Asystenci medyczni wypełniają lukę między recepcjonistką a pielęgniarką. Prowadzą pacjentów do gabinetów lekarskich i wykonują takie czynności, jak mierzenie ciśnienia krwi, robienie zastrzyków, opatrywanie ran i pobieranie krwi. Zajmują się administracją związaną z ubezpieczeniem i odpowiednim zaopatrzeniem placówki medycznej. Te zróżnicowane zadania oznaczają, że zakres obowiązków asystenta medycznego może się znacznie różnic w zależności od konkretnego miejsca pracy.
Obecnie systemy śledzenia kandydatów (ATS) są chlebem powszechnym podczas zatrudniania w branży medycznej. Systemy te sprawdzają CV pod kątem słów kluczowych używanych w opisach stanowisk i porównują je z życiorysami innych kandydatów. Następnie tylko najlepsze z nich docierają na biurko menedżera ds. zatrudnienia.
Podsumowanie zawodowe na Twoim CV to Twoje mocne strony, doświadczenie zawodowe i umiejętności kwalifikujące Cię do pracy na stanowisku asystenta medycznego w pigułce. Rolę tej sekcji można porównać do uprzejmego i serdecznego pierwszego spotkania z pacjentem w gabinecie lekarskim. Pomyśl o najważniejszych umiejętnościach wymaganych od asystenta medycznego. Należą do nich niewątpliwie: dbałość o szczegóły, dobra organizacja pracy, umiejętnościach słuchania i komunikacji oraz obsługi klienta. Towarzyszą one oczywiście kompetencjom z dziedziny medycyny, takimi jak wykonywanie podstawowych badań, dawanie iniekcji i przygotowywanie pacjentów do zabiegów.
Asystent medyczny z udokumentowanym dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Prowadzenie administracji w branży opieki zdrowotnej, organizacja zaplecza i wykonywanie zadań, takich jak prowadzenie i aktualizowanie dokumentacji pacjentów, prowadzenie korespondencji i utrzymywanie kontaktu z pacjentami placówki. Doskonała umiejętność obsługi klienta; świetna znajomość branży oraz terminologii medycznej.
Sekcja historia zatrudnienia to miejsce w CV, w którym możesz podać szczegóły tego, co rzeczywiście robiłeś jako asystent medyczny. Niezależnie od tego, czy zajmowałeś się w klinice pacjentami, czy też wykonywałeś pracę biurową, w historii zatrudnienia możesz pokazać, czego nauczyłeś się w pracy. W przypadku asystentów medycznych bez formalnego wykształcenia doświadczenie zawodowe jest największym atutem.
Asystent medyczny, Medimex, Łódź
październik 2015 - listopad 2021
Asystent medyczny, Centrum Medyczne, Łódź
październik 2010 - sierpień 2015
Stanowisko asystenta medycznego może być po prostu skarbnicą możliwości na poziomie podstawowym: rozsądne wynagrodzenie, dzienne godziny pracy, praca w dobrych warunkach lokalowych i, co najważniejsze, możliwość pomagania innym połączona z nabywaniem wiedzy z rozległej dziedziny medycyny. Jeśli nie masz wyższego wykształcenia, wpisz do CV dyplom ukończenia szkoły średniej wraz z podaniem roku i nazwy szkoły.
czerwiec 2008 – czerwiec 200
Kurs kwalifikacyjny Pielęgniarstwa Rodzinnego oraz Kurs kwalifikacyjny Ochrona Zdrowia Pracujących, Ośrodek Szkoleniowy, Warszawa
wrzesień 2004 – czerwiec 2006
Studia I stopnia na kierunku Biologia, Uniwersytet Warszawski, Warszawa
Sekcja ta jest prawdopodobnie najważniejszym elementem życiorysu asystenta medycznego. To miejsce w CV, gdzie możesz pochwalić się swoim szerokim zakresem umiejętności. Prawdę mówiąc Twoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe są po prostu kolejnym dowodem na to, co umiesz. To właśnie na nich będziesz bazował w pracy na nowym stanowisku. Swoje umiejętności jako asystenta medycznego możesz podzielić na trzy mniejsze kategorie: umiejętności medyczne – związane z procedurami klinicznymi, biurowe – związane z prowadzeniem dokumentacji i znajomością oprogramowania oraz umiejętności miękkie, które mają zastosowanie we wszystkich obszarach.
Pomyśl o swoim CV jak o karcie pacjenta – jeśli jest niechlujna i źle ustrukturyzowana, łatwo przeoczyć ważne szczegóły. Szablony Cveasy.pl zostały przetestowane w praktyce, więc możesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie format zapewni Ci największe szanse na znalezienie pracy asystenta medycznego. Dzięki dostępnym wzorom CV i listu motywacyjnego możesz mieć pewność, że używasz właściwych stylów i rozmiarów czcionek oraz zachowujesz odpowiednią równowagę między wolną przestrzenią a tekstem. Dzięki szablonowi możesz stworzyć atrakcyjne i czytelne CV w ciągu zaledwie kilku minut.