Inżynier Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Inżynier, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Inżynier w 2024 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
Edytuj to CV

Jakie są zalety listu motywacyjnego?

Twój list motywacyjny powinien być jednostronicowym dokumentem zawierającym maksymalnie 400 słów, który przekonuje o tym, że jesteś doskonałym kandydatem do pracy. Podczas gdy Twoje CV obejmuje wiele kluczowych zagadnień – historię zatrudnienia, wykształcenie, umiejętności i inne kwalifikacje – wartość dodana listu motywacyjnego polega na tym, że jest on bardziej osobisty. CV zwykle nie zawiera nawet słowa „ja” ani nie jest adresowany do konkretnej osoby.

List motywacyjny to sposób na nawiązanie osobistego kontaktu z kierownikiem ds. zatrudnienia. Cechuje go format, który daje dużo większą swobodę wyrażania swojej osobowości, pasji i umiejętności. Stanowi też uzupełnienie Twojego CV, pozwalając Ci własnymi słowami opisać szerzej Twoje doświadczenie, osiągnięcia i kwalifikacje.

Wyślij list motywacyjny, gdy aplikujesz bezpośrednio o pracę.

Jak ułożyć list motywacyjny w branży inżynierskiej

Nagłówek

Nagłówek znajduje się na samej górze listu i zawiera Twoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail. Jego celem jest przekazanie pracodawcom Twoich danych, aby mogli się z Tobą skontaktować. Zapobiega również przekształceniu się listu w „bezimienny” dokument zagubiony w stosie innych listów.

Twoje imię i nazwisko powinny być pierwszym i największym elementem na stronie, ponieważ sprzedawanym przez Ciebie produkt jesteś Ty sam. To świadczy o niezbędnej pewności siebie i pomaga odbiorcy listu zapamiętać Twoją markę.

Zwrot grzecznościowy

„Szanowny Panie”, „Szanowna Pani” lub „Szanowni Państwo” to tradycyjny zwrot grzecznościowy obowiązujący w każdym liście biznesowym. Styl listów biznesowych wymaga zakończenia powitania przecinkiem i rozpoczęcia kolejnej sekcji mała literą.

Zawsze najlepiej jest zaadresować list do konkretnej osoby (choć w zwrocie grzecznościowym nie wymienia się jej nazwiska). Świadczy to o tym, że zwracasz uwagę na szczegóły i zadałeś sobie trud znalezienia odpowiedniej adresata. To jednocześnie osobisty akcent, który sprawia, że możesz się spodziewać (bardziej) osobistej odpowiedzi.

Wprowadzenie

Wprowadzenie powinno zarówno określać cel pracy, jak i zawierać krótkie omówienie doświadczenia i kwalifikacji, które przekona o tym, że warto Cię zatrudnić. Używaj zwrotów odważnych i energicznych zamiast wyrażeń nudnych jak flaki z olejem, oraz pewnego siebie – choć nie aroganckiego – tonu.

Przykład

za wkład w zaprojektowanie i wyprodukowanie ponad 35 urządzeń, które były stosowane przez miliony pacjentów w ciągu ostatniej dekady, firma Inżynieria Jutra przyznała mi niedawno tytuł jednego z pięciu najlepszych inżynierów mechaników w branży urządzeń medycznych.

Rozwinięcie

Centralne dwa lub trzy akapity Twojego listu motywacyjnego powinny podkreślać Twoje doświadczenie zawodowe i inne kwalifikacje, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości co do tego, że jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko.

W tym miejscu powinieneś nie tylko napisać, gdzie pracowałeś, ale także zaakcentować swoje konkretne osiągnięcia. Tam, gdzie to możliwe, wykorzystuj fakty i liczby, a także wytłumacz, jak stawiłeś czoła trudnym wyzwaniom w pracy inżyniera oraz jak sobie z nimi poradziłeś.

Przykład

Doświadczenie w łączeniu najnowocześniejszych systemów, materiałów i komponentów wynika z mojej głębokiej pasji do badań i rozwoju. Proces projektowania i weryfikacji projektów stał się podstawą mojej pracy doradczej. Jestem przekonana, że będę w stanie poprawić pewne aspekty działalności Państwa już i teraz znakomitej firmy.

Jestem biegłą użytkowniczką Boldworks i załączam portfolio zawierające rozwiązania, które wykorzystałam w moich poprzednich projektach. Mam na swoim koncie kilka patentów, a jedno szczególne rozwiązanie zapewniające ochronę przed ingerencją w działanie aparatury medycznej otrzymało nagrodę „Innowacja roku” w konkursie NowaTech.

Jestem dumna z wypracowanego przeze mnie procesu oceny projektów opartej na najwyższej jakości renderingach 3D, modelach i animacjach, które pozwalają na dokładną wizualizację. Stworzony przeze mnie system do napełniania balonu dożołądkowego stał się liderem na rynku w ciągu 18 miesięcy. Ponadto dysponuję dogłębną wiedzą na temat systemów podawania leków i pomp insulinowych – są to te same specjalizacje, z których słynie Państwa firma.

Po trzech latach pracy jako konsultant przy łącznie 12 projektach generujących sprzedaż o wartości ponad 45 mln PLN nie mogę się doczekać dołączenia do firmy, która znana jest ze starań o wszechstronny rozwój swoich pracowników. Praca z utalentowanymi kolegami sprawia, że projekty nabierają nowego wymiaru.

Zakończenie

Podsumowanie powinno być zarówno krótkim streszczeniem listu, jak i wezwaniem do działania. Zreasumuj przekonująco swoje kwalifikacje i zasugeruj podjęcie konkretnych kroków.

Twoim celem jest skłonić adresata listu, żeby postąpił zgodnie z tym, czego oczekujesz – żeby zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną, odbył z Tobą rozmowę telefoniczną lub przynajmniej wysłał Ci pisemną odpowiedź.

Przykład

Chętnie porozmawiam z Panem o planowanych przez Państwa firmę projektach i o mojej ewentualnej roli w ich realizacji.

Z poważaniem

Natalia Bartlewska

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV