1. Przykłady
  2. Architekt
Napisany przez Karl KahlerKarl Kahler

Architekt Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Architekt, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Architekt w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
4.8
Średnia ocena
65 osób również oceniło przykład
Architekt Przykłady listów motywacyjnych
Edytuj ten list motywacyjny

Jako architekt doskonale rozumiesz, jak ważna jest struktura, zatem nie potrzebujesz niczyich objaśnień w tej kwestii. Możesz jednak nie znać podstawowych części składowych dobrego listu motywacyjnego. Oto one:

  • Nagłówek listu motywacyjnego
  • Zwrot grzecznościowy
  • Wstęp do listu motywacyjnego
  • Środkowe akapity (zasadnicza treść listu)
  • Akapit kończący list motywacyjny (podsumowanie i wezwanie do działania)

Obszerny poradnik pisania listów motywacyjnych zawiera więcej ogólnych wskazówek dotyczących tworzenia listów motywacyjnych, z kolei poniżej znajdziesz konkretne rady dotyczące tego, jak maksymalnie zwiększyć skuteczność poszczególnych akapitów i części listu.

List motywacyjny na wyższym poziomie
List motywacyjny na wyższym poziomie

Nagłówek listu motywacyjnego

Celem nagłówka umieszczonego na górze strony jest szybkie i atrakcyjne przedstawienie Twojego imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu i adresu e-mail. Imię i nazwisko powinny co do zasady być największym elementem na stronie. To będzie świadczyło o Twojej pewności siebie i zwiększy szansę, że adresat Cię zapamięta.

Choć dawniej adres pocztowy uważano za konieczność, w dzisiejszej epoce cyfrowej często się go pomija. Generalnie należy go jednak umieścić – chyba że masz jakiś powód, by tego nie robić – a przynajmniej wskazać miasto, a być może także kraj, w którym mieszkasz. Nagłówek daje Ci także niepowtarzalną okazję do wykazania się dizajnerską kreatywnością, ponieważ reszta strony będzie składać się z akapitów napisanego na czarno tekstu. Możesz rozważyć dołączenie zdjęcia i dodanie koloru, pamiętając, że nagłówek nigdy nie powinien być krzykliwy ani przeładowany. 

Celem nagłówka listu motywacyjnego jest po prostu przedstawienie najważniejszych danych kontaktowych. Zachowaj fantazyjne dodatki na właściwą treść listu.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Uświęcona tradycją forma zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym to zwykłe „Szanowny Panie (albo Szanowna Pani)”. Nie zastanawiaj się nad tym za wiele, bo to podejście sprawdzi się zawsze. Prawdą jest, że w erze e-maili niektóre zasady dotyczące zwrotów grzecznościowych w korespondencji uległy poluzowaniu, a na popularności zyskały bardziej nieformalne opcje takie jak „Witam” czy „Dzień dobry”. Przeanalizuj bez pośpiechu ton i styl swojego potencjalnego pracodawcy i postaraj się pisać w równie oficjalny albo nieformalny sposób. W razie wątpliwości wybierz jednak ostrożniejsze podejście.

Przykład zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym, który można zmodyfikować

Szanowny Panie,

Skopiowane!

Cel zwrotu grzecznościowego: formuła powitalna nadaje ton reszcie listu, zatem dobrym pomysłem będzie trzymanie się oficjalnego stylu. 

Wstęp do listu motywacyjnego

Nadszedł czas, by wziąć się do pisania. Na wstęp powinien składać się pojedynczy akapit zawierający jedno lub dwa odważne, zwracające uwagę zdania, które ukazują Twój cel zawodowy, a zarazem prezentują Twoje doświadczenie oraz kwalifikacje na stanowisko. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni ton – śmiały i pewny, a jednocześnie profesjonalny i odpowiedni w danej sytuacji.

Celem wstępu do listu motywacyjnego jest szybkie rozbudzenie ciekawości rekruterów poprzez zaprezentowanie najważniejszego komunikatu, który zachęci do dalszej lektury.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować do potrzeb

Po czterech latach współpracy z jednym z liderów rynku w zakresie ekologicznego budownictwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pragnę kontynuować pracę w czołowej firmie, jednak już w Polsce. Eco-structure może się pochwalić fantastycznymi projektami. Chciałbym zatem wykorzystać swoje nagradzane umiejętności w zakresie ekologii do wsparcia Państwa zespołów ds. obiektów komercyjnych i mieszkalnych.

Skopiowane!

Rozwinięcie listu motywacyjnego (treść) 

Centralne dwa lub trzy akapity listu motywacyjnego to miejsce na główną prezentację swojej osoby. W tym miejscu możesz omówić posiadane wykształcenie i certyfikaty, a do tego bez wątpienia musisz podkreślić swoje doświadczenie zawodowe istotne do celów rekrutacji. Należy pisać jak najkonkretniej. Używaj faktów i danych liczbowych, np. podając liczbę zaprojektowanych przez Ciebie budynków i ich wartość finansową dla firmy. Przywołuj także anegdoty o swoich osiągnięciach, na przykład o niezwykłych wyzwaniach, jakie przed Tobą stanęły, sposobie ich rozwiązania i uzyskanych pozytywnych rezultatach.

Pod koniec zasadniczej treści listu możesz przejść do szerszego omówienia swoich umiejętności i pasji, być może opisując nowe wyzwania, jakie chcesz podjąć w przyszłości, i swoje kwalifikacje.

Oto cel treści listu motywacyjnego: opisanie procesu projektowania i metody współpracy z klientami, których efektem jest sukces projektu pod względem estetycznym, funkcjonalnym i finansowym.

Przykład treści listu motywacyjnego, którą można dostosować do potrzeb

Zdobyłem akredytację LEED, posiadam również uprawnienia architektoniczne bez ograniczeń, wydawane przez Izbę Architektów IARP. W Dubaju odbyłem pierwszorzędne przeszkolenie, dzięki czemu biegle obsługuję oprogramowanie takie jak Rhino 3D, Autodesk Revit, ArchiCAD i SketchUp.

Mogę poszczycić się odegraniem kluczowej roli w zdobyciu przez Multiplex Constructions nagrody MENA Green Building Award. Ponadto jestem autorem branżowych opracowań dotyczących ocen cyklu życia, modelowania energetycznego i rozliczania emisji dwutlenku węgla. Autorytet w kwestii idei nigdy nie był równie ważny, co w dzisiejszych czasach, a ja mam na swoim koncie regularne wystąpienia na konferencjach MENA poświęconych budownictwu ekologicznemu. Wspierając projektowanie ponad 35 realizacji komercyjnych i mieszkalnych, zyskałem doskonałe zrozumienie tego, co jest możliwe.

Z perspektywy Państwa portfolio projektowego ciekawe mogą być także poniższe osiągnięcia:

  • Stworzyłem nagradzany indeks ekologicznego budownictwa dla projektów mieszkaniowych i wielofunkcyjnych.
  • Zredukowałem koszty o 27 milionów dolarów, stosując odpowiednie techniki perswazji i wykorzystując umiejętności negocjacji.
  • Stworzyłem schemat komunikacji w organizacji, co pozwoliło skrócić czas planowania o 22%.

Rysunki 6 i 12 z mojego portfolio są szczególnie istotne ze względu na wagę, jaką firma Eco-structure przykłada do budowania w sposób ekologiczny. Moje umiejętności w zakresie zarządzania międzynarodowymi projektami również mogłyby stanowić atut dla Państwa firmy zatrudniającej zróżnicowany personel na całym świecie.

Skopiowane!

Jak zakończyć list motywacyjny na stanowisko architekta (podsumowanie i podpis)

Ostatni akapit powinien stanowić podsumowanie przekazanych wcześniej informacji i pełną entuzjazmu zachętę do działania. 

Oto cel tej części listu: powiedzenie przyszłemu pracodawcy, dlaczego jesteś właściwym kandydatem na dane stanowisko, i uzasadnienie prośby o rozmowę kwalifikacyjną.

Przykład zakończenia listu motywacyjnego i podpisu, które można dostosować do potrzeb

Ogromnie cieszyłbym się z możliwości omówienia realizowanych przeze mnie projektów i poznania Państwa planów na przyszłość podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Rozszerzanie dorobku w zakresie ekologicznego budownictwa w Eco-structure jest dla mnie idealną kontynuacją kariery.

Z poważaniem,

Adam Zwierzyński

Skopiowane!

Tego typu wezwanie do dalszego działania pokazuje, że poważnie podchodzisz do oferowanego stanowiska i chętnie podejmiesz dalsze kroki. Zachęta powinna być pewna siebie, ale nie nachalna. Idealnie będzie, jeśli zachęci rekrutera do wysłania odpowiedzi.

Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Stwórz list motywacyjny w zaledwie kilka minut
Wyróżnisz się i szybciej zostaniesz zatrudniony dzięki naszej kolekcji darmowych szablonów listów motywacyjnych, które opracowali eksperci, by ułatwić Ci zdobycie wymarzonego stanowiska.
Stwórz list motywacyjny

Darmowe szablony zaprojektowane przez profesjonalistów

Dzięki ponad 10 milionom utworzonych życiorysów i listów motywacyjnych CVeasy.pl jest wiodącym narzędziem do tworzenia karier online, dzięki któremy dostaniesz się na rozmowę kwalifikacyjną
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm cover_letter template
Sztokholm
1 400 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork cover_letter template
Nowy Jork
450 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń cover_letter template
Wiedeń
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney cover_letter template
Sydney
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn cover_letter template
Londyn
290 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin cover_letter template
Dublin
250 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa cover_letter template
Moskwa
63 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam cover_letter template
Amsterdam
160 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd cover_letter template
Madryd
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago cover_letter template
Santiago
140 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur cover_letter template
Singapur
53 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo cover_letter template
Oslo
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad cover_letter template
Kapsztad
7 900 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż cover_letter template
Paryż
36 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin cover_letter template
Berlin
94 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa cover_letter template
Genewa
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver cover_letter template
Vancouver
46 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio cover_letter template
Tokio
62 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan cover_letter template
Mediolan
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona cover_letter template
Lizabona
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona cover_letter template
Barcelona
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga cover_letter template
Kopenhaga
23 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago cover_letter template
Chicago
20 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio cover_letter template
Rio
29 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym cover_letter template
Rzym
5 700 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston cover_letter template
Boston
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto cover_letter template
Toronto
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka