1. Przykłady CV
 2. Opiekun medyczny
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Przykładowe CV na stanowisko Opiekun medyczny

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Opiekun medyczny, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.6
Średnia ocena
60 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Opiekun medyczny
Edytuj to CV

Ze względu na wysokie koszty domu opieki wiele osób szuka opiekunów medycznych, którzy zapewnią starszym, chorym i niepełnosprawnym członkom rodzin komfort w zaciszu własnego domu. Opiekunowie medyczni robią bardzo wiele od zakupów i przygotowywania posiłków dla swoich klientów po wykonywanie podstawowych procedur medycznych.

Miejsc pracy ciągle przybywa, zatem warto wejść do tak dynamicznej branży. Ale jak napisać CV, które wpadnie w oko każdemu rekruterowi? CVeasy.pl przybywa na pomoc. Mamy kilkadziesiąt poradników pisania CV i przykładowych CV. 

Jak napisać CV opiekuna medycznego

Wysoka rotacja w branży stanowi problem dla pracodawców, ale znaczy także, że czekają na twoje dopracowane CV. Pierwszym krokiem do napisania CV opiekuna medycznego jest wybór odpowiednich rubryk. Zadbaj, by Twoje CV zawierało następujące elementy:

Skup się na przekazaniu najważniejszych informacji:

 1. Wyłuskaj z ogłoszenia o pracę kluczowe wymagania i jasno wykaż w CV, że je spełniasz.
 2. Dodaj informacje o wymaganym kursie opiekuna medycznego – ten roczny kurs stanowi warunek pracy w branży.
 3. Nadaj CV atrakcyjny wygląd, korzystając z gotowych sprawdzonych szablonów.
 4. Jeszcze raz przejrzyj dokument pod kątem słów kluczowych – opiekun osób starszych, ukończony kurs opiekuna medycznego czy innych zawartych w treści ogłoszenia – i literówek. Upewnij się, że o niczym nie zapomniałeś.
Rada eksperta

Słowa kluczowe z ogłoszenia nie tylko ułatwią pracę rekruterowi, lecz także pomogą ci przejść przez automatyczną ocenę CV za pomocą systemu ATS.

Wybór najlepszego formatu CV dla opiekuna medycznego

Dla kandydatów o pewnym doświadczeniu prawdopodobnie najlepszy jest format z odwróconą chronologią: podajesz doświadczenie zawodowe od najnowszego i wymieniasz wszystkie ważne prace z ostatnich dziesięciu lat.

Jeśli dopiero zaczynasz karierę opiekuna medycznego albo masz nieformalne doświadczenie z opieki nad znajomymi lub krewnymi, format funkcjonalny lub hybrydowy pomogą podkreślić kompetencje.

Wyeksponuj dane kontaktowe

Rekruterzy to zajęci ludzie. Ułatw im zadanie i podaj swoje dane kontaktowe w taki sposób, by były na wyciągnięcie ręki. Niech cały proces przebiega tak: rekruter czyta twoje CV – ogarnia go entuzjazm – zerka na numer telefonu czy maila – umawia się na rozmowę.

Oto, jakie dane należy podać w nagłówku:

 • Imię i nazwisko: Oraz nazwa stanowiska, na które aplikujesz, np. opiekun osób starszych.
 • Profesjonalny adres e-mail: Unikaj pseudonimów i infantylnych wstawek.
 • Numer telefonu: Sprawdź, czy masz stosowną wiadomość na poczcie głosowej.
 • Lokalizacja: Podaj miejsce zamieszkania, ewentualnie dodaj informację o gotowości do relokacji.

Możesz spokojnie zrezygnować z podawania swojego wieku, dokładnego adresu zamieszkania czy numeru PESEL.

Tak
Nie

 

Wykorzystaj podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe to kilka zdań na samym szczycie CV, w których własnymi słowami przedstawiasz się potencjalnemu pracodawcy, tak by mógł wyrobić sobie pierwsze zdanie na temat twoich najważniejszych zalet. Nie ograniczaj się do suchych formułek – utrzymaj rzeczowy ton, ale pokaż swój charakter. W pozostałych częściach CV warto postawić na konkret, lecz podsumowanie zawodowe to miejsce, w którym możesz błysnąć.

Twój opis powinien emanować ciepłem i empatią – to właśnie one sprawiają, że jesteś świetnym kandydatem do opieki nad innymi. Nie należy jednak zapominać o krótkim zaprezentowaniu doświadczenia, wykształcenia i posiadanych umiejętności. Zastanów się krótko, co cię wyróżnia jako opiekuna medycznego. Może twoje wieloletnie doświadczenie albo dodatkowe kursy? A może twoja osobowość i zdolność uspokajania innych sprawiają, że pacjenci dopytują się właśnie o ciebie?

Niezależnie od tego, co jest twoim największym atutem, zacznij podsumowanie zawodowe właśnie od niego.

Jeśli szukasz inspiracji, zerknij na nasze przykładowe CV dla pielęgniarki, asystentki stomatologicznej czy psychologa. Poniżej znajdziesz edytowalne podsumowanie z naszego przykładowego CV.

Edytowalny przykład podsumowania zawodowego

Doświadczona i godna zaufania opiekunka osób starszych i dzieci, otwarta na pomoc w obowiązkach domowych i bliską współpracę z klientami. Liczne referencje dostępne na życzenie.

Skopiowane!

Opisz doświadczenie zawodowe: opiekun z krwi i kości

Jeśli masz za sobą co najmniej trzy stanowiska związane z opieką i przepracowałeś na każdym 6 miesięcy lub dłużej, możesz spokojnie pominąć wszelkie zajęcia, w których nie wykorzystywałeś niezbędnego zestawu umiejętności. Nie pisz także o pracach, gdzie pozostałeś tak krótko, że mogłoby to zastanowić potencjalnego nowego pracodawcę.

Jeżeli brakuje ci doświadczenia opiekuna medycznego, opisz trzy stanowiska z branży usługowej. Wyjaśnij, jak użyjesz kompetencji z poprzednich prac jako opiekun medyczny i dostosuj CV do zakresu przyszłych obowiązków. Pracując w hospicjum, zapewne nie będziesz myć podłóg czy robić codziennych zakupów.

Pamiętaj, by podkreślić w swoim doświadczeniu wszelkie obowiązki wymienione w ogłoszeniu o pracę. Skup się przy tym na konkretach i wynikach, a nie na suchym opisie. Porównaj zdanie:

 • Opiekowałem się pacjentami w domu opieki

z

 • Na dziennej zmianie w domu opieki w ramach pięcioosobowego zespołu opiekowałem się trzydziestoma pacjentami.
Edytowalny przykład rubryki „doświadczenie zawodowe”

Opieka w domu nad osobą starszą, Prywatnie
Maj 2020 - Obecnie

 • Pomoc w codziennych czynnościach: ubieranie, kąpiel, przygotowanie posiłków
 • Dotrzymywanie towarzystwa, rozmowy, spacery
 • Pomoc w przyjmowaniu leków i wykonywaniu zaleceń lekarskich
 • Utrzymywanie czystości w domu podopiecznego


wolontariat w CARITAS, Warszawa
Maj 2018 - Kwiecień 2020

 • Opieka nad grupą 5 osób starszych w ośrodku pomocy
 • Organizacja zajęć i aktywizacja podopiecznych, m.in. wspólne spacery i zajęcia artystyczne
 • Pomoc pielęgniarkom w opiece medycznej, w tym mierzenie ciśnienia krwi
Skopiowane!

Jak napisać CV opiekuna medycznego bez doświadczenia

Na całym świecie, a zatem także w Polsce, społeczeństwo się starzeje. W 2022 roku seniorzy stanowili już ponad jedną czwartą Polaków. To oznacza, że potrzeba nam będzie coraz więcej opiekunów medycznych – rozwijająca się branża przyjmie osoby bez doświadczenia.

Jeśli dopiero chcesz nabyć doświadczenia jako opiekun medyczny, pokaż w CV trzy rzeczy:

 • Umiejętności, które masz, a które przydadzą ci się na tym stanowisku,
 • Kwalifikacje z pokrewnych branż – związanych z kontaktem międzyludzkim czy medycyną
 • Zainteresowania, które pokażą twoją empatię i predyspozycje do bycia opiekunem.

Pochwal się swoimi kompetencjami świetnego opiekuna medycznego

Twoje kompetencje są podstawą codziennej pracy w roli opiekuna medycznego. To dzięki nim na co dzień będziesz dbać o komfort i zadowolenie pacjentów.

Sekcja „umiejętności” w CV dzieli się na dwie kategorie: umiejętności twarde i miękkie. Te pierwsze to wszystko, co łączy się z wykształceniem i znajomością branży. Z kolei umiejętności miękkie to cechy charakteru, dzięki którym nadajesz się na opiekuna osób starszych i medycznego.

Oto nasza przykładowa lista umiejętności opiekuna medycznego:
 • Udzielanie pierwszej pomocy
 • Prawo jazdy
 • Przeprowadzanie podstawowych pomiarów medycznych
 • Umiejętność podejmowania decyzji
 • Wysokie kompetencje komunikacyjne
 • Uważność na detale
Skopiowane!

Wpleć informacje o umiejętnościach w CV, podając zawsze konkretne przykłady:

 1. Umiejętność podejmowania decyzji: Opisz, jak twoje opanowanie i zdecydowanie pomogły opanować sytuację.
 2. Udzielanie pierwszej pomocy: Jeśli masz ukończony kurs, podaj datę i najważniejsze zagadnienia.

Zbuduj obraz kompetentnego, ale ludzkiego opiekuna medycznego, który podchodzi do swoich klientów z szacunkiem. Zainspiruj się naszym edytowalnym przykładem poniżej.

Wykształcenie w CV opiekuna medycznego

Stanowisko opiekuna medycznego jest doskonałą pracą na start, ponieważ zwykle jest dostępna na pełen etat i pomaga tworzyć głębokie więzi z innymi – a jednocześnie nie wymaga wykształcenia wyższego. Jedynym wymogiem stojącym przed przyszłym opiekunem jest ukończenie specjalnego rocznego kursu w szkole policealnej.

Oczywiście na twoją korzyść zadziała każdy dodatkowy kurs czy praktyki, zatem nie zapomnij wymienić:

 • Szkoleń i kursów: Napisz o wszystkim, co przyda ci się w pracy opiekuna.
 • Stażów i praktyk: Jeżeli nawet miały związek z inną branżą, ale pomogą ci w pracy z osobami starszymi czy chorami – wspomnij o nich.

Nie jest za to konieczne, by wspominać o edukacji podstawowej. Jeśli masz ukończone studia, możesz nawet pominąć szkołę średnią.

Edytowalny przykład informacji o wykształceniu w CV

Profil humanistyczny, Liceum Ogólnokształcące, Warszawie
Styczeń 2006 - Styczeń 2010 

Skopiowane!

Konstrukcja i wygląd CV

Twoje imponujące doświadczenie, kompetencje i wykształcenie nie zdadzą się na wiele, jeśli osoba prowadząca rekrutację nic nie zrozumie z układu twojego CV. Jako opiekun medyczny powinieneś mieć proste, przejrzyste CV, które pokazuje twój profesjonalizm. Unikaj kolorowych akcentów czy jaskrawych zdjęć i pozwól, by twoje doświadczenie mówiło samo za siebie.

Ważne jest też, aby CV zachowało swój format niezależnie od tego, gdzie będzie otwierane. Zastosuj format PDF, a będzie wyglądało identycznie na każdym komputerze.

Przykładowe CV opiekuna medycznego (sam tekst)

Profil

Doświadczona i godna zaufania opiekunka osób starszych i dzieci, otwarta na pomoc w obowiązkach domowych i bliską współpracę z klientami. Liczne referencje dostępne na życzenie.


Historia zatrudnienia

Opieka w domu nad osobą starszą, Prywatnie
Maj 2020 - Obecnie

 • Pomoc w codziennych czynnościach: ubieranie, kąpiel, przygotowanie posiłków
 • Dotrzymywanie towarzystwa, rozmowy, spacery
 • Pomoc w przyjmowaniu leków i wykonywaniu zaleceń lekarskich
 • Utrzymywanie czystości w domu podopiecznego


wolontariat w CARITAS, Warszawa
Maj 2018 - Kwiecień 2020

 • Opieka nad grupą 5 osób starszych w ośrodku pomocy
 • Organizacja zajęć i aktywizacja podopiecznych, m.in. wspólne spacery i zajęcia artystyczne
 • Pomoc pielęgniarkom w opiece medycznej, w tym mierzenie ciśnienia krwi


Umiejętności

 • Udzielanie pierwszej pomocy
 • Prawo jazdy
 • Przeprowadzanie podstawowych pomiarów medycznych
 • Umiejętność podejmowania decyzji
 • Wysokie kompetencje komunikacyjne
 • Uważność na detale


Wykształcenie

Profil humanistyczny, Liceum Ogólnokształcące, Warszawie
Styczeń 2006 - Styczeń 2010 

Skopiowane!

Przeanalizowaliśmy, jak ująć twoje doświadczenie i kompetencje w przekonującym CV opiekuna medycznego. Teraz nadszedł czas na przełożenie teorii na praktykę – wybierz jeden z naszych bezpłatnych szablonów CV, by ułatwić sobie stworzenie estetycznego, łatwego do przeczytania dokumentu. Powodzenia!

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.6
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
750 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 600 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
600 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
60 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
570 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
35 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
940 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
240 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
210 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
210 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
4 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
83 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka