1. Przykłady
  2. Inżynier Oprogramowania
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Inżynier Oprogramowania Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Inżynier Oprogramowania, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Inżynier Oprogramowania w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.9
Średnia ocena
76 osób również oceniło przykład
Inżynier Oprogramowania Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Nagłówek listu motywacyjnego

Dawno temu zwaliśmy tę część nagłówkiem listu – wydrukowanym na czystej kartce papieru, ukazującym nazwisko i dane kontaktowe nadawcy. I owszem, kiedyś w celu napisania listu biznesowego wsuwało się kartki do maszyn do pisania.

Technologia się zmieniła, niemniej cel nagłówka pozostał ten sam: ma on szybko przekazać odbiorcy, kim jesteś i jak można się z Tobą skontaktować. Nagłówek powinien mieć atrakcyjną formę, być może z odrobiną koloru, co zapewni czytelnikom chwilę wytchnienia od zwartych akapitów tekstu, jakie po nim następują. W nagłówku powinno znajdować się Twoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail. Można również napisać, czym się zajmujesz, np. „Inżynier oprogramowania”.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

„Szanowny Panie” lub „Szanowna Pani” to tradycyjny, formalny sposób otwierania listów biznesowych, łącznie z zakończeniem formułki za pomocą przecinka.

Prawdopodobnie najlepsze, co możesz zrobić, to zapoznać się z kulturą firmy, do której chcesz aplikować i językiem, jakiego używa ona publicznie. Następnie używaj takich samych (nie)oficjalnych form w swoim liście.

Wstęp w liście motywacyjnym

Początek pierwszego akapitu powinien przyciągać uwagę zarówno poprzez wskazanie stanowiska, o które się ubiegasz, jak i Twoich kwalifikacji. Napisz go żywym, pełnym energii językiem, z którego przebija Twoja pasja dla zawodu. Najlepiej, aby rekruter pomyślał: „Hej, ta osoba świetnie pisze”. Pierwszy akapit powinien co najmniej zachęcić go do dalszej lektury.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

po ośmiu latach tworzenia oprogramowania w dziale e-commerce dwóch czołowych przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą detaliczną odzieży online (ze średnią 11 milionów wizyt miesięcznie) mam nadzieję wykorzystać swoje umiejętności w tworzeniu stron i architektury systemów w firmie Banton.

Skopiowane!

Celem wstępu w liście motywacyjnym jest natychmiastowe skupienie uwagi adresata na Twojej najważniejszej zalecie i obudzenie w nim zainteresowania, tak by czytał dalej. 

Treść listu motywacyjnego

Gdy udało Ci się już przykuć uwagę rekrutera, czas przejść do sedna. Kolejne dwa czy trzy akapity muszą pokazać, że sprawdzisz się na stanowisku. W tym miejscu należy opisać swoje doświadczenie zawodowe, osiągnięcia czy kwalifikacje. To właśnie tu sprawdzi się wymowna anegdota o tym, jak pewnego razu udało Ci się rozwiązać spory problem w sposób, który wszystkich usatysfakcjonował.

Używaj konkretów przy opisywaniu osiągnięć z przeszłości, a tam, gdzie to możliwe, podawaj dokładne cyfry i dane. Pamiętaj o symbolach $, # i %: warto przytaczać kwoty, liczby i procenty. To także odpowiednie miejsce, by pochwalić się dyplomem ukończenia studiów informatycznych – jeśli takowy posiadasz. Możesz również przenieść uwagę rekrutera z przeszłości na przyszłość, decydując się na opisanie, w jaki sposób Twoje wyjątkowe umiejętności pomogą rozwiązać problemy pracodawcy.

Celem tej części listu motywacyjnego jest pokazanie, jak Twoje kwalifikacje jako doświadczonego, skupionego na rozwiązywaniu problemów inżyniera oprogramowania wesprą pracodawcę.

Przykład treści listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Większość mojej kariery polegała na utrzymywaniu aplikacji ESB i zapewnianiu płynnego działania backendu sklepów internetowych. Doskonale rozumiem potrzeby biznesu i stawianie na pierwszym miejscu doświadczeń klienta przy równoczesnym pilnowaniu ograniczeń budżetowych. Po odnowieniu bazy dostawców w 2019 roku zaoszczędziliśmy 13% rocznych kosztów z równoczesnym zmniejszeniem ilości bugów i błędów w kodowaniu na stronach o 35%.

Mój najambitniejszy projekt to zaprojektowanie, rozwój i implementacja architektury nagradzanego sklepu internetowego, który umożliwia klientom nakładanie własnych zdjęć na nasze produkty. Zarządzałam każdym aspektem tego projektu, począwszy od określenia wymagań, przez projektowanie, kodowanie i testy, aż po wejście na rynek. Aplikacja ta zwiększyła sprzedaż LfL o 18%.

Zanim weszłam do branży handlu detalicznego, pracowałam przez dziesięć lat jako konsultantka ds. oprogramowania, zatem moje doświadczenie techniczne obejmuje więcej zagadnień niż tylko e-commerce. Okazało się to przydatne w wielu sytuacjach niezwiązanych z handlem detalicznym. Biegle znam systemy Windows, Unix i Linux, jak również 9 języków programowania (m.in. C, C++, VB, Java, Perl i SQL).

Dyplom z informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim stanowił podstawę mojej kariery, niemniej od tego czasu wykorzystałam każdą okazję, by się dokształcić – wzięłam udział w ponad 60 kursach i certyfikacjach online. Można powiedzieć, że jestem nieco uzależniona od ulepszania moich umiejętności programistki.

Skopiowane!

 Zakończenie listu motywacyjnego i podpis

Ostatni akapit listu motywacyjnego powinien być zarówno podsumowaniem, jak i wezwaniem do działania. W ostatnich zdaniach warto zaprezentować pewność siebie i optymizm oraz wyrazić chęć dalszego kontaktu.

Celem zakończenia listu motywacyjnego jest pozytywne zamknięcie komunikacji, zachęcające rekrutera do wysłania pełnej entuzjazmu odpowiedzi.

List motywacyjny powinien zwykle kończyć się prostym „Z poważaniem”, po którym następuje odstęp oraz Twoje imię i nazwisko. Nie zaszkodzi zeskanować podpis, jeśli to możliwe, chociaż nie oczekuje się tego w korespondencji elektronicznej.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego wraz z podpisem, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Czekam z niecierpliwością, by poznać Państwa plany rozwoju, i wyrażam nadzieję, iż rozmowa kwalifikacyjna umożliwi mi opowiedzenie, w jaki sposób moje umiejętności przyczynią się do rozwoju Państwa firmy.

Z poważaniem

Monika Kownacka

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
410 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
220 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
58 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
48 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
33 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
87 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
42 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
58 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
48 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
21 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
27 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 100 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
16 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
96 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka