1. Przykłady
  2. Menedżer
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Menedżer Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Menedżer, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Menedżer w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.1
Średnia ocena
47 osób również oceniło przykład
Menedżer Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Najlepszy format listu motywacyjnego menedżera powinien zawierać następujące elementy:

  • Nagłówek;
  • Zwrot grzecznościowy;
  • Wprowadzenie do listu motywacyjnego;
  • Środkowe akapity (zasadnicza treść listu);
  • Zakończenie listu motywacyjnego (podsumowanie i wezwanie do działania).

Nasz ogólny poradnik oferuje ogólne zasady dotyczące tworzenia listów motywacyjnych. Poniżej znajdziesz konkretne porady dotyczące maksymalizacji efektywności każdego konkretnego akapitu i każdej sekcji listu.

Poniższy przykład listu motywacyjnego menedżera może stanowić dobrą podstawę do napisania własnego profesjonalnego listu:

Nagłówek listu motywacyjnego

W średnich i dużych firmach proces rekrutacji często prowadzi zespół specjalistów ds. zasobów ludzkich. Oznacza to, że Twoja aplikacja prawdopodobnie będzie przemieszczać się z biurka na biurko i oceni ją kilka osób. Głównym celem nagłówka listu motywacyjnego jest przypisanie go do Ciebie, żeby niezależnie od tego, kto natknie się na dokument, będzie on wiedział, od kogo jest list i jak się z Tobą skontaktować, by zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, żeby nagłówek zawierał jedynie niezbędne dane osobowe, takie jak numer telefonu, adres e-mail i LinkedIn.

Drugim zadaniem nagłówka listu motywacyjnego jest zapewnienie atrakcyjnego wyglądu dokumentu i zaakcentowaniu Twojego nazwiska.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Zwrot grzecznościowy to jedno z najważniejszych narzędzi do nawiązania kontaktu z odbiorcą i ustanowienia pełnego szacunku tonu już na starcie. Wybierz zwrot, który jest najbardziej odpowiedni, w zależności od miejsca pracy, o które się ubiegasz. „Szanowny Pani”/”Szanowna Pani” sprawdzi się w każdej sytuacji.

Cel tej sekcji: Nawiązanie kontaktu z odbiorcą listu za pomocą odpowiedniego zwrotu. 

Wstęp do listu motywacyjnego

Menadżerowie ds. zatrudnienia to osoby bardzo zajęte. Wprowadzenie w liście motywacyjnym to szansa, aby przyciągnąć ich uwagę i sprawić, że przeczytają list do końca. Dobrym pomysłem jest uwzględnienie nazwy stanowiska, o które się ubiegasz, ale za wszelką cenę staraj się unikać nudy. Ciekawa anegdota, ważny fakt lub zapadające w pamięć oświadczenie to wszystko dobre opcje, aby stworzyć fascynujący i zapadający w pamięć list motywacyjny.

Cel tej sekcji: Wzbudź zainteresowanie menadżera ds. zatrudnienia już na samym początku za pomocą anegdoty, faktów itd., aby Twoje wprowadzenie do listu motywacyjnego zachęciło go do dalszego czytania.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować do własnych potrzeb

Szanowna Pani,

zarówno przyszli rodzice, jak i ci bardziej doświadczeni, mają tendencję do dłuższego zatrzymywania się w dziale dziecięcym w sklepie Twoje dziecko. Według badań: dłużej o 34%. Analizując wzorce przepływu klientów i dane dotyczące sprzedaży produktów, szacuję, że przez ostatnie trzynaście lat pomogłam ponad pół milionowi osób dokonać najlepszego wyboru produktów dla swoich maluchów. Oznaczało to naprawdę dużo rozmów o dzieciach. Przy średnim wzroście sprzedaży rok do roku wynoszącym 16%.

Skopiowane!

Środkowa, zasadnicza treść listu

Środkowa sekcja listu motywacyjnego to miejsce, w którym możesz obszerniej opisać wszystkie osiągnięcia, umiejętności i kamienie milowe, które uczyniły z Ciebie doskonałego kandydata na stanowisko na które aplikujesz. Chociaż należy unikać zarozumiałego lub aroganckiego tonu, zbytnia ostrożność w podkreślaniu swoich mocnych stron nie jest zalecana, ponieważ celem tej sekcji jest przedstawienie najważniejszych argumentów przemawiających na Twoją korzyść.

Aby ułatwić proces pisania, możesz podzielić tę część listu na dwie podsekcje. W pierwszej z nich możesz użyć metody STAR (S – Situation – Sytuacja/T – Task – Zadanie/A – Action – Akcja/R – Result – Rozwiązanie) do opisania sytuacji, zadania, przed którym stanąłeś, działań, jakie podjąłeś oraz ich pozytywnego rezultatu.

W drugiej sekcji możesz napisać o swoich umiejętnościach zarządzania i potencjalnym zysku dla pracodawcy, sprawiając, że wyobrazi sobie korzyści, jakie przyniósłbyś jego firmie.

Cel tej sekcji: Odwołaj się do konkretnych, skrupulatnie wybranych przykładów, aby zaprezentować różnorodność swoich umiejętności i potencjalne korzyści dla pracodawcy, wynikające z zatrudnienia Ciebie na wymarzonym stanowisku.

Przykład środkowych akapitów listu motywacyjnego, który można dostosować do własnych potrzeb

W miarę jak klienci coraz bardziej zwracają się ku zakupom online, właśnie ta bliska relacja z personelem sklepu sprawia, że klienci do nas wracają. Badam ich potrzeby, pomagam wybrać odpowiednie produkty, a moje dodatkowe sprzedaże regularnie zajmują czołowe miejsce w rankingu sklepu. Z entuzjazmem przekonuję klientów do zakupu lepszych produktów dla swoich dzieci.

Wiem, z jakimi trudności może zmagać się handel detaliczny w dużych sklepach, i chętnie podzielę się z Panią historią moich nagród za doskonałość operacyjną. Moje rozwiązania merchandisingowe były prezentowane w prasie branżowej, zawsze też realizowałam cele związane z zarządzaniem stanem magazynu i redukcją strat. Nie można przecież polecać rodzicom produktu, jeśli go nie ma na półce.

Moje osiągnięcia w dziedzinie handlu i operacyjności chętnie wykorzystam w pracy w firmie Walmart:

  • Konsekwentnie przekraczałam cele sprzedaży i marż. Najlepszym rokiem był ten, w którym wyniki przewyższyły budżet o 85%.
  • Dostępność towarów na półkach utrzymywała się na poziomie średnio 99,2%, a poziom strat wynosił poniżej 0,5% (przy targecie wynoszącym 1%).
  • Udział w promocjach wynosił 16%, co wynikało z bliskich relacji z klientami i sprzedaży krzyżowej.

 

Zarządzanie zróżnicowanymi zespołami sprzedawców nauczyło mnie, jak cenne jest środowisko pracy, w którym wszyscy dążą do tego samego celu i w którym każda sprzedaż jest celebrowana jako sposób na poprawę życia. Nie toleruję pracy z osobami, które nie dbają o to, co robią, i staram się, aby moje własne zaangażowanie było zaraźliwe.

Skopiowane!

Jak zakończyć list motywacyjny menedżera (podsumowanie i wezwanie do działania)

Gdy już skończyłeś omawianie wszystkich swoich atutów, nadszedł czas na zakończenie listu odpowiednim podsumowaniem i podpisem. Aby zachęcić menadżera ds. rekrutacji do kontaktu, postaraj się zawrzeć na końcu listu wezwanie do działania, czyli zdanie wyrażające Twój entuzjazm związany ze stanowiskiem i zachęcające menadżera do kontaktu. Możesz także ponownie podać swój numer telefonu i adres e-mail, jeśli masz na to miejsce.

Następnie zakończ list odpowiednim zwrotem: „Z poważaniem”, „Z wyrazami szacunku”, albo – w mniej formalnych sytuacjach – „Serdecznie pozdrawiam”.

Cel tej sekcji: skuteczne wezwanie do działania, które zachęci kierownika ds. zatrudnienia do nawiązania z Tobą kontaktu. Zakończ odpowiednim zwrotem i podpisz się pod listem motywacyjnym.

Przykład

O stanowisku dowiedziałam się od menedżera działu, pani Joanny Gajek, która jest moją przyjaciółką. Dzięki temu mam wgląd w kulturę Pani firmy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej chętnie porozmawiam o tym, w jaki sposób się w nią wpasuję.

Z poważaniem

Grażyna Markowska

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
430 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
270 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
60 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
54 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
90 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
44 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
49 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka