1. Przykłady
  2. Kelner
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Kelner Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Kelner, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Kelner w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.5
Średnia ocena
48 osób również oceniło przykład
Kelner Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Najlepszy format listu motywacyjnego kelnera

Chociaż treść listu motywacyjnego jest znacznie bardziej elastyczna niż CV, nie oznacza to, że dokument ten jest całkowicie pozbawiony struktury. W tej sekcji omówimy najlepszy format listu motywacyjnego obowiązujący w przypadku większości stanowisk i branż.

Oto jego najważniejsze elementy:

  • Nagłówek;
  • Zwrot grzecznościowy;
  • Wstęp do listu motywacyjnego;
  • Środkowe akapity (zasadnicza treść listu);
  • Podsumowanie i wezwanie do działania.

Więcej wskazówek dotyczących listów motywacyjnych oraz ich wzory można znaleźć w naszym ogólnym poradniku.

Przykłady wykorzystania CV jako inspiracji do napisania listu motywacyjnego
Przykłady wykorzystania CV jako inspiracji do napisania listu motywacyjnego

Nagłówek listu motywacyjnego

Za pomocą nagłówka listu motywacyjnego można przyciągnąć uwagę menedżera ds. rekrutacji i odpowiednio odnieść i dostosować się do marki restauracji. Cel tej sekcji jest dwojaki:

Po pierwsze dzięki nagłówkowi imię i nazwisko, numer telefonu i inne dane kontaktowe kandydata na stanowisko kelnera są dostępne dla menedżera restauracji.

Drugim celem nagłówka jest stworzenie atrakcyjnego elementu, który wyróżni Twoje podanie o pracę. Ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc w liście motywacyjnym, w którym można wykorzystać kolor i inne ozdobniki, warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, w jaki sposób ich wybór zaprezentuje Ciebie jako kandydata.

Cel tej sekcji: Sprawienie, aby menedżer ds. zatrudnienia zauważył Twoje imię i nazwisko oraz inne najważniejsze dane kontaktowe, a za pomocą atrakcyjnego formatowania stworzenie odpowiedniego wizerunku siebie jako kandydata na stanowisko kelnera.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Zwrot grzecznościowy to drobny acz istotny element listu motywacyjnego. To właśnie tutaj będziesz miał największą szansę na nawiązanie osobistego kontaktu z odbiorcą listu. Odpowiednim zwrotem, który sprawdza się w większości formalnych sytuacji, będzie „Szanowny Panie” albo „Szanowna Pani”. Pamiętaj, aby zaadresować list do odpowiedniej osoby.

Cel tej sekcji: Zwrócenie się do kierownika lub właściciela restauracji w pełnym szacunku tonie, aby nawiązać z nim osobisty kontakt.

Przykład zwrotu grzecznościowego, który można dostosować do własnych potrzeb

Szanowna Pani,

Skopiowane!

Wstęp do listu motywacyjnego

Wprowadzenie to sekcja listu motywacyjnego, w której można wywrzeć na odbiorcy świetne pierwsze wrażenie poprzez przytoczenie istotnego faktu, odpowiedniej anegdoty lub osobistej historii. Od samego początku należy zaprezentować swoją – błyskotliwą – osobowość, odnosząc się jednocześnie do najważniejszych umiejętności niezbędnych na stanowisku, o które się ubiegasz. Pamiętaj, że menedżerowie restauracji to zapracowani ludzie –Twój wstęp do listu musi być wart tego, aby poświęcić mu czas.

Cel tej sekcji: Przedstawienie się w sposób przyciągający uwagę za pomocą istotnego faktu lub interesującej anegdoty, która zachęci odbiorcę do przeczytania zasadniczej części listu.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować do własnych potrzeb

dzięki pracy na stanowisku kelnerki we włoskiej restauracji moich rodziców już jako nastolatka nauczyłam się, że wydajność i odpowiednie podejście do gości potrafią łącznie zapewnić ciepłą atmosferę i autentyczne doznania kulinarne.

Skopiowane!

Zasadnicza część listu motywacyjnego 

Choć zasadnicza część listu motywacyjnego zajmuje najwięcej miejsca, napisanie jej nie musi być trudne. Tutaj omówisz wszystkie swoje najistotniejsze osiągnięcia oraz cechy charakteru i umiejętności, które Cię wyróżniają. Aby ułatwić sobie proces jej pisania, możesz podzielić tę sekcję na dwie części.

W pierwszej części użyj metody STAR, aby opisać sytuację, w której znalazłeś się w przeszłości, zadanie, przed którym stanąłeś, działanie, jakie podjąłeś i wynikający z niego – pozytywny – rezultat. Wybierz przykłady, które są najbardziej odpowiednie dla rodzaju restauracji i pracy, którą będziesz wykonywać.

W drugiej sekcji wymień swoje najważniejsze umiejętności i wkład, jaki wniesiesz w pracy na stanowisku, o które się ubiegasz, aby pracodawca mógł wyobrazić sobie, jak sprawdzisz się w tej roli.

Cel tej sekcji: Opis najciekawszych i najistotniejszych zawodowych doświadczeń przy użyciu metody STAR oraz naszkicowanie swojego potencjalnego wkładu w pracę w restauracji, do której aplikujesz.

Przykład środkowych akapitów listu motywacyjnego, który można dostosować do swoich potrzeb

Szybko zauważyłam, że poświęcając odpowiednio wiele uwagi gościom, potrafię wyczuć, że ktoś wolałby wybrać inną potrawę, nie może podjąć decyzji, jakie zamówić wino lub – po prostu – ma ochotę porozmawiać. Niektórzy goście cenili w naszej restauracji przede wszystkim szybkość obsługi, zwłaszcza w porze lunchu, inni preferowali więcej interakcji podczas posiłku. Dzięki moim włoskim genom mam ciepłe usposobienie, które pasuje do wartości, które Państwo reprezentują swoją restauracją.

Ubiegam się o stanowisko kelnerki w niepełnym wymiarze godzin, aby uzupełnić moje studia hotelarskie, ale najbardziej interesuje mnie udział w renomowanym programie szkoleniowym i nauka u nagradzanych kucharzy. Hotelarstwo to branża, której najlepiej uczyć się w praktyce i mam nadzieję, że za mój atut uznają Państwo moja pasję i chęć doskonalenia.

Dzięki tradycyjnemu włoskiemu wychowaniu jestem ekspertem w łączeniu potraw i wina. Chętnie podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi kolegami. Mocno angażuję się w pracę i wiem, że każda osoba zatrudniona w restauracji jest częścią całości. Od 14 roku życia pracuję pod presją i niezależnie od sytuacji pogoda ducha i mój wrodzony spokój nigdy mnie nie opuszczają.

Skopiowane!

Podsumowanie i podpis w liście motywacyjnym wolontariusza

Jesteś na finiszu. Pozostaje Ci już tylko uprzejme i pozytywne zakończenie listu motywacyjnego. Najlepsze będzie w tym miejscu wezwanie do działania:  zdanie wyrażające Twój entuzjazm związany ze stanowiskiem i zachęcające menedżera ds. rekrutacji do kontaktu, dlatego w tym miejscu możesz również podać swoje dane kontaktowe.

Następnie zakończ list odpowiednim podpisem. Najlepiej sprawdzi się tutaj zwrot „Z poważaniem”.

Cel tej sekcji: Skuteczne wezwanie do działania, które zachęci menedżera restauracji do skontaktowania się z Tobą, oraz uprzejme zakończenie listu.

Przykład zakończenie listu motywacyjnego, który można dostosować do swoich potrzeb

Z przyjemnością przepracuję w Świecie Potraw jedną lub dwie zmiany, aby mogli mnie Państwo zobaczyć w akcji. Opowiadanie o pracy kelnerki podczas rozmowy kwalifikacyjnej to jak pływanie w pustym basenie. Zamiast tego wolałabym pokazać Państwu w praktyce, jak sprawiam, że Państwa goście wychodzą od Państwa nasyceni i z uśmiechem na twarzy.

Z wyrazami szacunku

Cecylia Grant

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
450 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
290 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
63 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
53 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 900 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
36 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
94 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
46 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
62 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
20 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka