1. Przykłady CV
 2. Kierowca ciężarówki
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Przykładowe CV na stanowisko Kierowca ciężarówki

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Kierowca ciężarówki, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.1
Średnia ocena
43 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Kierowca ciężarówki
Edytuj to CV

How Jak napisać CV kierowcy ciężarówki

Zacznijmy od struktury CV kierowcy ciężarówki, takiej, jaką stosuje się w przypadku większości zawodów. Oto jej podstawowe elementy:

 • Nagłówek;
 • Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych;
 • Historia zatrudnienia;
 • Wykształcenie;
 • Umiejętności.

Przykład Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych w CV kierowcy ciężarówki: skupienie na drodze

Każde CV powinno zawierać Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych, w którym kandydaci opisują siebie własnymi słowami. Służy ono jako samoprezentacja przed przyszłym pracodawcą (wyobraź sobie, że musisz „sprzedać” obcej osobie swój profesjonalny wizerunek w ciągu około 30-45 sekund). Przy użyciu pewnego siebie i stanowczego tonu opisujesz swoje kwalifikacje i zdolności. Powinno to być zgrabnie napisane streszczenie wszystkich powodów, dla których warto Cię zatrudnić. Nie musi być sformułowane pełnymi zdaniami – możesz użyć równoważników zdań.

Poniżej znajduje się przykład Podsumowania umiejętności i celów zawodowych  CV kierowcy ciężarówki, który możesz odpowiednio dopasować do własnej sytuacji.

Przykład sekcji Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Sumienny i niezawodny kierowca samochodu ciężarowego z 13-letnim doświadczeniem w przewożeniu i dostarczaniu ładunków na terenie Europy i Azji. Biegła nawigacja, umiejętność korzystania z mapy i aktywne dostosowywanie się do warunków ruchu drogowego w celu zapewnienia terminowej dostawy zamówień.

Świadomość wagi zachowywania bezpieczeństwa na drodze i szacunek dla innych kierowców są podstawą nieskazitelnej historii jazdy i przestrzegania przepisów drogowych.

Pozytywne relacje z klientami nagrodzone licznymi pochwałami. Kwalifikacje i skrupulatność w konserwacji ciężarówki i dbałości o pojazd.

Skopiowane!

Przykład historii zatrudnienia w CV: długa i kręta droga

Długa i stabilna historia w pracy jako kierowca ciężarówki daje Ci dużą przewagę. Ale nawet gdy Twoje doświadczenie zawodowe jest skromniejsze, istnieją metody, aby to zrekompensować. Jak już wcześniej wspominaliśmy, należy wymienić w tej sekcji odpowiednie stanowiska pracy w odwrotnej kolejności chronologicznej, podając nazwę firmy, jej adres oraz daty, w których w niej pracowałeś. Następnie, pod każdym pracodawcą, pochwal się swoją doskonale wykonywaną pracę. Staraj się opisywać swoje osiągnięcia tak konkretnie, jak to tylko możliwe.

Kierowcy ciężarówek zazwyczaj prowadzą szczegółową rejestrację swoich dostaw i liczby przejechanych kilometrów. Jeśli to możliwe, przejrzyj te informacje, zestaw je i podaj w CV. Jeśli możesz napisać, ile dostaw wykonałeś, ile kilometrów przejechałeś i/lub ile ton ładunku dostarczyłeś, tym lepiej. Fakty i liczby mają największą siłę przekonywania, zwłaszcza wówczas, gdy ilustrują Twoje osiągnięcia lub kamienie milowe w karierze. Obszar geograficzny, na którym pracowałeś (np. Europa i Azja), również może być Twoim atutem. Jeśli nigdy nie miałeś wypadku ani nie dostałeś mandatu, warto to zaznaczyć w CV.

Poniżej znajduje się przykład historii zatrudnienia kierowcy ciężarówki, który możesz dostosować w zależności od własnej sytuacji.

Przykład sekcji Historia zatrudnienia, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Kierowca ciężarówki, Transportex, Toruń
Sty, 2013 - Sie, 2019

 • Przejazd średnio 8000 km tygodniowo, w 40% przypadków na trasach międzystanowych;
 • Szczegółowe rejestracje materiałów transportowanych, używane nieraz jako dowody w sporach dotyczących rozliczeń oraz w jednym przypadku kradzieży;
 • Niezawodny łącznik między magazynem a klientami, zawsze dostępny i gotowy do działania, co skutkowało satysfakcjonującymi wynikami zarówno dla przewoźnika jak i klienta;
 • Najwyższa jakość obsługi klienta i dobre relacje skutkujące zwiększeniem liczby klientów powracających o 18%;
 • Historia dotrzymywania terminów dostaw, która doprowadziła do zwiększenia liczby zamówień o 12%;
 • Rutynowe kontrole konserwacyjne pojazdów w celu zapobiegnięcia zakłóceniom w pracy lub wypadkom, które mogłyby spowodować straty finansowe lub obrażenia, w tym dwóm potencjalnie katastrofalnym incydentom.

 

Kierowca ciężarówki, Przewozy międzynarodowe, Toruń
Lis, 2010 - Gru, 2012

 • Średnio 13 tras dziennie, dokładne śledzenie wszystkich dostaw.
 • Prześcignięcie innych kierowców poprzez dostarczanie 79% zamówień na czas i 18% przed czasem;
 • Ocena klientów dotycząca niezawodności i satysfakcji wyniosła średnio 96%.
 • Nieskazitelna historia bezpiecznej jazdy przyniosła dwie nagrody i zaangażowanie zespołu projektowego w opracowanie nowego programu bezpieczeństwa firmy;
 • Staranne zabezpieczanie transportowanych materiałów, aby zapobiec uszkodzeniom; natychmiastowe składanie raportów z incydentów w przypadku niemożliwych do uniknięcia zagrożeń;
 • Siedem pochwał kierownictwa za bycie przyjaznym, pracowitym, punktualnym pracownikiem, który dobrze współpracował z innymi kierowcami i pozostałym personelem.
Skopiowane!

Przykład sekcji Wykształcenie w CV kierowcy ciężarówki: już w drodze

Jednym niezaprzeczalnym atutem kariery kierowcy ciężarówki jest możliwość podjęcia pracy z dyplomem szkoły średniej i zaledwie kilkoma miesiącami specjalistycznego szkolenia. Chociaż babcia mogła ci powiedzieć, że musisz iść na studia, to obecnie jest to dla wielu osób zbyt kosztowne, i – przyznajmy szczerze –niektóre osoby po prostu nie chcą studiować lub studiów nie potrzebują.

Sekcja Wykształcenie w CV kierowców ciężarówek jest zazwyczaj krótka i zwięzła – zwykle obejmuje szkołę średnią, szkolenie zawodowe dla kierowców oraz rok uzyskania prawa jazdy ciężarówką. Warto wymienić je w odwrotnej kolejności chronologicznej.

Poniżej znajduje się sekcja Wykształcenie z przykładu CV kierowcy ciężarówki.

Przykład sekcji Wykształcenie, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Zespół Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema, Toruń
Wrz, 2006 - Cze, 2010

Skopiowane!

Przykład sekcji Umiejętności w CV: pewne ręce na kierownicy

Twoje CV powinno zawierać listę kluczowych umiejętności, które czynią cię doskonałym kierowcą ciężarówki. Zawodowiec musi być doskonałymi kierowcą, ekspertem w prowadzeniu dużego pojazdu we wszystkich warunkach i w różnym terenie. Powinien być w doskonałej kondycji zdrowotnej, respektować pisaną i niepisana etykietę na drodze oraz jeździć defensywnie, aby unikać wypadków. Musi być skrupulatny w aktualizowaniu dzienników przejazdów, odpowiednio planować trasy oraz zachowywać się profesjonalnie w kontakcie z nadawcami i odbiorcami przewożonych przez siebie towarów. Czasami sam załadowuje lub rozładowuje ładunek. Musi być wytrzymały i zachowywać czujność i skupienie przez wiele godzin podczas podróży.

Zawodowy kierowca musi również regularnie dokonywać inspekcji swojego pojazdu, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie, a także dbać o właściwe zabezpieczenie ładunku. I oczywiście nie zaszkodzi jeśli dysponuje umiejętnościami technicznymi, by radzić sobie z ewentualnymi awariami w trakcie podróży.

Sekcja Umiejętności w CV daje Ci możliwość podkreślenia wszelkich istotnych talentów lub zdolności, które nie znalazły się w Podsumowaniu umiejętności i celów zawodowych, w sekcji dotyczącej zatrudnienia ani w sekcji Wykształcenie. Przemyśl i dokładnie przeanalizuj umiejętności zawodowe, które są poszukiwane w Twojej branży, i odpowiednio do tego dostosuj informacje w tej sekcji.

Zapoznaj się z poniższym przykładem sekcji Umiejętności z przykładu CV kierowcy ciężarówki.

Przykład sekcji Umiejętności, który można dostosować odpowiednio do potrzeb
 • Umiejętności obsługi klienta
 • Czysta historia jazdy
 • Bezpieczna jazda
 • Nazda deźensywna
Skopiowane!

Korzystanie z sprawdzonego kreatora CV oraz szablonów na stronie CVeasy.pl pozwoli ominąć główne trudności i wprowadzi Cię na drogę do pracy, którą chcesz zdobyć.

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.1
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
3 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
720 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
580 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
550 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
33 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
510 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
350 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
69 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka