1. Przykłady CV
 2. Lekarz
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Przykładowe CV na stanowisko Lekarz

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Lekarz, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.2
Średnia ocena
45 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Lekarz
Edytuj to CV

Czym zajmuje się lekarz?

Medycyna to jedna z najbardziej rozchwytywanych, najlepiej płatnych i najbardziej poważanych profesji na świecie. Istnieją ku temu dobre powody. Lekarze ratują życie ludzkie, a my powierzamy im coś, co jest dla nas najcenniejsze – nasze zdrowie. Nie ma być może drugiej dziedziny, która wymagałaby równie długich studiów i nauki w miejscu pracy. Wysokie zarobki lekarzy są zatem świetnie uzasadnione. 

Jak napisać CV lekarza

Anatomia CV lekarza jest praktycznie taka sama, jak w przypadku innych zawodów, i obejmuje następujące części składowe:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie
 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie
 • Umiejętności

Oszczędność słów – zwięzły i precyzyjny język – ma ogromne znaczenie, ponieważ Twoje CV lekarza powinno się mieścić na jednej stronie. Z tego samego powodu musisz wykazać się ogromną selektywnością przy decydowaniu, które informacje podać, a które ominąć.

W dalszej części tekstu dokładniej przyjrzymy się poszczególnym częściom CV lekarza.

ATS: po pierwsze nie szkodzić

Systemy ATS ( Applicant Tracking Systems, systemy śledzenia aplikacji) to zautomatyzowane programy komputerowe, które skanują CV w poszukiwaniu podanych przez rekruterów słów kluczowych podsumowujących wymagania wobec kandydatów. W przypadku zawodów medycznych mogą to być skróty wymaganych certyfikatów albo kluczowe umiejętności i cechy charakteru. Jeśli nie wpiszesz ich do CV lekarza, może ono zostać odrzucone bez trafienia w ludzkie ręce.

Jeśli chcesz poznać najważniejsze słowa kluczowe, analizuj ogłoszenia o pracę i sprawdź, jakie są wymogi. Zastosuj identyczne słowa kluczowe w swoim CV lekarza, używając takich samych sformułowań, a zwiększysz szansę, że system ATS da Ci zielone światło zamiast skreślać Twoje CV na starcie.

Przykład tego, jak wygląda ATS.
Przykład tego, jak wygląda ATS.

Wybór najlepszego formatu CV dla lekarza

Najpopularniejszy format chronologiczny sprawdzi się w większość lekarskich CV, a do tego jest preferowany przez rekruterów. Oznacza to, że powinieneś ukazać swoje doświadczenie zawodowe razem z nazwą pracodawcy w kolejności od najnowszego do najdawniejszego stanowiska.

Jeśli jednak jesteś na wczesnym etapie kariery albo masz bardziej zróżnicowane doświadczenie – na przykład dzięki pracy w charakterze niezależnego konsultanta lub pracy w kilku miejscach jednocześnie – masz do wyboru inne struktury CV. CV funkcjonalne pozwala położyć większy nacisk na umiejętności, poszczególne rodzaje doświadczenia specjalistycznego czy nawet projekty, niż na zajmowane stanowiska. Jeszcze większe modyfikacje CV umożliwia format hybrydowy, który łączy elementy życiorysu chronologicznego i funkcjonalnego.

Nagłówek CV lekarza: wyróżnij się

Wyjątkowo przyjemny dla oka nagłówek sprawi, że Twoje CV momentalnie odróżni się od reszty. Co więcej, umieszczenie w widocznym miejscu imienia i nazwiska, zawodu i danych kontaktowych ułatwi rekruterom przejście do działania, gdy przyjdzie na to czas.

Nie pożałujesz także odrobiny dodatkowego wysiłku włożonego w stworzenie pasujących do siebie wizualnie dokumentów aplikacyjnych, które będą zachęcać do lektury. Zastosowanie takich samych elementów dizajnu w liście motywacyjnym i CV będzie w pierwszej kolejności widoczne w nagłówkach.

Przykład podsumowania zawodowego w CV lekarza: wysmakowana autopromocja

Podsumowanie zawodowe, znane także jako rubryka „O mnie”, jest Twoją najlepszą szansą na wyrażenie we własnych słowach, jak świetnym jesteś kandydatem. To pierwsze, co ujrzą pracodawcy w Twoim CV lekarza – zwięzłe podsumowanie własnej osoby, kompetencji do oferowanej pracy i zainteresowań zawodowych. Właśnie w tym miejscu możesz opisać swoje największe zalety i wysunąć argumenty za zatrudnieniem Cię na danym stanowisku w branży medycznej. 

Jeśli nie zrobisz tego w odpowiedni sposób, kierownicy ds. rekrutacji mogą szybko stracić zainteresowanie i zaprzestać dalszej lektury. Śledzenie ruchów gałek ocznych wykazało, że rekruterzy potrzebują średnio od sześciu do ośmiu sekund na to, by zdecydować, czy czytać do końca dane CV – a zaczynają lekturę od góry. 

Wykorzystaj swoje mocne strony, przejmij narrację i spraw, aby odbiorcy nie mieli powodu, by oderwać się od Twojego CV lekarza. To nie miejsce na zbytnią skromność – jeśli nie pokażesz, że świetnie nadajesz się do tej pracy, nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Wykaż się pewnością siebie i asertywnością, unikając przy tym arogancji. 

W podsumowaniu zawodowym możesz także wskazać rodzaj pracy, której szukasz. Jeśli planujesz przenieść się ze szpitala do praktyki prywatnej albo odwrotnie, lub jeśli chcesz zmienić specjalizację albo zakres obowiązków, tutaj możesz o tym napisać.

The Association of American Medical Colleges lists 15 core competencies the ideal medical student should possess:

Toczą się debaty na temat tego, jakie są najważniejsze cechy dobrego lekarza, jednak można zgodzić się, że dzielą się one na kompetencje miękkie i twarde. Przyjrzyjmy się im po kolei:

Kompetencje miękkie

 1. Nastawienie na pacjenta
 2. Umiejętności społeczne
 3. Kompetencje kulturowe
 4. Umiejętność pracy w zespole
 5. Komunikacja ustna
 6. Komunikacja pisemna
 7. Etyczna odpowiedzialność wobec siebie i innych
 8. Wiarygodność i niezawodność
 9. Odporność i umiejętność adaptowania się do zmian
 10. Zdolność poprawy
 11. Zdolność krytycznego myślenia
 12. Rozumowanie w oparciu o dane liczbowe

Kompetencje twarde

 1. Wiedza fachowa o organizmie
 2. Wiedza o zachowaniu ludzkim
 3. Prowadzenie badań naukowych

Poniżej znajdziesz przykładowe podsumowanie zawodowe do CV lekarza, które możesz odpowiednio zmodyfikować.

Przykład podsumowania zawodowego, które można dostosować do potrzeb

Lekarz z pasją z obszernym doświadczeniem w zakresie medycyny wewnętrznej i pracy w środowisku szpitalnym. Biegły w diagnostyce i dobieraniu strategii pozwalających stworzyć optymalne plany leczenia. Cechuje się empatycznym i profesjonalnym podejściem oraz zaangażowaniem w zapewnienie pacjentom optymalnej opieki. Doświadczenie w doradzaniu pacjentom w zakresie profilaktyki i korzystnych zmian nawyków. Zdecydowany przywódca potrafiący działać pod presją i współpracować z innymi lekarzami.

Skopiowane!

Przykład rubryki „doświadczenie zawodowe” w CV lekarza: Twoje doświadczenie praktyczne

Świetne podsumowanie doświadczenia zawodowego powinno się cechować dynamicznym językiem – głównie wykorzystaniem robiących wrażenie czasowników. Wykorzystaj czasowniki podkreślające te stanowiska, które najlepiej ukazują Twoje wykształcenie i doświadczenie. 

To, co zdecydujesz się wypisać w tej części CV w formie podpunktów pod każdą nazwą pracodawcy, będzie oczywiście zależało od tego, na jakim etapie kariery się znajdujesz. Niezależnie od tego, czy jesteś praktykującym lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, czy dopiero niedawno ukończyłeś rezydenturę albo staż podyplomowy, musisz wykazać się selektywnością. Decydujący czynnik zawsze wygląda tak samo: wskaż doświadczenie zawodowe, które jest najbardziej bezpośrednio związane ze stanowiskiem, na jakie aplikujesz.

W każdym przypadku wymienione tu najważniejsze punkty należy zaprezentować jako osiągnięcia, a nie listę nieciekawych obowiązków. Nie mów, jak wyglądał Twój zakres odpowiedzialności, a zamiast tego opowiedz, czym się w rzeczywistości zajmowałeś. W miarę możliwości podkreślaj wymierne, pozytywne rezultaty, podając fakty i dane liczbowe, aby pokazać osiągnięte cele w projekcie, zrealizowane ulepszenia, pokonane wyzwania itd.

Poniżej znajdziesz przykład informacji o doświadczeniu zawodowym we wzorze CV lekarza, który możesz odpowiednio zmodyfikować.

Przykład (dopasuj do swojego doświadczenia)

Lekarz na oddziale chorób wewnętrznych, Szpital Miejski w Laskowicach
Maj 2013 r. – wrzesień 2019 r.

 • Redukcja liczby operacji o 18% poprzez zalecenie alternatywnych form leczenia w porozumieniu z zespołem lekarskim.
 • Pochwały pacjentów za spersonalizowaną opiekę pokrywa się ze średnią 92% w ankietach satysfakcji pacjenta.
 • Oparte na zaufaniu relacje z chorymi i ich rodzinami przyczyniły się do wzrostu przestrzegania zaleceń medycznych.
 • Kierowanie wprowadzeniem na oddziale elektronicznej dokumentacji medycznej i oprogramowania do fakturowania:  wdrożenie ukończono przed czasem i po niższych kosztach.

Internista w szpitalu okręgowym w Jelczu
Listopad 2008 r. – kwiecień 2013 r.

 • Zajmowałem się największą liczbą pacjentów dorosłych i dzieci wśród internistów w długotrwałym okresie niedoborów personelu medycznego.
 • We współpracy z personelem pielęgniarskim i administracyjnym obniżyłem koszty zaopatrzenia o 18%.
 • Nadzorowałem projekt usprawnienia komunikacji z personelem laboratorium, skracając czas oczekiwania na wyniki badań o 8%. Pozytywne relacje z lekarzami pracującymi w innych placówkach zdrowotnych pozwoliły zwiększyć liczbę skierowań pacjentów o 21%.
Skopiowane!

Przykład informacji o wykształceniu w CV lekarza: coś więcej niż tylko nazwa uczelni medycznej

Twoje wykształcenie ma kluczowe znaczenie przy szukaniu pracy, a w tej części CV lekarza należy zaprezentować je w sposób zgodny z oczekiwaniami rekruterów. W branży technicznej można zostać milionerem, nie kończąc studiów, ale nie da się być lekarzem bez uzyskania dyplomu uniwersytetu medycznego. Wykształcenie jest bardzo istotną częścią informacji o każdym lekarzu, podobnie jak staż podyplomowy i specjalizacja. 

Aby zostać lekarzem, należy ukończyć sześcioletnie studia akademickie, zdać egzamin i odbyć trzynastomiesięczny staż podyplomowy. A to bynajmniej nie koniec. Większość lekarzy decyduje się na odbycie rezydentury (szkolenia specjalizacyjnego), która może trwać od czterech do nawet dziesięciu lat. 

Dla porównania – zwyczajne studia magisterskie po licencjacie zazwyczaj trwają dwa lata, studia prawnicze zwykle zajmują pięć lat, z kolei doktorat – cztery. W odróżnieniu od medycyny żadne z tych studiów nie wymagają stażu podyplomowego. Istnieje zatem dobry powód, dla którego lekarze to lekarze. Co więcej, każdy z nich musi mieć prawo wykonywania zawodu, które uzyskuje się w sposób określony prawnie. Lekarze muszą zdać standardowy egzamin, a wielu z nich decyduje się także na specjalizację. W CV najczęściej należy podać informacje o prawie wykonywania zawodu i specjalizacji, a kreator CVeasy.pl pomoże Ci wybrać odpowiednie miejsce.

Przykład informacji o wykształceniu, które można dostosować do potrzeb

Specjalizacja: choroby wewnętrzne
Grudzień 2008 r. – grudzień 2013 r.
 

Studia na kierunku lekarskim, Śląski Uniwersytet Medyczny, Katowice
Październik 2001 r. – czerwiec 2007 r.

 • Studia ukończone ze średnią 4,2
Skopiowane!

Przykład umiejętności w CV lekarza: co Cię wyróżnia?

Co sprawia, że jesteś lepszy od innych kandydatów do pracy o takich samych kwalifikacjach? Intrygujące podsumowanie zawodowe i imponujące rubryki „doświadczenie zawodowe” i „wykształcenie” to świetny start. Co jednak w sytuacji, gdy inny kandydat jest równie wartościowy pod tym względami?

Podsumowanie zawodowe i umiejętności to rubryki mieszczące się na dwóch końcach CV. Pozwolą one pochwalić się trochę swoimi mocnymi stronami. Czy masz wyjątkowe doświadczenie medyczne w jakiejś specjalistycznej dziedzinie? Czy znasz języki obce, które pozwolą Ci porozumiewać się z pacjentami nieznającymi polskiego? A może Twoją mocną stroną jest komunikacja, umożliwiająca tłumaczenie pacjentom ich problemów zdrowotnych, jak również sprawne interakcje ze współpracownikami? Każda z tych rzeczy może dać Ci przewagę – o ile oczywiście jest istotna z punktu widzenia wymogów na danym stanowisku.

Poniżej znajdziesz przykład rubryki „umiejętności” w CV lekarza.

Przykład informacji o umiejętnościach, które można dostosować do potrzeb
 • Świetne umiejętności komunikacji
 • Najlepsze praktyki medyczne
 • Profilaktyka
 • Zapewnianie wysokiej jakości opieki
 • Diagnostyka i leczenie
Skopiowane!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.2
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
590 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
560 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 600 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
75 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
40 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka