1. Przykłady CV
 2. Student uczelni
Napisany przez Ivan ShovkopliasIvan Shovkoplias

Przykładowe CV na stanowisko Student uczelni

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Student uczelni, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.3
Średnia ocena
44 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Student uczelni
Edytuj to CV

Jak napisać CV studenta uczelni

Brak doświadczenia zawodowego zazwyczaj sprawia, że CV studenta lub absolwenta różni się od większości innych. Ale nadal możesz stworzyć silny profil zawodowy, który zrobi wrażenie na każdym rekruterze!

Ogólnie rzecz biorąc, CV studenta powinno być zawierać następujące sekcje:

 • Nagłówek;
 • Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych;
 • Sekcję Historia zatrudnienia;
 • Sekcję Umiejętności;
 • Sekcję Wykształcenie.

Nagłówek CV

Nigdy nie bagatelizuj znaczenia wyjątkowego nagłówka CV, dzięki któremu możesz wyróżnić się spośród innych kandydatów. Przyciągający wzrok projekt nagłówka sprawia, że CV zostanie zauważone z właściwego powodu. Nie tylko przyczynia się do ogólnej czytelności dokumentu, ale także jednoznacznie pokazuje, kim jesteś i jak można się z Tobą skontaktować w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych: energia i determinacja

Rzadko kiedy student lub świeży absolwent ma do zaprezentowania obszerne doświadczenie zawodowe. Ale to, co masz, to CV studenta, które oddaje obraz zaangażowanej, pozytywnej i produktywnej osoby. Do tego właśnie służy podsumowanie umiejętności i celów zawodowych. To Twoja osobista historia. W rzeczywistości może to być Twoja najlepsza szansa na wyróżnienie się spośród setek innych kandydatów, w tym studentów z podobnym wykształceniem.

Testy śledzenia wzroku wykazały, że rekruterzy potrzebują około sześciu do siedmiu sekund, aby zdecydować, czy przejść do następnego CV. Dlatego ważne jest, aby Twoje podsumowanie w CV było kreatywne, pozytywne i pełne energii.

Jak powinno wyglądać podsumowanie? Najczęstszym rodzajem podsumowania jest to, które polecamy jako domyślne dla każdego kandydata z pewnym doświadczeniem zawodowym.

Oto przykład podsumowania w CV dla studenta uczelni z doświadczeniem jako asystent nauczyciela, który możesz dopasować do własnej sytuacji:

Przykład Podsumowania umiejętności i celów zawodowych, który można dopasować odpowiednio do potrzeb

Sumienna, zaangażowana i wszechstronnie utalentowana studentka wyższej uczelni. Zaawansowana w korzystaniu z różnych platform mediów społecznościowych oraz oprogramowania biurowego. Chętnie wykorzysta swoją wiedzę fachową w dynamicznym środowisku biurowym lub medialnym.

Skopiowane!

Przykład sekcji Wykształcenie w CV studenta uczelni: profil akademicki

Sekcja dotycząca wykształcenia to miejsce, w którym zazwyczaj najbardziej widoczne są różnice między CV studenta uczelni a osoby już pracującej. Zamiast sekcji historii zatrudnienia, która ma pierwszeństwo w tym drugim przypadku, doświadczenie studenta uczelni jest podzielone między dwie sekcje: doświadczenie (ogólnie) i edukację.

W sekcji dotyczącej wykształcenia zamieść osiągnięcia i akademickie kamienie milowe pod informacją o uczelni i uzyskanym tytule – tak jak doświadczony kandydat do pracy opisuje osiągnięcia zawodowe w sekcji historii zatrudnienia.

Użyj czasowników wyrażających ruch i energię w sekcji dotyczącej wykształcenia. Ponieważ wpisy te zastąpią „obowiązki i osiągnięcia zawodowe”, musisz zastosować takie samo podejście, jakie stosują bardziej doświadczeni profesjonaliści w swoich opisach doświadczenia zawodowego.

Poniżej znajduje się sekcja Wykształcenie z przykładu CV studenta uczelni.

Przykład sekcji Wykształcenie, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Asystent sprzedaży, Kawka, Kraków
Wrz, 2015 - Cze, 2018

 • Pomoc klientom przy mieleniu kawy i degustacji nowych produktów;
 • Zachowywanie czystości i dbanie o przyjazne otoczenie sklepu;
 • Obsługa transakcji finansowych;
 • Śledzenie na bieżąco stanu magazynu.
Skopiowane!

Przykład sekcji Doświadczenie w CV: sekretna przewaga

Wielu studentów i świeżo upieczonych absolwentów uczelni po prostu rezygnuje z tej sekcji w CV. Nie dysponując historią zatrudnienia, wielu poszukujących pracy nie widzi w niej sensu. Ty jednak widzisz.

Zastanówmy się teraz, w jaki sposób ta sekcja CV może dać Ci przewagę, demonstrując Twoje doświadczenia życiowe i produktywną osobowość.

 • Staż / Praktyki. To jeden z najbardziej imponujących zamienników „pełnowartościowego” doświadczenia zawodowego. Rekruterzy zwracają na to szczególną uwagę, gdy mają do czynienia z CV studentów lub absolwentów uczelni.
 • Praca wakacyjna / tymczasowa. Doświadczenie na stanowisku kelnerki, ekspedientki lub opiekunki jest z punktu widzenia zdobytych umiejętności cenniejsze, niż się wydaje: uczciwość, cierpliwość, dyscyplina, niezawodność, gotowość do pracy przez długie godziny to tylko kilka ich przykładów niezbędnych umiejętności.
 • Inicjatywy społeczne / praca wolontariacka. One zawsze imponują na CV studenta. Wolontariat świadczy o cechach altruistycznych oraz predyspozycji do pracy zespołowej.
 • Projekty własne lub społeczne. Podaj przykłady zaangażowania i współpracy wynikającej z Twoich osobistych zainteresowań i talentów

Student uczelni – Przykład sekcji Doświadczenie zawodowe: sekretna przewaga

Według badań przeprowadzonych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Profesorów Uniwersyteckich „idealnym” czasem pracy dla studentów uczelni jest 10 do 15 godzin tygodniowo. Ankiety wykazały, że praca krótsza lub dłuższa niż ten przedział czasowy, faktycznie zmniejsza szanse na kontynuowanie studiów. Ten trend pokazuje, że konkurencja o pracę w niepełnym wymiarze godzin w środowisku studenckim wzrasta.

Poniżej znajduje się przykład CV studenta uczelni z doświadczeniem na stanowisku asystenta nauczyciela. 

Przykład sekcji Historia zatrudnienia, który można dopasować odpowiednio do potrzeb

licencjat, Film i Media, Uniwersytet Jagelloński, , Kraków
Wrz, 2018 - Obecnie

Kontynuacja studiów magisterskich na tym samym kierunku
Średnia 4,7
 

II liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego, Kraków
Wrz, 2013 - Cze, 2018

Skopiowane!

Przykład sekcji Umiejętności w CV: odpowiednie narzędzia pracy

Sekcja Umiejętności w CV studenta powinna być zdefiniowana przez pracę, którą chcesz zdobyć. Nawet na tym wczesnym etapie życia osoby poszukujące pracy często mają bardziej odpowiednie umiejętności i cechy zawodowe, niż sądzą. Sztuką jest ich wybór i poprawne opisanie ich w CV.

Krok 1: Stwórz obszerną listę 

Lista taka to dowolny dokument – w formie elektronicznej lub choćby na kawałku papieru – w którym zapisujesz każdą umiejętność i cechę, jaka przyjdzie Ci do głowy. Miej swoją listę pod ręką, aby móc się do niej odwoływać, kiedy pojawi się nowa okazja pracy. Wykorzystaj ją w celu łatwego dostosowania każdej nowej wersji swojego CV do konkretnej aplikacji.

Krok 2: Wykorzystaj wiedzę branżową

Zależy ona głównie od tego, jakiej pracy szukasz i w jakim celu. W przypadku studenta uczelni istnieją zazwyczaj dwie możliwości. Pierwsza to praca tymczasowa, żeby móc zapłacić rachunki i zdobyć doświadczenie. Druga jest bardziej przyszłościowa – to staż lub stanowisko na początku kariery zawodowej w dziedzinie związanej z Twoim kierunkiem studiów lub dziedziną.

Krok 3: Przeanalizuj opis stanowiska

Gdy już znajdziesz konkretną ofertę pracy, nadszedł czas, aby dostosować swoje CV i sekcję Umiejętności do treści ogłoszenia. Wspominaliśmy już o słowach kluczowych, a celem tego kroku jest spełnienie wymagań zarówno menedżera ds. rekrutacji, jak i ATS (systemu do przetwarzania aplikacji). Zwróć uwagę na terminologię dotyczącą umiejętności użytą w opisie stanowiska i nazwij swoje umiejętności, na ile to możliwe, w podobny sposób. Choć to wydaje się trywialne, to może stanowić różnicę między zaproszeniem Cię na rozmowę kwalifikacyjną a odrzuceniem Twojej aplikacji przez system automatycznego przetwarzania podań o pracę.

Zapoznaj się z poniższym przykładem sekcji Umiejętności z CV studenta uczelni.

Przykład sekcji Umiejętności, który można dostosować odpowiednio do potrzeb
 • Umiejętność obsługi urządzeń biurowych i oprogramowania
 • Zaawansowana komunikacja
 • Biegłość w korzystaniu z mediów społecznościowych
Skopiowane!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.3
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
3 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 600 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
3 800 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
720 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
570 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
55 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
530 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
32 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
510 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
340 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
920 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
220 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
480 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
190 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
49 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
89 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
12 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
16 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka