
- Nagłówek CV
- Podsumowanie zawodowe (albo „O mnie”)
- Doświadczenie zawodowe
- Umiejętności
- Wykształcenie
Kluczowe jest, by dopasować CV pod konkretną ofertę pracy. Team leader w obszarze produkcji będzie miał inne zadania niż kierownik zespołu w firmie konsultingowej. Dlatego dokładnie przeanalizuj firmę, zanim zaczniesz aplikować. Czym się zajmuje? Jakich ma klientów? Jakimi wartościami kieruje się w biznesie?
Oto kilka wskazówek:
- Pokaż swoje najmocniejsze strony: komunikacja, przywództwo, zarządzanie sporami.
- Dostosuj język do danego pracodawcy: nie pisz w sposób uniwersalny. Dobierz swój styl i ton tak, by pasował do firmy.
- Nie komplikuj spraw. Stwórz krótkie, zorganizowane CV bez błędów – tak by pracodawca mógł łatwo je pojąć.
- Opisz swoje osiągnięcia liczbowo. Dane liczbowe – czyli konkretnie opisane osiągnięcia – dodadzą siły twojemu CV.
Przeczytaj dokładnie ogłoszenie o pracę. Wynotuj słowa kluczowe i najważniejsze frazy. Użyj tej samej terminologii, by twoje CV „spodobało się” systemowi ATS. Jest to oprogramowanie, które służy rekruterom do zarządzania dokumentami kandydatów. Potrafi ono porządkować CV w kolejności od najciekawszych, a czasem nawet odrzucać dokumenty, które nie spełniają wymagań.
Wybór najlepszego formatu CV dla team leadera
Co do zasady CV team leadera powinno mieć format z odwróconą chronologią. Na samej górze opisz zatem swoje najnowsze doświadczenie.
Jeśli jeszcze nie masz doświadczenia zawodowego albo zmieniasz zawód, podkreśl mocniej swoje umiejętności czy wykształcenie. W takim przypadku możesz skorzystać z modelu CV funkcjonalnego.
Pamiętaj o danych kontaktowych
Pamiętaj, by w centralnym miejscu CV, u góry, zamieścić swoje dane kontaktowe. Dobrym miejscem będzie estetyczny i przejrzysty nagłówek.
Oto, co powinno się w nim znaleźć:
- Pełne imię i nazwisko oraz stanowisko. Podaj swoje imię, nazwisko i nazwę stanowiska, na które aplikujesz.
- Profesjonalny adres e-mail.
- Numer telefonu. Podaj numer, pod którym łatwo się z tobą skomunikować. Upewnij się też, że nagranie na poczcie głosowej jest odpowiednie.
- Lokalizacja. Podaj tylko miejscowość. Jeśli rozważasz relokację, zaznacz to w tym miejscu.
- LinkedIn. Utrzymuj aktywny i aktualny profil na LinkedIn. Możesz dodać do niego link na swoim CV.
Nie podawaj:
- Daty urodzenia. Pomiń ją, by uniknąć dyskryminacji ze względu na wiek.
- Osobistych informacji. Nie musisz informować o swoim stanie cywilnym, numerze PESEL czy numerze dowodu osobistego.
- Daniel Borowiecki
- Team leader
- Kielce
- 503-442-618
- [email protected]
- Daniel Borowiecki
- Kawaler
- Ul. Wojska Polskiego 11/3, Kielce
- 503-442-618
- [email protected]
Wykorzystaj podsumowanie zawodowe
Podsumowanie zawodowe (znane także jako rubryka „O mnie”) będzie zapewne tym, co rekruter przeczyta w pierwszej kolejności. Te dwa-trzy zdania znajduje się zaraz pod nagłówkiem i przekazuje kluczowe informacje o tobie. Warto zawrzeć w nich najważniejsze powody, dla których warto cię zatrudnić. Jeśli na samą myśl o napisaniu takiego tekstu masz pustkę w głowie, sięgnij po nasz poradnik pisania podsumowań zawodowych.
W podsumowaniu zawodowym liczy się każde słowo. Nie marnuj zatem miejsca na informacje, które nie pomogą ci zdobyć zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Zastanów się, które z twoich cech najbardziej zwrócą uwagę pracodawcy, i je podkreśl. Unikaj jednak banałów: wielu kandydatów na stanowisko team leadera będzie się chwalić umiejętnościami przywódczymi. Z pewnością także je masz, ale dodaj coś jeszcze: to, co odróżnia cię od innych.
Wciąż czekasz na przypływ inspiracji? Pomóż sobie i zerknij na nasze przykładowe podsumowania zawodowe z CV team leadera:
Team leaderka ze świetną znajomością języka szwedzkiego i trzyletnim doświadczeniem zawodowym. Szuka nowych wyzwań w zakresie zarządzania zespołami na produkcji w środowisku kilkujęzycznym. Nastawiona na komunikację i utrzymywanie wysokich standardów.
Skuteczny i zmotywowany kierownik zespołu z udokumentowanymi osiągnięciami w zakresie śledzenia postępu i osiągania celów. Ekspert w planowaniu i wdrażaniu strategicznych i mierzalnych działań, które pozwolą osiągać zakładane wyniki operacyjne. Pracował z zespołami liczącymi od kilku do nawet kilkudziesięciu pracowników działających na trzy zmiany.
Możesz także zainteresować się CV na podobne stanowiska kierownicze:
- Przykładowe CV menedżera biura
- Przykładowe CV kierownika sklepu
- Przykładowe CV kierownika budowy
- Przykładowe CV kierownika restauracji
Zarysuj swoje doświadczenie zawodowe team leadera: jednoczy i inspiruje
Opisz swoje doświadczenia zawodowe w odwróconej chronologii: rozpocznij od ostatnio zajmowanego stanowiska i cofaj się w czasie. Dzięki temu twoje najnowsze doświadczenia z roli kierownika zespołu będą nadawać ton całości.
Pod każdym stanowiskiem i datami krótko opisz zakres obowiązków. Pamiętaj jednak, że nie piszesz wspomnień – wymień je od podpunktów i pisz rzeczowo. W miarę możliwości posługuj się konkretnymi liczbami i statystykami. Dobrym pomysłem jest opisanie uzyskanych wyników, np. „pod moim kierownictwem sprzedaż zespołu w ciągu pół roku wzrosła o 30%”.
Poniżej znajdziesz opis doświadczenia zawodowego z naszego przykładowego CV team leadera:
Kierownik zespołu w Kowalska & Kogutek Consulting, Gdańsk
Maj 2021 — Czerwiec 2024
- Nadzór nad wdrożeniem strategii osiągania celów.
- Zarządzanie zespołami ponad 20 pracowników i śledzenie postępu projektów
- Odpowiedzialność za cykl sprzedaży
- Planowanie rozwoju działu
- Wzrost sprzedaży o ponad 30% w trakcie trzech lat
- Rozdzielanie zadań i raportowanie do kierowników wyższego szczebla
- Dbanie o relacje z istniejącymi klientami
- Ciągłe skupienie na potrzebach klienta i wskazywanie optymalnych rozwiązań
Team Leader w Powerhouse Software House, Wrocław
Styczeń 2016 — Kwiecień 2021
- Tworzenie środowiska zapewniającego optymalną obsługę klientów wewnętrznych i zewnętrznych
- Kreatywne rozwiązywanie problemów klientów dla maksymalizacji ich zadowolenia
- Tworzenie raportów dziennych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych: analiza wskaźników wydajności i danych dotyczących utrzymania klientów
- Wsparcie w rozwinięciu bazy klientów: wzrost o ponad 25% w pierwszym roku zatrudnienia
Błyśnij najważniejszymi umiejętnościami wspaniałego team leadera
Pokaż pracodawcom, że posiadasz wymarzone połączenie umiejętności twardych i miękkich, a posypią się zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. W tej części CV wpisz słowa kluczowe wynotowane z ogłoszenia o pracę.
W przypadku kierowania zespołem umiejętności miękkie są równie ważne – o ile nie ważniejsze – co umiejętności twarde. Zadaniem team leadera jest inspirowanie zespołu i utrzymywanie wysokiego zaangażowania pracowników. Musisz jednak orientować się w procedurach kierowania zespołem, zarządzaniu ryzykiem czy mierzeniu uzyskiwanych wyników. Treść ogłoszenia o pracę podpowie ci, jakiego pracownika szuka dana firma.
Oto, jakie umiejętności mogą okazać się przydatne:
- Komunikacja
- Umiejętności przywódcze
- Zdolności planowania
- Zarządzanie czasem swoim i pracowników
- Zdolność rozwiązywania problemów
- Umiejętność wdrażania zmian
- Zarządzanie ryzykiem
- Umiejętności analityczne
- Organizacja czasu pracy
- Elastyczność
Wpisz wybrane cechy w swoje CV i dodaj konkretne przykłady:
1. Umiejętności przywódcze: opisz swoją rolę w zespole. Nie zapomnij o osiągnięciach zespołu.
2. Elastyczność: wyjaśnij, w jaki sposób potrafisz adaptować się do zmiennej sytuacji i jakie korzyści przyniosło to firmie.
3. Komunikacja: opisz, jak twój styl komunikacji przyczynia się do motywowania zespołu czy umocnienia relacji z klientami.
Opisz wykształcenie i certyfikacje dla team leaderów
Rubryka „wykształcenie” nie powinna sprawić ci większych trudności. I tu zastosuj odwróconą chronologię. To świetne miejsce, by wspomnieć o kwestiach takich jak:
- Ukończenie studiów. Kandydaci na stanowisko kierownika zespołu zwykle ukończyli licencjat z zarządzania lub podobnej branży.
- Dodatkowe certyfikaty. Pokazują one pracodawcom, że poważnie traktujesz zarządzenie zespołem. Jeśli masz certyfikat poświadczający umiejętności przywódcze, pokaż go.
- Szkolenia branżowe. To miejsce na wszelkie szkolenia w miejscu pracy, dodatkowe dyplomy czy nagrody, wypisane od myślników.
Jeśli w twoim przypadku umiejętności są ważniejsze od wykształcenia, dostosuj do tego swoje CV. Możesz posłużyć się wówczas formatem funkcjonalnym.
Studia licencjackie: zarządzanie, Politechnika Wrocławska
Październik 2011 — Czerwiec 2015
- Ukończył z wyróżnieniem
Wybierz szablon i styl odpowiedni dla CV team leadera
Wygląd to nie wszystko, ale może liczyć się bardziej, niż ci się wydaje. CV kierownika zespołu powinno sprawiać dobre wrażenie – wykorzystaj do tego jego układ i dizajn.
Kierownicy zajmujący się rekrutacją mają zwykle niewiele czasu, zatem cenią sobie proste, atrakcyjne CV. Co to znaczy? Zadbaj o prostotę, rzeczowość i estetykę. Odstępy między poszczególnymi rubrykami będą przyjemne dla oka czytelnika. Znajdź wśród naszych gotowych bezpłatnych szablonów CV minimalistyczny, ale atrakcyjny szablon.
Przykład do skopiowania
Profil
Skuteczny i zmotywowany kierownik zespołu z udokumentowanymi osiągnięciami w zakresie śledzenia postępu i osiągania celów. Ekspert w planowaniu i wdrażaniu strategicznych i mierzalnych działań, które pozwolą osiągać zakładane wyniki operacyjne. Pracował z zespołami liczącymi od kilku do nawet kilkudziesięciu pracowników działających na trzy zmiany.
Historia zatrudnienia
Kierownik zespołu w Kowalska & Kogutek Consulting, Gdańsk
Maj 2021 — Czerwiec 2024
- Nadzór nad wdrożeniem strategii osiągania celów.
- Zarządzanie zespołami ponad 20 pracowników i śledzenie postępu projektów
- Odpowiedzialność za cykl sprzedaży
- Planowanie rozwoju działu
- Wzrost sprzedaży o ponad 30% w trakcie trzech lat
- Rozdzielanie zadań i raportowanie do kierowników wyższego szczebla
- Dbanie o relacje z istniejącymi klientami
- Ciągłe skupienie na potrzebach klienta i wskazywanie optymalnych rozwiązań
Team Leader w Powerhouse Software House, Wrocław
Styczeń 2016 — Kwiecień 2021
- Tworzenie środowiska zapewniającego optymalną obsługę klientów wewnętrznych i zewnętrznych
- Kreatywne rozwiązywanie problemów klientów dla maksymalizacji ich zadowolenia
- Tworzenie raportów dziennych, tygodniowych, miesięcznych i kwartalnych: analiza wskaźników wydajności i danych dotyczących utrzymania klientów
- Wsparcie w rozwinięciu bazy klientów: wzrost o ponad 25% w pierwszym roku zatrudnienia
Wykształcenie
Studia licencjackie: zarządzanie, Politechnika Wrocławska
Październik 2011 — Czerwiec 2015
- Ukończył z wyróżnieniem
Umiejętności
- Przywództwo i praca zespołowa
- Efektywne zarządzanie czasem
- Obsługa klienta
- Komunikacja
- Zarządzanie ryzykiem
- Znajomość wskaźników stosowanych w digital marketingu
I tak doszliśmy do samego końca poradnika, jak napisać CV team leadera. Pozostaje ci już tylko przejść do dzieła. Aby ci pomóc, przygotowaliśmy bezpłatny kreator CV z dziesiątkami atrakcyjnych szablonów. Wybierz ten, który najbardziej ci się spodoba, i postaw pierwszy krok na drodze do nowej pracy!