1. Przykłady CV
 2. Marynarz
Napisany przez Susan ShorSusan Shor

Przykładowe CV na stanowisko Marynarz

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Marynarz, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.6
Średnia ocena
64 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Marynarz
Edytuj to CV

Wiesz, jak utrzymać rzeczy w porządku jak na statku. To właśnie wymarzona praca dla ciebie! Teraz nadszedł czas, aby obrać nowy kurs w karierze zawodowej. Może zakończyłeś służbę w marynarce wojennej i szukasz cywilnej pracy w stoczni bądź na statku handlowym lub pasażerskim.

Twoja wiedza specjalistyczna obejmuje naprawę, konserwację lub obsługę statków. Niezależnie od tego, czy masz pełno różnych umiejętności czy też dopiero zaczynasz, musisz zwrócić na siebie uwagę i sprawić, by umówiono się z tobą na rozmowę kwalifikacyjną. Jak? Za pomocą tego poradnika i przykładowego CV marynarza.

Nasze przykładowe CV marynarza, szablony oraz ten poradnik wskażą ci, jak:

 • Wybrać najlepszy układ, aby podkreślić swój profesjonalizm
 • Napisać profil, który będzie pasować
 • Wzbogacić historię zatrudnienia poza rutynowe czynności
 • Skupić się na umiejętnościach pokazujących, że znasz się na rzeczy.

Czym zajmuje się marynarz lub żeglarz?

Marynarz lub żeglarz to osoba, która obsługuje statki i może być zatrudniona przez marynarkę wojenną lub prywatną firmę. Musisz mieć umiejętności w dziedzinie marynistyki i umieć pomagać w nawigacji statków podczas podróży. 

Jako żeglarz możesz pracować na statkach przewożących pasażerów lub ładunki z jednego miejsca na drugie. Rejsy mogą obejmować krótsze i dłuższe trasy w zależności od charakteru podróży. Osoby na tym stanowisku obsługują statki w celach rekreacyjnych, handlowych lub biznesowych. 

Głównym celem marynarza jest bezpieczny i terminowy transport pasażerów lub ładunków. Aby to osiągnąć, musi monitorować warunki pogodowe i komunikować się ze służbami bezpieczeństwa w celu zapewnienia bezpiecznej trasy żeglugi. Niektórzy marynarze wybierają stanowiska na lądzie.

Rada eksperta

Stopnie marynarzy / żeglarzy

Każdy z poniższych tytułów wiąże się z innymi obowiązkami. Wszyscy podlegają Kapitanowi, który z kolei odpowiada przed właścicielem statku.

 • Starszy oficer (zwany również pierwszym oficerem), drugi oficer (zwany również oficerem nawigacyjnym), trzeci oficer
 • Kadet pokładowy
 • Starszy mechanik, drugi mechanik, trzeci mechanik, czwarty mechanik
 • Kadet mechanik
 • Elektryk
 • Bosman
 • Pompiarz
 • Marynarz (zwany również AB lub kwatermistrzem)
 • Marynarz (OS)
 • Instalator
 • Smarowniczy
 • Wiper (zwany również motorzystą)
 • Kok i steward

Zrozumienie rynku pracy

Rynek pracy dla osób tęskniących za otwartym morzem jest trudny. Efektywność łańcuchów dostaw oraz popyt na produkty, które muszą być transportowane w kontenerach, takie jak ruda żelaza, zboże i produkty naftowe, mają ogromny wpływ na miejsca pracy – zarówno na morzu, jak i w stoczniach.

Twoje możliwości będą prawdopodobnie zależeć od pracowników odchodzących na emeryturę lub tych, którzy zdecydują się zmienić karierę zawodową. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli masz umiejętności, jesteś jednym z niewielu kandydatów wykwalifikowanych do tej pracy. Dopilnuj, żeby twoje przykładowe CV dowiodło, że jesteś najlepszą osobą na dane stanowisko.

Z powodu zamknięcia branży wycieczek morskich, twoje perspektywy mogą być aktualnie ograniczone, ale wraz z rozwojem podróży znajdziesz więcej możliwości.

Jak napisać CV marynarza 

Twoje przykładowe CV marynarza powinno mieć standardowy format z następującymi sekcjami:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie (zwane także profilem zawodowym lub oświadczeniem osobowym)
 • Doświadczenie zawodowe
 • Umiejętności
 • Wykształcenie

Twoim zadaniem jest przekonanie rekruterów, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko. Twoja wiedza na temat morza i statków jest głęboka i chcesz się nią pochwalić. Użycie mocnych, opisowych sformułowań – bez popadania w przechwałki – sprawi, że twoje CV marynarza będzie przekonujące. 

Najlepszy format CV dla marynarza 

W większości CV stosuje się standardowy format odwrotnej chronologii. Dlaczego? Ułatwia to rekruterom przeszukiwanie CV pod kątem istotnych informacji. Jeśli jest to twoja pierwsza praca lub zmieniasz karierę zawodową, możesz rozważyć formaty hybrydowe.

Format funkcjonalny jest najlepszy dla specjalistów wysoce technicznych, ponieważ podkreśla wąskie lub kompleksowe umiejętności. 

Przykładowe podsumowanie w CV

Twój profil marynarza to okazja, aby pokazać prawdziwe oblicze. Będziesz pracować w bliskim towarzystwie wielu różnych osób, dlatego kluczową sprawą jest pasowanie pod względem osobowości, ale musisz też wykorzystać swoje największe osiągnięcia.

Masz do dyspozycji około czterech wierszy tekstu na wyjaśnienie swojej filozofii pracy, współpracy z innymi oraz pochwalenie się solidnymi osiągnięciami na morzu. Nie zapomnij wspomnieć o uwielbieniu do otwartych mórz. Przeczytaj ten przykładowy tekst profilu marynarza, aby móc rozpocząć tworzenie własnej wersji, lub sprawdź nasze przykładowe CV dla branży transportowej – znajdziesz tam więcej pomysłów.

Przykładowe podsumowanie w CV z możliwością edytowania

Doświadczony marynarz z udokumentowanym sukcesem w prowadzeniu i nadzorowaniu wycieczek morskich. Posiada doświadczenie w kierowaniu statkami przewożącymi ładunki masowe i towary, jak również statkami pasażerskimi. Zapewnienia bezpieczeństwo załodze i pasażerom podczas pobytu na morzu i jest biegły w monitorowaniu i utrzymaniu właściwej sprawności statków. Pełen zapału i entuzjazmu, z pasją do życia na morzu.

Skopiowane!
Rada eksperta

Przejście przez system ATS

Oprogramowanie ATS służy do sortowania i skanowania CV. Oprócz wprowadzania twoich danych do systemu HR system ATS ocenia CV, wyszukując kluczowych słów i fraz powiązanych z daną pracą. 

Zwiększ swoje szanse na przejście przez próg ATS, analizując opis stanowiska i zwracając uwagę na wymienione umiejętności i wymagania. Powiąż konkretne słowa i frazy z CV. Upewnij się, że wszelkie posiadane przez ciebie i wymienione w ogłoszeniu umiejętności znajdują się również w twoim CV. Na ile to możliwe, używaj dokładnych sformułowań. Co więcej, stosuj zarówno skróty, jak i pełne nazw organizacji, certyfikatów itp., aby zyskać pewność, że system ATS je znajdzie. 

I ostatnia rada: nie umieszczaj ważnych informacji wyłącznie w liście motywacyjnym (choć warto rzucić okiem na nasze szablony i przykładowe listy motywacyjne). System ATS może go nie przeskanować lub ocenić niżej. 

Przykładowe doświadczenie zawodowe: twoje pasuje doskonale

Sekcja doświadczenia zawodowego to jak szanta o twoich sukcesach. Nawet jeśli nie lubisz się przechwalać, przy opisie stanowisk powinieneś skupić się na wszystkich osiągnięciach, a także na obowiązkach. Używaj mocnych czasowników i pamiętaj, że szczegółowe dane informacje przemawiają znacznie mocniej niż ogólniki.

Jeśli ukończyłeś praktyki lub staż, również wymień je w tym miejscu.

Rada eksperta

Twoim celem jest pokazanie wzrostu zakresu odpowiedzialności oraz wiedzy. 

Wykorzystaj poniższą przykładową treść w sekcji CV marynarza jako wskazówkę.

Przykładowe doświadczenie zawodowe w CV z możliwością edytowania

Marynarz w AB Cargo, Gdańsk 
Czerwiec 2014 - Wrzesień 2017 

 • Pracowałem jako marynarz przewożący ładunki między różnymi lokalizacjami na odległość 100 mil;
 • Przeprowadzałem inspekcje statków i wykonywałem drobne prace konserwacyjne, gdy to było konieczne;
 • Współpracowałem z innymi członkami załogi i przestrzegałem wytycznych dotyczących bezpieczeństwa;
 • Obsługiwałem dokumentację i pobierałem płatności oraz paragony podczas dostaw;
 • Byłem na bieżąco z prognozami pogody i planowałem trasy w zależności od warunków atmosferycznych.

 

Młodszy marynarz w Navigar Sp. z o.o., Szczecin 
Czerwiec 2014 - Wrzesień 2018 

 • Pełniłem funkcję Młodszego marynarza na wszystkich jednostkach i trasach;
 • Wykonywałem obowiązki związane z żeglugą zgodnie z instrukcjami kapitana;
 • Załadowywałem i rozładowywałem na statki pojazdy i ładunki;
 • Wykonywałem obowiązki w odpowiedni sposób według rozkazów kapitana.
Skopiowane!

Sekcja umiejętności w CV: skoncentruj się na stanowisku, którego pragniesz

Sekcja umiejętności w twoim CV marynarza będzie w dużej mierze zależeć od stanowiska, o które się ubiegasz. Wszyscy marynarze potrzebują ogólnej wiedzy o statkach morskich, siły fizycznej i wytrzymałości oraz umiejętności komunikacyjnych, ale musisz też dostosować umiejętności i cechy zawarte w CV do pożądanego stanowiska pracy.

Marynarz musi na przykład umieć sterować statkami, dokować je i odcumowywać, a także pełnić funkcję asystenta oficera, jak opisuje serwis Maritide. W miarę zdobywania doświadczenia może przejąć rolę osoby nadzorującej. Jeśli szukasz pracy na początku swojej kariery, możesz ubiegać się o stanowisko młodszego marynarza. Według serwisu Maritime Professional umiejętności wymagane na tym stanowisku obejmują utrzymanie statku, obserwację, a także pomoc w załadunku i zabezpieczaniu ładunku.

Sprawdź poniżej fragment naszego przykładowego CV marynarza.

Przykładowe umiejętności w CV z możliwością edytowania
 • Kreatywne rozwiązywanie problemów
 • Silne umiejętności komunikacyjne
 • Umiejętności przywódcze
 • Matematyka i inżynieria
 • Umiejętności myślenia analitycznego
 • Zaawansowana wiedza na temat jednostek morskich
 • Wytrzymałość fizyczna
Skopiowane!

Przykładowe wykształcenie w CV marynarza 

Twoja sekcja wykształcenia to po prostu zestawienie ukończonych szkół i uczelni zawodowych. Istnieje wiele dróg zostania marynarzem. Możesz wstąpić do marynarki wojennej zaraz po szkole średniej lub zdobyć wyższe wykształcenie w zakresie studiów morskich. Jeśli masz zaświadczenie o ukończeniu kursu STCW, napisz o tym tutaj. W tym miejscu należy również wskazać wszelkie wyróżnienia. Jeśli masz tytuł zawodowy wyższy niż licencjat, możesz pominąć informację o szkole średniej. 

Morski Instytut Technologii i Studiów Podyplomowych (Maritime Institute of Technology and Graduate Studies (MITAGS) wymienia różne programy studiów licencjackich i certyfikatów, które być może uzyskać lub które warto zdobyć, aby rozwinąć karierę w tej branży.

Wykorzystaj poniższy przykładowy tekst w sekcji wykształcenia, aby sformatować własny.

Przykładowe wykształcenie w CV z możliwością edytowania

Inżynier, Nawigacja, Uniwersytet Morski w Gdyni 
Wrzesień 2010 - Czerwiec 2014 


Technikum Budowy Okrętów, Gdynia 
Wrzesień 2006 - Czerwiec 2010

Skopiowane!

Układ i projekt CV

Jasny układ i projekt CV to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby wywrzeć dobre pierwsze wrażenie w tej konkurencyjnej branży. W przykładowym CV marynarza nie ma potrzeby użycia wielu kolorów, grafik czy obrazów. Prosty, ale zwracający uwagę nagłówek oraz neutralna paleta barw sprawią, że będziesz wyróżniać się jako dobrze przygotowany, profesjonalny kandydat. Jeśli potrzebujesz pomocy w projektowaniu, użyj jednego z naszych szablonów, które w kilka kliknięć umożliwią ci sformatowanie profesjonalnego CV marynarza. 

Format CV marynarza musi być czysty i schludny. Ponieważ CV umożliwi potencjalnemu pracodawcy odniesienie pierwszego wrażenia na twój temat, układ i projekt CV również muszą wyglądać czysto i schludnie. Aby natknąć się na odpowiedni pomysł, przejrzyj nasze przykładowe CV marynarzy oraz szablony.

Rekruterzy będą najpierw szukać kilku kluczowych informacji:

 • dane do kontaktu (w tym aktualny profil w serwisie LinkedIn)
 • obecna praca i stanowisko
 • poprzednia praca i stanowisko.

Pamiętaj, żeby wspomniane elementy się wyróżniały. Używaj standardowych nagłówków, które znajdziesz w naszych przykładowych CV, aby rekruterzy nie musieli zgadywać, czego dotyczy dana sekcja, i pozostaw dużo białego miejsca, aby zachować czytelność.

Tak
 • Używaj klasycznych, łatwych do odczytania czcionek.
 • Pamiętaj, żeby przed wysłaniem CV ktoś z twoich znajomych lub współpracowników dokonał jego korekty.
Nie
 • Nie umieszczaj zdjęcia ani grafik.
 • Nie przesadzaj z kolorami ani elementami projektu.

Kluczowe wskazówki dotyczące CV marynarza

 1. Twój profil pokazuje twój sposób bycia.
 2. Używaj strategicznie kluczowych słów i fraz, aby pokonać system ATS.
 3. Twoje doświadczenie zawodowe powinno opisywać twoją karierę „od stępki do dziobu”.
 4. Dopasuj sekcję umiejętności w zależności od treści oferty pracy.
 5. Obejrzyj nasze przykładowe CV marynarza, aby uzyskać więcej pomysłów na stworzenie doskonałego układu i projektu.
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.6
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
3 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 600 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
720 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
570 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
530 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
32 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
510 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
340 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
920 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
220 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
480 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
190 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
49 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
89 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
12 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
16 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka