1. Przykłady
  2. Konsultanta
Napisany przez Paul DruryPaul Drury

Konsultanta Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Konsultanta, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Konsultanta w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.3
Średnia ocena
52 osób również oceniło przykład
Konsultanta Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Oto, jak najlepiej ułożyć list motywacyjny konsultanta

Nagłówek listu motywacyjnego

Od konsultanta oczekuje się, że będzie umiał wywierać wpływ na pracowników na wysokim szczeblu, więc wszelkie błędy w formalności nagłówka Twojego listu motywacyjnego będą surowo oceniane.

Zadbaj o to, żeby u góry listu łatwo było znaleźć Twoje dane kontaktowe. W świecie mediów społecznościowych może się to wydawać zbyteczne, ale nie każdy jest przywiązany do swojego profilu na LinkedIn, więc ułatw czytelnikowi Twojego listu skontaktowanie się z Tobą w inny sposób.

W niektórych branżach konsultanci mogą pielęgnować silną markę osobistą i prowadzić własną witrynę internetową. Nie ma nic złego w umieszczaniu informacji o nich w danych kontaktowych, ale zrób to tylko wówczas, gdy masz pewność, że mają one znaczenie dla konkretnego klienta.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Są pewne rzeczy, o których należy pamiętać w procesie szukania pracy: nie wolno spóźnić się na rozmowę kwalifikacyjną, należy zwracać się do osób z firmy, używając poprawnej formy ich nazwiska, nie powinno się używać emotikonów w e-mailach… Choć lista tego, co należy, a czego nie należy robić, jest długa, większość jej punktów jest oczywista.

Na przykład to, że przed napisaniem listu trzeba się zapoznać z kulturą organizacji, w której ubiegasz się o pracę. Zwrot grzecznościowy „Szanowny Panie / Szanowna Pani” jest najbardziej rozpowszechnioną i odpowiednią opcją. Mniej formalny zwrot będzie odpowiedni jedynie w bardzo wyjątkowych okolicznościach i tylko i wyłącznie wówczas, gdy jesteś w stu procentach pewien, że właśnie taką formę grzecznościową preferują członkowie zespołu, do którego chciałbyś należeć. Najważniejsze jest okazanie adresatowi listu należnego szacunku.

Otrzymasz poprawiony list motywacyjny
Otrzymasz poprawiony list motywacyjny

Wprowadzenie do listu motywacyjnego

Konsultanci mogą przynieść swoim klientom wiele różnych korzyści. Ich projekty będą miały wpływ na różne obszary działalności firmy i będzie on odczuwalny długo po tym, gdy sami podejmą już inne wyzwania gdzieindziej.

Dlatego może być im trudniej (niż innym) wymyślić zwięzły akapit rozpoczynający list. Odwołanie się do sedna sprawy na samym początku jest zawsze najtrudniejsze, ale jednocześnie niezbędne, jeśli chce się przyciągnąć potencjalnego klienta.

Przykład

gdy dzięki Twojej pracy klient zaoszczędzi 2,3 miliona PLN na wydatkach wysokości 30 milionów PLN, będzie to miało olbrzymi impakt. Właśnie to udało mi się osiągnąć w firmie PodajDalej, dzięki optymalizacji ich tras, centralizacji zaopatrzenia i racjonalizacji bazy dostawców. Pracownicy zaczęli pracować w inny sposób, a strategia firmy nabrała nowego wymiaru.

Skopiowane!

Rozwinięcie listu motywacyjnego

Z reguły w rozwinięciu listu motywacyjnego adresat powinien zapoznać się z doświadczeniem zawodowym kandydata, które pokaże, że kandydat pasuje do kultury panującej w firmie, oraz to, że zdaje sobie sprawę z wymagań związanych z rolą, którą chciałby w niej pełnić.

W przypadku konsultanta sytuacja wygląda nieco inaczej. Ponieważ zjawiasz się w firmie po to, aby wykonać określone zadanie, Twój list motywacyjny powinien skupiać się na konkretnych projektach, które zrealizowałeś w przeszłości, a które są istotne dla tego, co będzie wymagane na nowym stanowisku. Powinieneś oczywiście uwzględniać aspekty swojej osobowości, dzięki którym wpiszesz się w kulturę firmy, ale jest to drugorzędne wobec zademonstrowania, że jest stanie dobrze wykonać powierzone Ci zadanie.

Przykład

Dzięki zbiorczemu procesowi zakupów każdy dział biznesu przynosi korzyści. Dążąc bezmyślnie do obniżenia kosztów logistyki, ryzykujemy utratę niezawodnych dostawców i rezygnację z wydajnych procesów. Pracując 16 lat w branży doradztwa logistycznego przekonałam się, że wprowadzanie rozwiązań siłowych powoduje jedynie opóźnienia w dostawie i chaos.

Prowadziłam audyty, kierowałam procesami zapytań ofertowych, analizowałam potrzeby, oceniałam dostawców i zmniejszałam koszty na zlecenie najbardziej znanych firm w łańcuchu dostaw. Logistyka to tradycyjna branża pod względem utrzymania status quo dostawców i procesów, ale nowoczesna technologia wpłynęła na potencjał optymalizacji. Znam strukturę Państwa firmy i wiem, że istnieją co najmniej trzy rozwiązania, które mogą korzystnie wpłynąć na Państwa rentowność.

Ufam, że zdobyte przez mnie doświadczenie, które wymieniam poniżej, potrafię przełożyć na działania w Państwa firmie:

  • Zoptymalizowanie planowania tras, które pozwoliło na zaoszczędzić 8% czasu tranzytu i 12% całkowitych kosztów transportu;
  • Kontrola wydatków dostawcy usług logistycznych o wartości 22 mln PLN – 1,5 mln PLN oszczędności w pięciu obszarach działania firmy;
  • W trakcie mojej kariery zawodowej renegocjowałam umowy dotyczące poziomu usług z ponad 180 globalnymi dostawcami.
Skopiowane!

Zakończenie listu motywacyjnego i podpis

Końcowe zdanie listu motywacyjnego konsultanta powinno być optymistyczne i pozostawić po sobie pozytywne wrażenie. W tym miejscu wzywasz do dalszego działania: zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną, czy dalszych spotkań uwieńczonych współpracą. Mierny konsultant będzie pracował w firmie za wygórowaną zapłatę, a w rezultacie odejdzie z niej po zaprowadzeniu w niej kompletnego chaosu. Dobrzy konsultanci zmieniają firmę na lepsze i na długo.

Przykład

Umiejętność angażowania każdej sekcji firmy jest kluczem do pełnego wykorzystania potencjału zmian w firmie. Niezależnie od tego, czy dokonujesz oficjalnej prezentacji, czy rozmawiasz z pracownikami w magazynie, każda część firmy ma takie samo znaczenie. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej chętnie szczegółowo wytłumaczę, w jaki sposób moje podejście do zakupów może pomóc Państwu w TransLogic.

Z poważaniem

Tina Gorczyńska

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
450 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
290 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
63 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
53 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 900 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
36 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
94 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
46 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
62 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
20 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka