1. Przykłady
  2. Bankier
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Bankier Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Bankier, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Bankier w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.8
Średnia ocena
75 osób również oceniło przykład
Bankier Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Głównym celem listu motywacyjnego jest osobiste zwrócenie się do osoby, która zadecyduje o tym, komu zaoferować pracę. Choć Twoja aplikacja może przejść przez rozmaite automatyczne filtry, to ostatecznie pracę zaoferuje Ci człowiek. Oto szansa, by mu się przedstawić. 

Nagłówek listu motywacyjnego

Nagłówek listu motywacyjnego to akapit, który powinien atrakcyjnie wyglądać i zawierać Twoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres e-mail. Często znajduje się w nim także informacja o zawodzie (np. „bankier inwestycyjny”).

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym bankowca

Niemal zawsze w liście należy zwracać się do konkretnej osoby, a nie do całej firmy. Ludzie lubią widzieć w tekście swoje nazwisko, zatem listy skierowane do wybranego pracownika mają większą szansę na odpowiedź niż takie, w których wskazano tylko nazwę przedsiębiorstwa. Ponadto wyszukanie osoby, do której należy się zwrócić, pokaże Twoją dbałość o detale.

Wstęp w liście motywacyjnym

Wstęp to ta część listu, która powinna przyciągnąć uwagę adresata, wskazać stanowisko, o jakie się ubiegasz, i krótko zaprezentować Twoje kwalifikacje. Stosuj pełen energii, żywy styl, uważaj jednak, by nie stracić umiaru i nie pokazać się jako osoba arogancka i nadmiernie poufała. Zadbaj o odpowiedni styl od samego początku i spraw, aby pierwszy akapit zachęcił adresata do przeczytania całego listu.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

jako bankier ze świetną znajomością języka arabskiego i czteroletnim doświadczeniem na rynku USA/krajów Bliskiego Wschodu uważam, że objęcie pozycji analityka w Borton stanowiłoby kolejny ekscytujący krok w rozwoju mojej międzynarodowej kariery w branży bankowości.

Skopiowane!

Przykład treści listu motywacyjnego

Centralne dwa lub trzy akapity listu motywacyjnego to miejsce, gdzie należy przedstawić swoje główne argumenty. Właśnie tu należy zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe, sukcesy w bankowości oraz wszelkie inne kwalifikacje, dzięki którym świetnie nadajesz się na wybrane stanowisko.

Opisuj szczegółowo swoje osiągnięcia u poprzednich pracodawców, a jeśli to możliwe, przywołuj konkretne fakty i dane (np. liczby, wartości pieniężne, procenty itd.). Postaraj się także użyć jednej lub dwóch anegdot, w których opowiesz o konkretnym wyzwaniu, z jakim się zmierzyłeś w karierze bankowca, oraz o zastosowanym rozwiązaniu.

W głównej treści listu możesz również opisać swoje wykształcenie, wyjątkowe certyfikaty czy kompetencje, a nawet powody, dla których interesuje Cię praca właśnie w tej firmie. Porównaj list motywacyjny ze swoim CV – choć nie da się uniknąć powtórzenia pewnych treści, to postaraj się wykorzystać cenne miejsce w liście na przekazanie informacji, które nie znalazły się w życiorysie.

Pamiętaj, że nie należy pisać o tym, dlaczego zasługujesz na pracę, lecz o tym, jak możesz pomóc firmie w rozwiązywaniu jej problemów, obcinaniu kosztów czy zwiększaniu wydajności. Skupiaj się na tym, jak Ty możesz pomóc firmie, a nie firma Tobie.

Przykład treści listu motywacyjnego, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku finanse i rachunkowość przez trzy lata zajmowałem się bankowością korporacyjną, jednak po zdobyciu dyplomu studiów Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim rozpocząłem pracę na stanowisku analityka w dziale przejęć i fuzji firmy Flux Capital. W ostatnich czterech latach pełniłem funkcję głównego analityka w Max, gdzie odpowiadałem za sześć transakcji wartych łącznie 1,8 miliarda dolarów i ściśle współpracowałem przy dziesiątkach innych operacji. Mam zatem obszerne doświadczenie w zakresie księgowości i analizy ryzyka na rynkach zagranicznych takich jak USA oraz inwestycji bezpośrednich w krajach Bliskiego Wschodu.

Poza przygotowywaniem wycen i analizami rentowności finansowej tworzyłem i aktualizowałem memoranda z uzasadnieniami transakcji, a ponadto zyskałem biegłość w sporządzaniu podsumowań. Załączam nieobjęte klauzulą poufności przykłady moich tekstów – słowa mają ogromne znaczenie przy pozyskiwaniu zaufania klientów. Udostępnienie właściwych danych właściwej osobie decyduje o powodzeniu każdej transakcji.

Jako że Flux Capital to mała, ekskluzywna firma, do moich obowiązków należało prezentowanie jej na wydarzeniach networkingowych i konferencjach branżowych, co pozwoliło mi szlifować swoje umiejętności w zakresie wywierania wpływu. Aplikuję na stanowisko w firmie Borton, ponieważ skala jej działania oferuje mi większe możliwości, jednak jestem przekonany, że świetnie sprawdzi się w niej moje podejście do pozyskiwania nowych klientów, typowe dla „ludzi z małych firm”.

  • Główny analityk ds. fuzji i przejęć przy wartej 85 milionów złotych transakcji między Polską a Arabią Saudyjską (pozyskiwanie zasobów naturalnych);
  • W okresie czterech lat wspierałem proces IPO dla 8 startupów wchodzących na giełdę warszawską;
  • Wykorzystałem swoje doświadczenie programistyczne do zaktualizowania firmowych wewnętrznych narzędzi do oceny rentowności finansowej.
Skopiowane!
Unikaj używania zbyt wielu wielkich liter
Unikaj używania zbyt wielu wielkich liter

Zakończenie listu motywacyjnego i podpis 

Ostatni akapit powinien zawierać wezwanie do działania – „czekam na odpowiedź”, „z ogromną chęcią wezmę udział w rozmowie rekrutacyjnej” itd. 

Możesz nawet spytać, czy dobrze byłoby widziane, gdybyś za tydzień zadzwonił i podtrzymał kontakt. W ten sposób okażesz swoje zainteresowanie konkretnym stanowiskiem i udowodnisz, że nie rozsyłasz aplikacji na oślep. Postaraj się wczuć w sytuację osoby, do której piszesz – czy nie przeczytałbyś uważniej listu motywacyjnego, wiedząc, że jego autor niebawem do Ciebie zadzwoni?

Zakończenie powinno co do zasady składać się z prostego zwrotu zamykającego list, np. „Z poważaniem”, odstępu oraz wpisanego z klawiatury imienia i nazwiska. Choć w korespondencji elektronicznej nie ma takiej konieczności, możesz zdecydować się na wstawienie zeskanowanego podpisu.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego wraz z podpisem, który można dostosować odpowiednio do potrze

Doskonale znam kulturę organizacyjną i reputację Borton, ponieważ mój wuj jest klientem tej firmy. Od dłuższego czasu moją ambicją zawodową było objęcie w niej stanowiska. Gdy pojawił się wakat, nie mogłem nie skorzystać z okazji, by zgłosić swoją gotowość do udziału w rozmowie rekrutacyjnej.

Z poważaniem

Dawid Marcinkowski

Skopiowane!
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
430 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
270 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
60 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
130 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
50 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
54 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 500 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
34 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
90 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 200 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
44 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
59 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
49 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
22 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
19 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
28 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 300 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
17 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka