1. Przykłady
  2. Informatyk
Napisany przez Paul DruryPaul Drury

Informatyk Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Informatyk, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Informatyk w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.1
Średnia ocena
51 osób również oceniło przykład
Informatyk Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Najlepszy format listu motywacyjnego dla informatyka

Każdy informatyk doceni potrzebę logicznej struktury i dobrze przemyślanego toku argumentacji, dlatego ważne jest, by poświęcić chwilę na zastanowienie się nad formatem listu motywacyjnego dla informatyków. Osoba czytająca list oczekuje standardowego formatu, więc nie ma powodu, aby od niego zbyt mocno odbiegać. Treść jest kluczem do tego, by zaciekawić odbiorców na tyle, by kliknęli na Twoje portfolio.

Format listu motywacyjnego z specjalisty z dziedziny informatyki jest zazwyczaj następujący:

  • Nagłówek listu motywacyjnego;
  • Zwrot grzecznościowy;
  • Wstęp do listu motywacyjnego;
  • Środkowe akapity (zasadnicza treść listu);
  • Akapit kończący list motywacyjny (podsumowanie i podpis).

Ten przykład listu motywacyjnego wraz z poradnikiem zawierają konkretne porady dla informatyków, istnieje jednak wiele uniwersalnych kwestii, o których należy pamiętać, pisząc treści związane z poszukiwaniem pracy. więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym obszernym poradniku o tym, jak napisać list motywacyjny.

Mamy nadzieję, że ten przykład listu motywacyjnego z dziedziny informatyki będzie stanowić dla Ciebie inspirację:

Przykład listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Nagłówek listu motywacyjnego

Każdy menedżer ds. zatrudnienia musi mieć możliwość łatwego odnalezienia danych kontaktowych kandydata. Twoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz link do portfolio powinny znajdować się na samej górze listu motywacyjnego, w nagłówku. Może Ci się wydawać, że lepszym pomysłem jest rozpoczęcie od czegoś bardziej interesującego, ale kiedy już czytelnik zapozna się z Twoimi danymi, może przejść do ciekawszych fragmentów.

Cel nagłówka listu motywacyjnego: Umieszczenie danych kontaktowych w górnej części listu ma sens i jest czymś równie logicznym jak równanie matematyczne.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Dbałość o szczegóły to najlepsza wizytówka informatyka. Należy zacząć od zwrotu „Szanowny Panie” albo „Szanowna Pani”, po którym stawiamy przecinek. W niektórych firmach sposób zwracania się do kolegów i koleżanek może być mniej formalny, jednak nigdy nie zwracaj się do kogoś po imieniu, zanim go oficjalnie nie poznasz. Nigdy też nie pisz „Szanowny Czytelniku listu” – zawsze powinieneś sprawdzić, do kogo konkretnie zaadresować list, a jeśli Ci się to nie uda, możesz wybrać opcję „Szanowni Państwo".

Cel zwrotu grzecznościowego: Prawidłowe i staranne przygotowanie zwrotu grzecznościowego pozwoli Ci uniknąć kłopotliwej sytuacji. Z pewnością nie chcesz wzbudzić u osoby czytającej Twój list wątpliwości odnośnie do Twojej dbałości o szczegóły.

Przykład zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Szanowna Pani,

Skopiowane!

Wstęp w liście motywacyjnym

We wstępie listu motywacyjnego informatyka powinieneś skupić się na najważniejszych projektach, których się podjąłeś, i problemach, jakie rozwiązałeś. Należy mówić tylko o najbardziej istotnych dla danego stanowiska osiągnięciach i pokazać, że jest się w stanie dokonać czegoś podobnego w nowym miejscu pracy.

Cel wstępu listu motywacyjnego: Wstęp powinien skupiać uwagę czytelnika na najważniejszych osiągnięciach i najistotniejszych umiejętnościach w zakresie kodowania i oprogramowania.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

stanowisko administratora sieci w Ola Technologies będzie bezpośrednią kontynuacją pracy, jaką wykonywałem w Longwell. W Pani firmie zainteresowało mnie proaktywne podejście do wsparcia biznesowego i innowacyjna współpraca różnych działów. Mam nadzieję, że praca u Państwa stanie się kolejnym krokiem w mojej karierze informatyka.

Skopiowane!

Treść listu motywacyjnego

W środkowych akapitach przykładowego listu motywacyjnego z dziedziny informatyki należy opisać, w jaki sposób dotychczasowe Twoje osiągnięcia dowodzą Twojego potencjału na przyszłość. Wybierz jeden lub dwa kluczowe projekty zamiast podawać ich długą listę. Pracodawca chce poznać więcej szczegółów na temat wyzwań, z jakimi się zmierzyłeś, i problemów, które rozwiązałeś.

Postaraj się podać więcej informacji niż w swoim CV. List motywacyjny jest okazją do pokazania, jak współpracowałeś z innymi – informatyka zdecydowanie nie jest zajęciem dla indywidualistów, a osoby odnoszące największe sukcesy w tej dziedzinie zdają sobie sprawę, że prezentowanie swojej pracy i rozwiązywanie problemów biznesowych w ramach większego zespołu jest kluczem do sukcesu.

Cel głównej części listu motywacyjnego: W tych akapitach powinieneś zawrzeć szczegółowe informacje dotyczące Twojego stanowiska w dziedzinie informatyki.

Przykład treści listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Większość czasu spędzonego w poprzedniej firmie poświęciłem na optymalizację sieci, projektowanie nowych rozwiązań w celu integracji sieci firmy z sieciami jej międzynarodowych partnerów oraz zwiększenie bezpieczeństwa sieci po kilku głośnych włamaniach. Nasza praca nad poprawą bezpieczeństwa pozwoliła zmniejszyć liczbę naruszeń bezpieczeństwa sieci o 82% w ciągu dwóch lat.

Od ukończenia studiów informatycznych na Politechnice Poznańskiej stale podnoszę swoje kwalifikacje i oprócz pełnego pakietu certyfikatów CCNA (które, jak rozumiem, są kluczowe dla Państwa firmy), jestem biegły w następujących dziedzinach:

  • Projektowanie infrastruktury LAN, VPN, SAN i VoIP;
  • Administracja, projektowanie, analiza i ulepszanie sieci;
  • Implementacja chmury obliczeniowej z szyfrowanym przechowywaniem danych;
  • Uruchamianie systemów korporacyjnych z oprogramowaniem dla całej firmy.

Moje wsparcie techniczne zostało ocenione jako doskonałe przez 85% moich kolegów ze wszystkich działów, a stworzony przeze mnie projekt edukacyjny przybliżył ponad trzystu z nich istotne zagadnienia techniczne. Myślę, że dzięki temu udało mi się wpłynąć na ich zachowania i zmienić ustawienia sieci.

Jeśli chodzi o mój wpływ na całkowity rezultat, przeprowadziłem coroczny audyt wykonanych przeze mnie działań. Wynika z niego, że dzięki uniknięciu ataków złośliwego oprogramowania, awarii sieci i spowolnień systemu oszczędności biznesowe wyniosły około 3,2 mln PLN.

Problemy zawsze będą się pojawiać, ale dzięki proaktywnemu i logicznemu podejściu można je na przyszłość zminimalizować.

Skopiowane!

Jak zakończyć list motywacyjny informatyka (podsumowanie i podpis)

Najlepsze zakończenie listu motywacyjnego informatyka powinno skupiać się na wpływie, jaki ich praca wywarła na biznes. Każdy programista, specjalista ds. bezpieczeństwa oprogramowania czy guru znający się na sprzęcie może wymyślić coś przełomowego, ale jeśli nie będzie to miało rzeczywistego przełożenia na wyniki finansowe firmy, nie ma sensu, by to robił.

Cel zakończenia: Zakończenie powinno jeszcze raz przypomnieć czytelnikowi listu o tym, co wniesiesz do firmy, i sprawić, że kolejnym krokiem menedżera ds. zatrudnienia będzie zaproszenie Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Cieszę się na możliwość osobistej rozmowy, która pozwoli mi poznać Państwa priorytety i dogłębnie zrozumieć, w jaki sposób będę Państwu pomocny.

Z poważaniem

Jan Milner

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
440 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
280 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
240 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
51 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
56 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
35 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
92 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
45 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka