1. Przykłady
  2. Elektryk
Napisany przez Anna MuckermanAnna Muckerman

Elektryk Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Elektryk, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Elektryk w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.7
Średnia ocena
33 osób również oceniło przykład
Elektryk Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Nagłówek listu motywacyjnego

Na samej górze CV znajduje się nagłówek listu motywacyjnego. Jest to najprawdopodobniej pierwszy element życiorysu, na który zwrócą uwagę rekruterzy, dlatego ważne jest, aby zawierał właściwe informacje, czyli: Twoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail oraz wszelkie inne istotne dane osobowe, które pomogą zidentyfikować list jako Twój.

Ze względu na to, że nagłówek jest tak istotną częścią listu motywacyjnego, powinieneś zwrócić uwagę na to, jak się prezentuje. W przypadku listu motywacyjnego elektryka, wybierz nagłówek, który jest atrakcyjny i przyciąga uwagę, bez przesadnego używania kolorów lub innych wymyślnych ozdobników. Twój nagłówek powinien sprawić, że menedżer zatrudniający będzie chciał przeczytać o Tobie więcej.

Cel nagłówka listu motywacyjnego: Przekazanie najważniejszych informacji osobowych w wizualnie atrakcyjny i profesjonalny sposób.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Personalizacja listu motywacyjnego jest kluczem do pozostawienia trwałego pozytywnego wrażenie na pracodawcy. Nigdzie nie jest to tak ważne, jak w nagłówku listu motywacyjnego. W celu nawiązania osobistej więzi, skieruj list do konkretnej osoby, np. kierownika działu rekrutacji lub przyszłego przełożonego, aby nawiązać bezpośredni kontakt.

Najlepiej nada się do tego zwrot „Szanowny Panie” albo „Szanowna Pani”. Jeśli dobrze – ale naprawdę dobrze – znasz przyszłego pracodawcę i jesteście ze sobą po imieniu, możesz zdecydować się na zwrot mniej formalny, taki jak „Drogi/Droga” po którym wpiszesz imię adresata. Sprawdza się to szczególnie dobrze w przypadku listów motywacyjnych wysyłanych mejlem.

Cel zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym: Zwrócenie się do odbiorcy listu motywacyjnego w sposób wyrażający szacunek i nadający uprzejmy ton reszcie listu.

Włącz do listu osobistą anegdotę.
Włącz do listu osobistą anegdotę.

Wstęp do listu motywacyjnego

Wstęp jest często czynnikiem decydującym o tym, czy menedżerowie ds. zatrudnienia zdecydują się przeczytać cały list motywacyjny. Warto więc włożyć wysiłek w to, żeby ta sekcja ich zainteresowała. Anegdota, liczby czy inne konkrety stanowią dobre wprowadzenie, które przekona menedżera do przeczytania całego listu.

Cel wstępu do listu motywacyjnego: Przyciągnięcie uwagi odbiorcy i zachęcenie go do przeczytania zasadniczej części listu.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować do własnych potrzeb

Stanowisko głównego elektryka w firmie Jakowski sp. z o. o. pozwoli mi wykorzystać moje dwunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem liczącym od pięciu do piętnastu elektryków na zlecenie wykonawców budynków mieszkalnych i biurowych.

Skopiowane!

Zasadnicza część listu 

Kiedy już przekonasz odbiorcę do przeczytania reszty listu, opisz swoje osiągnięcia i umiejętności. Może Ci w tym pomóc metoda STAR od pierwszych liter angielskich wyrazów Situation – sytuacja, Task – zadanie, Activity – działanie oraz Result – rezultat. Najpierw opisz sytuację, z którą spotkałeś się w pracy i zadanie, które Ci powierzono. Następnie wyjaśnij swoje działanie i jego pozytywny rezultat. Pamiętaj, aby przykłady były zwięzłe i adekwatne do stanowiska

Pod koniec listu skup się na wszelkich wartych uwagi umiejętnościach, jakie posiadasz, i potencjale, jaki mógłbyś wnieść do firmy.

Cel zasadniczej części listu motywacyjnego: Opisanie doświadczenia i osiągnięć z wymienieniem wyjątkowych umiejętności i potencjału.

Przykład zasadniczej części listu motywacyjnego, który można dostosować do własnych potrzeb

Jestem w pełni licencjonowanym elektrykiem i miałem do czynienia z wszelkimi możliwymi wyzwaniami związanymi z tym zawodem, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym, od okablowania nowych budynków, poprzez instalację systemów oświetleniowych w biurach o powierzchni 10 000 m2, po instalacje elektryczne w fabrykach.

Mam duże doświadczenie we współpracy z członkami zespołów budowlanych liczących od pięciu do stu czterdziestu osób i wiem, na czym ona polega. Instalacja elektryczna stanowi integralną część wyposażenia każdego budynku i warunkuje jego prawidłowe i bezpieczne użytkowanie, a ja często jestem osobą, która koordynuje współpracę elektryków z pozostałymi członkami zespołu budowlanego.

Wszystkie kursy zawodowe i kursy bezpieczeństwa ukończyłem z wyróżnieniem, mam dwunastoletni staż bezwypadkowej pracy, na obecnym stanowisku odpowiadam za bezpieczeństwo i szkolenie ponad dwudziestu praktykantów. Jestem na bieżąco odnośnie do niezbędnych certyfikatów, bezpieczeństwa pracy i przepisów z tego zakresu. Po wprowadzeniu przeze mnie kursu online dla każdego pracownika liczba wypadków przy pracy spadła o 12%.

Dzięki mojej dogłębnej znajomości fachu zostałem członkiem zespołu zajmującego się rozwiązywaniem problemów, konserwacji instalacji elektrycznych i ich napraw, a nasza technologia zdalnej diagnostyki pozwoliła na rozwiązywanie problemów klientów i zapewnienie wsparcia kolegom z innych województw.

Skopiowane!

Zakończenie listu motywacyjnego i podpis

Treść listu motywacyjnego elektryka powinna zająć nie więcej niż jedną stronę. Nadszedł moment, aby zakończyć list pozytywnym akcentem i uprzejmym zwrotem. Postaraj się zawrzeć w nim wezwanie do działania. W ten sposób wyrazisz swoje zainteresowanie współpracą z firmą i grzecznie zaprosisz pracodawcę do kontaktu.

Zakończ swój list odpowiednim zwrotem w zależności od stopnia znajomości z pracodawcą. Najlepiej napisać „Z poważaniem” albo – mniej formalnie – „Pozdrawiam”.

Cel zakończenia listu motywacyjnego: Zakończ swój list przyjaznym wezwaniem do działania, które sprawi, że menedżer ds. zatrudnienia się z Tobą skontaktuje. Dołącz odpowiednie pozdrowienie i swoje nazwisko

Przykład zakończenia listu motywacyjnego wraz z podpisem, który można dostosować do własnych potrzeb

Jestem rozważnym planistą i osobą chętną do nauki – każdy projekt jest inny, a kiedy istnieje wiele rozwiązań, warto się na chwilę zatrzymać i rozważyć różne opcje. Współpracowałem przy ponad 350 projektach i poznałem wartość dobrej obsługi klienta. Załączam portfolio moich prac. Chętnie dowiem się o Państwa projektach i planach na przyszły rok oraz tego, jak moje umiejętności mogą się do nich przyczynić.

Z poważaniem,

Marian Limbach

Skopiowane!

 

Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
440 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
280 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
240 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
51 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
56 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
35 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
92 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
45 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
61 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka