1. Przykłady
  2. Przedstawiciel handlowy
Napisany przez Debbie BrideDebbie Bride

Przedstawiciel handlowy Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Przedstawiciel handlowy, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Przedstawiciel handlowy w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.1
Średnia ocena
61 osób również oceniło przykład
Przedstawiciel handlowy Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Najlepszy format listu motywacyjnego przedstawiciela handlowego

Co mają ze sobą wspólnego doskonała prezentacja handlowa i znakomity list motywacyjny przedstawiciela handlowego? Krótka odpowiedź brzmi: odpowiednio dobrany format, który zawiera wszystkie niezbędne elementy oraz taki styl prezentacji, który zmaksymalizuje efekt każdej sekcji.

Konsekwentnie stosuj format listu motywacyjnego zawierający, zawsze w tej samej kolejności, następujące elementy:

  • Nagłówek listu motywacyjnego;
  • Zwrot grzecznościowy;
  • Wstęp do listu motywacyjnego;
  • Środkowe akapity (zasadniczą treść listu);
  • Akapit kończący list motywacyjny (podsumowanie/ wezwanie do akcji + podpis).

Nie istnieje magiczna recepta na napisanie listu motywacyjnego, podobnie jak nie ma czarodziejskiego przepisu na przygotowanie najlepszej prezentacji handlowej. Istnieje jednak sprawdzony sposób pisania listu motywacyjnego, który powinien być prosty i krótki i obejmować od 300 do 400 słów, nigdy nie przekraczać jednej strony i zawierać przestrzeń między wersami, która ułatwia czytanie.

Nagłówek listu motywacyjnego

Tak jak w prezentacji handlowej wykorzystuje się atrakcyjne wizualnie elementy projektu w celu wyróżnienia się i stworzenia spójnego i wpadającego w oko wyglądu produktu, tak nagłówek listu motywacyjnego daje kolejną możliwość, by się wyróżnić jako kandydat i zostać zauważonym w procesie aplikacji. Przykuwający uwagę element może sprawić, że Twój list motywacyjny zwróci na siebie (i Ciebie!) uwagę.

Cel nagłówka listu motywacyjnego: Wyróżnij się z tłumu kandydatów do pracy, przyciągając uwagę rekrutera elementami wizualnymi. Pokaż, że jesteś doświadczonym przedstawicielem handlowym, który dba o szczegóły i chętnie zaprezentuje cały zintegrowany pakiet usług czy produktów.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Nie ma nic prostszego niż wybranie prawidłowego zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym, z wyjątkiem przypadku, w którym uznasz tę prostą czynność za nazbyt oczywistą. Domyślamy się oczywiście, że Tobie, jako przedstawicielowi handlowemu, to się nie przytrafi, zwłaszcza jeśli zaczniesz od słów „Szanowny Panie” / „Szanowna Pani”.

Jak widać na przykładzie listu motywacyjnego przedstawionego na początku artykułu, zwrot „Szanowny Panie”, lub „Szanowna Pani”, są najbardziej niezawodnym i powszechnie akceptowanym zwrotem w listach biznesowych. Jest on uprzejmy i pełen szacunku, ale nie brzmi zbyt sztywno, jest odpowiednie i należy się go zawsze trzymać.

List motywacyjny osoby ubiegającej się o pracę powinien być zaadresowany zawsze do konkretnej osoby, o ile można ustalić jej imię i nazwisko. 

Przykład zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Szanowna Pani

Skopiowane!

Wstęp w liście motywacyjnym

Kolejna część to wstęp do listu motywacyjnego, który natychmiast wzbudzi zainteresowanie. Jeśli chodzi o sprzedaż, którą się profesjonalnie zajmujesz, nauczyłeś się już z pewnością, jak za każdym razem zrobić dobre pierwsze wrażenie na kliencie. Zastanów się, w jaki sposób Twój wstęp do listu motywacyjnego może dać Ci szansę pokazania siebie i opowiedzenia o sobie potencjalnemu pracodawcy.

Przyjrzyj się, w jaki sposób ten przykładowy list motywacyjny natychmiast pokazuje, że rozumiesz potrzeby i priorytety pracodawcy:

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb 

w przypadku produktów sezonowych, takich jak meble ogrodowe, niezbędny jest przedstawiciel handlowy, który przez pół roku będzie pracował w trybie marketingowym, a przez drugie pół – w trybie sprzedaży. Będąc wcześniej przedstawicielem handlowym dwóch producentów mebli ogrodowych, doskonale rozumiem, jakich nakładów pracy to wymaga.

Skopiowane!

Treść listu motywacyjnego

Podobnie jak skuteczna prezentacja handlowa nabiera tempa w środkowej części, tak i treść listu motywacyjnego zawiera najważniejsze informacje o Twoim sukcesie zawodowym. Pokaż, że i w nowym miejscu pracy doskonale dasz sobie radę! Ważne jest, by skupić się na tym, na czym powinieneś: nie na sobie, ale na odbiorcy. Zazwyczaj jest nim klient, ale w tym przypadku chodzi o potencjalnego pracodawcę, którego chcesz do siebie przekonać. Czego szuka ów pracodawca i jaką masz przewagę nad innymi przedstawicielami handlowymi, których CV mogą wydawać się równie dobre?

Cel treści listu motywacyjnego: Pokaż, jakie korzyści pracodawca odniesie z Twoich działań jako doświadczonego przedstawiciela handlowego z wybitnymi osiągnięciami.

Przykład treści listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Moja kariera rozpoczęła się od uzyskania dyplomu z zarządzania sprzedażą na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej-Curie i odbycia stażu w firmie handlującej jacuzzi. Było to doskonałe wprowadzenie do sprzedaży luksusowego produktu sezonowego. Biorąc udział w wielu konferencjach i targach, doskonaliłam swój styl pracy. W ciągu pierwszych dwóch na stanowisku przedstawiciela handlowego udało mi się zwiększyć sprzedaż w moim regionie o 80%, pozyskać 55 nowych klientów, a w kolejnym roku zdobyłam krajową nagrodę w dziedzinie sprzedaży.

Odeszłam z pracy u Państwa konkurenta z powodu zmiany właściciela firmy – nowa dyrekcja wprowadziła do firmy własny zespół sprzedaży. Rozczarowało mnie to, ponieważ czerpałam ogromną przyjemność z uszczuplania udziału innych firm w rynku mebli ogrodowych (zysk netto dla mojego poprzedniego pracodawcy wynosił 6%). Po rozstaniu z poprzednią firmą nie zamierzam jednak opuszczać branży mebli ogrodowych i jestem przekonana, że moje trzyletnie doświadczenie w tej dziedzinie będzie dla Państwa przydatne.

Moje niżej wymienione osiągnięcia w tej dziedzinie mogę z łatwością przenieść na grunt Państwa firmy:

  • Opracowałam broszurę marketingową, dzięki której sprzedaż stołów i krzeseł wzrosła o 35%;
  • Stworzyłam zaawansowaną linię sprzedaży, włączając w nią media społecznościowe;
  • Wynegocjowałam skrócenie terminów płatności z 60 dni do średnio 51 dni;
  • Pozyskiwałam nowe produkty na giełdach i podczas wyjazdów z agentem handlowym firmy.
Skopiowane!

Jak zakończyć list motywacyjny reprezentanta handlowego (podsumowanie i podpis)

Być może największe podobieństwo między prezentacją handlową a listem motywacyjnym przedstawiciela handlowego tkwi w ich zakończeniu. W każdym przypadku celem jest kontynuacja, a nie zakończenie relacji. W obu przypadkach ton powinien być perswazyjny, pewny siebie i optymistyczny; ma stanowić zaproszenie do dalszej interakcji i do kontynuacji znajomości.

Nie oznacza to jednak, że dalsze losy Twojego podania o pracę powinny pozostać w zawieszeniu z powodu zbyt otwartego zakończenia listu motywacyjnego. Jeśli menedżer ds. zatrudnienia doszedł do tego miejsca w Twoim liście motywacyjnym, oznacza to, że już prawie udało Ci się osiągnąć zamierzony cel: zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Co zatem chcesz, aby rekruter czuł, jak myślał i reagował, gdy będzie kończył czytać swój list motywacyjny?

Przyjrzyjmy się razem, jak zakończyliśmy nasz przykład listu motywacyjnego:

Przykład zakończenia listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Zdaję sobie sprawę, że już wcześniej się spotkaliśmy, ale wówczas byłam dla Państwa rywalką, a obecnie potencjalnym pracownikiem. Mam więc nadzieję, że zapewnią mi Państwo możliwość bezpośredniej rozmowy, podczas której będziemy mogli szczegółowo omówić, co mogłabym wnieść do Państwa zespołu sprzedaży.

Z poważaniem

Tina Belka

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
440 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
280 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
240 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
51 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
56 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
35 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
92 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
45 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka