Przykładowe CV na stanowisko Kosmetyczka

Doskonałe CV kosmetyczki powinno wyglądać równie dobrze, jak dobrze się je czyta. Na szczęście nasz poradnik pisania CV krok po kroku i przykład CV kosmetyczki są zaprojektowane tak, aby nauczyć Cię wszystkiego, co musisz umieć, zanim zasiądziesz do pisania.
Edytuj to CV

Kosmetyczki spędzają czas na kreowaniu idealnego wyglądu swoich klientów i powinny poświęcić tyle samo uwagi na stworzenie CV kosmetyczki, które jest niczym innym jak dziełem sztuki.

W tym poradniku oraz w odpowiednich do niego przykładach CV poruszymy następujące zagadnienia:

  • Czym zajmuje się kosmetyczka?
  • Jak napisać CV kosmetyczki – porady i wskazówki ekspertów;
  • Najbardziej korzystny format, który należy zastosować w CV kosmetyczki;
  • Znaczenie każdej sekcji CV i maksymalizacja skuteczności;
  • Projektowanie i układ tekstu – jak to zrobić dobrze?

Czym zajmuje się kosmetyczka?

Kosmetyczki mogą specjalizować się w jednej dziedzinie, ich usługi mogą też obejmować szerszy zakres. Mogą one na przykład wykonywać makijaż, czy manicure albo przeprowadzać zabiegi pielęgnacji skóry. Większość kosmetyczek zajmuje się jedną lub dwiema z tych dziedzin. Rolą kosmetyczki jest wykorzystanie swoich umiejętności i doświadczenia, aby klienci czuli się pewni siebie poprzez podkreślenie ich zalet. Ludzie często konsultują się z kosmetyczkami przed wyjątkowymi wydarzeniami, takimi jak śluby czy występy w telewizji.

Jak napisać CV kosmetyczki

Pierwszym krokiem w pisaniu CV kosmetyczki jest zrozumienie, jakie sekcje i dlaczego powinno ono zawierać. Jeśli w swoim szablonu CV zawrzesz każdą z poniższych sekcji, będzie ono kompletne. Elementy, które powinien obejmować Twój życiorys, to:

  • Nagłówek
  • Podsumowanie celów i umiejętności zawodowych
  • Historia zatrudnienia
  • Umiejętności
  • Wykształcenie

Istotne jest, aby CV dopasować do roli, o którą się ubiegasz, ponieważ pomaga to wzbudzić zaufanie i zainteresowanie osoby zatrudniającej. Zbierz informacje o firmie i jej klientach, aby zrozumieć, czego będą od Ciebie oczekiwać. Czy będziesz specjalizować się w konkretnych usługach, na przykład związanych z uroczystościami ślubnymi? Jeśli tak, pamiętaj o tym, dostosowując odpowiednio swoje CV.

A oto podstawa, na której należy się opierać, pisząc CV:

  • Podczas tworzenia CV miej na uwadze pracodawcę i dostosuj życiorys do jego wymagań i potrzeb.
  • Wybierz klarowny, zwięzły, profesjonalny szablon; dla inspiracji zapoznaj się z naszymi przykładami CV.
  • W całym CV używaj odpowiednich słów kluczowych, które można znaleźć w opisie stanowiska w ogłoszeniu o pracę.

Wybór najlepszego formatu CV kosmetyczki

Większość osób poszukujących pracy stosuje w CV odwrócony porządek chronologiczny. W tym formacie Historia zatrudnienia stanowi główną sekcję, a najbardziej aktualne stanowisko pracy znajduje się na pierwszym miejscu. Następnie cofasz się do stanowisk zajmowanych kolejno w czasie.

Jedynym przypadkiem, kiedy powinno się zrobić wyjątek od tej reguły, jest brak doświadczenia zawodowego. Wówczas to sekcja Wykształcenie powinna być najbardziej wyeksponowana.

Przykładowe podsumowanie celów i umiejętności zawodowych: naszkicuj odpowiednią scenerię

Jako kosmetyczka, zanim rozpoczniesz pracę, musisz wyobrazić sobie klienta w odpowiedniej scenerii. Twoje podsumowanie jest wstępem – krótkim szkicem, który pokaże osobie zatrudniającej, jakie są Twoje najważniejsze umiejętności i atuty, które sprawiają, że jesteś odpowiednim kandydatem na dane stanowisko.

Wystarczy, że użyjesz dwóch lub trzech efektownych stwierdzeń, w tym czasowników akcji, takich jak „zarządzałam”, „wzmocniłam” lub „zademonstrowałam”.

Przykład Podsumowania umiejętności i celów zawodowych, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Doświadczona i pełna pasji kosmetyczka z ponad ośmioletnim doświadczeniem w branży. Umiejętność stylizacji i koloryzacji włosów, zabiegów pielęgnacyjnych oraz nakładania makijażu. Entuzjastycznie wykorzystuje najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne zabiegi kosmetyczne, aby pomóc klientkom osiągnąć ich pożądane cele. Dwujęzyczna: włada biegle językiem polskim i angielskim.

Przykładowa historia zatrudnienia: Twoja podróż

Sekcja dotycząca historii zatrudnienia w Twoim CV powinna zabrać jej odbiorcę w podróż. To właśnie tam czytelnik dowie się, jakie umiejętności istotne dla danej roli posiadasz i jaką wartość jako pracownik będziesz stanowić dla organizacji.

Powinnaś zacząć od najbardziej aktualnego stanowiska, a główne obowiązki z nim związane wypunktować. W opisie doświadczenia liczą się czasowniki akcji, podobnie jak wszelkie konkretne wyniki. Na przykład liczba stałych klientów, terminy, liczba klientów obsłużonych w jednym dniu, itp. Wymierny opis Twojego doświadczenia sprawi, że Twoje CV kosmetyczki stanie się dla czytelnika bardziej interesujące. Skorzystaj z naszego przykładu CV, który – mamy nadzieję – zainspiruje Cię w pisaniu sekcji dotyczącej historii zatrudnienia.

Przykład historii zatrudnienia, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

Kosmetyczka w Hair and Body Studio, Warszawa
Maj 2018 - Maj 2022

  • Wykonywała usługi stylizacji/strzyżenia włosów oraz makijażu;
  • Stosowała zaawansowane umiejętności podczas koloryzacji, stylizacji, strzyżenia i suszenia;
  • Wykorzystywała najnowsze techniki i produkty do makijażu, które skutkowały pożądanym przez klientkę efektem;
  • Zdobyła nagrodę „Stylista Roku” w 2017 roku za wybitne wskaźniki zadowolenia klientek;
  • Zdobyła lojalną klientelę i systematycznie zdobywała powracających klientów poprzez polecenia stałych klientek.

Kosmetyczka w Salonie piękności Dorota, Warszawa
Paz 2015 - Kwi 2018

  • Stale zaangażowana w innowacje i najnowsze produkty technologie kosmetyczne, aby zapewnić klientkom jak najlepszą obsługę;
  • Wykonywała makijaże oraz strzyżenie, farbowanie i stylizację włosów.
  • Stosowała najnowsze produkty do przedłużania rzęs w bezpieczny sposób;
  • Utrzymywała dobry kontakt z klientkami, aby zapewnić im satysfakcjonujące rezultaty;
  • Osiągała i przekraczała tygodniowe i miesięczne cele sprzedaży.

Przykład sekcji Umiejętności w CV: Twoje atuty

Przedstawiając się jako kosmetyczka, skupiasz się na atrybutach, które będą atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy i klienta. Sekcja Umiejętności w CV powinna dotyczyć głównych umiejętności, jakie posiadasz, które pracodawca uzna za atuty. Użyj słów kluczowych, co pomoże Ci przejść przez system śledzenia kandydatów.

Połącz ze sobą umiejętności twarde i miękkie. Na przykład, w przypadku kosmetyczki, musisz posiadać nie tylko konkretne zawodowe kwalifikacje z dziedziny pielęgnacji urody, ale także dysponować umiejętnościami miękkimi, takimi jak dobra komunikacja, budowanie relacji z klientami i zarządzanie licznymi terminami. Zapoznaj się z naszym przykładem CV dotyczącymi sekcji Umiejętności.

Przykład sekcji Umiejętności, który można dostosować odpowiednio do potrzeb
  • Wszechstronna znajomość zabiegów pielęgnacyjnych
  • Wyczucie estetyczne
  • Kreatywne myślenie
  • Relacje z klientami
  • Przywództwo i praca zespołowa

Przykład sekcji Wykształcenie w CV kosmetyczki

Niezależnie od tego, czy Twoje wykształcenie koresponduje z pracą, o którą się ubiegasz, sekcję tą powinno zawierać każde CV. Możesz wpisać do niej wszelkie szkolenia i kursy, zwłaszcza jeśli są one bezpośrednio związane z pracą kosmetyczki. Pracodawcy zawsze są zainteresowani kandydatami, którzy podnoszą i uzupełniają swoje kwalifikacje i stawiają na ciągły rozwój. Zapoznaj się z naszymi przykładami CV, aby znaleźć wskazówki dotyczące pisania sekcji poświęconej wykształceniu.

Przykład sekcji Wykształcenie, który można dostosować odpowiednio do potrzeb

wykształcenie średnie, Szkoła policealna Cosinus, Łódź
Wrz 2014 - Cze 2016

Przykłady dotyczące marnowania słów na CV

Układ i projekt CV: dobre pierwsze wrażenie

Kosmetyczki doskonale wiedzą, jak wywrzeć dobre wrażenie, i dbają o to, by rezultaty ich pracy odznaczały się profesjonalizmem i atrakcyjnością.

W przypadku układu i wyglądu Twojego CV zachowanie prostoty i stylu jest podstawą do wywarcia pozytywnego pierwszego wrażenia. Twoje CV nie musi być skomplikowane; przeciwnie, i tu obowiązuje zasada: im mniej, tym lepiej. Rzut oka na CV powinien wystarczyć, aby zachęcić menedżera ds. zatrudnienia do przeczytania całości.

Pisanie profesjonalnego CV wymaga czasu i wysiłku, ale przy pomocy naszych szablonów i przykładów CV formatowanie życiorysu, które może wydawać się żmudne, stanie się dziecinnie proste.

Kluczowe rady w przypadku CV kosmetyczki

  1. Jako kosmetyczka możesz zdecydować się na pracę u pracodawcy lub na podstawie samozatrudnienia w salonie lub w domu klienta lub klientki.
  2. Twoje CV powinno być skierowane do konkretnego pracodawcy i odpowiednio do niego dopasowane.
  3. Powinnaś zawrzeć w CV słowa kluczowe dla konkretnej pracy, znajdujące się w opisie stanowiska.
  4. Możesz skorzystać z naszego kreatora CV online, aby uprościć tworzenie swojego CV kosmetyczki oraz zapoznać się dla inspiracji z naszymi przykładami CV.
Stwórz swoje CV w 15 minut!
Skorzystaj z profesjonalnych, przetestowanych w praktyce szablonów CV, które są zgodne z wymaganiami pracodawców.
Stwórz moje CV