Przykładowe CV na stanowisko Analityk Biznesowy

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Analityk Biznesowy, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
Edytuj to CV

Rynek pracy analityków biznesowych

Mądrze wybrałeś! Analitycy biznesowi są bardzo poszukiwani. Jednocześnie oznacza to, że możesz być jednym z wielu kandydatów ubiegających się o pracę w najbardziej popularnej firmie. Pisząc CV analityka biznesowego, w każdej sekcji należy wziąć pod uwagę realia branży. Przeanalizujemy ten temat odnośnie do każdej sekcji.

Oprogramowanie systemu śledzenia kandydatów (ATS)

Większość pracodawców przy wstępnej selekcji CV zdaje się na oprogramowanie ATS. Według Jobscan 98% firm z rankingu Fortune 500 korzysta z jakiegoś typu ATS. Nie będzie miało znaczenia, jak doskonale czyta się Twoje CV, jeśli nie trafi ono do menedżera ds. rekrutacji. ATS skanuje Twoje CV, opierając się na słowach kluczowych określających Twoje umiejętności i doświadczenie zawodowe, aby ocenić Twoją kandydaturę.

Przykład podsumowania umiejętności i celów zawodowych: Twoja historia zawodowa

W CV analityka biznesowego sekcja ta jest Twoją pierwszą szansą, aby zrobić odpowiednie wrażenie za pomocą podsumowania zawodowego, które zajmuje cenne miejsce u góry CV – dobrze ją zatem wykorzystaj. Pisanie podsumowania zawodowego jest ważnym elementem procesu tworzenia CV. Masz do dyspozycji zaledwie kilka zdań, aby zaprezentować swoją osobowość, osiągnięcia, sukcesy i profesjonalny wizerunek. W przykładowym CV podano już kilka trafnych słów kluczowych, jednak część z nich będzie zależała od konkretnej branży.

Przykład

Doświadczony i pełen pasji analityk biznesowy z ponad ośmioletnim doświadczeniem w ocenie i ulepszaniu systemów biznesowych znanych organizacji. Oddany lider zespołu ze zdolnością do efektywnego zarządzania. Osiągający cele przy wykorzystaniu kompleksowego zrozumienie koncepcji inżynierii systemów. Z udokumentowanym doświadczeniem w skutecznej analizie procesów i procedur biznesowych oraz w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań biznesowych.

Przykład historii zatrudnienia: podkreśl to, co właściwe

W tej sekcji jest miejsce na szczere pochwalenie się osiągnięciami. Przedstaw tutaj przykłady wcześniejszej pracy jako serię osiągnięć, sukcesów i kolejnych kamieni milowych na drodze rozwoju zawodowego. Jakie kluczowe osiągnięcia powinien podkreślić analityk biznesowy, aby być konkurencyjny na rynku pracy? Analitycy biznesowi są odpowiedzialni za analizę i ocenę danych w celu znalezienia wzorców, które usprawnią proces podejmowania decyzji oraz operacje biznesowe organizacji.

Przykład

Starszy analityk biznesowy na Uniwersytecie Wrocławskim, Wrocław
październik 2015 – sierpień 2019

  • Zarządzanie 10-osobowym zespołem konsultantów ds. procesów biznesowych;
  • Przeprojektowanie i wdrożenie dokumentacji dla uczestników szkoleń na uniwersytecie;
  • Prowadzenie grup użytkowników w ramach doskonalenia procesów z wykorzystaniem dostępnych systemów.
  • Kierownictwo w procesie efektywnego ulepszania systemów technologicznych.
  • Praca nad poprawą ogólnej wydajności instytucji: ocena procesu rozliczenia, przepływu pracy, zarządzanie relacjami z klientem oraz produktywności.
     

Analityk biznesowy w Citigroup, Wrocław
wrzesień 2012 – wrzesień 2015

  • Przeprowadzanie dogłębnej analizy wyników biznesowych w odniesieniu do celów biznesowych;
  • Zarządzanie raportowaniem działań Business Intelligence we wszystkich relacjach z grupą Global Managed Investments (GMI) Citi Private Bank;
  • Nadzorowanie tworzenia najważniejszych projektów, przebiegu ich procesu oraz zarządzania nimi;
  • Zarządzanie ryzykiem oraz praca nad rozwojem i wdrażaniem strategicznych rozwiązań;
  • Raportowanie wszelkich niezbędnych informacji dyrektorowi ds. operacyjnych grupy Global Managed Investments (GMI) Citi Private Bank oraz ścisła współpraca w celu osiągnięcia i utrzymania celów biznesowych.

Przykładowa sekcja umiejętności

W poniższych punktach przedstawiamy przykłady umiejętności, które mogą pomóc w uzyskaniu stanowiska analityka biznesowego. Są one kompatybilne z ATS i zwrócą uwagę działu HR. Utworzyłeś już ogólną listę umiejętności dla swojej sekcji zatrudnienia. Teraz powinieneś wybrać od pięciu do dziesięciu kompetencji najbardziej adekwatnych do stanowiska – pamiętaj o przeanalizowaniu oferty pracy – i zaprezentować je w swoim CV zgodnie z wymaganiami pracodawcy. Ze względu na różnorodność opisów stanowisk i branż, z którymi może się spotkać analityk biznesowy, decydujące znaczenie ma odrębne skupienie się na każdej aplikacji o pracę.

Przykład
  • Zarządzanie
  • Komunikacja
  • Planowanie strategiczne
  • Przywództwo
  • Inicjatywa i samodzielność
Obecność w mediach społecznościowych ma znaczenie.

Przykład dotyczący wykształcenia: nauka nie kończy się wraz ze studiami

Nawet jeśli jesteś na rynku pracy od kilku lat, możesz posiadać bardziej aktualne wykształcenie, które zwróci uwagę działu HR. Wraz z upływem czasu od ukończenia studiów wykształcenie w CV analityka biznesowego staje się mniej istotne. Na przykład Twoja średnia ocen sprzed 5 lat liczy obecnie mniej niż wówczas, gdy szukałeś swojej pierwszej pracy. Wpisz jednak do CV tytuł licencjata i stopień magistra, jeśli takie posiadasz. Minimalne wymagania w tej branży to tytuł licencjata, więc nie trzeba wspominać o szkole średniej. Jeśli jednak ukończyłeś szkołę z wyróżnieniem możesz to ewentualnie zrobić. Czy ukończyłeś jakieś zawodowe kursy albo warsztaty, zdobyłeś odpowiednie certyfikaty? Podaj przykład tego, czego nauczyły Cię te doświadczenia.

Przykład
  • wrzesień 2011 - czerwiec 2013
    Studia II stopnia na kierunku Biznes i administracja, Uniwersytet Wrocławski, Wroclaw
    - Ukończenie studiów z wyróżnieniem
    - Prezes stowarzyszenia Biznes dla lepszego jutra
     
  • wrzesień 2008 - czerwiec 2011
    Studia I stopnia na kierunku Zarządzanie i finanse, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, Wałbrzych
    - Prezes Towarzystwa Biznesu i Przywództwa
    - Wiceprezes ds. Biznesu bez Granic
    - Dyplom z wyróżnieniem

Wybór odpowiedniego formatu i szablonu CV

Korzystanie z szablonu wcale nie oznacza, że Twoje CV będzie wyglądać przeciętnie. Wszystkie wzory życiorysów w narzędziu do tworzenia CV można dostosować do własnych potrzeb i charakteru. Najlepiej jeśli wybierzesz wzór życiorysu z kategorii profesjonalnych szablonów CV, ale możesz też zdecydować się na któryś szablon spośród prostych, kreatywnych lub nowoczesnych. Przyjrzyj się uważnie swojemu CV, aby upewnić się, że nie jest za bardzo przeładowane i nie zawiera zbyt obszernych bloków tekstowych, bo bez względu na to, jak dobrze napisane, nikt ich raczej w całości (a prawdopodobnie wcale) nie przeczyta.

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV