Elektryk Przykłady listów motywacyjnych

Skorzystaj z tego przykładu listu motywacyjnego Elektryk, aby zakończyć aplikację i szybko znaleźć zatrudnienie - bez frustracji, bez niepewności. Ten przykład listu motywacyjnego jest specjalnie zaprojektowany na potrzeby stanowisk Elektryk w 2025 roku. Wykorzystaj nasze przykładowe zdania i profesjonalne formatowanie. Swój idealny list motywacyjny będziesz mógł pobrać w ciągu zaledwie kilku minut.
Edytuj to CV

Nagłówek listu motywacyjnego

Na samej górze CV znajduje się nagłówek listu motywacyjnego. Jest to najprawdopodobniej pierwszy element życiorysu, na który zwrócą uwagę rekruterzy, dlatego ważne jest, aby zawierał właściwe informacje, czyli: Twoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail oraz wszelkie inne istotne dane osobowe, które pomogą zidentyfikować list jako Twój.

Ze względu na to, że nagłówek jest tak istotną częścią listu motywacyjnego, powinieneś zwrócić uwagę na to, jak się prezentuje. W przypadku listu motywacyjnego elektryka, wybierz nagłówek, który jest atrakcyjny i przyciąga uwagę, bez przesadnego używania kolorów lub innych wymyślnych ozdobników. Twój nagłówek powinien sprawić, że menedżer zatrudniający będzie chciał przeczytać o Tobie więcej.

Cel nagłówka listu motywacyjnego: Przekazanie najważniejszych informacji osobowych w wizualnie atrakcyjny i profesjonalny sposób.

Zwrot grzecznościowy w liście motywacyjnym

Personalizacja listu motywacyjnego jest kluczem do pozostawienia trwałego pozytywnego wrażenie na pracodawcy. Nigdzie nie jest to tak ważne, jak w nagłówku listu motywacyjnego. W celu nawiązania osobistej więzi, skieruj list do konkretnej osoby, np. kierownika działu rekrutacji lub przyszłego przełożonego, aby nawiązać bezpośredni kontakt.

Najlepiej nada się do tego zwrot „Szanowny Panie” albo „Szanowna Pani”. Jeśli dobrze – ale naprawdę dobrze – znasz przyszłego pracodawcę i jesteście ze sobą po imieniu, możesz zdecydować się na zwrot mniej formalny, taki jak „Drogi/Droga” po którym wpiszesz imię adresata. Sprawdza się to szczególnie dobrze w przypadku listów motywacyjnych wysyłanych mejlem.

Cel zwrotu grzecznościowego w liście motywacyjnym: Zwrócenie się do odbiorcy listu motywacyjnego w sposób wyrażający szacunek i nadający uprzejmy ton reszcie listu.

Włącz do listu osobistą anegdotę.

Wstęp do listu motywacyjnego

Wstęp jest często czynnikiem decydującym o tym, czy menedżerowie ds. zatrudnienia zdecydują się przeczytać cały list motywacyjny. Warto więc włożyć wysiłek w to, żeby ta sekcja ich zainteresowała. Anegdota, liczby czy inne konkrety stanowią dobre wprowadzenie, które przekona menedżera do przeczytania całego listu.

Cel wstępu do listu motywacyjnego: Przyciągnięcie uwagi odbiorcy i zachęcenie go do przeczytania zasadniczej części listu.

Przykład wstępu do listu motywacyjnego, który można dostosować do własnych potrzeb

Stanowisko głównego elektryka w firmie Jakowski sp. z o. o. pozwoli mi wykorzystać moje dwunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem liczącym od pięciu do piętnastu elektryków na zlecenie wykonawców budynków mieszkalnych i biurowych.

Zasadnicza część listu 

Kiedy już przekonasz odbiorcę do przeczytania reszty listu, opisz swoje osiągnięcia i umiejętności. Może Ci w tym pomóc metoda STAR od pierwszych liter angielskich wyrazów Situation – sytuacja, Task – zadanie, Activity – działanie oraz Result – rezultat. Najpierw opisz sytuację, z którą spotkałeś się w pracy i zadanie, które Ci powierzono. Następnie wyjaśnij swoje działanie i jego pozytywny rezultat. Pamiętaj, aby przykłady były zwięzłe i adekwatne do stanowiska

Pod koniec listu skup się na wszelkich wartych uwagi umiejętnościach, jakie posiadasz, i potencjale, jaki mógłbyś wnieść do firmy.

Cel zasadniczej części listu motywacyjnego: Opisanie doświadczenia i osiągnięć z wymienieniem wyjątkowych umiejętności i potencjału.

Przykład zasadniczej części listu motywacyjnego, który można dostosować do własnych potrzeb

Jestem w pełni licencjonowanym elektrykiem i miałem do czynienia z wszelkimi możliwymi wyzwaniami związanymi z tym zawodem, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym, od okablowania nowych budynków, poprzez instalację systemów oświetleniowych w biurach o powierzchni 10 000 m2, po instalacje elektryczne w fabrykach.

Mam duże doświadczenie we współpracy z członkami zespołów budowlanych liczących od pięciu do stu czterdziestu osób i wiem, na czym ona polega. Instalacja elektryczna stanowi integralną część wyposażenia każdego budynku i warunkuje jego prawidłowe i bezpieczne użytkowanie, a ja często jestem osobą, która koordynuje współpracę elektryków z pozostałymi członkami zespołu budowlanego.

Wszystkie kursy zawodowe i kursy bezpieczeństwa ukończyłem z wyróżnieniem, mam dwunastoletni staż bezwypadkowej pracy, na obecnym stanowisku odpowiadam za bezpieczeństwo i szkolenie ponad dwudziestu praktykantów. Jestem na bieżąco odnośnie do niezbędnych certyfikatów, bezpieczeństwa pracy i przepisów z tego zakresu. Po wprowadzeniu przeze mnie kursu online dla każdego pracownika liczba wypadków przy pracy spadła o 12%.

Dzięki mojej dogłębnej znajomości fachu zostałem członkiem zespołu zajmującego się rozwiązywaniem problemów, konserwacji instalacji elektrycznych i ich napraw, a nasza technologia zdalnej diagnostyki pozwoliła na rozwiązywanie problemów klientów i zapewnienie wsparcia kolegom z innych województw.

Zakończenie listu motywacyjnego i podpis

Treść listu motywacyjnego elektryka powinna zająć nie więcej niż jedną stronę. Nadszedł moment, aby zakończyć list pozytywnym akcentem i uprzejmym zwrotem. Postaraj się zawrzeć w nim wezwanie do działania. W ten sposób wyrazisz swoje zainteresowanie współpracą z firmą i grzecznie zaprosisz pracodawcę do kontaktu.

Zakończ swój list odpowiednim zwrotem w zależności od stopnia znajomości z pracodawcą. Najlepiej napisać „Z poważaniem” albo – mniej formalnie – „Pozdrawiam”.

Cel zakończenia listu motywacyjnego: Zakończ swój list przyjaznym wezwaniem do działania, które sprawi, że menedżer ds. zatrudnienia się z Tobą skontaktuje. Dołącz odpowiednie pozdrowienie i swoje nazwisko

Przykład zakończenia listu motywacyjnego wraz z podpisem, który można dostosować do własnych potrzeb

Jestem rozważnym planistą i osobą chętną do nauki – każdy projekt jest inny, a kiedy istnieje wiele rozwiązań, warto się na chwilę zatrzymać i rozważyć różne opcje. Współpracowałem przy ponad 350 projektach i poznałem wartość dobrej obsługi klienta. Załączam portfolio moich prac. Chętnie dowiem się o Państwa projektach i planach na przyszły rok oraz tego, jak moje umiejętności mogą się do nich przyczynić.

Z poważaniem,

Marian Limbach

 

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV