Jak napisać CV masażysty
Twoje CV masażysty powinno zmieścić się na jednej stronie i zawierać następujące elementy:
- Nagłówek;
- Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych;
- Sekcję Historia zatrudnienia;
- Sekcję Umiejętności;
- Sekcję Wykształcenie.
Przykład Podsumowania umiejętności i celów zawodowych: siła i styl
Pierwsza sekcja Twojego CV masażysty – podsumowanie – jest miejscem, w którym możesz pokazać, kim jesteś i co wnosisz do stołu masażysty. Oprócz bezpośredniego kontaktu fizycznego, jaki masażyści mają ze swoimi klientami, jest jeszcze emocjonalny aspekt ich interakcji, zatem na CV liczy się Twoja osobowość!
A oto kilka pytań, które powinieneś sobie zadać:
- Jakie są moje ulubione techniki masażu?
- Czy mam jakąś specjalizację, która wyróżnia mnie spośród innych terapeutów?
- Jak moi klienci opisaliby moją osobowość zawodową?
- Jeśli miałbym wskazać ważny punkt w mojej karierze, co by nim było?
- Jaka jest moja filozofia masażu i ogólne podejście do wellness?
Zamieść odpowiedzi na te pytania w Podsumowaniu umiejętności i celów zawodowych na swoim CV. Poniżej znajdziesz przykładowe podsumowanie CV masażysty, które możesz wykorzystać do swoich potrzeb.
Doskonale wyszkolona i doświadczona masażystka z udokumentowanym doświadczeniem w pomaganiu klientom w osiąganiu spokoju i fizycznego zadowolenia poprzez skuteczne techniki masażu. Wykształcona w różnych stylach i technikach masażu, na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami branży.
Przykład sekcji Historia zatrudnienia: Ty w przeszłości i obecnie
W sekcji dotyczącej historii zatrudnienia w CV masażysty możesz czerpać z wielu lat pracy i opowiedzieć historię o tym, jak znalazłeś się na obecnym etapie swojej kariery.
Być może pierwszym krokiem na Twojej drodze zawodowej był kurs masażu, być może decyzję o pracy w tym zawodzie podjąłeś później. Być może wykonujesz masaże lecznicze w połączeniu z inną specjalizacją wellness, taką jak joga czy akupunktura. Niezależnie od tego Twoim zadaniem w tej części CV jest zademonstrowanie w oparciu o (zawarty w punktach) opis poprzednich stanowisk, co wniesiesz do pracy, o którą się starasz.
Oto przykład tego, jak możesz podkreślić swoje osiągnięcia w sekcji Historia zatrudnienia w swoim CV:
Masażystka, Fabryka Relaksu, Kielce
Sierpień 2018 — Maj 2020
- Ocena potrzeb i stanu zdrowia klientów przed wykonaniem masażu;
- Adekwatna reakcja na informacje zwrotne od klientów;
- Skuteczne wykorzystanie umiejętności komunikacyjnych w celu zapewnienia jak najlepszego doświadczenia klienta;
- Zapewnienie spokojnej i cichej atmosfery, by zwiększyć zadowolenie klientów;
- Utrzymanie czystego i schludnego środowiska pracy;
- Aktualizacja wiedzy o najnowszych technikach i stylach masażu.
Masażystka, Instytut masażu, Kielce
Sierpień 2017 — Lipiec 2018
- Przeprowadzenie odpowiedniej oceny stanu zdrowia przed rozpoczęciem sesji masażu;
- Obserwacja reakcji pacjenta na masaż i dopasowywanie do nich technik masażu;
- Wyjaśnianie procedury i zbieranie istotnych informacji przed każdą sesją;
- Uzyskiwanie informacji zwrotnych od klientów i adekwatna do nich reakcja;
- Wdrażanie skutecznych i odpowiednich technik masażu w celu zwiększenia przyjemności pacjentów i redukcji stresu.
Przykład sekcji Wykształcenie z CV masażysty: silny start
Sekcja Wykształcenie w CV zawiera po prostu listę kolejnych etapów w Twojej szkolnej karierze oraz kursów i szkoleń związanych z zawodem masażysty.
Masażyści muszą posiadać odpowiednie uprawnienia, dlatego powinieneś o nich poinformować w CV. Można je zdobyć dzięki kursom masażu organizowanym przez szkoły dla masażystów lub ukończenie szkoły policealnej kształcącej w tym zawodzie. Ze względu na to, że masażyści często uczą się różnych metod masażu, powinieneś wymienić je wszystkie, a nie tylko ogólny program szkoleń, w których brałeś udział.
Jeśli zdobyłeś jakieś wyróżnienia, odnotuj je w sekcji Wykształcenie w swoim CV masażysty. Jeśli posiadasz stopień wyższy niż licencjat, możesz pominąć w CV informację o szkole średniej.
Poniżej znajduje się sekcja Wykształcenie z przykładowego CV masażysty.
Technik masażysta, Pro Civitas, Kielce
CZERWIEC 2016 — CZERWIEC 2017
VI Liceum Ogólnokształcące, Kielce
WRZESIEŃ 2013 — CZERWIEC 2018
Przykład sekcji Umiejętności w CV: odpowiednia technika
Sekcja Umiejętności w CV masażysty jest bardzo istotna. To tutaj możesz stworzyć wypunktowaną listę swoich najbardziej imponujących lub zaawansowanych technik masażu – takich, które być może wykraczają poza wymagane umiejętności.
Praca masażysty wymaga więcej niż tylko samych umiejętności masażu, na przykład za pomocą gorących kamieni. Działasz w dziedzinie wellness, dlatego musisz odpowiednio ocenić stan zdrowia i kondycję klienta i określić właściwy sposób postępowania w każdym indywidualnym przypadku. Powinieneś posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne, żeby zrozumieć potrzeby i preferencje klienta, zarówno przed, jak i podczas sesji masażu. Musisz też być uważnym obserwatorem, żeby móc ocenić reakcję klienta podczas masażu i – w razie potrzeby – odpowiednio zmodyfikować technikę.
Sekcja Umiejętności na CV pozwoli rekruterom szybko zorientować się w tym, co potrafisz, i zapoznać się z umiejętnościami, które uważasz za najważniejsze w swojej pracy. Jeśli wystarczy Ci miejsca, wymień ich co najmniej pięć, a nawet więcej. Masażystom niezbędne są umiejętności miękkie (interpersonalne i organizacyjne). W tym zawodzie ważną rolę odgrywają empatia, zdolność zrozumienia potrzeb innych osób oraz umiejętność komunikowania się zarówno z klientami, jak i pracownikami służby zdrowia. Zadbaj o zachowanie w swojej sekcji Umiejętności równowagi między liczbą umiejętności miękkich a informacją o konkretnych technikach masażu, które opanowałeś.
Zapoznaj się z zamieszczonym poniżej przykładem sekcji Umiejętności.
- Masaż tajski
- Umiejętność słuchania
- Masaż terapeutyczny
- Komunikatywność