Przykładowe CV na stanowisko Programista

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Programista, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
Edytuj to CV

Przykład Podsumowania zawodowego: opisz siebie i swoją karierę

Spójrz na swoje podsumowanie zawodowe, zwane także profilem zawodowym, jak na zwięzłą prezentację. Zamieść w tej sekcji swoje osiągnięcia, ale nie przechwalaj się i nie przesadzaj. Kluczem do dobrego podsumowania CV są aktywne zwroty i wpadające w oko szczegóły, dzięki którym pokażesz rekruterom, jakim programistą jesteś i co osiągnąłeś w swojej karierze. To jedyne miejsce w życiorysie, gdzie możesz się wykazać pewną kreatywnością. Postaraj się więc zabłysnąć! Pracodawcy chcą się dowiedzieć, co wniesiesz do ich firmy. Miej to na uwadze podczas pisania CV. Wymień przykłady i opisz sukcesy, z których jesteś najbardziej dumny. Na to, by się „sprzedać”, masz zaledwie kilka zdań, nie kryguj się zatem, ale unikaj zarozumialstwa i przesady. Oprócz sukcesów pomyśl o cechach, które sprawiają, że jesteś doskonałym programistą, i zawrzyj je w swoim profilu zawodowym.

Przykład

Doświadczony programista biegły w przekazywaniu wiedzy specjalistycznej w zakresie projektowania, instalacji, testowania i konserwacji systemów oprogramowania. Dysponujący różnorodnym i obiecującym zestawem umiejętności. Posiada doskonałą znajomość różnych platform, języków oprogramowania oraz systemów wbudowanych. Obeznany z najnowocześniejszymi narzędziami i procedurami programistycznymi. Zdolny zarówno do samodzielnego prowadzenia projektów, jak i do produktywnej współpracy z zespołem.

Przykładowa sekcja Umiejętności: zaoferuj pracodawcom to, czego szukają

Programistom niezbędna jest doskonała znajomość IT, ale potrzebują oni także innych umiejętności. Sekcja w CV dotycząca umiejętności to zwięzły przegląd Twoich kompetencji zawodowych. Każdy punkt zawiera jedno lub dwa słowa, które pokażą rekruterowi, jaką wiedzę i cechy posiadasz. Oczywiste jest to, że programiści muszą mieć doświadczenie w wielu dziedzinach technicznych, wciąż się rozwijać i nadążać za nowymi trendami.

Przykład
  • Myślenie analityczne
  • Programowanie
  • Znajomość logiki oprogramowania
  • Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem
  • Wiedza dot. interfejsu
  • Zdolność adaptacji

Przykład sekcji Historia zatrudnienia: podziel się historią swojej kariery 

Kiedy piszesz CV programisty, zastanów się nad przebiegiem i kierunkiem swojej kariery, decydując się na wybór projektów do swojego życiorysu. Pamiętaj, że to, co wybierzesz, wpłynie na Twój wizerunek w oczach pracodawcy. Podkreśl swoje osiągnięcia, sposoby rozwiązywania problemów, wyzwania, których się podjąłeś i przeszkody, które pokonałeś, aby pomyślnie ukończyć dany projekt. W miarę możliwości podaj szczegóły i konkretne dane. Podaj nazwy oprogramowania, z którym pracowałeś, oraz rezultaty swoich projektów. Choć Twoja historia zatrudnienia powinna być ułożona w odwróconej kolejności chronologicznej – na początku zamieść najbardziej aktualne stanowisko – to opis projektów może mieć inną formę. Spróbuj na przykład zgrupować wszystkie podobne projekty razem. Lub sortuj projekty według pełnionej w nich funkcji.

Przykład

Programista, FingoWeb, Katowice
wrzesień 2013 – Obecnie

  • Współpraca z zespołem ds. produktu w celu zrozumienia wymagań i specyfikacji biznesowych dotyczących portfela ryzyka;
  • Efektywne wprowadzanie zmian i modyfikacji oprogramowania opartych na konkretnych specyfikacjach projektowych;
  • Rozwiązywanie złożonych problemów przy użyciu najnowszych rozwiązań w chmurze, technologiach mobilnych i internetowych;
  • Opracowanie i prezentacji wyników i rozwiązań między innymi kierownictwu wyższego szczebla i interesariuszom.

 

Młodszy programista, Power Media, Katowice
czerwiec 2011 – sierpień 2013 

  • Skuteczna naprawa kompleksowych błędów w oprogramowaniu;
  • Wdrażanie i aktualizacja modułów aplikacji pod kierunkiem starszych programistów;
  • Łączenie samodzielnych obowiązków z entuzjazmem i skutecznością we współpracy z kolegami;
  • Wykonywanie zautomatyzowanych zadań testowych i rutynowe opracowywanie złożonych funkcji.

Przykład sekcji Wykształcenie: nauka nigdy się nie kończy

Twórcy oprogramowania powinni nieustannie odświeżać swoje umiejętności, więc nie zapomnij uwzględnić w tej sekcji również studiów podyplomowych. Praca programisty zazwyczaj wymaga tytułu licencjata. Jeśli jesteś świeżo upieczonym absolwentem, rozważ dołączenie swojej średniej ocen, ale tylko w przypadku, jeśli osiągnąłeś dobre wyniki. Z drugiej strony wraz z biegiem lat dzielących Cię od skończenia szkoły, Twoje wykształcenie i średnia ocen tracą na znaczeniu. Technologia stale się rozwija, dlatego Twoje umiejętności również muszą ewoluować. Sekcja dotycząca edukacji to odpowiednie miejsce, aby pochwalić się szkoleniem podyplomowym, w którym wziąłeś udział, aby być na bieżąco. Jeśli masz certyfikaty specjalizacyjne, wymień je również w tej części CV.

Przykład

wrzesień 2009 – czerwiec 2011
Studia II stopnia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowice

wrzesień  2007 – czerwiec 2009
Studia I na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowice

Wybór odpowiedniego formatu i wzoru CV

Jesteś programistą i prawdopodobnie masz świetne oko do wizualnie ciekawych projektów. Nie oznacza to, że masz dużo czasu na pisanie CV. Jeśli chcesz szybko i efektywnie utworzyć CV programisty, rozważyć skorzystanie z gotowego szablonu CV. CVeasy.pl oferuje szeroką gamę wzorów i formatów CV do wyboru w czterech głównych kategoriach: szablony profesjonalne, nowoczesne, kreatywne i proste.

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV