Przykładowe CV na stanowisko Asystentka Stomatologiczna

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Asystentka Stomatologiczna, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
Edytuj to CV

Twój profil: Daj się rozgryźć

Ponieważ będziesz blisko współpracować ze swoim szefem, musisz dać menedżerom ds. zatrudnienia wgląd w swoją osobowość jako pracownika. Zrób to tutaj! Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych znajduje się na górze Twojego CV. To doskonałe miejsce, które daje Ci szansę na zaprezentowanie siebie w CV i pokazanie, dlaczego będziesz świetnym pracownikiem.

Systemy śledzenia kandydatów (ATS)

Oprogramowanie ATS jest systemem opartym na algorytmie zaprojektowanym w celu wyeliminowania „słabych” CV, zanim trafią w ręce człowieka. Menedżerowie ds. zatrudnienia nie mają czasu na czytanie setek CV, które otrzymują na każde stanowisko. Zamiast tego zdają się na ATS, aby zawęzić ich pulę. Oprogramowanie ATS szuka słów kluczowych związanych z umiejętnościami, które pracodawcy traktują priorytetowo. Ze względu na to, że pracodawcy otrzymują wiele CV na każde stanowisko, a tylko 4 do 6 osób zostanie zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną, musisz wyróżnić się z tłumu. Oznacza to, że musisz użyć tych słów kluczowych w swoim CV.

Procent dużych firm, które korzystają z ATS

Historia zatrudnienia/doświadczenie zawodowe: Pokaż, co potrafisz

Jeśli dopiero rozpoczynasz pracę na stanowisku asystentki stomatologicznej, skup się na doświadczeniu zdobytym w szkole. Jeśli pracowałeś w innych branżach, podkreśl umiejętności „przenośne”, przykładowo kompetencje zaliczane do inteligencji emocjonalnej. Pracodawcy chcą wiedzieć, że jesteś rzetelny, godny zaufania i umiesz współpracować z kolegami. Jeśli masz doświadczenie w zakresie technologii, również je uwzględnij.

Oto przykład, który można dostosować do własnych potrzeb

Asystentka stomatologiczna, Lardent , Kraków
Czerwiec 2017 — Obecnie

  • Witanie i usadzanie pacjentów w odpowiednim czasie;
  • Ustawianie tacek z narzędziami i odpowiednimi materiałami w odpowiedniej kolejności;
  • Asystowanie stomatologowi podczas zabiegów;
  • Omawianie planów leczenia z pacjentami i odpowiadanie na pytania;
  • Wykonywanie niezbędnych zdjęć rentgenowskich;
  • Pakowanie i sterylizacja instrumentów.

 

Asystentka stomatologiczna, Dental Arts , Kraków
Październik 2013 — Kwiecień 2017

  • Asystowanie lekarzowi stomatologowi w zabiegach;
  • Staranne przygotowywanie gabinetów zabiegowych przed zabiegiem oraz ich sprzątanie po zabiegu;
  • Efektywna kontrola i sterylizacja instrumentów;
  • Dostarczanie pacjentom dokładnych instrukcji dotyczących pielęgnacji jamy ustnej po zabiegach stomatologicznych.
  • Wykonywanie zadań biurowych niezbędnych do bezbłędnego funkcjonowania gabinetu.

Sekcja Umiejętności

Zapewnia ona menedżerom ds. zatrudnienia szybki wgląd w Twoje umiejętności. Stworzyłeś już ogólną listę umiejętności i wiesz, jak wybrać z niej najważniejsze umiejętności odpowiednie do każdej oferty pracy. Wystarczy, że je teraz połączysz w sekcji Umiejętności. Menedżerowie ds. zatrudnienia cenią różne kategorie kompetencji. Z grubsza biorąc, rozróżnia się umiejętności twarde, czyli wiedzę niezbędną do wykonywania pracy, oraz umiejętności miękkie, czyli zdolności potrzebne do funkcjonowania w miejscu pracy i radzenia sobie z otaczającymi nas ludźmi. Asystentki stomatologiczne wykonują wiele różnych zadań, więc potrzebują szerokiego zakresu umiejętności twardych. Co dokładnie robi asystentka stomatologiczna? Do obowiązków, które wymagają twardych umiejętności należą:

  • Asystowanie stomatologowi w wykonywaniu zabiegów;
  • Wykonywanie zdjęć rentgenowskich i robienie wycisków zębów pacjentów;
  • Utrzymywanie odpowiedniej higieny w gabinecie i opracowywanie procedury kontroli zakażeń;
  • Przekazywanie pacjentom wiedzy o higienie jamy ustnej;
  • Udzielanie wskazówek dotyczących pielęgnacji po zabiegach stomatologicznych;
  • Planowanie wizyt i wykonywanie innych zadań biurowych (przy użyciu komputera).

Praca na stanowisku asystentki stomatologicznej wymaga jednak również doskonałych umiejętności miękkich, takich jak:

  • Uspokajanie zdenerwowanych pacjentów;
  • Zapewnienie pacjentom komfortu;
  • Komunikacja z dostawcami produktów stomatologicznych i laboratoriami;
  • Przekazywanie informacji o pacjencie lekarzowi i higienistce;
  • Odpowiadanie na pytania pacjentów.

Naprawdę potrzebna jest inteligencja emocjonalna, czyli taki zakres umiejętności, który pozwala zrozumieć, czego potrzebują zarówno pacjenci, jak i współpracownicy. Te umiejętności sprawiają również, że jesteś bardziej cenionym i wartościowym pracownikiem. Pięć kategorii inteligencji emocjonalnej, według psychologa Daniela Golemana, to:

  1. Samoświadomość
  2. Samoregulacja
  3. Umiejętności społeczne
  4. Empatia
  5. Motywacja

Umiejętności te są ważne w wielu dziedzinach, jednak praca z pacjentami, którzy mogą odczuwać ból lub obawiać się zabiegów stomatologicznych, sprawia, że w Twojej pracy są one kluczowe. Możesz również pracować w przychodni, gdzie jest więcej niż jeden dentysta, co najmniej jedna higienistka i pracownicy biurowi. Twoja praca jest pełna interakcji międzyludzkich, więc musisz dysponować wysoką inteligencja emocjonalną.

Sekcja Wykształcenie: Zaakcentuj swoją wiedzę

Jeśli nie posiadasz dyplomu średniej szkoły medycznej, powinieneś ukończyć medyczne studium policealne. Innym ze sposobów na zostanie asystentką stomatologiczną jest szkolenie w miejscu pracy. Jeśli tak wyglądała Twoja ścieżka kariery, zadbaj o wpisanie tych informacji do sekcji Historia zatrudnienia. Innym sposobem jest przejście szkolenia na asystentkę stomatologiczną, które trwa zazwyczaj od roku do dwóch lat. Po jego zakończeniu otrzymasz certyfikat. Kurs taki oferują policealne szkoły medyczne. Nie zapomnij zamieścić informacji o nim i o certyfikacie w CV, w sekcji Wykształcenie. Istnieją również szkolenia przyspieszone, które pozwolą Ci uzyskać certyfikat szybciej, programy w niepełnym wymiarze godzin, jeśli pracujesz, albo szkolenia na odległość, jeśli nie możesz brać udziału w szkoleniu stacjonarnym.

Oto przykład, który można dostosować do własnych potrzeb

Asystentka stomatologiczna, szkoła policealna Cosinus, Kraków
Wrzesień 2012 — Maj 2013

dyplom 2013

 

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego , Kraków
Wrzesień 2008 — Czerwiec 2012

Formatowanie

Przy wyborze odpowiedniego szablonu CV, zwróć szczególną uwagę na formatowanie. Napisałeś świetne CV, dzięki któremu z pewnością zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną! Nie strać swojej szansy przez niechlujne formatowanie.

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV