Nie istnieje jeden wzór CV stolarza meblowego – twoje CV musi po prostu pokazać, że świetnie potrafisz składać i montować meble, jak również pracować z drewnem. Pomożemy ci stworzyć takie CV, które pokaże twoje kompetencje i doświadczenie.
Świetnie trafiłeś, jeśli potrzebujesz wskazówek w pisaniu CV rzemieślnika. CVeasy.pl ma kilkadziesiąt przykładów poradników pisania oraz CV dopasowanych do konkretnych zawodów. Zaprojektowaliśmy je, by pomóc ci w napisaniu zwycięskiej aplikacji o pracę, która wyróżni się spośród innych. Dzięki temu twoja kariera ruszy z miejsca.
CV stolarza meblowego ma coś wspólnego ze stołami, krzesłami i wszelkimi innymi meblami: będzie się składało z określonych części. Są to:
Odpowiadanie na ogłoszenie o pracę trochę przypomina montaż złożonej konstrukcji: jest wiele elementów, które należy uwzględnić, a efekt końcowy ma być przyjemny dla oka i użyteczny.
Podejdź do sprawy strategicznie:
Jeśli sporo pracowałeś w różnych firmach stolarskich, wybierz tradycyjny format CV z odwróconą chronologią. Jeśli jednak dopiero zaczynasz w branży albo masz własną działalność i sporo projektów do zaprezentowania, możesz zdecydować się na CV w formacie funkcjonalnym albo hybrydowym (połączeniu). Format hybrydowy będzie naprawdę świetnym pomysłem, jeżeli oferujesz specjalistyczne usługi albo aplikujesz do jednorazowego projektu, a nie na etat.
Dane kontaktowe w nagłówku to ważny element CV, zaprojektowany tak, by zwrócić uwagę czytelnika na twoje imię i nazwisko, zawód, numer telefonu i adres e-mail. Wyeksponowanie tych informacji ułatwi rekruterowi zaproszenie cię na rozmowę. Ponadto efektowny nagłówek CV wyróżni twoją aplikację i zachęci do przeczytania reszty treści. Podaj zatem:
W CV stolarza meblowego warto się skupić na doświadczeniu i wykształceniu. Podsumowanie zawodowe to jedyne miejsce, w którym możesz pochwalić się swoją profesjonalną osobowością i zwrócić się bezpośrednio do osoby zatrudniającej. Zawrzyj krótki opis siebie i podkreśl swoje największe osiągnięcia i najważniejsze cechy. Użyj jak największej ilości przekonujących czasowników i podaj konkretne dane dotyczące zajmowanych stanowisk. Pamiętaj także o umiejętnościach interpersonalnych!
Podsumowanie zawodowe – czasami nazywane „O mnie” – jest także najlepszym miejscem na wspomnienie o konkretnych kwalifikacjach czy uprawnieniach albo praktykach w zawodzie. Nie powinno liczyć więcej niż 3–5 zdań, zatem najlepiej jest po prostu napomknąć o swoich mocnych stronach, a bardziej szczegółowo opisać je dalej.
Poniżej znajdziesz podsumowanie zawodowe z naszego przykładowego CV stolarza. Możesz je dostosować do własnych potrzeb. Jeśli szukasz dalszej inspiracji, zerknij także na CV z pokrewnych branż:
Jestem tegorocznym absolwentem technikum drzewnego z praktykami w zakładzie produkującym stolarkę budowlaną. Posiadam prawo jazdy kategorii B i umiem obsługiwać elektronarzędzia takie jak frezarka czy młotowiertarka. Moją mocną stroną jest entuzjazm i dbałość o szczegóły.
Precyzyjny stolarz meblowy z 3-letnim doświadczeniem. Doskonała umiejętność czytania i interpretacji rysunków technicznych, specjalizacja: produkcja mebli na wymiar u klienta. Posiada świetne umiejętności komunikacji.
Doświadczony i zapalony stolarz z 10-letnim doświadczeniem w budownictwie mieszkaniowym oraz usługowym i reputacją osoby sprawnej i terminowej. Doskonała umiejętność komunikacji oraz szeroka wiedza na temat budownictwa. Specjalizuje się w projektowaniu mebli na zamówienie.
W historii zatrudnienia należy wymienić wszelkie doświadczenia zawodowe związane ze stolarstwem albo zajęcia, w których udało ci się uzyskać umiejętności przydatne dla stolarza. Pamiętaj o stosowaniu aktywnych czasowników: „zmontowałem”, „wynegocjowałem”, „podłączyłem”. W ten sposób udowodnisz, że jesteś świetnym kandydatem.
Ogłoszenie o pracę zdradzi, jak wyglądają priorytety danej firmy – w miarę możliwości staraj się połączyć swoje kompetencje z potrzebami potencjalnego pracodawcy. Podkreśl osiągnięcia, podając liczby i fakty ukazujące ich znaczenie.
Porównaj takie zwroty:
Z konkretnymi zdaniami ukazującymi efekty działań:
Rubryka „doświadczenie zawodowe” z naszego przykładowego CV stolarza może posłużyć za inspirację.
Stolarz, Castorama, Poznań
Marzec 2011 - Lipiec 2017
Stolarz, Budimex, Poznań
Luty 2007 - Luty 2011
Czy da się znaleźć pracę jako stolarz meblowy bez doświadczenia? Oczywiście! Niejeden pracodawca oferuje także praktyczne przyuczenie na stanowisku pomocnika. W tej branży większe znaczenie mają umiejętności manualne niż np. dyplomy poświadczające wykształcenie wyższe, dlatego skup się na swoich kompetencjach i pokrewnych zainteresowaniach. Może pasja do modelarstwa potwierdza twoje zdolności manualne? Z kolei kwalifikacje potwierdzone odpowiednimi certyfikatami mogą bardzo pomóc, jeśli mają praktyczne przełożenie na pracę – np. uprawnienia SEP. Zamieść je w widocznym miejscu.
Rubryka „umiejętności” w CV powinna zawierać listę wyjątkowo ważnych kompetencji – tych, które kierownik ds. rekrutacji powinien zauważyć natychmiast.
W tej rubryce warto poinformować o swoich uzdolnieniach technicznych oraz umiejętnościach twardych takich jak uprawnienia SEP czy znajomość maszyn CNC. Nie zapomnij jednak o umiejętnościach miękkich: rekruterzy lubią kandydatów, którzy umieją pracować w zespole.
Z opisu stanowiska wywnioskujesz, co ceni sobie pracodawca.
Pochwal się umiejętnościami, wplatając je w tekst z odpowiednimi przykładami:
Poniżej znajdziesz przykład rubryki „umiejętności” w CV stolarza.
Być może rubryka „wykształcenie” będzie w twoim CV krótsza od historii zatrudnienia. Mimo to jest ważnym elementem CV stolarza. Wymień w tym miejscu wszystkie uzyskane dyplomy i certyfikaty, jak również praktyki i kursy, które wciąż trwają. Jeżeli masz wykształcenie wyższe niż licencjat, możesz pominąć informację o szkole średniej.
Szczególnie podkreśl wszystkie stanowiska związane z pracą w roli stolarza oraz prace, w których zakres obowiązków lub wymagane umiejętności są zbliżone do obowiązków i umiejętności na stanowisku stolarza.
Pamiętaj o używaniu czasowników oznaczających działania oraz o opisaniu osiągnięć zawodowych potwierdzających, że jesteś doskonałym kandydatem na stanowisko, o które się ubiegasz.
Zapoznaj się poniżej z naszym przykładem rubryki „wykształcenie”.
Dyplom ukończenia dwuletniego studium na kierunku administracja biznesowa, Szkoła policealna, Poznań
Sierpien 2009 - Maj 2013
Technikum Budowlane, Poznań
Wrzesien 2007 - Czerwiec 2009
Profesjonalny wygląd CV stolarza meblowego może znacząco zwiększyć twoje szanse na wyróżnienie się. Dobra wiadomość brzmi następująco: to wcale nie musi być skomplikowane! Zadbaj o balans pustej przestrzeni i tekstu, a do tego dodaj atrakcyjny wizualnie nagłówek. Możesz dorzucić odrobinę koloru albo innych dizajnerskich elementów, jeśli czujesz, że to spodoba się potencjalnemu pracodawcy. Jeżeli jednak się wahasz, trafnym wyborem będzie zawsze estetyczny i przejrzysty szablon. Wywrze wrażenie na rekruterze, a jednocześnie zwróci uwagę na twoje doświadczenie i umiejętności.
Profil
Precyzyjny stolarz meblowy z 3-letnim doświadczeniem. Doskonała umiejętność czytania i interpretacji rysunków technicznych, specjalizacja: produkcja mebli na wymiar u klienta. Posiada świetne umiejętności komunikacji.
Historia zatrudnienia
Stolarz, Castorama, Poznań
Marzec 2011 - Lipiec 2017
Stolarz, Budimex, Poznań
Luty 2007 - Luty 2011
Umiejętności
Wykształcenie
Dyplom ukończenia dwuletniego studium na kierunku administracja biznesowa, Szkoła policealna, Poznań
Sierpien 2009 - Maj 2013
Technikum Budowlane, Poznań
Wrzesien 2007 - Czerwiec 2009
Jak pisaliśmy, idealny wzór CV stolarza meblowego nie istnieje – ale gdy przejrzysz naszą kolekcję łatwych do wykorzystania szablonów, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Trzymamy kciuki za pracę marzeń!