Przykładowe CV na stanowisko Architekt

Sprawdzone CV dopasowane do wymagań danego stanowiska pozwoli Ci zdobyć nową pracę w 2024 roku. Możesz zmienić i edytować przykładowe CV dla Architekt, aby z łatwością opracować idealne CV w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że podasz swoje dane i pobierzesz swoje nowe CV - to wystarczy, aby zacząć proces starania się o nowe stanowisko!
Edytuj to CV

Twoje podejście do napisania CV architekta w dużej mierze zależy od doświadczenia, jakim dysponujesz. Jeśli zajmowałeś już stanowiska w firmach architektonicznych, potrafisz ocenić, jakich informacji szukają kierownicy projektów, zatrudniając nowych architektów. Jeśli starasz się o pierwszą pracę po studiach, prawdopodobnie będziesz się opierał na swoich osiągnięciach edukacyjnych i portfolio studenta. Sekcja dotycząca umiejętności powinna podkreślać Twoją zdolność przystosowywania się i chęć do nauki.

Tak czy inaczej ten przykład CV architekta został stworzony dla Ciebie. W poniższych sekcjach przyjrzymy się branży oraz sekcjom, które składają się na świetne CV, a to odpowiednio wspomoże proces pisania życiorysu i nim pokieruje.

Jak przechytrzyć ATS

To, czy, ubiegając się o nowe stanowisko, zetkniesz się z ATS (systemem śledzenia kandydatów), będzie w dużej mierze zależeć od rozmiarów firmy, do której aplikujesz. Średnie i duże firmy często korzystają z internetowych portali pracy do zarządzania ogromną liczbą kandydatów, których CV otrzymują każdego dnia. Aplikacje takie jak Taleo, Greenhouse i iCIMS mają wbudowane algorytmy, które skanują CV w poszukiwaniu najbardziej odpowiednich słów kluczowych (zwykle na podstawie opisu stanowiska) i klasyfikują CV względem życiorysów innych kandydatów. Jedynie wyróżniające się CV trafiają na biurko kierownika ds. rekrutacji.

Przykład podsumowania umiejętności i celów zawodowych: dobry początek

Podsumowanie umiejętności i celów zawodowych zajmuje zazwyczaj miejsce na samej górze Twojego CV, zaraz po nazwisku i danych kontaktowych. W związku z tym jest to pierwsza sekcja, którą przeczytają zarówno robot ATS, jak i menedżer ds. rekrutacji. Pomyśl o tym, że ta krótka, zapisana w 3–5 zdaniach charakterystyka to spot reklamujący Twoją osobę: przedstawiasz w nim swoim największe atuty: najważniejsze cechy, odpowiednie doświadczenie i najistotniejsze informacje odnośnie do wykształcenia.

Przykład podsumowania umiejętności i celów zawodowych, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Architekt z pasją i umiejętnościami oraz kilkuletnim doświadczeniem w planowaniu, opracowywaniu i realizacji wyjątkowych projektów architektonicznych. Dbający o wysoką jakość szczegółu i satysfakcję klienta.

Przykład historii zatrudnienia: odpowiednie elementy konstrukcji

Sekcja historii zatrudnienia to coś więcej niż tylko lista stanowisk, które zajmowałeś. Jest ona niczym płótno malarskie, na którym można naszkicować najważniejsze umiejętności i osiągnięcia. Pamiętaj, aby wymienić swoje doświadczenie w odwrotnej kolejności chronologicznej. Wyliczając swoje wcześniejsze miejsca zatrudnienia, cofnij się do 3–5 odpowiednich stanowisk. Studenci architektury i świeżo upieczeni absolwenci powinni pamiętać o pominięciu wszelkich niepowiązanych z nowym stanowiskiem i branżą doświadczeń zawodowych.

Przykład historii zatrudnienia, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Architekt, Colliers Poland Sp. z o.o., Warszawa
lip 2018 - lut 2021

  • Praca w wysokiej klasy budownictwie mieszkaniowym;
  • Zapewnianie klientom optymalnych rozwiązań architektonicznych;
  • Współpraca z konsultantami i podwykonawcami;
  • Opracowywanie arkuszy kalkulacyjnych i harmonogramów projektów;
  • Profesjonalizm oraz zastosowanie fachowej wiedzy w całym procesie: od koncepcji po realizację projektu;
  • Tworzenie szczegółowej dokumentacji projektów.

 

Młodszy Architekt, Architekci 4Design, Warszawa
lis 2015 - maj 2018

  • Koordynacja projektu; współpraca z inżynierami zatrudnionymi przy projekcie oraz zewnętrznymi konsultantami.
  • Dbanie o szczegóły techniczne projektu i tworzenie dokumentacji;
  • Przygotowywanie procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę zgodnie z planami zagospodarowania terenu;
  • Współpraca z głównymi architektami i menadżerami projektu z innych branż;
  • Wykorzystywanie programów do modelowania 3D.

Przykład sekcji Umiejętności zawodowe: Twój fundament

Umiejętności, jakimi dysponujesz, są podstawą Twojej pracy na stanowisku architekta. Opis bardziej skomplikowanych procesów związanych z pracą najlepiej zawrzeć w sekcji Historia zatrudnienia, natomiast w sekcji Umiejętności należy zamieścić krótką listę najważniejszych kompetencji.

Jedną z taktyk, którą możesz zastosować podczas aplikowania na wiele stanowisk, jest idea Uniwersalnej Listy. Poświęć czas na zidentyfikowanie swoich najważniejszych cech – możesz nawet podzielić je na umiejętności twarde i miękkie. Kiedy przyjdzie potrzeba dostosowania CV do konkretnego stanowiska, skorzystasz z UniwersalnejLlisty, wybierając tylko te umiejętności, które najlepiej pasują do opisu stanowiska zamieszczonego przez potencjalnego pracodawcę.

W przeciwieństwie do wielu innych zawodów, umiejętności twarde nie są dla architektów jedynie opcjonalne. Architekt musi się znać na rysunku (technicznym), tworzeniu makiet i programach komputerowych służących do projektowania. Do tej kategorii można również zaliczyć budżetowanie, uzyskiwanie pozwoleń oraz ekspertyzy w zakresie przepisów budowlanych. Powinieneś wymienić w tej sekcji specjalistyczne programy, z których korzystają architekci, a możesz pominąć znajomość ogólnego oprogramowania, takiego jak Microsoft Word.

Przykład sekcji Umiejętności zawodowe, który można dostosować odpowiednio do potrzeb
  • Google Sketchup
  • AutoCAD
  • Zarządzanie projektami
  • Umiejętności kierownicze
  • Projektowanie

Przykład sekcji Wykształcenie: wiedza w akcji

Pod względem edukacji architektura jest dziedziną dość formalną. Większość architektów kończy co najmniej studia licencjackie z zakresu architektury, a także odbywa staże w firmach architektonicznych. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne i należy je wpisać do sekcji Wykształcenie w CV architekta.

Przykład sekcji Wykształcenie, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

MA, Wydział Architektury, Politechnika Warszawska
wrz 2011 - cze 2014

BA, Wydział Architektury, Politechnika Warszawska
wrz 2009 - cze 2011

Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV