1. Przykłady CV
 2. Web Developer
Napisany przez Ivan ShovkopliasIvan Shovkoplias

Przykładowe CV na stanowisko Web Developer

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Web Developer, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.5
Średnia ocena
30 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Web Developer
Edytuj to CV

A więc potrzebujesz CV dla web developera. Jedno nie ulega wątpliwości: twoje CV nie powinno być tępym narzędziem, za pomocą którego zdobędziesz zwyczajną posadę. Niech będzie twoją sekretną bronią pozwalającą dostać pracę marzeń.

Cveasy.pl, czołowe międzynarodowe narzędzie dla kandydatów do pracy, pomoże ci to osiągnąć. Stworzyliśmy ponad 300 poradników pisania CV dla konkretnych zawodów i przykładowych CV, jak również profesjonalnie zaprojektowane i przetestowane w praktyce szablony oraz łatwy do użycia kreator CV. 

Jak napisać CV web developera

Jest jedna rzecz, która powinna łączyć twoje CV web developera z większością innych CV niezależnie od zawodu: jest to struktura. Dobrze, by zmieściło się na jednej stronie i zawierało następujące elementy:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie
 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie
 • Umiejętności

Dokładnie przyjrzymy się wszystkim sekcjom po kolei.

Rada eksperta

Expert tip System ATS

Wyobraź sobie, że w pocie czoła dopracowujesz swoje CV tylko po to, by odrzucił je zautomatyzowany system. Albo że przez drobny błąd techniczny tracisz zainteresowanie rekrutera. Albo zapominasz wspomnieć akurat o tym języku programowania, który dałby ci dużo „punktów bonusowych”. Albo... rozumiesz, o co chodzi.

Systemy ATS (Applicant Tracking Systems) to popularny sposób na usprawnienie rekrutacji. W wielkim skrócie: ATS skanuje twoje CV i ocenia je pod kątem słów kluczowych, umiejętności, danych kontaktowych i podobnych kwestii, by odsiać (pozornie)  niewykwalifikowanych kandydatów przed przesłaniem dokumentu do działu HR. 

Nie ma jednego tricku, który pozwalałby przejść wszystkie. Omówimy jednak skuteczne wskazówki i sposoby uzyskania znaczącej przewagi, szczególnie te, które dotyczą web developerów.

Wybór najlepszego formatu CV dla web developera

Jeśli twoja kariera web developera to ciąg stanowisk w kolejnych firmach, idealnie sprawdzi się najpopularniejszy format chronologiczny. Taka konstrukcja CV zapewni najprostsze podsumowanie twojej historii zatrudnienia.

Jeżeli jednak planujesz radykalną zmianę kariery albo masz wiele doświadczenia jako niezależny konsultant kontraktowy, możesz rozważyć inny format, np. funkcjonalny, który podkreśla wyspecjalizowane umiejętności czy konkretne branże. Pozostali web developerzy mogą wybrać hybrydowy format CV (połączenie), w którym pojawiają się zarówno elementy chronologiczne, jak i funkcjonalne.

Pamiętaj o danych kontaktowych

Dane kontaktowe mogą wydawać się mało istotną częścią CV, jednak warto zapewnić rekruterowi możliwość szybkiego kontaktu.

Jeśli zależy ci na pracy zdalnej lub hybrydowej albo jesteś w stanie przeprowadzić się dla wymarzonej pracy, zaznacz to na wstępie! W ten sposób rekruter będzie wiedzieć, że nie pomyliły ci się miasta i kilkaset kilometrów do biura nie stanowi żadnego problemu.

Web developerzy często są oceniani po wynikach pracy. Dlatego ułatw zadanie kierownikowi ds. rekrutacji i zamieść w nagłówku CV link do swojego portfolio lub strony internetowej.

Oto potrzebne dane:

 • Imię i nazwisko oraz stanowisko: Podaj swoje imię i nazwisko oraz nazwę stanowiska, na które aplikujesz.
 • Profesjonalny adres e-mail: Użyj prostego, profesjonalnego formatu, np. [email protected]
 • Numer telefonu: Podaj numer kontaktowy, na którym masz profesjonalną wiadomość poczty głosowej.
 • Lokalizacja: Podaj tylko miejscowość i województwo; jeśli cię to dotyczy, dodaj „Gotowość do relokacji”.
 • LinkedIn: Jeśli masz aktywny profil na LinkedIn, który jest istotny dla tej rekrutacji, podaj go.

Wykorzystaj w pełni podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe w CV web developera odpowiada za pierwsze wrażenie – zawodowe i ludzkie – jakie wywrzesz na pracodawcy. To miejsce na prezentację swojej osoby – bez wahania i z odrobiną oryginalności.

Podkreśl w podsumowaniu zawodowym (zwanym także sekcją „O mnie”) swoje najważniejsze osiągnięcia i projekty. Zaprezentuj swoje kluczowe kwalifikacje i uzdolnienia, tworząc obraz doświadczonego profesjonalisty. Zachowaj obiektywizm, ale mów o sobie pozytywnie. Skromność jest wspaniałą cechą, lecz nie wtedy, gdy musisz zawodowo „się zareklamować”.

Zapoznaj się z innymi przykładami CV i poradnikami z kategorii IT, na przykład wskazanymi poniżej:

Statystyki

Amerykańskie badania wskazują, że co do zasady 75% CV nigdy nie zostanie przeczytanych przez człowieka – a ATS-y stają się coraz popularniejsze także w Polsce. Mogą przypominać czarną dziurę, w której znikają CV. Dlatego warto zrozumieć działanie systemów ATS.

Przykład podsumowania zawodowego w CV: Niech twoja historia rzuca się w oczy

Pierwszą częścią CV, które przejdzie przez system ATS, jest podsumowanie zawodowe. Program przeszukuje CV pod kątem słów kluczowych, dotyczących istotnych dla danego stanowiska umiejętności (twardych i miękkich), cech i doświadczenia. Skąd masz wiedzieć, które słowa kluczowe powinny się znaleźć w podsumowaniu zawodowym i CV? Z trzech najważniejszych źródeł: znajomości branży, ogłoszenia o pracę i chmur słów.

Skorzystaj ze swojej wiedzy branżowej: wskaż „modne” obecnie języki programowania i pochwal się zainteresowaniami. Z ankiety miesięcznika „IEEE Spectrum” wynika, że wielu programistów interesuje się szyfrowaniem i technologią blockchain. Nie musisz być ekspertem w tych dziedzinach – ale jeśli jesteś, pochwal się tym.

Ogłoszenie o pracę to twój najlepszy przyjaciel, jeśli chodzi o słowa kluczowe. Im więcej podobnych wyrażeń i powiązań między twoim CV a ogłoszeniem, tym większa szansa, że przejdziesz przez ATS (i zrobisz wrażenie na rekruterze). Specjalne narzędzia, word cloud generators, pomogą ci ustalić najczęstsze słowa i priorytety firmy.

Na przykład: jeśli zauważysz, że wyrazy „zespół” i „współpraca” mają duże rozmiary w chmurze słów, będziesz wiedzieć, że system ATS i rekruter dobrze będą widzieć osoby towarzyskie i lubiące pracę zespołową. Podobnie jeśli Python na eksponowanym miejscu, zapewne warto wspomnieć o nim na początku podsumowania zawodowego i listy umiejętności.

Przykładowe CV: Historia zatrudnienia

Starszy web developer w WebDev2100, Wrocław
Sierpień 2011 - Styczeń 2024

 • Projekty, testy, wdrażanie i utrzymywanie aplikacji webowych.
 • Rozwiązywanie problemów i naprawy aplikacji webowych.
 • Pisanie kodu SQL i procedur składowanych.
 • Efektywna praca samodzielna i zespołowa.
 • Przekładanie wymogów klienta na projekty aplikacji i wymagania systemowe.
 • Przestrzeganie polityk i procedur dot. metod pracy i standardów jakości.


Młodszy web developer w TS Studio, Siedlce
Sierpień 2008 - Lipiec 2011

 • Produktywny, optymistyczny członek zespołu odpowiedzialny za projektowanie, kodowanie, testy, raportowanie i usuwanie błędów.
 • Zarządzanie front-endem i back-endem w firmowych systemach służących do analizy portfolio i wydajności pracowników oraz zarządzania klientami.
 • Wskazywanie, diagnostyka i usuwanie problemów ze stronami internetowymi, m.in. niedziałających linków, błędnego formatowania.
 • Pomoc w osiągnięciu spójności wizualnej całej witryny internetowej dzięki zastosowaniu jednolitego fontu, formatowania, ilustracji i struktury.
 • Ocena konkurencyjnych stron internetowych pod kątem treści, wyglądu i wrażeń użytkownika.
Skopiowane!

Dodatkowa wskazówka dla juniorów i stażystów

Nie poddawaj się, jeśli brakuje ci doświadczenia: to nie koniec świata. Opisz w podsumowaniu zawodowym swoje cele i dodatkowe osiągnięcia. Podkreśl projekty, nad którymi pracujesz z pasją (nawet te małe albo niekomercyjne), opisz tematy, które dodatkowo zgłębiasz i badasz (takie jak szyfrowanie i blockchain), wymień konferencje, hackathony i spotkania developerów, na których bywasz. 

Przede wszystkim szczerze opowiedz o swoich celach, determinacji, produktywności i potrzebie rozwoju.

Oto przykład podsumowania zawodowego w CV dla mniej doświadczonych web developerów.

Przykładowe CV: Podsumowanie zawodowe dla osób na stanowisku juniorskim

Doświadczony projektant stron internetowych z doświadczeniem w tworzeniu zaawansowanych aplikacji internetowych. Biegła znajomość m.in. Java, ASP.NET, C#, IIS, Tomcat i Microsoft SQL Server. Potrafi zarządzać sobą w projektach indywidualnych i zespołowych.

Skopiowane!

Przykład informacji o umiejętnościach w CV: Twoje supermoce

Lista umiejętności to twój arsenał. Ten zbiór talentów zadowoli zautomatyzowane systemy i zaprezentuje cię rekruterom jako profesjonalistę w dziedzinie projektowania stron internetowych. Oto, jak wygrać z botami (systemem ATS) i zrobić wrażenie na ludziach.

Wiesz już, jak wyciągnąć z ogłoszenia o pracę słowa kluczowe. Twoje umiejętności będą zajmowały wysoką pozycję wśród tych słów. Ustaw je w kolejności od najważniejszych, kierując się opisem stanowiska w ogłoszeniu. 

Powtórzę raz jeszcze – pomyśl o rekruterze i opisz umiejętności miękkie. Nawet jeśli jesteś prawdziwym guru techniki, postaw się na miejscu laika czytającego twoje CV. Przypomnij swoim przyszłym współpracownikom, że jesteś człowiekiem z krwi i kości, przyjaznym i zdolnym do wchodzenia w interakcje (chyba że szukasz pracy zdalnej... ale i ona wymaga współpracy w zespole i interakcji międzyludzkich).

Rada eksperta

Testy śledzenia ruchów gałek ocznych wykazały, że rekruterzy potrzebują około sześciu sekund na decyzję o przejściu do kolejnego CV. Wniosek: to ogromnie ważne, by najpierw prezentować najważniejsze osiągnięcia. Dołóż specjalnych starań, opisując swoje obowiązki i sukcesy na ważnych stanowiskach. Podaj zakres obowiązków, osiągnięcia, „kamienie milowe” i dokonania zespołu. Kierownik HR, który będzie decydował między osobą rzucającą tylko nazwę wielkiej firmy i inną, która szczegółowo przedstawiła swoją sytuację, wybierze tę drugą. 

Przykładowe CV: Rubryka „umiejętności”
 • Umiejętności w zakresie projektów wizualnych
 • Rozległa wiedza na temat interfejsów dla użytkowników/UX
 • Zarządzanie bazami danych
 • Świetne umiejętności przywódcze
 • Programowanie
 • Zdolność przystosowania do zmian
Skopiowane!

Rubryka „wykształcenie” w CV web developera: Inteligencja i rozwój

Nie zmarnuj szansy, by pokazać się w CV jako osoba inteligentna i dążąca do samodoskonalenia. Czy to znaczy, że formalne wykształcenie nie ma znaczenia? Niekoniecznie. Jeśli spojrzysz na ogłoszenie o pracę w firmie Google czy Apple, zapewne odkryjesz, że wymogiem są skończone studia licencjackie albo magisterskie. 

Najważniejsze jest jednak, że web developerzy mają opinię i wizerunek tych, którzy odznaczają się własną inicjatywą i zdolnością samodzielnej nauki bez pomocy z zewnątrz. Oznacza to, że dodatkowe certyfikacje, pozyskana wiedza czy kursy internetowe są bardzo cenne, a niektóre działy HR wręcz się ich spodziewają. I tak na przykład wiele firm oczekuje od specjalisty IT posiadania certyfikatu Scrum. 

Nie zaszkodzi także wypisanie w „wykształceniu” dodatkowych osiągnięć, grantów, kursów i tym podobnych spraw. Osoby, które piszą artykuły, ubiegają się o granty, uczestniczą w specjalistycznych seminariach i uzyskują certyfikacje zawodowe, są niczym skarb do jak najszybszego zdobycia.

Przykładowe CV: Rubryka „wykształcenie”

Magister, informatyka, Politechnika Wrocławska
Październik 2008 - Czerwiec 2010

Licencjat, informatyka, Uniwersytet Wrocławski
Październik 2004 — Czerwiec 2008

Skopiowane!

Które szablony najlepiej pasują do CV web developera?

Nie ma jednoznacznych przepisów określających raz na zawsze wygląd/strukturę/format CV. Istnieją za to wskazówki, których warto się trzymać.

Najważniejsza zasada: spraw, by CV było atrakcyjne wizualnie, łatwe do przeczytania i symetryczne. Niezliczona liczba wspaniałych fachowców nie dostała pracy, ponieważ ich CV były zaśmiecone i chaotyczne.

Możesz skorzystać z przetestowanych „w boju” szablonów CV. Są przejrzyste, estetyczne i przyciągają uwagę, a do tego pomogą uniknąć ukrytych „zasadzek” technicznych. W przeciwnym razie ryzykujesz, że mimo niezliczonych godzin i prób stworzenia arcydzieła poniesiesz porażkę, bo umknie ci jakiś drobny detal znany tylko wtajemniczonym.

Ludzie wyciągają wnioski na podstawie tego, co widzą. Większość rekruterów spodziewa się, że CV web developera będzie kojarzyć się z techniką, zatem daj im paski postępu, imponującą listę umiejętności, przejrzystą i logiczną strukturę CV. 

CVeasy.pl ma całą kolekcję przetestowanych w praktyce szablonów CV, co daje ci szeroki wachlarz możliwości. Do ogłoszeń o pracę web developera świetnie sprawdzą się dokumenty z podziałem na rubryki i przedstawionymi wizualnie umiejętnościami/doświadczeniem zawodowym. Wybierz szablon i spersonalizuj go w naszym kreatorze CV.

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.5
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
740 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
590 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
560 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
520 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
360 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 600 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
75 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
40 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka