1. Przykłady CV
 2. Kosmetyczka
Napisany przez Lyndsey McLaughlinLyndsey McLaughlin

Przykładowe CV na stanowisko Kosmetyczka

Doskonałe CV kosmetyczki powinno wyglądać równie dobrze, jak dobrze się je czyta. Na szczęście nasz poradnik pisania CV krok po kroku i przykład CV kosmetyczki są zaprojektowane tak, aby nauczyć Cię wszystkiego, co musisz umieć, zanim zasiądziesz do pisania.
4.7
Średnia ocena
23 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Kosmetyczka
Edytuj to CV

Kosmetyczki spędzają czas na kreowaniu idealnego wyglądu swoich klientów i powinny poświęcić tyle samo uwagi na stworzenie CV kosmetyczki, które jest niczym innym jak dziełem sztuki.

W tym poradniku oraz w odpowiednich do niego przykładach CV poruszymy następujące zagadnienia:

 • Czym zajmuje się kosmetyczka?
 • Jak napisać CV kosmetyczki – porady i wskazówki ekspertów;
 • Najbardziej korzystny format, który należy zastosować w CV kosmetyczki;
 • Znaczenie każdej sekcji CV i maksymalizacja skuteczności;
 • Projektowanie i układ tekstu – jak to zrobić dobrze?

Czym zajmuje się kosmetyczka?

Kosmetyczki mogą specjalizować się w jednej dziedzinie, ich usługi mogą też obejmować szerszy zakres. Mogą one na przykład wykonywać makijaż, czy manicure albo przeprowadzać zabiegi pielęgnacji skóry. Większość kosmetyczek zajmuje się jedną lub dwiema z tych dziedzin. Rolą kosmetyczki jest wykorzystanie swoich umiejętności i doświadczenia, aby klienci czuli się pewni siebie poprzez podkreślenie ich zalet. Ludzie często konsultują się z kosmetyczkami przed wyjątkowymi wydarzeniami, takimi jak śluby czy występy w telewizji.

Jak napisać CV kosmetyczki

Pierwszym krokiem w pisaniu CV kosmetyczki jest zrozumienie, jakie sekcje i dlaczego powinno ono zawierać. Jeśli w swoim szablonu CV zawrzesz każdą z poniższych sekcji, będzie ono kompletne. Elementy, które powinien obejmować Twój życiorys, to:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie celów i umiejętności zawodowych
 • Historia zatrudnienia
 • Umiejętności
 • Wykształcenie

Istotne jest, aby CV dopasować do roli, o którą się ubiegasz, ponieważ pomaga to wzbudzić zaufanie i zainteresowanie osoby zatrudniającej. Zbierz informacje o firmie i jej klientach, aby zrozumieć, czego będą od Ciebie oczekiwać. Czy będziesz specjalizować się w konkretnych usługach, na przykład związanych z uroczystościami ślubnymi? Jeśli tak, pamiętaj o tym, dostosowując odpowiednio swoje CV.

A oto podstawa, na której należy się opierać, pisząc CV:

 • Podczas tworzenia CV miej na uwadze pracodawcę i dostosuj życiorys do jego wymagań i potrzeb.
 • Wybierz klarowny, zwięzły, profesjonalny szablon; dla inspiracji zapoznaj się z naszymi przykładami CV.
 • W całym CV używaj odpowiednich słów kluczowych, które można znaleźć w opisie stanowiska w ogłoszeniu o pracę.

Wybór najlepszego formatu CV kosmetyczki

Większość osób poszukujących pracy stosuje w CV odwrócony porządek chronologiczny. W tym formacie Historia zatrudnienia stanowi główną sekcję, a najbardziej aktualne stanowisko pracy znajduje się na pierwszym miejscu. Następnie cofasz się do stanowisk zajmowanych kolejno w czasie.

Jedynym przypadkiem, kiedy powinno się zrobić wyjątek od tej reguły, jest brak doświadczenia zawodowego. Wówczas to sekcja Wykształcenie powinna być najbardziej wyeksponowana.

Przykładowe podsumowanie celów i umiejętności zawodowych: naszkicuj odpowiednią scenerię

Jako kosmetyczka, zanim rozpoczniesz pracę, musisz wyobrazić sobie klienta w odpowiedniej scenerii. Twoje podsumowanie jest wstępem – krótkim szkicem, który pokaże osobie zatrudniającej, jakie są Twoje najważniejsze umiejętności i atuty, które sprawiają, że jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko.

Wystarczy, że użyjesz dwóch lub trzech efektownych stwierdzeń, w tym czasowników akcji, takich jak „zarządzałam”, „wzmocniłam” lub „zademonstrowałam”.

Przykład Podsumowania umiejętności i celów zawodowych, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Doświadczona i pełna pasji kosmetyczka z ponad ośmioletnim doświadczeniem w branży. Umiejętność stylizacji i koloryzacji włosów, zabiegów pielęgnacyjnych oraz nakładania makijażu. Entuzjastycznie wykorzystuje najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne zabiegi kosmetyczne, aby pomóc klientkom osiągnąć ich pożądane cele. Dwujęzyczna: włada biegle językiem polskim i angielskim.

Skopiowane!

Przykładowa historia zatrudnienia: Twoja podróż

Sekcja dotycząca historii zatrudnienia w Twoim CV powinna zabrać jej odbiorcę w podróż. To właśnie tam czytelnik dowie się, jakie umiejętności istotne dla danej roli posiadasz i jaką wartość jako pracownik będziesz stanowić dla organizacji.

Powinnaś zacząć od najbardziej aktualnego stanowiska, a główne obowiązki z nim związane wypunktować. W opisie doświadczenia liczą się czasowniki akcji, podobnie jak wszelkie konkretne wyniki. Na przykład liczba stałych klientów, terminy, liczba klientów obsłużonych w jednym dniu, itp. Wymierny opis Twojego doświadczenia sprawi, że Twoje CV kosmetyczki stanie się dla czytelnika bardziej interesujące. Skorzystaj z naszego przykładu CV, który – mamy nadzieję – zainspiruje Cię w pisaniu sekcji dotyczącej historii zatrudnienia.

Przykład historii zatrudnienia, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Kosmetyczka w Hair and Body Studio, Warszawa
Maj 2018 - Maj 2022

 • Wykonywała usługi stylizacji/strzyżenia włosów oraz makijażu;
 • Stosowała zaawansowane umiejętności podczas koloryzacji, stylizacji, strzyżenia i suszenia;
 • Wykorzystywała najnowsze techniki i produkty do makijażu, które skutkowały pożądanym przez klientkę efektem;
 • Zdobyła nagrodę „Stylista Roku” w 2017 roku za wybitne wskaźniki zadowolenia klientek;
 • Zdobyła lojalną klientelę i systematycznie zdobywała powracających klientów poprzez polecenia stałych klientek.

Kosmetyczka w Salonie piękności Dorota, Warszawa
Paz 2015 - Kwi 2018

 • Stale zaangażowana w innowacje i najnowsze produkty technologie kosmetyczne, aby zapewnić klientkom jak najlepszą obsługę;
 • Wykonywała makijaże oraz strzyżenie, farbowanie i stylizację włosów.
 • Stosowała najnowsze produkty do przedłużania rzęs w bezpieczny sposób;
 • Utrzymywała dobry kontakt z klientkami, aby zapewnić im satysfakcjonujące rezultaty;
 • Osiągała i przekraczała tygodniowe i miesięczne cele sprzedaży.
Skopiowane!

Przykład sekcji Umiejętności w CV: Twoje atuty

Przedstawiając się jako kosmetyczka, skupiasz się na atrybutach, które będą atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy i klienta. Sekcja Umiejętności w CV powinna dotyczyć głównych umiejętności, jakie posiadasz, które pracodawca uzna za atuty. Użyj słów kluczowych, co pomoże Ci przejść przez system śledzenia kandydatów.

Połącz ze sobą umiejętności twarde i miękkie. Na przykład, w przypadku kosmetyczki, musisz posiadać nie tylko konkretne zawodowe kwalifikacje z dziedziny pielęgnacji urody, ale także dysponować umiejętnościami miękkimi, takimi jak dobra komunikacja, budowanie relacji z klientami i zarządzanie licznymi terminami. Zapoznaj się z naszym przykładem CV dotyczącymi sekcji Umiejętności.

Przykład sekcji Umiejętności, który można dostosować odpowiednio do potrzeb
 • Wszechstronna znajomość zabiegów pielęgnacyjnych
 • Wyczucie estetyczne
 • Kreatywne myślenie
 • Relacje z klientami
 • Przywództwo i praca zespołowa
Skopiowane!

Przykład sekcji Wykształcenie w CV kosmetyczki

Niezależnie od tego, czy Twoje wykształcenie koresponduje z pracą, o którą się ubiegasz, sekcję tą powinno zawierać każde CV. Możesz wpisać do niej wszelkie szkolenia i kursy, zwłaszcza jeśli są one bezpośrednio związane z pracą kosmetyczki. Pracodawcy zawsze są zainteresowani kandydatami, którzy podnoszą i uzupełniają swoje kwalifikacje i stawiają na ciągły rozwój. Zapoznaj się z naszymi przykładami CV, aby znaleźć wskazówki dotyczące pisania sekcji poświęconej wykształceniu.

Przykład sekcji Wykształcenie, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

wykształcenie średnie, Szkoła policealna Cosinus, Łódź
Wrz 2014 - Cze 2016

Skopiowane!
Przykłady dotyczące marnowania słów na CV
Przykłady dotyczące marnowania słów na CV

Układ i projekt CV: dobre pierwsze wrażenie

Kosmetyczki doskonale wiedzą, jak wywrzeć dobre wrażenie, i dbają o to, by rezultaty ich pracy odznaczały się profesjonalizmem i atrakcyjnością.

W przypadku układu i wyglądu Twojego CV zachowanie prostoty i stylu jest podstawą do wywarcia pozytywnego pierwszego wrażenia. Twoje CV nie musi być skomplikowane; przeciwnie, i tu obowiązuje zasada: im mniej, tym lepiej. Rzut oka na CV powinien wystarczyć, aby zachęcić menedżera ds. zatrudnienia do przeczytania całości.

Pisanie profesjonalnego CV wymaga czasu i wysiłku, ale przy pomocy naszych szablonów i przykładów CV formatowanie życiorysu, które może wydawać się żmudne, stanie się dziecinnie proste.

Kluczowe rady w przypadku CV kosmetyczki

 1. Jako kosmetyczka możesz zdecydować się na pracę u pracodawcy lub na podstawie samozatrudnienia w salonie lub w domu klienta lub klientki.
 2. Twoje CV powinno być skierowane do konkretnego pracodawcy i odpowiednio do niego dopasowane.
 3. Powinnaś zawrzeć w CV słowa kluczowe dla konkretnej pracy, znajdujące się w opisie stanowiska.
 4. Możesz skorzystać z naszego kreatora CV online, aby uprościć tworzenie swojego CV kosmetyczki oraz zapoznać się dla inspiracji z naszymi przykładami CV.
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.7
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
590 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
560 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 600 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
75 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
40 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka