1. Przykłady
  2. Absolwent
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Absolwent Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Absolwent, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Absolwent w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.5
Średnia ocena
35 osób również oceniło przykład
Absolwent Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Jak wygląda wzór listu motywacyjnego świeżo upieczonego absolwenta, który zwróci na siebie uwagę?

Nagłówek listu motywacyjnego

Możesz w to wierzyć lub nie, ale nagłówek może być jedną z najtrudniejszych sekcji dla świeżo upieczonych absolwentów, ponieważ czasem trudno jest zdecydować, jakie informacje należy w nim zawrzeć. W przypadku wysyłania fizycznego listu motywacyjnego, nazwa i adres firmy oraz data napisania listu będą podstawowymi danymi. Im więcej zapiszesz w nagłówku, tym mniej miejsca pozostanie Ci na inne sekcje listu, w których chcesz przekonać pracodawcę o swoich wyjątkowych kompetencjach. Pamiętaj, że głównym celem nagłówka w aplikacji online będzie identyfikacja dokumentu i dostarczenie danych kontaktowych menedżerowi ds. zatrudniania. W przeszłości nagłówki zawierały fizyczny adres nadawcy oraz adresata. Teraz informacje takie jak adres e-mail, numer telefonu, a nawet konto na LinkedIn są znacznie bardziej przydatne.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Jako świeżo upieczony absolwent najprawdopodobniej zaczniesz swoją karierę od stanowisk niższych w hierarchii. Oznacza to, że musisz użyć zwrotu, który wyraża szacunek i uwzględnia hierarchię organizacji. Jest jednak kilka wyjątków. Coraz więcej młodych marek i start-upów wybiera bardziej luźny ton, zarówno w komunikacji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. W takich rzadkich przypadkach może być właściwe użycie powitania, takiego jak „Drogi/Droga” lub „Cześć” wraz z imieniem, zamiast bardziej tradycyjnego „Szanowny Panie”, „Szanowna Pani”. Mniej formalny zwrot lepiej sprawdza się podczas przesyłania listu motywacyjnego pocztą elektroniczną.

Pomysły na rozpoczęcie paragrafu wstępnego w swoim liście motywacyjnym
Pomysły na rozpoczęcie paragrafu wstępnego w swoim liście motywacyjnym

Wstęp do listu motywacyjnego

Odwołując się do osobistej anegdoty, emocjonalnego zdania lub przekonywującego stwierdzenia, z pewnością wyprzedzisz kandydatów, którzy zdecydowali się na sformułowanie „Piszę z pytaniem dotyczącym ogłoszenie o pracę…”. Rozumiesz, o co nam chodzi? Jedną z największych korzyści, jakie firma zyskuje, zatrudniając absolwentów, jest kreatywność i innowacyjność młodych umysłów. Mówiąc najprościej, nudny wstęp do listu nie wzbudzi zainteresowania. Zaprezentuj swoją osobowość, odwagę i wyjątkowe cechy, upewnij się przy tym, że ton, w którym piszesz jest profesjonalny i odpowiedni dla Twojej dziedziny i dopasowany do potencjalnego pracodawcy.

Przykład

jako świeżo upieczona absolwentka studiów biotechnologicznych na Uniwersytecie Warszawskim jestem podekscytowana możliwością współpracy z Państwem w PreGen. Moje studia na kierunku Biotechnologia dotyczyły przemysłu spożywczego i głęboko wierzę, że to właśnie technologia pomoże w przyszłości wyżywić świat.

Skopiowane!

Pisanie zasadniczej części listu motywacyjnego absolwenta

Zasadnicza cześć treści listu motywacyjnego przypomina główne danie posiłku. Powinna ona zawierać informacje, które są na tyle szczegółowe, aby menadżer ds. rekrutacji czuł się usatysfakcjonowany po ich przeczytaniu, ale powinna również sprawić, że będzie chciał się z Tobą skontaktować, aby kontynuować rozmowę. To, co zdecydujesz się zaakcentować w treści listu motywacyjnego, będzie w pewnym stopniu zależało od najbardziej pożądanych umiejętności i doświadczenia w Twojej branży. Dobrą strategią jest wykorzystanie metody STAR / CAR (sytuacja, zadanie, działanie, rezultat), aby zaprezentować swoje osiągnięcia zawodowe. Skoncentruj się na najbardziej istotnych czynnościach i obowiązkach, aby pokazać, jak uniwersalne są Twoje umiejętności.

Przykład

Po ukończeniu z wyróżnieniem szkoły średniej, zafascynowała mnie strona badawcza studiów uniwersyteckich. Utrzymywałam bliski kontakt z lokalną społecznością agrotechniczną i przebyłam pięć praktyk zawodowych. W szczególności zainteresowała mnie diagnostyka molekularna. Podczas studiów pracowałam też w niepełnym wymiarze godzin nad projektem mającym na celu zwiększenie plonów w Kenii. Państwa uwaga skierowana na działania na arenie międzynarodowej jest tym, co w obecnych czasach liczy się najbardziej.

Stanowisko młodszego pracownika naukowego w Państwa firmie to dla mnie idealny początek dalszej kariery. Państwa osiągnięcia w kształceniu najbystrzejszych młodych talentów nie mają sobie równych w branży, a ja pragnę podążać śladami Państwa nagradzanych pracowników naukowych.

Moje studia i praktyki zawodowe pozwoliły mi dogłębnie zrozumieć procedury laboratoryjne i poznać najlepsze praktyki branżowe, w tym w uprawach szklarniowych, oraz zasady konserwacji sprzętu badawczego i chemicznego. Dzięki stworzeniu ujednoliconej instrukcji operacyjnej dla pracowników udało mi się zmniejszyć koszty pracodawcy, u którego odbywałam praktykę, o ponad 240 tys. PLN.

Wiele czasu spędziłam na zgłębianiu genomiki roślin i chętnie wykorzystam zdobytą przeze mnie wiedzę. Załączam portfolio mojej pracy naukowej wraz z listami polecającymi naukowców, którym pomagałam w badaniach.

Skopiowane!

Jak zakończyć list motywacyjny świeżo upieczonego absolwenta

Ostatni akapit listu motywacyjnego może być trudniejszy, niż Ci się wydaje. Zajmując się główną częścią listu, zastanów się, jak na końcu podsumujesz jego treść tak, by rekruter optymistycznie nastawił się do Twoich możliwości i był przekonany o Twoich umiejętnościach. Teraz nadszedł czas na akcję. Taka technika pisania zachęca menedżera ds. rekrutacji do kontaktu i kontynuacji rozmowy. Twój ton powinien być uprzejmy, ale także przystępny i przyjazny. Wezwanie do działania powinno być naturalnym przedłużeniem treści listu. „Z poważaniem” lub „Pozdrawiam” najpopularniejsze zwroty końcowe, które sprawdzają się w różnych sytuacjach i firmach.

Przykład

Niezwykle interesują mnie planowane przez Państwa projekty. Chętnie stawię się na rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której omówimy mój potencjalny wkład i możliwości zatrudnienia w Państwa firmie.

Z poważaniem

Samanta Frankowska

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
430 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
270 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
60 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
54 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
90 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
44 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
49 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka