1. Przykłady CV
 2. Analityk Biznesowy
Napisany przez Susan ShorSusan Shor

Przykładowe CV na stanowisko Analityk Biznesowy

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Analityk Biznesowy, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.0
Średnia ocena
26 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Analityk Biznesowy
Edytuj to CV

Analityk biznesowy to ktoś, kto świetnie rozumie potrzeby klienta i dostarcza mu informacji niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji, m.in. dotyczących optymalizacji kosztów. Zaprezentuj się w swoim CV jako właśnie ta osoba, której szuka potencjalny pracodawca, by już na starcie wykazać się zrozumieniem jego potrzeb i oczekiwań.

Jak napisać CV analityka biznesowego

Pierwszym krokiem napisania CV analityka biznesowego jest wybór odpowiednich rubryk. Co do zasady CV powinno zawierać następujące elementy:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie zawodowe (czasem nazywane rubryką „O mnie”)
 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie
 • Umiejętności

Żyjemy w epoce, w której zewsząd zalewają nas dane, a osoby, które potrafią z nich wyłuskać konkretne informacje, stają się bezcenne. Pokaż w swoim CV, że to właśnie ty, dbając przy tym o przejrzysty układ informacji. Oto, jak:

 1. Postaw na konkret – opisz swoje oszczędności, wzrost sprzedaży, pozytywne zmiany.
 2. Dopasowuj CV do każdego ogłoszenia o pracę. Jedna firma będzie oczekiwała analizy systemów (nazywając ją analizą biznesową), inna będzie stawiać na codzienne analizy wyników sprzedażowych i oczekiwać pomocy przy tworzeniu cenników. Pokaż, że się sprawdzisz.
 3. Wybierz profesjonalny, estetyczny szablon CV.
 4. Zoptymalizuj swoje CV analityka biznesowego tak, aby bez problemu przeszło przez system ATS.
Rada eksperta

Systemy ATS skanują CV w poszukiwaniu słów kluczowych i odsiewają te, które najmniej pasują do danego ogłoszenia. Tylko najlepsze CV trafią do osób zajmujących się rekrutacją.

Słowa kluczowe w ogłoszeniu o pracę dla analityka biznesowego to na przykład:

 • Znajomość języka SQL oraz programu MS Excel
 • Tworzenie raportów w programach BI
 • Business Intelligence

Wybór najlepszego formatu CV dla analityka biznesowego

Najpopularniejszy format chronologiczny ułatwia kandydatom do pracy w większości zawodów łatwe zaprezentowanie swoich kwalifikacji i doświadczenia. Warto jednak rozważyć inny format CV, jeśli twoje doświadczenie zawodowe i umiejętności wymykają się poza schemat – zwłaszcza jeśli nie pracowałeś stale na etacie. Na przykład działalność w roli analityka biznesowego jako niezależnego konsultanta jest dobrym powodem, by skorzystać z CV funkcjonalnego. 

Podaj swoje dane kontaktowe

Kierownik ds. rekrutacji w dużej korporacji może spodziewać się nawet kilkudziesięciu aplikacji w odpowiedzi na jedno ogłoszenie. A to oznacza, że nawet najmniejsze szczegóły mogą przeważyć szalę na twoją korzyść... lub niekorzyść. Ułatw pracę rekruterowi i podaj w nagłówku swoje dane kontaktowe:

 • Imię i nazwisko: a obok nich nazwę stanowiska, na które aplikujesz.
 • Profesjonalnie brzmiący adres e-mail: niech zawiera imię i nazwisko.
 • Numer telefonu: pamiętaj, by sprawdzić, jak brzmi twoja poczta głosowa!
 • Lokalizacja: podaj miejscowość, ewentualnie dodaj informację o gotowości do relokacji/pracy zdalnej.
 • Profil na LinkedIn: jeśli twój profil odpowiada CV analityka biznesowego i jest aktualny, wspomnij o nim.
Tak
Nie
 • Beata Grzybowska
 • Stan cywilny: panna
 • Ul. Astrów 27/33
 • PESEL: 77131309537

Skorzystaj z podsumowania zawodowego

W CV analityka biznesowego sekcja ta jest Twoją pierwszą szansą, aby zrobić odpowiednie wrażenie za pomocą podsumowania zawodowego, które zajmuje cenne miejsce u góry CV – dobrze ją zatem wykorzystaj. Masz do dyspozycji zaledwie kilka zdań, aby zaprezentować swoją osobowość, osiągnięcia, sukcesy i profesjonalny wizerunek. W przykładowym CV podano już kilka trafnych słów kluczowych, jednak część z nich będzie zależała od konkretnej branży.

Zainspiruj się pokrewnymi CV, np. CV menadżera projektu, albo przykładami z naszego CV analityka biznesowego – także dla osób bez doświadczenia.

Poniżej znajdziesz przykłady, które możesz dopasować do swoich potrzeb:

Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV pracownika niższego szczebla 

Jestem sumienny, zaangażowany i odpowiedzialny za powierzone mi zadania. W pracy analityka biznesowego wykorzystuję umiejętność logicznego myślenia pozyskaną na studiach magisterskich z zakresu zarządzania. Odbyłem staż, na którym opisywałem procesy biznesowe duże firmy (ponad 500 pracowników).

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV pracownika średniego szczebla 

Entuzjastyczna absolwentka statystyki z dwuletnim doświadczeniem w analizie danych (kontroling sprzedaży) i doskonałą znajomością narzędzi BI. Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. Szukam kolejnych wyzwań zawodowych związanych z optymalizacją biznesu.

Skopiowane!
Edytowalny przykład podsumowania zawodowego z CV pracownika wyższego szczebla 

Zaangażowany i pełen pasji analityk biznesowy. Ponad 8 lat doświadczenia w optymalizacji korporacyjnych systemów biznesowych, skutecznej analizie procesów oraz projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań biznesowych. Efektywny lider zespołu. 

Skopiowane!

Doświadczony i pełen pasji analityk biznesowy z ponad ośmioletnim doświadczeniem w ocenie i ulepszaniu systemów biznesowych znanych organizacji. Oddany lider zespołu ze zdolnością do efektywnego zarządzania. Osiągający cele przy wykorzystaniu kompleksowego zrozumienia koncepcji inżynierii systemów. Z udokumentowanym doświadczeniem w skutecznej analizie procesów i procedur biznesowych oraz w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań biznesowych.

Pokaż swoje doświadczenie analityka biznesowego: czary w Excelu

Oto miejsce na szczere pochwalenie się osiągnięciami. Przedstaw przykłady z wcześniejszej pracy jako serię osiągnięć, sukcesów i kamieni milowych rozwoju zawodowego. Jakie kluczowe osiągnięcia powinien podkreślić analityk biznesowy, aby być konkurencyjny na rynku pracy? Analitycy biznesowi są odpowiedzialni za ocenę przeszłych i aktualnych danych w celu znalezienia wzorców, które usprawnią proces podejmowania decyzji oraz operacje biznesowe organizacji. Osoby na stanowiskach seniorskich miewają także kontakt z klientami. Oto, jak możesz podejść do tworzenia tej części CV:

 • Stwórz listę sukcesów z poprzednich prac i umiejętności, dzięki którym tak doskonale sobie radzisz.
 • Pamiętaj, aby podać konkretne przykłady podparte wynikami – jeśli to możliwe, najlepiej z danymi.
  • Przykład: Przeanalizowałam dane dotyczące zakupów z ostatnich pięciu lat i zoptymalizowałam proces, co przyniosło 12% oszczędności
 • Przeczytaj dokładnie ogłoszenie o pracę i skup się na dopasowaniu swoich osiągnięć do oczekiwań potencjalnego pracodawcy wobec nowego pracownika.
 • Opisuj poszczególne osiągnięcia, używając aktywnych czasowników; w miarę możliwości wspominaj o projektach zakończonych sukcesem i uzyskanych wynikach.
Edytowalny przykład rubryki „doświadczenie zawodowe” w CV

Starszy analityk biznesowy, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław
Październik 2015 - Sierpień 2019

 • Zarządzanie 10-osobowym zespołem konsultantów ds. procesów biznesowych;
 • Przeprojektowanie i wdrożenie dokumentacji dla uczestników szkoleń na uniwersytecie;
 • Prowadzenie grup użytkowników w ramach doskonalenia procesów z wykorzystaniem dostępnych systemów.
 • Kierownictwo w procesie efektywnego ulepszania systemów technologicznych.
 • Praca nad poprawą ogólnej wydajności instytucji: ocena procesu rozliczenia, przepływu pracy, zarządzanie relacjami z klientem oraz produktywności.


Analityk biznesowy, Citigroup, Wrocław
Wrzesień 2012 - Wrzesień 2015

 • Przeprowadzanie dogłębnej analizy wyników biznesowych w odniesieniu do celów biznesowych;
 • Zarządzanie raportowaniem działań Business Intelligence we wszystkich relacjach z grupą Global Managed Investments (GMI) Citi Private Bank;
 • Nadzorowanie tworzenia najważniejszych projektów, przebiegu ich procesu oraz zarządzania nimi;
 • Zarządzanie ryzykiem oraz praca nad rozwojem i wdrażaniem strategicznych rozwiązań;
 • Raportowanie wszelkich niezbędnych informacji dyrektorowi ds. operacyjnych grupy Global Managed Investments (GMI) Citi Private Bank oraz ścisła współpraca w celu osiągnięcia i utrzymania celów biznesowych.
Skopiowane!

Jak napisać CV analityka biznesowego bez doświadczenia 

Czy da się dostać pracę analityka biznesowego bez doświadczenia? Oczywiście! Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby, które mogą pochwalić się odpowiednim wykształceniem i umiejętnościami – wdrożysz się już po podpisaniu umowy. Udokumentuj więc swoje kompetencje: często wymogiem będzie ukończenie studiów z zakresu zarządzania, statystyki czy IT. Pamiętaj także o umiejętnościach takich jak logiczne myślenie czy korzystanie z dokumentacji technicznej.

Pochwal się kluczowymi umiejętnościami, z których korzysta analityk biznesowy

Każda praca jest inna, więc podczas aplikowania musisz starannie przemyśleć listę swoich umiejętności wpisywanych do CV analityka biznesowego. Ułóż je w logiczny sposób i postaraj się wymieniać je od najważniejszych dla potencjalnego pracodawcy.

Kluczowe umiejętności twarde będą się nieco różnić w zależności od branży, ale możesz rozważyć kilka poniższych przykładów:
 • Tworzenie modeli wizualnych
 • Modelowanie procesów biznesowych
 • Zapytania SQL
 • Planowanie finansowe
 • Znajomość narzędzi BI czy Excela
Skopiowane!

Unikaj ogólników, gdy będziesz wymieniać umiejętności miękkie i nie wahaj się o nich mówić. Na przykład: nie pisz „komunikacja”, lecz „efektywna komunikacja z kierownictwem i współpracownikami”. Twoja organizacja oczekuje od ciebie nie tylko przetwarzania danych, lecz także zrozumienia ich znaczenia oraz rozwiązywania problemów i wprowadzania usprawnień dzięki uzyskanym wynikom. Oto kilka przykładów często oczekiwanych umiejętności miękkich:

 1. Świetne kompetencje komunikacyjne
 2. Sumienność
 3. Umiejętność pracy zespołowej

Opisz szczegółowo swoje wykształcenie i certyfikaty ważne na stanowisku analityka biznesowego

Nawet jeśli jesteś na rynku pracy od kilku lat, możesz posiadać aktualne kursy, które zwrócą uwagę działu HR. Wraz z upływem czasu od ukończenia studiów wykształcenie staje się coraz mniej istotne w CV analityka biznesowego. Na przykład Twoja średnia ocen sprzed 5 lat liczy się obecnie mniej niż wówczas, gdy szukałeś swojej pierwszej pracy.

Wpisz jednak do CV tytuł licencjata (i stopień magistra, jeśli go posiadasz). Minimalne wymagania w tej branży to tytuł licencjata, więc nie trzeba wspominać o szkole średniej. Jeśli jednak ukończyłeś szkołę z wyróżnieniem, możesz to ewentualnie zrobić. Czy ukończyłeś jakieś zawodowe kursy albo warsztaty, zdobyłeś odpowiednie certyfikaty? Podaj przykład tego, czego nauczyły Cię te doświadczenia.

Poniżej znajdziesz przykładowe informacje o wykształceniu z CV analityka biznesowego.

Edytowalny przykład rubryki „wykształcenie i certyfikaty”

Studia II stopnia na kierunku Biznes i administracja, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław
Październik 2011 - Czerwiec 2013

 • Ukończenie studiów z wyróżnieniem
 • Prezes stowarzyszenia Biznes dla lepszego jutra


Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i finanse, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, Wałbrzych
Październik 2008 - Czerwiec 2011

 • Prezes Towarzystwa Biznesu i Przywództwa
 • Wiceprezes ds. Biznesu bez Granic
 • Dyplom z wyróżnieniem
Skopiowane!

Wybierz odpowiedni szablon i styl pasujący do CV analityka biznesowego 

Jako analityk biznesowy będziesz zapewne tworzyć modele wizualne. Dlatego układ i formatowanie CV powinny odzwierciedlać twoją wrażliwość estetyczną. Możesz na przykład zastanowić się, w jaki sposób przekazujesz informacje za pomocą elementów graficznych. Im bardziej efektywny i zbalansowany format CV, tym lepiej. Jeśli stworzysz chaotyczne, poplątane CV, wzrok rekrutera szybko powędruje gdzie indziej! 

Oczywiście, możesz zmierzyć się z tym samodzielnie. Najłatwiej będzie jednak skorzystać ze sprawdzonych, zaprojektowanych przez ekspertów szablonów CV, dostępnych w kreatorze. Najlepiej sprawdzi się szablon z kategorii profesjonalnych, ale możesz też zdecydować się na CV proste, kreatywne lub nowoczesne i dostosować je do swoich potrzeb. 

Edytowalne przykładowe CV (pełen tekst)

Profil

Zaangażowany i pełen pasji analityk biznesowy. Ponad 8 lat doświadczenia w optymalizacji korporacyjnych systemów biznesowych, skutecznej analizie procesów oraz projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań biznesowych. Efektywny lider zespołu. 


Historia zatrudnienia

Starszy analityk biznesowy, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław
Październik 2015 - Sierpień 2019

 • Zarządzanie 10-osobowym zespołem konsultantów ds. procesów biznesowych;
 • Przeprojektowanie i wdrożenie dokumentacji dla uczestników szkoleń na uniwersytecie;
 • Prowadzenie grup użytkowników w ramach doskonalenia procesów z wykorzystaniem dostępnych systemów.
 • Kierownictwo w procesie efektywnego ulepszania systemów technologicznych.
 • Praca nad poprawą ogólnej wydajności instytucji: ocena procesu rozliczenia, przepływu pracy, zarządzanie relacjami z klientem oraz produktywności.


Analityk biznesowy, Citigroup, Wrocław
Wrzesień 2012 - Wrzesień 2015

 • Przeprowadzanie dogłębnej analizy wyników biznesowych w odniesieniu do celów biznesowych;
 • Zarządzanie raportowaniem działań Business Intelligence we wszystkich relacjach z grupą Global Managed Investments (GMI) Citi Private Bank;
 • Nadzorowanie tworzenia najważniejszych projektów, przebiegu ich procesu oraz zarządzania nimi;
 • Zarządzanie ryzykiem oraz praca nad rozwojem i wdrażaniem strategicznych rozwiązań;
 • Raportowanie wszelkich niezbędnych informacji dyrektorowi ds. operacyjnych grupy Global Managed Investments (GMI) Citi Private Bank oraz ścisła współpraca w celu osiągnięcia i utrzymania celów biznesowych.


Umiejętności

 • Tworzenie modeli wizualnych
 • Modelowanie procesów biznesowych
 • Zapytania SQL
 • Planowanie finansowe
 • Znajomość narzędzi BI czy Excela


Wykształcenie

Studia II stopnia na kierunku Biznes i administracja, Uniwersytet Wrocławski, Wrocław
Październik 2011 - Czerwiec 2013

 • Ukończenie studiów z wyróżnieniem
 • Prezes stowarzyszenia Biznes dla lepszego jutra


Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i finanse, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, Wałbrzych
Październik 2008 - Czerwiec 2011

 • Prezes Towarzystwa Biznesu i Przywództwa
 • Wiceprezes ds. Biznesu bez Granic
 • Dyplom z wyróżnieniem
Skopiowane!

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pisania CV dla analityka biznesowego zapewnił ci przydatne wskazówki, przykładowe zdania i narzędzia, dzięki którym zdobędziesz wymarzoną pracę. Skorzystaj z naszego bezpłatnego kreatora CV, by przełożyć teorię na praktykę!

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.0
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
590 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
560 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 600 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
75 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
40 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka