Przykładowe CV na stanowisko Pracownik rolny

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Pracownik rolny, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
Edytuj to CV

Praca w rolnictwie może być fizycznie wymagająca, ale też satysfakcjonująca. W zależności od rodzaju gospodarstwa twoje obowiązki będą zupełnie inne. Doświadczasz również zmian wynikających z pór roku i warunków pogodowych, które mogą zmienić twój grafik. Ta różnorodność sprawia, że praca tego rodzaju jest ciekawsza, ale wymaga również wielu umiejętności. 

Jeśli jesteś gotów zasiać ziarna nowego wyzwania, Resume.io jest tu po to, aby ci pomóc!

Oferujemy kreator CV online, profesjonalne szablony i ten poradnik, który obejmie następujące kwestie:

  • Jak napisać CV pracownika rolnego?
  • Najlepszy format CV dla pracownika rolnego
  • Wskazówki do każdej części CV (podsumowanie, doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności)
  • Profesjonalny układ i projekt CV

W zaledwie 15 minut uzyskasz wszystkie narzędzia do stworzenia CV pracownika rolnego, które zapewni ci sukces! 

Czytaj dalej, aby poznać wszystkie przydatne wskazówki i zasady.

Jak napisać CV pracownika rolnego

Zanim zaczniesz pisać CV pracownika rolnego, musisz wiedzieć, co należy w nim ująć. Twoje CV powinno zawierać następujące części:

  • Nagłówek
  • Podsumowanie (profil zawodowy)
  • Doświadczenie zawodowe
  • Umiejętności
  • Wykształcenie

Najlepszy format CV dla pracownika rolnego

Jeśli rozpocząłeś już karierę jako pracownik rolny i pracowałeś dotychczas w tym zawodzie, najlepiej wybrać format tzw. odwróconej chronologii. W tym formacie część dotycząca doświadczenia zawodowego jest uporządkowana od najnowszego doświadczenia wstecz (maksymalnie do 10 lat). 

Stanowczo zalecamy trzymanie się tego formatu, ponieważ jest on preferowany przez rekruterów (ułatwia im znalezienie poszukiwanych informacji). Pomaga również w przypadku ubiegania się o pracę przez Internet, gdzie ATS – system gromadzenia oraz przetwarzania danych o (potencjalnych) kandydatach – skanuje i przesyła CV do odpowiedniej aplikacji. System ATS jest zazwyczaj ustawiony w kolejności odwróconej chronologii.

W razie wcześniejszej kariery lub długiego stażu pracy warto rozważyć format mieszany lub alternatywny.

Przykładowe podsumowanie w CV 

A zatem jaki jest cel? Czy w ogóle potrzebne jest podsumowanie?

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: cel zawodowy jest oczywisty. Pracodawcy wiedzą, że skoro aplikujesz, to chcesz dostać tę pracę! Istnieją rzadkie wyjątki, ale na ogół napiszesz krótki profil zawodowy.

Odpowiedź na drugie pytanie brzmi: w pewnym sensie tak. Twój profil zawodowy to częściowo podsumowanie, ale też szansa, aby wykazać się osiągnięciami i wpleść tam nieco swojej osobowości. 

Wybierz jedno lub dwa najważniejsze osiągnięcia zawodowe, ulepszenia w gospodarstwie rolnym i ich wyniki lub wprowadzone efektywne działanie. Opisz też swoją filozofię dotyczącą opieki nad zwierzętami, upraw i zbiorów oraz styl pracy z innymi pracownikami i przełożonym. Jeśli kochasz pracę ze zwierzętami gospodarskimi i masz w tym doświadczenie, to jest właśnie odpowiednie miejsce, aby to opisać. Jeśli jednak twój talent objawia się w obsłudze sprzętu ciężkiego, skup się właśnie na tym.

Ponieważ umiejętności rolnicze są tak różnorodne, warto podkreślić swoją wiedzę w konkretnych dziedzinach, a także ogólne umiejętności w tej branży. 

Podsumowanie w CV powinno składać się maksymalnie z 4–5 zdań (100–200 słów), chyba że dopiero zaczynasz karierę i twoje doświadczenie zawodowe jest niewielkie. Jeśli masz więcej do powiedzenia, doskonałym miejscem na to jest list motywacyjny. Więcej informacji o tym, jak list motywacyjny pomaga osobom poszukującym pracy, znajdziesz w naszym przewodniku.

Przykładowe podsumowanie w CV z możliwością edytowania

Doświadczony rolnik z wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do wykonywania codziennych zadań oraz projektów długoterminowych w gospodarstwach rolnych. Z umiejętnością użytkowania sprzętu i maszyn rolniczych. Posiadam wiedzę na temat różnych procedur rolniczych, takich jak przygotowywanie gleby, procesy irygacyjne, odchwaszczanie oraz przycinanie roślin uprawnych. Jestem pozytywnie nastawionym, elastycznym członkiem zespołu. Łatwo się adaptuję.

Przykładowe doświadczenie zawodowe 

Ta część będzie zawierać wszystkie nazwy stanowisk i pracodawców, przy czym opisy powinny przedstawiać coś więcej niż tylko listę obowiązków. Podobnie jak w podsumowaniu, każdą pozycję tutaj warto zaprezentować jako sukces zawodowy. 

Jeśli pracowałeś na farmie mlecznej i pomogłeś zwiększyć produkcję mleka, opisz w jaki sposób to osiągnąłeś i podaj dane. Jeśli świetnie radzisz sobie z naprawą budynków i sprzętu rolniczego, podaj przykłady swoich osiągnięć.

Oto dwie kluczowe zasady tworzenia dobrej sekcji dotyczącej doświadczenia zawodowego:

  1. Przedstaw każde swoje stanowisko pracy w branży rolniczej, aby pokazać rozwój umiejętności. Nie musisz przy każdym stanowisku powtarzać, że zbierałeś plony. Gdy już raz zaprezentujesz daną umiejętność, przejdź do wymieniania innych osiągnięć.
  2. Skup się dokładnie na stanowisku, o które się ubiegasz. Dostosowanie CV do każdej pracy jest może być NAJWAŻNIEJSZYM czynnikiem w poszukiwaniu pracy. Oznacza to dokładne sprawdzenie ogłoszenia o pracę i wykazanie w CV punkt po punkcie, że już wcześniej wykonywałeś tego rodzaju pracę. Dzięki temu rekruterzy zobaczą, że masz umiejętności potrzebne do wykonywania danej pracy. Pomoże ci to przejść przez system ATS, który ocenia CV m.in. na podstawie słów kluczowych z ogłoszenia.

Wymień tylko swoje doświadczenie zawodowe, chyba że wychowałeś się, pracując w gospodarstwie rolnym. Jeśli wykonywałeś pracę na stanowiskach wymagających przydatnych umiejętności, takich jak obsługa maszyn, koniecznie je uwzględnij. Używaj mocnych czasowników, które dowodzą, że jesteś osobą energiczną. 

Przykładowe doświadczenie zawodowe w CV z możliwością edytowania

Rolnik w Agromex Sp .z o.o., Nadrzecze 
Czerwiec 2016 - Luty 2019 

  • Codzienne prace na farmie, w tym sadzenie, uprawa i przetwarzanie owoców i warzyw;
  • Konserwacja maszyn rolniczych i przygotowywanie glebę pod różne procesy;
  • Odchwaszczanie, przerzedzanie i przycinanie roślin uprawnych;
  • Niezachwiana etyka pracy i zaangażowanie w pracę zespołową.

 

Rolnik w Gospodarstwo Niedzielski, Mokro 
Lipiec 2014 - Kwiecień 2016 

  • Wsparcia dla kolegów-rolników i wykonywanie przypisanych zadań;
  • Profesjonalna i pozytywna komunikacja z członkami zespołu;
  • Obsługa, konserwacja i podstawowe naprawy maszyn rolniczych;
  • Przygotowanie zwierząt do dojenia oraz bezpieczne dojenie bydła;
  • Stosowanie procedury higieniczno-sanitarne godnie z wytycznymi producenta.

Przykładowe umiejętności w CV pracownika rolnego 

Ta przystosowana do skanowania część umożliwia ci wykazanie się znajomością procesów rolniczych, procedur zbiorów oraz wiedzą na temat sprzętu i maszyn rolniczych. To tak zwane twarde umiejętności zdobyte dzięki pracy na roli. Ale należy również zwrócić uwagę na zdolność słuchania i przyswajania nowych umiejętności, ponieważ przyjmowanie poleceń od osoby zarządzającej gospodarstwem rolnym jest ważną częścią twojej pracy. Warto również podkreślić zdolność pracy zespołowej i samodzielnej. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na sprawność fizyczną, wytrzymałość i mocną etykę pracy.

Dostosuj tę część do każdego stanowiska poprzez zamianę jednej umiejętności na inną wymienioną w ofercie pracy.

Przykładowe umiejętności w CV z możliwością edytowania 
  • Wysoka etyka pracy
  • Wiedza o uprawie roślin
  • Umiejętności budowania zespołu
  • Doskonała komunikacja
  • Wiedza o glebie
  • Doświadczenie z maszynami i sprzętem rolniczym

Przykładowe wykształcenie w CV

Na wielu stanowiskach rolniczych nie jest wymagane wyższe wykształcenie, jednak pracodawcy poszukujący konkretnych umiejętności mogą preferować kandydatów z tytułem inżyniera rolnictwa, zootechniki, botaniki lub dziedziny pokrewnej. Wymień tutaj wszystkie szkoły ukończone dyplomem oraz zdobyte certyfikaty. W tym miejscu należy również wskazać wszelkie wyróżnienia. Informacje o ukończonych kursach lub uzyskanych certyfikatach możesz dodać tutaj bądź w oddzielnej sekcji. 

Przykładowe wykształcenie w CV z możliwością edytowania

licencjat, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Kierunek: Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności 
Wrzesień 2010 - Czerwiec 2014 


Zespół Szkół Ekonomicznych, Kielce 
Wrzesień 2006 - Czerwiec 2010

Układ i projekt CV

Rozumiesz już, jak opisać słowami swoją karierę. Ostatnim akcentem – ale robiącym pierwsze wrażenie – jest wygląd CV. Rekruterzy mają mnóstwo zadań i chcą szybko znaleźć twoje dane personalne oraz ostatnie stanowisko i pracodawcę. Oznacza to, że CV powinno być czytelne, napisane przejrzystymi czcionkami, mieć dużą ilość białej przestrzeni i wyróżniające się nagłówki poszczególnych sekcji.

Oferujemy profesjonalnie zaprojektowane szablony CV w czterech kategoriach. Sprawdź je, a następnie skorzystaj ze specjalnego kreatora CV online, takiego jak nasz, aby uniknąć potencjalnych błędów formatowania. 

Możesz spersonalizować swój projekt, ale pamiętaj o kilku wskazówkach:

  • Odrobina koloru wystarczy, aby przyciągnąć uwagę przy pierwszym spojrzeniu
  • Nie zmniejszaj marginesów; zbyt dużo tekstu na raz jest trudne do czytania
  • Używaj czytelnych czcionek i nie zmniejszaj ich wielkości w stosunku do szablonu; czytelność jest najważniejsza
  • System ATS prawdopodobnie nie będzie w stanie zeskanować nagłówków i stopek, dlatego nie umieszczaj w nich kluczowych informacji (takich jak dane do kontaktu czy szczegółowe informacje zawodowe). Wyjątkiem od tej zasady są specjalnie zaprojektowane szablony (takie jak resume.io), które pozwalają uniknąć pułapek technicznych.

Jeszcze jedno: dokonaj korekty swojego CV lub użyj kreatora CV online z funkcją sprawdzania pisowni (u nas masz to zapewnione). Z pewnością nie chcesz, aby literówka pozbawiła cię szansy na pracę.

H2 Kluczowe wskazówki dotyczące CV pracownika rolnego

  1. Prawie zawsze najlepszym wyborem jest tzw. odwrócona chronologia.
  2. W CV podkreśl swoją konkretną wiedzę fachową.
  3. Ponieważ praca w rolnictwie jest niezwykle zróżnicowana, warto dostosować swoje CV do każdego nowego podania.
  4. Skorzystaj z kreatora CV, który ułatwi formatowanie, i poświęć więcej czasu na treść.

Masz wszystkie narzędzia, aby móc zebrać plony swojej ciężkiej pracy i zdobyć nową posadę!

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV