Jesteś profesjonalistą ze zmysłem do kreatywności i niezrównaną umiejętnością obsługi klienta. Teraz nadszedł czas, aby dać temu wyraz w CV.
Praca na stanowisku barmana, w której liczy się gościnność, może być ciekawa i satysfakcjonująca, ale aby je dostać, najpierw trzeba zaimponować pracodawcy. Niezbędny jest odpowiedni sposób myślenia. Pisanie CV to jak tworzenie pysznego koktajlu. My Ci w tym procesie pomożemy.
Przykład Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych
W tym zawodzie bardzo liczy się osobowość i charakter barmana, dlatego niektórzy szefowie chcą osobiście poznać kandydata. W tej części CV masz okazję, aby zademonstrować, jaką jesteś osobą, i opisać swój styl pracy za barem. Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych na CV – podobnie jak list motywacyjny – daje doskonałą możliwość pokazania, kim jesteś, ale staraj się nie powielać informacji. Spożytkuj jak najlepiej ograniczą ilość miejsca, jaką masz do dyspozycji.
Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych zajmuje ważne miejsce na górze CV, wykorzystaj je zatem jak najlepiej! Barmani muszą mieć doskonałe umiejętności interpersonalne, więc przyciągnij rekruterów swoją pogodną osobowością. Podkreśl kluczowe atrybuty, które potwierdzają Twoje kwalifikacje i osiągnięcia barmana.
Doświadczony barman o doskonałych umiejętnościach obsługi klienta, z przyjaznym nastawieniem do gości. Silnie zmotywowany do pracy. Posiadający wiedzę o tworzeniu drinków. Lubiący kontakt z klientami. Dbający o czystość baru i świetnie zorganizowane stanowisko pracy. Zapewniający klientom ciepłą atmosferę.
Przykład sekcji Historia Zatrudnienia
Sekcja Historia zatrudnienia to miejsce, w którym możesz zaprezentować swoje wieloletnie doświadczenie. Każde stanowisko pracy, jakie zajmowałeś w branży hotelarskiej lub gastronomicznej, wzmocni Twoje CV i powinno znaleźć się w tej sekcji. Najwięcej miejsca poświęć w niej doświadczeniu w pracy na stanowisku barmana, które poświadczy Twoją umiejętność zapewniania satysfakcji klienta, znajomość systemów POS i wiele innych niezbędnych umiejętności.
Odwołaj się do konkretnych danych, aby zilustrować to, co osiągnąłeś w poprzednich miejscach pracy. Samo wymienienie swoich obowiązków w opisie stanowiska pracy nie wystarczy. Myśl jak menedżer do spraw zatrudnienia! Opisz, jak poprawić obsługę klienta i sprawić, żeby bar, w którym chcesz się zatrudnić, stał się ulubionym miejscem wielu nowych klientów.
Barman, Ale Browar , Wrocław
Marzec 2013 — Sierpień 2022
- Przyjazna i niezmiennie uprzejma obsługa gości baru;
- Pomoc w realizacji rocznych wzrostów sprzedaży drinków;
- Sugerowanie gościom drinków i informowanie o menu.
- Tworzenie nowych popularnych drinków, dobra znajomość licznych przepisów oraz technik mieszania drinków i koktajli;
- Utrzymywanie czystości i porządku w barze;
- Zarządzanie zapasami baru i składanie niezbędnych zamówień;
- Dobra komunikacja i nawiązanie trwałej współpracy z dostawcami;
- Obsługiwanie trudnych i sprawiających kłopot klientów z wdziękiem i profesjonalizmem;
- Dobra współpraca z pozostałymi pracownikami baru i restauracji.
Barman, , Lamus Pub, Wrocław
Lipiec 2012 — Kwiecień 2013
- Gościnny i szybki barman w jednej z najlepszych restauracji w mieście;
- Zapewnianie gościom baru optymalnej obsługi;
- Aktualna wiedza o ofercie napojów i technikach mieszania drinków;
- Prowadzenie przyjaznych rozmowy z klientami; udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania;
- Współpraca z innymi pracownikami baru w celu zapewnienia klientom wyjątkowych doświadczeń.
Kelner i obsługa zaplecza, Biały kot, Wrocław
Lipiec 2011 — Kwiecień 2012
- Serwowanie do stołu i zbieranie zamówień na napoje i dania w popularnym i licznie uczęszczanym pubie;
- Obsługa ponad 400 klientów w weekendy;
- Bezbłędne zapamiętywanie zamówienia i szybka i wysokiej jakości obsługa gości;
- Asystowanie barmanowi w procesie tworzenie drinków i pomoc w utrzymaniu i niezbędnym zaopatrzeniu baru;
- Wykorzystanie doskonałych umiejętności słuchania i sumienne wypełnianie poleceń.
Przykład sekcji Wykształcenie
Zawód barmana wymaga specjalistycznego zestawu umiejętności, których można wyuczyć się w pracy. Niektóre osoby robią kursy na barmana, inne kończą szkołę hotelarską itd. Minimalnym wymaganiem dotyczącym edukacji jest ukończenie szkoły średniej. Nawet jeśli Twoje wykształcenie nie jest związane z branżą hotelarską, opisz je tutaj. Zdobycie dyplomu ukończenia studiów wyższych pokazuje, że jesteś osobą wytrwałą i konsekwentną.
Wymień tu również wszelkie certyfikaty, wyróżnienia lub kursy (kursy miksologii, szkolenia hotelarskie itp.).
Ogólnopolska Szkoła Barmanów, Warszawa
Wrzesień 2011 — Czerwiec 2012
Przykład sekcji Umiejętności
Dobremu barmanowi niezbędne są doskonałe kompetencje interpersonalne. Klienci często lubią rozmawiać z barmanami, więc szczególnie liczą się Twoje umiejętności komunikacyjne, a zwłaszcza zdolność słuchania w trakcie tworzenia drinków. Wybierz pięć do dziesięciu najważniejszych umiejętności, które opanowałeś w stopniu najwyższym, po to, by wyróżnić się spośród innych kandydatów do pracy.
- Znajomość terminologii ba- rowej
- Obsługa klienta
- Komunikacja
- Techniki zapamiętywania
- Znajomość kombinacji sma- kowych
- Zmotywowana postawa
Zachęcamy do opracowania wyczerpującej listy swoich umiejętności. Podkreśl na niej te, których potrzebujesz, aby dobrze wykonywać obowiązki barmana. Kiedy w barze jest wielu klientów, musisz pracować szybko, a jednocześnie dokładnie i uważnie. Twoim atutem jest wielozadaniowość. W czasie przerwy powinieneś zarządzać zapasami, sprzątać i uzupełniać drinki w barze. Jeśli szukasz pracy jako główny barman, będziesz też odpowiedzialny za kierowanie innymi, więc nie zapomnij o zamieszczeniu w sekcji Umiejętności CV informacji o doświadczeniu kierowniczym.