Jak napisać CV fryzjera stylisty?
Skuteczny życiorys fryzjera stylisty prezentuje umiejętności kandydata w zakresie strzyżenia i stylizacji włosów oraz poprawy ich kondycji. W podsumowaniu u góry CV należy zamieścić odpowiednie kompetencje. Historia zatrudnienia powinna być uporządkowana w odwrotnej kolejności chronologicznej, z naciskiem na doświadczenie zawodowe związane ze stylizacją włosów. Nie trzeba wpisywać do CV stanowisk, które nie miały z nią związku, szczególnie jeśli nie zdobyłeś na nich umiejętności, które mógłbyś wykorzystać jako fryzjer stylista. Pamiętaj jednak, by załączyć zestaw zarówno miękkich jak i twardych umiejętności, które pomogą Ci zdobyć sukces w pracy fryzjera stylisty. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapoznanie się z opisem stanowiska, na które aplikujesz w celu znalezienia wskazówek, jakie kompetencje należy uwzględnić w CV. Pamiętaj o załączeniu danych kontaktowych osób, które zechcą udzielić Ci doskonałych referencji. Korzystając ze sprawdzonego CV serwisu Resume.io i postępując zgodnie z naszymi przydatnymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia CV, znajdziesz się na dobrej drodze do znalezienia pracy, której szukasz.
Przykład podsumowania profilu
Podkreśl tutaj swoje najważniejsze umiejętności, zdolności i osiągnięcia. Ta sekcja powinna służyć jako krótkie, ale przekonujące podsumowanie opisujące wkład, jaki wniesiesz jako fryzjer stylista. Zapoznaj się z poniższym przykładem.
Doświadczona stylistka włosów z ponad sześcioletnim doświadczeniem w strzyżeniu i stylizacji włosów. Biegła w pracy z klientami i klientkami w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Potrafi osiągnąć doskonały rezultat w pracy w szybkim tempie, obsługując różnych klientów. Dysponuje bieżącą znajomością najnowszych produktów do włosów oraz technik strzyżenia. Zapewnia klientom przyjemną stylizację.
Przykład historii zatrudnienia
Wymień wszystkie stanowiska, na których wykonywałeś zbliżone obowiązki i / lub wykorzystywałeś umiejętności niezbędne na stanowisku fryzjera stylisty. Pamiętaj, aby używać czasowników akcji i pisać o konkretnych osiągnięciach, które dowodzą, że jesteś odpowiednim kandydatem. Zapoznaj się z poniższym przykładem.
- Doskonała obsługa i wysoki poziom zadowolenia i utrzymania klienta.
- Zgromadzenie i utrzymywanie bazy około 75 stałych klientów.
- Uzyskiwanie rezultatów zadawalających klientów w oparciu o ich potrzeby dotyczące fryzur i stylów.
- Promocja i sprzedaż produktów do włosów.
- Świadczenie szerokiego zakresu usług, w tym cięcia, kolorowania, farbowania przyrostów, modelowania i lakierowania włosów.
Przykład historii wykształcenia
W tej sekcji należy wymienić wszystkie zdobyte tytuły naukowe oraz certyfikaty zawodowe. Warto także wspomnieć tutaj o wszelkich nagrodach i wyróżnieniach. Jeśli posiadasz stopień wyższy niż licencjat, możesz pominąć szkołę średnią. Jeśli chcesz, możesz też stworzyć w życiorysie odrębną sekcję zawierającą informacje o kursach i certyfikatach. Zapoznaj się z poniższym przykładem.
- 2011 –2012 Policealne studium fryzjerskie Toruń
- 2002 – 2006 Liceum ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego Siedlce
Przykład opisu umiejętności
Doskonałe CV fryzjera stylisty powinno zawierać szereg istotnych kompetencji, których Twój pracodawca lub rekruter szuka u kandydata. Najlepiej załączyć listę miękkich i twardych umiejętności, które są niezbędne w pracy fryzjera stylisty. Zapoznaj się z poniższym przykładem.
- Doskonała obsługa klienta
- Znajomość technik strzyżenia i kolorowania
- Technika prostego cięcia
- Cięcie maszynką
- Cięcie nożyczkami
- Kreatywne strzyżenie i stylizacja
Na czym polega praca fryzjera stylisty?
Fryzjerzy styliści to profesjonaliści, którzy współpracują z klientami w celu osiągnięcia odpowiednich efektów w wyglądzie. Zapewniając usługi w zakresie koloryzacji, strzyżenia, poprawiania kondycji i stylizacji włosów. Fryzjerzy styliści mogą pracować samodzielnie lub jako członek zespołu salonu. Mają bezpośrednio kontakt z klientem, starają sią zrozumieć jego życzenia i potrzeby związane z włosami, opracowują też zindywidualizowane plany realizacji tych celów.