Pierwszym krokiem w tworzeniu CV kierownika budowy jest zorientowanie się, jakie elementy należy w nim zawrzeć. Twoje CV powinno obejmować następujące sekcje:
Doskonałe CV kierownika budowy pokaże, że zdobyłeś odpowiednie doświadczenie, aby zarządzać zarówno zawiłościami projektów budowlanych, jak i kierować zespołem w celu ukończenia projektu w ramach ograniczeń czasowych i budżetowych. Skup się na twardych umiejętnościach i użyj wyrażeń z opisu stanowiska, aby udowodnić, że jesteś dokładnie tym kandydatem, którego szukają menedżerowie do spraw zatrudnienia.
Jak widać w naszym przykładowym CV kierownika budowy, przekonujące podanie o pracę powinno emanować cechami przywódczymi, takimi jak pewność siebie, umiejętność delegowania zadań i zarządzania czasem.
Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych pozwala pracownikom HR zorientować się w Twoich osiągnięciach zawodowych i stylu pracy. Na to, by pokazać, co możesz osiągnąć jako kierownik budowy, jak działasz na placu budowy i jak odnosisz się do pracowników, których nadzorujesz, do klientów, generalnych wykonawców i własnych przełożonych, masz do dyspozycji od trzech do pięciu zdań.
Poniżej znajdziesz nasz przykład Podsumowania CV z możliwością adaptacji do własnych potrzeb.
Silnie zmotywowany kierownik budowy z ponad dwunastoletnim stażem pracy w branży budowlanej. Udokumentowane doświadczenie w skutecznym zarządzaniu wielomilionowymi projektami od pomysłu do realizacji. Efektywna koordynacja współpracy z różnymi gałęziami budownictwa, budowanie partnerstwa i współpraca z architektami, inżynierami, sprzedawcami i lokalnymi urzędnikami w celu zapewnienia terminowego zakończenia projektu w ramach budżetu. Gruntowna wiedza na temat przepisów budowlanych oraz negocjacji umów. Doświadczenie w budowaniu zespołu, przywództwo i zarządzanie kontrolą jakości jest integralną częścią każdej pracy, jakiej się podejmuje.
Twoja sekcja dotycząca historii zatrudnienia, wykorzystująca omówiony powyżej format CV w porządku odwrotnie chronologicznym, to coś więcej niż lista Twoich stanowisk. Jest to historia Twojego rozwoju w branży budowlanej od samego początku. Na początku przyjrzyjmy się szerokiemu zakresowi umiejętności niezbędnych do wykonywania obowiązków kierownika budowy.
Ze względu na to, że jako kierownik budowy nadzorujesz i monitorujesz projekty, musisz wykazać się doskonałymi umiejętnościami zarządzania projektami. Jesteś odpowiedzialny za sprawny przebieg projektu i jego realizację w ramach budżetu i na czas. Wiąże się to z nadzorowaniem planów i schematów, ustalaniem harmonogramu projektu oraz określaniem kosztów materiałów i pracy, niezależnie od tego, czy pracujesz przy projekcie remontowym, czy przy budowie od podstaw.
Poniżej znajduje się przykładowa sekcja Historia zatrudnienia z CV kierownika budowy, który możesz zmodyfikować.
Kierownik budowy w Nowe Widoki , Poznań
Czerwiec 2013 — Lipiec 2019
Kierownik budowy w Centrobud, Poznań
Czerwiec 2009 — Maj 2013
Sekcja Wykształcenie to lista szkół, które ukończyłeś, oraz zdobytych dyplomów. Jedynie w przypadku, kiedy dopiero wchodzisz na rynek pracy, powinieneś umieścić tę sekcję ponad sekcją dotyczącej doświadczenia zawodowego.
Od kierowników budowy wymaga się zazwyczaj uzyskania tytułu licencjata w dziedzinie inżynierii lądowej lub w dziedzinie związanej z budownictwem. Wymień w tej sekcji wszystkie tytułu i certyfikaty. Jeśli otrzymałeś jakieś wyróżnienia lub nagrodę, wspomnij tutaj również o nich. Jeśli posiadasz stopień wyższy niż licencjat, możesz pominąć informację o szkole średniej.
Poniżej znajdziesz sekcję Wykształcenie z naszego przykładowego CV kierownika budowy.
Magister Inżynier, Budownictwo, Politechnika Poznańska
Wrzesień 2003 — Czerwiec 2008
Sekcja Umiejętności w Twoim CV służy menedżerom do spraw zatrudnienia do szybkiego sprawdzenia, czy posiadasz cechy, których szukają. Przyjrzyj się dokładnie ofercie pracy i upewnij się, że opisujesz umiejętności, na których zależy potencjalnemu pracodawcy. To nie tylko pokaże, że celujesz w tę konkretną pracę, ale także pomoże Ci wpasować się w wymagania systemów śledzenia kandydatów (ATS), które używają algorytmów do klasyfikowania CV opartych częściowo na słowach kluczowych.
Jakie zatem umiejętności powinieneś wymienić?
Jako kierownik budowy posiadasz zestaw twardych umiejętności, które zdobyłeś w szkole i na placu budowy. Umiejętności takie jak kontrola kosztów, znajomość przepisów budowlanych i wymogów bezpieczeństwa OSHA, zarządzanie biznesem i interpretacja poleceń zmian to wszystko twarde umiejętności. W CV wymień te, które pojawiają się w wymaganiach dotyczących pracy kierownika budowy. Następnie wymień wszelkie umiejętności, które opanowałeś w tak wysokim stopniu, że dzięki nim wyróżniasz się na tle innych kandydatów.
Drugą kategorią umiejętności są umiejętności miękkie. Są to kompetencje interpersonalne i organizacyjne, które są niezbędne w każdej pracy. Do zarządzania działaniami budowlanymi potrzebne są silne zdolności przywódcze, komunikacyjne i negocjacyjne, ale trzeba też sobie doskonale radzić z zarządzaniem czasem i rozwiązywaniem problemów.
Jeśli masz doświadczenie w konkretnej dziedzinie budownictwa lub zarządzania projektami, pamiętaj, aby napisać o tym w tej sekcji.
Zapoznaj się z naszym przykładem sekcji Umiejętności zamieszczonym poniżej.