1. Przykłady CV
 2. Specjalista ds. sprzedaży
Napisany przez Susan ShorSusan Shor

Przykładowe CV na stanowisko Specjalista ds. sprzedaży

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Specjalista ds. sprzedaży, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
4.3
Średnia ocena
78 osób również oceniło przykład
Przykładowe CV na stanowisko Specjalista ds. sprzedaży
Edytuj to CV

Doskonałe CV specjalisty ds. sprzedaży można porównać do najlepszej autoprezentacji: Dzięki niemu stajesz przed potencjalnym pracodawcą albo menedżerem ds. zatrudnienia, by dokonać sprzedaży własnej osoby jako profesjonalisty. Uporządkuj swoją prezentację, a będziesz na dobrej drodze do kolejnej – na nowym miejscu pracy.

Zdajesz sobie sprawę, że otrzymanie oferty pracy, podobnie jak domknięcie transakcji sprzedażowej, wymaga czasu, ale wiesz również, że pierwszy kontakt (czyli Twoje CV!) może zaważyć na powodzeniu całego przedsięwzięcia.

W niniejszym poradniku dotyczącym CV z załączonym przykładem omówimy następujące tematy:

 • Czym zajmuje się specjalista ds. sprzedaży?
 • Jak napisać CV sprzedażowe (rady i wskazówki)
 • Najbardziej odpowiedni format CV sprzedażowego.
 • Porady dotyczące każdej sekcji CV (podsumowanie, historia pracy, wykształcenie, umiejętności)
 • Wskazówki dotyczące układu i wyglądu profesjonalnego CV

Czym zajmuje się specjalista ds. sprzedaży?

Specjaliści ds. sprzedaży zajmują się oczywiście handlem, ale w ich pracy chodzi o coś więcej niż tylko zaoferowanie produktu lub usługi. Specjaliści ds. sprzedaży muszą wiedzieć wszystko o tym, co sprzedają. Powinni też rozumieć potrzeby swoich klientów, znać doskonale rynek oraz być świadomym tego, co odróżnia ich towar lub usługę od tych oferowanych przez konkurencję.

Niektórzy handlowcy mogą generować własne leady sprzedażowe, podczas gdy inni otrzymują je z działu marketingu; czasem klienci sami przychodzą do ich firmy, żeby dokonać zakupu. Sprzedawcy mogą mieć jednego klienta, za którego są odpowiedzialni, a to oznacza, że muszą utrzymywać z nim doskonałe relacje i umieć przewidzieć i adekwatnie odpowiedzieć na jego potrzeby oraz ewentualne problemy. Inni sprzedawcy mają stałych klientów lub – przeciwnie – muszą wciąż poszukiwać nowe cele sprzedażowe.

Jak napisać CV sprzedażowe

Pierwszym krokiem do napisania CV sprzedażowego jest zorientowanie się, jakie sekcje należy w nim zawrzeć. Twoje CV powinno zawierać następujące elementy:

 • Nagłówek CV;
 • Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych;
 • Sekcję dotyczącą historii zatrudnienia;
 • Sekcję Umiejętności;
 • Sekcję Wykształcenie.

W tych ramach musisz się skupić na potrzebach sprzedażowych swojego potencjalnego pracodawcy w tonie, który pasuje do stylu firmy. Tak jak robisz research o swoich klientach przed autoprezentacją, tak samo powinieneś zbadać firmę i skierować swoje CV bezpośrednio do kierownika ds. zatrudnienia lub przyszłego szefa. Celem jest odpowiedzenie na ich dwa pytania: „Czy kandydat pasuje do kultury naszej firmy?” i „W jaki sposób kandydat może podnieść moje wyniki sprzedaży?”.

Wspaniałe CV sprzeda Cię tak dobrze, jak Ty sprzedajesz produkty i usługi. Podejmij następujące kroki, aby zwiększyć szanse na to, że zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną:

 • Odnieś się bezpośrednio do potrzeb firmy i pokaż, jak możesz je spełnić dzięki umiejętnościom, które już wcześniej zademonstrowałeś;
 • Zrób profesjonalne pierwsze wrażenie dzięki czytelnemu układowi i klarownej strukturze CV sprzedażowego;
 • Skup się na słowach kluczowych i wyrażeniach, które powinieneś zawrzeć na CV, aby przeszło przez ATS, czyli automatyczny system śledzenia kandydatów.

Wybór najlepszego formatu CV specjalisty ds. sprzedaży

Tutaj polecamy trzymać się najpopularniejszego formatu CV, w którym historię kariery zapisuje się w odwrotnym porządku chronologicznym. Dlaczego? Ponieważ preferują go rekruterzy i menedżerowie ds. zatrudnienia. Wiedzą dokładnie, gdzie szukać istotnych informacji, i jednym rzutem oka ocenią, w jakim punkcie swojej kariery się znajdujesz.

Format ten jest jednocześnie preferowany przez ATS, więc kiedy napiszesz aplikację online, informacje z Twojego CV zostaną w procesie skanowania umieszczone w odpowiednich polach.

Jeśli dopiero wchodzisz na rynek pracy, skorzystaj z formatów CV, które proponujemy jako alternatywy dla CV chronologicznego, np. z formatu hybrydowego. Starsze osoby, które zmieniają pracę, także mogą skorzystać z tego formatu.

Przykład podsumowania umiejętności i celów zawodowych: Twoja autoprezentacja

Na CV specjalisty ds. sprzedaży sekcja podsumowania jest jedynym miejscem, gdzie możesz popisać się umiejętnością płynnej rozmowy handlowej. Reszta CV składa się z zapisanych w punktach elementów, tutaj masz miejsce na napisanie trzech–czterech zdań. Opisz swój styl sprzedaży, a jednocześnie zainteresuj odbiorcę konkretnymi wynikami sprzedaży.

Nie trzeba powtarzać tego, co szczegółowo wymienisz w sekcji Historia zatrudnienia, ale należy położyć nacisk na dwa największe osiągnięciach sprzedażowych. Powinieneś pochwalić wynikami w pracy, z których jesteś dumny, ale tak, aby nie wyjść na zbyt arogancką osobę.

Przykład sekcji Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych na CV znajdziesz poniżej.

Specjalista ds. sprzedaży z udokumentowanym pięcioletnim doświadczeniem w rozszerzaniu działalności poprzez skuteczne tworzenie sieci kontaktów i partnerstw. Posiadający umiejętność pielęgnowania kluczowych relacji i konsekwentnego generowania nowych leadów sprzedażowych. Z silną wewnętrzną motywacją do zwiększenia dobrobytu firmy i doskonalenia jej reputacji.

Skopiowane!

Przykładowa historia zatrudnienia: dostarczanie towarów

Sekcja Historia zatrudnienia w CV handlowca to miejsce, w którym obowiązuje odwrotny porządek chronologiczny. Wyszczególniasz w niej swoje doświadczenie zawodowe, zaczynając od ostatniego stanowiska. Jesteś sprzedawcą, więc zdajesz sobie doskonale sprawę, że liczą się liczby. Podaj je tutaj, aby zilustrować Twoje osiągnięcia dotyczące sprzedaży.

Przedstaw się jako osoba dynamiczna, używając energicznych słów, które zobrazują Twoją aktywność.

Poniżej znajdziesz przykład sekcji Historia zatrudnienia na CV, którą możesz zaadaptować odpowiednio do potrzeb.

Przykład historii zatrudnienia na CV

Specjalista ds. rozwoju sprzedaży w firmie Precyzja, Kraków
Wrzesień 2015 — Wrzesień 2019

 • Pomoc w budowaniu i podtrzymywaniu kluczowych relacji, co skutkowało 10% wzrostem sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku;
 • Ocena i kontrola, jak zespół rozwiązań realizuje zadania związane z potrzebami firmy;
 • Dokonywanie zmian w prezentacjach sprzedażowych, które nie pozyskiwały nowych klientów;
 • Aktywne uczestnictwo w planowaniu targów w celu zmaksymalizowania celów osiągniętych przez zespół sprzedaży;
 • Prowadzenie dokładnego badania rynku w celu rozszerzenia listy potencjalnych klientów.

 

Specjalista ds. rozwoju sprzedaży w Smart Solutions, Kraków

 • Nawiązywanie owocnych relacji z kluczowymi klientami i partnerami, co zaowocowało zwiększeniem przychodów;
 • Badanie i wdrażanie strategicznych metod marketingowych;
 • Uczestnictwo w spotkaniach sprzedażowych z obiecującymi, potencjalnymi klientami;
 • Sprawna współpraca z zespołem w celu osiągnięcia wyznaczonych celów;
 • Liczne osiągnięcia w zakresie spełniania i przekraczania celów sprzedażowych;
 • Wzmocnienie i utrzymywanie reputacji firmy jako otwartej i postępowej.

 

Asystent kierownika działu sprzedaży w Pepsi Inc. , Kraków
Sierpień 2011 — Sierpień 2011

 • Wspieranie kierownika sprzedaży w utrzymaniu odpowiednio zorganizowanego i produktywnego środowisko biurowego;
 • Obsługa telefonu, odpowiadanie na wiadomości, pilnowanie terminów i koordynowanie zaplanowanych w kalendarzu spotkań;
 • Weryfikacja dokumentów przed spotkaniami i niezbędny feedback;
 • Wykonywanie codziennych obowiązków biurowych, a także zleceń, które wybiegały poza nią.
Skopiowane!

Przykład sekcji Umiejętności na CV specjalisty ds. sprzedaży: poszukiwane atrybuty

Co sprawia, że jesteś świetnym sprzedawcą? Czy potrafisz to wyjaśnić na podstawie swoich czterech–siedmiu najważniejszych umiejętności? Taki jest właśnie cel sekcji Umiejętności w CV handlowca. Sprzedaż wymaga doskonałych kompetencji interpersonalnych, ale oprócz nich musisz też posiadać dogłębną wiedzę o swojej branży i być wytrawnym użytkownikiem aplikacji sprzedażowych.

Stwórz listę umiejętności, które odpowiedzą bezpośrednio na potrzeby potencjalnego pracodawcy (i ATS!), czytając uważnie, po raz kolejny, ogłoszenie o pracę i na podstawie researchu. Wybierz umiejętności, które są ściśle związane z wymaganiami nowego stanowiska.

Spróbuj znaleźć równowagę między umiejętnościami świadczącymi o Twojej inteligencji emocjonalnej a ekspertyzą branżową.

Poniżej znajdziesz przykład sekcji Umiejętności na CV.

Przykład CV z sekcją Umiejętności
 • Myślenie analityczne
 • Zarządzanie zespołem
 • Rozwój biznesu
 • Innowacja
Skopiowane!

Przykład sekcji Wykształcenie na CV specjalisty ds. sprzedaży

Dotarłeś do najłatwiejszej sekcji CV sprzedażowego. Wymień tutaj szkołę średnią i wszelkie tytuły, które posiadasz. Jeśli zdobyłeś tytuł magistra lub wyższy, nie musisz pisać o tym, że ukończyłeś szkołę średnią.

Jeśli posiadasz certyfikaty lub ukończyłeś szkolenia sprzedażowe, które wzbogacają Twoje CV, powinieneś tutaj zamieścić informacje o nich.

Poniżej znajdziesz przykład sekcji Wykształcenie, na którym możesz się wzorować.

Przykład sekcji Wykształcenie w CV

licencjat, Komunikacja wizerunkowa, Uniwersytet Wrocławski
Wrzesień 2010 — Czerwiec 2014

Skopiowane!

Układ i projekt CV: zaprezentuj swój styl

Wiesz, jak istotne jest pierwsze wrażenie, zastosuj tę wiedzę i tutaj. Skorzystaj z pomocnych wskazówek dotyczących prezentacji, aby udoskonalić wygląd swojego CV sprzedażowego.

Miej na względzie łatwość czytania. Chcesz przyciągnąć uwagę odbiorcy, bo Twoim prawdziwym celem jest, aby Twoje CV zostało przeczytane. Zastosuj dwuipółcentymetrowe marginesy i użyj wyraźnej, czytelnej czcionki. Zostaw dużo białej przestrzeni

Rozróżnij między tym, co subtelnie przyciąga wzrok, a tym, co nachalnie rzuca się w oczy. Ogranicz do minimum użycie kolorów i unikaj grafiki. Tych możesz używać w swoich prezentacjach handlowych.

W końcu zadbaj o to, żeby Twoje CV było bezbłędne. Skorzystaj z narzędzia online, takiego jak na CVeasy.pl, które ma wbudowaną funkcję sprawdzania pisowni. Wybierz jeden z naszych szablonów CV, aby szybko rozpocząć proces poszukiwania pracy.

Kluczowe porady dotyczące CV sprzedażowego

 • Choć popyt w wielu obszarach sprzedaży jest niewielki, to stanowiska związane z zaawansowanymi technologiami pozostają często nieobsadzone.
 • Wykorzystaj swoje doskonałe umiejętności komunikacyjne i handlowe, aby sprzedać potencjalnemu pracodawcy swoją osobę.
 • Skup się w CV na pracy w konkretnym przedsiębiorstwie, personalizując je w celu przekonania pracodawcy, że idealnie nadajesz się na pracownika w jego firmie.
 • Skorzystaj z kreatora CV online, który pomoże Ci przypieczętować umowę o nową pracę!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV
4.3
Edytuj to CV
Udostępnij ten artykuł

Piękne szablony CV

Przekonaj do siebie pracodawców i rekruterów, korzystając z jednego z naszych 25+ eleganckich, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV. Pobierz go jako plik Word lub PDF.
4 z 5
na podstawie 405 opinii na Trustpilot
Skorzystaj z tego szablonuSztokholm resume template
Sztokholm
8 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuNowy Jork resume template
Nowy Jork
4 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuWiedeń resume template
Wiedeń
2 200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSydney resume template
Sydney
1 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLondyn resume template
Londyn
3 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuDublin resume template
Dublin
3 900 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMoskwa resume template
Moskwa
730 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAmsterdam resume template
Amsterdam
1 700 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMadryd resume template
Madryd
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSantiago resume template
Santiago
1 300 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSingapur resume template
Singapur
720 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuOslo resume template
Oslo
580 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKapsztad resume template
Kapsztad
57 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuParyż resume template
Paryż
550 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBerlin resume template
Berlin
1 500 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuGenewa resume template
Genewa
33 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuVancouver resume template
Vancouver
510 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuTokio resume template
Tokio
350 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuMediolan resume template
Mediolan
930 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuLizabona resume template
Lizabona
230 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBarcelona resume template
Barcelona
490 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuKopenhaga resume template
Kopenhaga
100 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuChicago resume template
Chicago
150 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRio resume template
Rio
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuRzym resume template
Rzym
200 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBoston resume template
Boston
120 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonujapońskie CV resume template
japońskie CV
52 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuShokumukeirekisho resume template
Shokumukeirekisho
3 400 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuAthens resume template
Athens
110 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuBrussels resume template
Brussels
69 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuPrague resume template
Prague
18 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuSzanghaj resume template
Szanghaj
30 000 użytkowników wybrało ten szablon
Skorzystaj z tego szablonuToronto resume template
Toronto
2 000 000 użytkowników wybrało ten szablon
Ta strona korzysta z plików cookie, by poprawić komfort użytkowania, do przeprowadzania analiz i w celach marketingowych. Korzystając z naszej witryny, wyrażasz zgodę na wszystkie pliki cookie zgodnie z naszą Polityka plików cookie iPolityka prywatności.
Zaakceptuj ciasteczka