Przykładowe CV na stanowisko Przedstawiciel handlowy

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Przedstawiciel handlowy, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
Edytuj to CV

To Twoja szansa, więc ją wykorzystaj. Podsumowanie celów i umiejętności zawodowych jest jedynym miejscem na CV, gdzie możesz wykazać się kreatywnością i wykorzystać swoją siłę przekonywania w podobny sposób, jak wtedy, gdy próbujesz dokonać transakcji. Bądź jednak ostrożny, ponieważ na papierze nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakby się chciało.

Celem tej sekcji jest podkreślenie swoich największych osiągnięć sprzedażowych i zaprezentowanie swojej osobowości. Wybierz jedno lub dwa dokonania zawodowe, które sprawią, że rekruterzy pomyślą: „Nie możemy pozwolić, by ten doskonały kandydat nam się wymknął!” Powinieneś podać konkretne sumy, aby menedżer ds. rekrutacji mógł się zapoznać z wielkością zawartych transakcji. Istotnym konkretem, który zawsze należy podać, jest liczba mówiąca o tym, o ile przekroczyłeś limit sprzedaży (jeśli to zrobiłeś) i o ile ogólnie ją zwiększyłeś.

Wygraj z ATS!

Systemy śledzenia kandydatów są zaprojektowane po to, by skanować i wprowadzać odpowiednie informacji do bazy danych działu zasobów ludzkich. Używają algorytmów do porównania Twojego CV z innymi CV dotyczącymi tej samej funkcji. ATS szuka między innymi słów kluczowych i wyrażeń powiązanych z ofertą pracy, więc musisz dostosować swoje CV tak, aby dokładnie odnosiło się do treści ogłoszenia o pracę.

Dla inspiracji zapoznaj się z poniższym przykładem CV przedstawiciela handlowego.

Energiczna przedstawicielka handlowa z udokumentowaną historią przekraczania celów sprzedażowych oraz zwiększania sprzedaży i obecności firmy na rynku. Zorientowana na wyniki, wyspecjalizowana w generowaniu wzrostu strumienia przychodów oraz rozwijaniu długotrwałych i efektywnych relacji z klientami. Wnosząca umiejętność opracowywania i wdrażania skutecznych planów biznesowych wiodących do wzrostu sprzedaży. Biegła w prowadzeniu szkoleń sprzedażowych oraz zarządzaniu zespołami w celu osiągnięcia celów firmy.

Przykład historii zatrudnienia: opisz swoje sukcesy

Podsumowanie celów i umiejętności zawodowych odzwierciedla najważniejsze momenty Twojej kariery i Twoją osobowość, a Historia zatrudnienia zawiera szczegóły. Nie powinna być ona jednak suchą wyliczanką każdej kolejnej sprzedaży i każdego kolejnego zadania. Zamiast tego stwórz opowieść o swoich rosnących zdolnościach sprzedażowych i pokaż, że już w tej chwili rozwijasz umiejętności niezbędne do zrobienia kolejnego kroku w karierze.

Poniższy przykład może Ci posłużyć za wzór.

Przedstawiciel handlowy, Biofarm, Katowice
sie 2012 - obecnie

  • Zwiększenie sprzedaży o 70% w ciągu pierwszego roku;
  • Opracowanie systemów usprawniających procesy sprzedaży przynoszących 150% wzrostu produktywności;
  • Podwojenie bazy klientów poprzez badanie przewagi nad konkurencją przy jednoczesnym ukierunkowaniu na potrzeby potencjalnych klientów;
  • Szkolenie nowych specjalistów ds. sprzedaży i, w razie potrzeby, zapewnianie coachingu w celu utrzymania sukcesu sprzedaży firmy.

 

Przedstawiciel handlowy, Phytopharm Klęka SA, Katowice
lip 2003 - lip 2012

  • Reprezentowanie jednej z największych firm farmaceutycznych w regionie;
  • Prowadzenie działu sprzedaży o najwyższej kwartalnej sprzedaży przez dwa lata pod rząd;
  • Pierwsze miejsce w kategorii Specjalista ds. Sprzedaży w 2011 i 2012 r. z ponad 1 800 000 PLN rocznej sprzedaży;
  • Utrzymanie klientów i przedłużanie umów dzięki sprawnemu rozwiązywanie ewentualnych problemów.

Przykład sekcji Wykształcenie: zaprezentuj swoją ścieżkę edukacyjną

Jak wcześniej wspomnieliśmy, nie wszystkie stanowiska przedstawicieli handlowych wymagają wyższego wykształcenia, choć może to być bardzo pomocne w niektórych dziedzinach. Wiele branż i firm wymaga co najmniej tytułu licencjata.

Sekcja Wykształcenie na CV powinna zawierać listę tytułów oraz dyplomów związanych z biznesem. Możesz też zmieścić w tym miejscu listę nagród i wyróżnień (albo – jeśli jest ich dużo – stworzyć dla nich odrębną sekcję). Jeśli posiadasz dyplom wyższy od dyplomu licencjata, możesz już nie wspominać o szkole średniej.

Jeśli brałeś udział w seminariach lub kursach, które poszerzyły Twoją wiedzę, je również należy wpisać do tej sekcji.

Poniżej znajdziesz się przykład tego, w jaki sposób zapisać informacje o wykształceniu na CV przedstawiciela handlowego.

BA, Marketing, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
wrz 1999 - cze 2003

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach
wrz 1995 - cze 1999

Przykład sekcji Umiejętności na CV: liczą się Twoje atrybuty

Odnoszący sukcesy przedstawiciel handlowy wykorzystuje szereg umiejętności nie tylko po to, aby sfinalizować sprzedaż, ale także po to, by klienci byli zadowoleni i do niego wracali. W sekcji Umiejętności powinieneś zawrzeć listę swoich najważniejszych 5–10 kompetencji. Umożliwi to menedżerom ds. rekrutacji szybkie sprawdzenie, czy dysponujesz cechami, których szukają, ale także tymi, które Twoim zdaniem są najważniejsze w Twojej pracy.

W Twoim fachu jest kilka niezbędnych atrybutów. Sprzedawcy musza się wyróżniać doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi i organizacyjnymi, określanymi też jako umiejętności miękkie. Niezbędne może być też doświadczenie w korzystaniu z aplikacji sprzedażowych, takich jak Salesforce, znajomość technik marketingowych i oczywiście doskonałe umiejętności obsługi klienta.

Sekcja Umiejętności, którą można dopasować w zależności od potrzeb
  • Skuteczne analiza działań konkurencji
  • Umiejętność prowadzenia negocjacjinegocjacyjne
  • Motywacja
  • Znajomość zaawansowanych strategii sprzedaży
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV