1. Przykłady
 2. Pracownik supermarketu
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Pracownik supermarketu Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Pracownik supermarketu, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Pracownik supermarketu w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.8
Średnia ocena
42 osób również oceniło przykład
Pracownik supermarketu Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Jeśli szukasz pracy w Biedronce, Lidlu czy innym popularnym markecie, list motywacyjny może nie być wymagany, lecz zawsze możesz go dołączyć. Co więcej, może zadecydować o twoim być albo nie być, zwłaszcza jeśli nie możesz jeszcze pochwalić się obszernym doświadczeniem.

Nie poddawaj się, jeśli na samą myśl o pisaniu oblewasz się zimnym potem! Znamy wszystkie sekrety udanego listu, dzięki któremu wyróżnisz się w oczach rekrutera. Pokazujemy ci, czego nie może w nim zabraknąć, i podajemy przykłady.

Przykładowy list motywacyjny do pracy w supermarkecie

Przykładowy list motywacyjny do pracy w supermarkecie

Szanowna Pani,

W swojej karierze w handlu detalicznym   w sektorze elektroniki użytkowej przez ostatnie siedem lat miałem kilka awansów. Zaczynałem jako pomocnik na weekendy, by trafić na stanowisko kierownika zespołu odpowiedzialnego za dział, którego roczny cel sprzedażowy wynosi 2,2 miliona złotych. Realizowaliśmy średnio 15% wzrostu.

Choć klienci obecnie często korzystają z zakupów w internecie, wciąż da się zainspirować ich do kupowania produktów nieżywnościowych podczas ich cotygodniowych zakupów spożywczych.

Dwa lata doświadczenia na stanowisku kierownika zespołu u mojego poprzedniego pracodawcy obejmowały sprytne promocje wiązane i dogłębne szkolenie pracowników. Obie te rzeczy pomogły nam znacząco poprawić nasz udział w sprzedaży elektroniki użytkowej – zajęliśmy trzecie miejsce w województwie na 53 sklepy.

Zakupy spożywcze nie zawsze są ciekawe. Z naszych badań wynika, że jeśli w pobliżu alejki z elektroniką znajduje się pracownik, 15% klientów wejdzie z nim w interakcję. Stale skupiałem się na szkoleniu pracowników w zakresie produktów, dzięki czemu mój czteroosobowy zespół mógł odpowiadać na pytania klientów, a jednocześnie wypełniać półki hitami sprzedażowymi.

Z wielkim zainteresowaniem uczę się zarządzania sklepami detalicznymi. W czasie kariery przyswoiłem sobie wiele cennych lekcji i zawsze szukam nowych sposobów, by poprawić wydajność zespołu i doskonalić obsługę naszych klientów. W ubiegłym roku podnieśliśmy liczbę interakcji z klientami o 25%, dzięki czemu sprzedaż wzrosła o 15%.

Potrafię atrakcyjnie prezentować towar i stosować zabezpieczenia przeciw kradzieży, wdrażając wyniki aktualnego przeglądu asortymentu. Umożliwienie kupującym przetestowania produktu na miejscu jest kluczowym elementem procesu zakupu. W załączeniu znajdzie Pani kilka zdjęć moich ulubionych rozwiązań merchandisingowych, które w mojej ocenie mogłyby się sprawdzić w sklepach Techstore XL.

Podczas rozmowy o pracę z przyjemnością porozmawiam z Panią o mojej pasji, jaką jest elektronika użytkowa. Wierzę bowiem, że każdy pracownik sklepu z elektroniką przede wszystkim musi być fanem technologii.

Z poważaniem,

Szymon Baran

Skopiowane!

Części listu motywacyjnego pracownika supermarketu

Najlepsze listy motywacyjne do pracy w supermarkecie są przejrzyste i dobrze zorganizowane. Co prawda list nie musi mieć równie sztywnej struktury co CV, ale powinien być ułożony logicznie. Dzięki temu kierownicy ds. rekrutacji odnajdą wszystkie potrzebne informacje.

Poradnik pisania listu motywacyjnego pracownika supermarketu pokazuje na przykładach, jak napisać następujące części listu:

 • Nagłówek listu motywacyjnego: rozpocznij od jasnego wskazania swojego imienia i nazwiska oraz stanowiska, na które aplikujesz
 • Zwrot grzecznościowy: oto twoja szansa, by zwrócić się osobiście do osoby, która decyduje o zaproszeniu cię na rozmowę. Pokaż, że wiesz, z kim rozmawiasz.
 • Wstęp do listu motywacyjnego: ściągnij uwagę rekrutera i okaż entuzjazm wobec pracy w supermarkecie.
 • Środkowe akapity (zasadnicza treść listu): tu znajdą się informacje o twoich umiejętnościach, cechach charakteru i najważniejszych osiągnięciach. Pokaż, że świetnie odnajdziesz się w tętniącym życiem sklepie.
 • Akapit kończący list motywacyjny (podsumowanie i podpis): zachęć rekrutera, by zaprosił cię na rozmowę i zakończ list grzecznym pożegnaniem.

Postaraj się trzymać polecanej i sprawdzonej w praktyce formy listu motywacyjnego. Jasny podział ułatwi lekturę, a rekruter, który szybko wyłowi odpowiednie informacje, zapamięta cię jako konkretną, ciekawą osobę. Nie staraj się za wszelką cenę napisać jak najwięcej, List motywacyjny może zmieścić się na jednej stronie – jego zadaniem jest przekonanie kierownika, by zaprosił cię na rozmowę. Do tego wystarczą najistotniejsze informacje, nie musisz przedstawiać każdego najdrobniejszego szczegółu.

Przyjrzyj się naszym przykładom listów motywacyjnych do pracy w supermarkecie, by poszukać inspiracji do napisania własnego dokumentu, ukazującego twoją osobowość i umiejętności. 

Tu znajdziesz z kolei bardziej szczegółowy poradnik pisania listów motywacyjnych.

Wstęp do listu motywacyjnego pracownika supermarketu

Rekruterzy to zajęci ludzie, którzy często otrzymują dziesiątki zgłoszeń na jedno stanowisko dla osób bez doświadczenia. Właśnie dlatego wstęp twojego listu motywacyjnego powinien natychmiast rzucać się w oczy. Unikaj nudnych i standardowych zdań na początek. Zamiast tego wybierz intrygującą frazę, która opisze twoje zainteresowania, istotne doświadczenie lub kluczową umiejętność. W supermarketach może toczyć się kilka rekrutacji równocześnie. Dlatego pamiętaj, aby podać nazwę stanowiska, o które się ubiegasz. 

Oto cel wstępu do listu motywacyjnego: Zdobyć uwagę kierownika ds. rekrutacji poprzez pokazanie ważnej umiejętności lub przykładu, które zachęcą do dalszej lektury, i wymienienie stanowiska, na które aplikujesz.

Tak

Szanowna Pani,

jako entuzjastyczna absolwentka Zespołu Szkół Handlowych chciałabym w praktyce sprawdzić moje umiejętności pracy z klientem w Państwa markecie.

Nie

Dzień dobry, mam na imię Tomek i chciałbym pracować jako kasjer, bo bardzo mnie to interesuje.

Przykład wstępu z listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

Szanowna Pani,

W swojej karierze w handlu detalicznym   w sektorze elektroniki użytkowej przez ostatnie siedem lat miałem kilka awansów. Zaczynałem jako pomocnik na weekendy, by trafić na stanowisko kierownika zespołu odpowiedzialnego za dział, którego roczny cel sprzedażowy wynosi 2,2 miliona złotych. Realizowaliśmy średnio 15% wzrostu.

Skopiowane!

Treść listu motywacyjnego do pracy w supermarkecie

Środkowa część listu motywacyjnego, czyli jego główna treść, daje ci najwięcej przestrzeni na opisanie swoich osiągnięć i umiejętności. Możesz ułożyć tę część wokół krótkich anegdot ukazujących sytuację, zadanie do wykonania, twoje działania i ich pozytywne skutki.

Poniżej opisujemy poszczególne akapity listu:

 1. Objaśnienie, czemu świetnie nadajesz się do pracy w supermarkecie (twoje umiejętności i doświadczenie)
 2. Doświadczenia związane z daną firmą
 3. Wezwanie do działania.

Pierwszy akapit: dlaczego jesteś świetnym kandydatem

Rozpocznij swój list od zademonstrowania kluczowych umiejętności i przykładów, które czynią cię doskonałym kandydatem na oferowane stanowisko. W ten sposób w umyśle kierownika ds. rekrutacji zacznie powstawać obraz twojej osoby jako kogoś, kogo warto zatrudnić, zanim zrobią to inni.

Oto cechy, które powinny przejawiać się w twojej historii zawodowej:

 1. Pochwal się otwartością na ludzi i nowe doświadczenia: praca w supermarkecie wymaga codziennych kontaktów z wieloma osobami. Pokaż, że to twoja mocna strona – może masz doświadczenia z wolontariatu, które to potwierdzą?
 2. Elastyczność i wielozadaniowość: podczas codziennej zmiany możesz wykonywać wiele różnych zadań, od obsługi klientów po zliczanie towaru czy wykładanie go na półki. Wymień inne sytuacje, w których wykazujesz się godną pozazdroszczenia elastycznością.
 3. Nastawienie na współpracę: praca w markecie jest pracą zespołową. Poza zmieniającymi się klientami będziesz co dzień współpracować z innymi pracownikami – zademonstruj swoją zdolność budowania świetnych relacji w zespole.
 4. Orientacja na detal: świetne oko do szczegółów to cecha, która pomoże nie tylko przy rozliczaniu klientów, ale też przy atrakcyjnym eksponowaniu towarów czy dbaniu o właściwe ceny produktów w promocji. Każdy kierownik z otwartymi ramionami powita skrupulatnego, zaangażowanego pracownika.

Drugi akapit: Twoje powiązania ze sklepem

Bardzo ważne jest, by dopasować aplikację o pracę do misji i wizji supermarketu. Jeśli pokażesz, jak twoje priorytety i wartości wpisują się w jego codzienną działalność, przekonasz rekrutera, że jesteś brakującym puzzlem w sklepowej układance.

I tak dwie największe sieci handlowe w Polsce, czyli Biedronka i Lidl, mają kilka wspólnych priorytetów:

 • Nastawienie na pracę zespołową
 • Dbanie o środowisko
 • Ciągłe doskonalenie.

Zastanów się, co przemawia do ciebie najmocniej, i wspomnij o tym w swoim liście. Kierownik ds. zatrudnienia doceni wysiłek, jaki włożyłeś w zapoznanie się z kulturą organizacji.

Przykład treści listu motywacyjnego, którą można dostosować do potrzeb

Choć klienci obecnie często korzystają z zakupów w internecie, wciąż da się zainspirować ich do kupowania produktów nieżywnościowych podczas ich cotygodniowych zakupów spożywczych.

Dwa lata doświadczenia na stanowisku kierownika zespołu u mojego poprzedniego pracodawcy obejmowały sprytne promocje wiązane i dogłębne szkolenie pracowników. Obie te rzeczy pomogły nam znacząco poprawić nasz udział w sprzedaży elektroniki użytkowej – zajęliśmy trzecie miejsce w województwie na 53 sklepy.

Zakupy spożywcze nie zawsze są ciekawe. Z naszych badań wynika, że jeśli w pobliżu alejki z elektroniką znajduje się pracownik, 15% klientów wejdzie z nim w interakcję. Stale skupiałem się na szkoleniu pracowników w zakresie produktów, dzięki czemu mój czteroosobowy zespół mógł odpowiadać na pytania klientów, a jednocześnie wypełniać półki hitami sprzedażowymi.

Z wielkim zainteresowaniem uczę się zarządzania sklepami detalicznymi. W czasie kariery przyswoiłem sobie wiele cennych lekcji i zawsze szukam nowych sposobów, by poprawić wydajność zespołu i doskonalić obsługę naszych klientów. W ubiegłym roku podnieśliśmy liczbę interakcji z klientami o 25%, dzięki czemu sprzedaż wzrosła o 15%.

Potrafię atrakcyjnie prezentować towar i stosować zabezpieczenia przeciw kradzieży, wdrażając wyniki aktualnego przeglądu asortymentu. Umożliwienie kupującym przetestowania produktu na miejscu jest kluczowym elementem procesu zakupu. W załączeniu znajdzie Pani kilka zdjęć moich ulubionych rozwiązań merchandisingowych, które w mojej ocenie mogłyby się sprawdzić w sklepach Techstore XL.

Skopiowane!

Wezwanie do działania i podpis 

Ostatnim bardzo ważnym elementem łączącym główną treść i zakończenie listu motywacyjnego jest wezwanie do działania. To zdanie, w którym wprost wyrażasz entuzjazm dla oferty pracy oraz zachęcasz kierownika ds. rekrutacji do kontaktu. Jak zawsze należy zachować uprzejmy i profesjonalny ton, unikając roszczeń i arogancji. Następnie wybierz właściwe pozdrowienie na zakończenie i podpisz list swoim imieniem i nazwiskiem.

Oto cel zakończenia listu motywacyjnego: Umieść w nim wezwanie do działania, które pokaże twoje zainteresowanie ofertą pracy, i domknij całość pełnym szacunku pozdrowieniem.

Poniżej znajdziesz część kończącą nasz przykład listu motywacyjnego do pracy w markecie.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego i podpisu, które można dostosować do potrzeb

Z radością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jestem także otwarta na towarzyszenie któremuś z opiekunów w trakcie wizyty, tak abym mogła poznać Państwa podejście do tej najważniejszej profesji.

Z poważaniem,

Patrycja Motak

Skopiowane!

Jak napisać list motywacyjny do pracy w supermarkecie bez doświadczenia

Czy da się zdobyć pracę w supermarkecie bez wcześniejszego doświadczenia? Odpowiedź brzmi „tak”! Sekretem jest pokazanie rekruterowi cech, które posiadasz i które pozwolą ci zdobyć przewagę nad nawet najbardziej doświadczonym kasjerem czy kasjerką bez odpowiedniego nastawienia.

Twoją sekretną bronią w dążeniu do celu jest przemyślany list motywacyjny dla pracownika supermarketu. To on pozwoli ci skupić się na umiejętnościach, które już masz, nawet jeśli doświadczenie zawodowe w CV nieco świeci pustkami. Najważniejsze jest, by skupić się na uniwersalnych umiejętnościach, które mogą się przydać w pracy w markecie – może zdobyłeś je w szkole, na wolontariacie albo w czasie prac dorywczych. 

Pamiętaj: list motywacyjny, którego ton sugeruje uprzejmą i przyjazną postawę, pokaże kierownikowi ds. rekrutacji twoją gotowość na wyzwania – nawet jeśli pierwszy raz będziesz pracować w sklepie spożywczym.

Rada eksperta

Kandydaci bez doświadczenia często błędnie sądzą, że rekruterzy nie zauważą błędów w ich liście motywacyjnym. W rzeczywistości liczy się jednak każdy aspekt tego, jak się zaprezentujesz. Zwróć uwagę na szczegóły i dopracuj aplikację, a wyróżnisz się w porównaniu do wielu osób, które nie dołożą starań.

Jeśli nie chcesz bez końca bawić się z edytorami tekstów czy oprogramowaniem dla grafików, użyj jednego z naszych szablonów listów motywacyjnych. Dzięki temu sformatowanie listu będzie dużo łatwiejsze. W przypadku pracy w supermarkecie polecamy kategorię „prosty”. 

Nasz kreator listów motywacyjnych to przydatne narzędzie, dzięki któremu twój list zabłyśnie nie tylko treścią, ale dopracowaną, estetyczną formą.

Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
430 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
270 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
60 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
54 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
90 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
44 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
49 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka